Forum » Wolne Myśli

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

  • 21 sty 2015

    Jeśli tak to jaką dzielnicę polecacie?
    Wróciłam zza granicy i chciałabym gdzieś zainwestować pieniądze :)

    19 9 Cytuj
  • 21 sty 2015

    Wszystko zależy od Twojego budżetu. Myślisz o kupnie pod klucz czy do remontu?

    10 2 Cytuj
  • 22 sty 2015

    Rozumiem,że kupujesz mieszkanie pod kątem wynajmu? Jeśli tak to stawiałabym na coś w pobliżu centrum. Może nie w samym ( z uwagi na wysokie ceny) ale na przykład w pobliżu bulwarów wiślanych.
    Fajna jest moim zdaniem inwestycja Start City:

    Sama ostatnio przeglądałam sobie mieszkania i powiem Ci,że są w dobrej cenie, ostatnio trochę przecenili ( są tam do sprzedania ostatnie mieszkania tak więc musiałabyś się więcej dowiedzieć).

    2 22 Cytuj
  • 22 sty 2015

    Jak kupować, to tylko w pobliżu uczelni. Intensywnie rozbudowuje się teraz Kampus UJ na Ruczaju, kolejne wydziały przenoszone będą w ten rejon Krakowa. Ale jeśli wynajem nie będzie dla studentów, to najlepiej wybrać obszar dobrze skomunikowany z centrum.

    10 2 Cytuj
  • 30 sty 2015

    Dokładnie, najepiej koło uczelni lub w miejscach z dobym dojazdem do nich. Teraz jest świetny okres na kupno mieszkania. Według analiz Home Brokera Kraków to jedyne duże miasto, gdzie ceny mieszkań zmalały, za to w innych branżowych artykułach piszą, że ma być niezły kalejdoskop w 2015 więc lepiej szybciej niż później :)

    3 7 Cytuj
  • 30 sty 2015

    Dokładnie w pobliżu uczelni, lub centrum. Na pewno nie na obrzeżach.

    2 3 Cytuj
  • 17 lut 2015

    Nie warto, ale warto wynajmować, Od tych stawek możesz sobie odliczyć nawet i 20 proc. Po prostu czasy są takie, że kto chce znaleźć klienta, musi dać bardzo niską stawkę i inaczej sytuacja wyglądać nie będzie. Niektóre mieszkania czekają latami na wynajem.

    8 2 Cytuj
  • 25 mar 2015

    A ja uważam, że kupno mieszkania pod wynajem to dobry pomysł. Kraków jest miastem studenckim więc na pewno zainteresowanie nie byłoby małe, tym bardziej, jeśli mieszkanie byłoby usytuowane było w odpowiedniej dzielnicy. Ostatnio nawet czytałam ciekawy artykuł na ten temat - http://zysker.pl/artykuly/2015/03/01/kredyt-na-mieszkanie-na-wynajem-pomysl-na-inwestycje/ . Może faktycznie warto pomysleć o takim rozwiązaniu.

    4 1 Cytuj
  • Tomek 5 maj 2015

    Na pewno kupno mieszkania pod wynajem będzie musiało spełniać inne kryteria niż takie do zamieszkania przez właściciela. Jeżeli zależy Ci na studentach to wybierz mieszkanie bliżej centrum - w pobliżu uczelni. Natomiast jeżeli chcesz wynająć je rodzinie (co jest moim zdaniem bezpieczniejsze) to wybierz ciche, spokojne osiedle. Bardzo ładne apartamenty na sprzedaż w Krakowie są na Zwierzyńcu - http://www.rezydencjafocha.pl To osiedle przyciąga rodziny ceniące sobie spokój i dużo zieleni. Bardzo szybko znalazłabyś najemce.

    5 4 Cytuj
  • 3 cze 2015

    Ja nigdy nie kupię domu od kogoś... znam historię domu w którym zginęło już kilka rodzin właśnie w Krakowie...
    Zresztą skoro wracasz z zagranicy może warto zastanowić się nad własnym domem ?, jakiś mały domek nawet jedno piętrowy. Osobiście wolałbym postawić na swoim i mieć własny dom niż mieszkać w bloku płacić czynsz lub kupić mieszkanie od innych ludzi ( nigdy nie wiesz co było w tym domu ) ... nikt nikomu prawdy nie powie...
    A mieszkanie w Krakowie , kupno , np salon, pokój lub dwa, łazienka, kuchnia, garaż to kwota nawet i 180 000 zł lub więcej... za taką cenę można wybudować dom, dwu piętrowy dom w stanie surowym to koszt 100 000 zł. Wszystko zależy od tego co chcesz mieć.

    8 24 Cytuj
  • 3 lip 2015

    najlepiej przeliczyc-koszt mieszkania podzielony przez cene odstepnego plus koszty remontow i dowiesz sie za ile lat ci sie zwroci albo kiedy zacznie zarabiac
    mnie remont mieszkania kosztowal 50000zl ,wynajem wtedy byl 500zl-co kolejny lokator to odswiezanie mieszkania
    500 miesiecy plus koszty kolejne-pewnie z 5 lat,zeby wyjsc na zero
    a teraz wez kwote mieszkania w KRK i analitycznie przelicz
    powodzenia

    8 1 Cytuj
  • 16 lip 2015

    Na pewno sie opłaca kraków to miasto studentów zawsze będzie komu wynajmowac :)
    Sama się nad tym zastanawiam i spodobała mi sie inwestycja na banach koło górki narodowej. Pomyślałam ze nawet jak bym mi się nie opłacało to sama mogła bym tam zamieszkać :D

    2 6 Cytuj
  • 14 sie 2015

    ja będę kupować mieszkanie właśnie na Banacha, chociaż ja akurat dla siebie:) chyba przede wszystkim ze względu na lokalizację, blisko do przystanku, a wokół przedszkola, szkoły, sklepy. Wymarzyłam sobie własne mieszkanko z balkonem i mam nadzieję, że wszystko się spełni:)

    2 3 Cytuj
  • 6 wrz 2015

    Jeżeli szukasz mieszkanie do wynajęcia to polecam krótko-terminowe wynajmy turystom. Zobacz na takie airbnb, wimdu czy hubeo.com ile kosztuje cena w mieszkaniu o średnim standardzie...

    4 1 Cytuj
  • 14 wrz 2015

    Jeżeli byłoby to ładne mieszkanie i w dobrej lokalizacji, a więc blisko uczelni to jak najbardziej może się opłacać. A dzielnice? Krowodrza, Grzegórzki, ale także Czyżyny dla studentów AWF-u i politechniki.

    4 Cytuj
  • 24 wrz 2015

    Według mnie w 100% warto. Widziałem ciekawą nową inwestycje na Konopnickiej. Konopnicka CIty Park czy coś takiego. Sam sie do niej przymierzam ;)

    2 5 Cytuj
  • 26 paź 2015

    Bardzo dobry pomysł, żeby zainwestować kasę i kupić mieszkanie pod wynajem, a zwłaszcza w takim mieście jak Kraków. Mogę Cię zapewnic z własnego doświadczenia, że nie będziesz miała żadnego problemu ze znalezieniem lokatorów, nawet w przypadku wysokiego czynszu. Studenci dzielą się najcześciej wtedy takim czynszem i dla nich to atrakcyjna oferta, a Ty nie masz problemu ze czynsz może być zbyt wysoki dla przeciętnej rodziny z dzieckiem. Ja już kupuje kolejne mieszkanie w Krakowie pod wynajem. Interesujący jest rejon dzielnicy Krowodrza. Tam własnie kupuje nowe mieszkanie od geogrupy (http://www.geogrupa.pl/pl ). Inwestycja nazywa sie Fabryka Czekolady. Ten rejon jest atrakcyjny ze względu na to, że po pierwsze nie jest w ścisłym centrum , a z zieloną okolicą, a po drugie jest świetnie skomunikowany z resztą miasta. Polecam takie inwestycje jeśli ktoś ma oszczędności, to lepsze niż gdyby pieniądze leżały w banku.

    4 16 Cytuj
  • 13 lis 2015

    Jeśli chodzi o lokalizację to osiedle Banacha. To nowa inwestycja, niedaleko Górki Narodowej. Z tego co pamiętam ma tam być ponad 200 mieszkań.

    2 5 Cytuj
  • 24 lis 2015

    ja tam bym nie wynajmowała. kilka miesięcy płaciłam za wynajem tyle co teraz płacić można za kredyt. szkoda kasy bo ucieka a mieszkanie i tak nie jest twoje. może warto pomyśleć o nowym osiedlu jakim jest Konopnicka City Park? Activ Investment oferuje naprawdę dobre warunki!

    1 10 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Cały czas wynajmuję mieszkanie po babci i uważam że to świetny interes, pomyśleć że chciałam je sprzedać. Myślę jedynie żeby zamienić je na aparthotel, taki jak Wola Invest wtedy wszelkie sprawy związane z wynajmem i remontami spadły by na operatora.

    2 9 Cytuj
  • Daria 15 gru 2015

    Zawsze nieruchomosc to dobry biznes bo to stoi i zawsze mozna sprzedac w razie potrzeby. Ale wielu ludzi tak robi, ze biora kredyty na dwa mieszkania w jednym mieszkaja a drugi wynajmuja. Wyremontuja i pod wynajem. I najemca splaca kredyt takim osobom przykladowo. Jesli to jest dobrze pomyslane to jest naprawde swietna sprawa.

    7 2 Cytuj
  • 13 sty 2016
    renatorka111 napisał/a:

    Zawsze nieruchomosc to dobry biznes bo to stoi i zawsze mozna sprzedac w razie potrzeby. Ale wielu ludzi tak robi, ze biora kredyty na dwa mieszkania w jednym mieszkaja a drugi wynajmuja. Wyremontuja i pod wynajem. I najemca splaca kredyt takim osobom przykladowo. Jesli to jest dobrze pomyslane to jest naprawde swietna sprawa.

    '

    To jest dobre rozwiązanie ale warunkiem jest to że wynajmowany lokal generuje wysokie zyski, to jest możliwe po skorzystaniu z oferty Wola Invest.

    1 16 Cytuj
  • Andrzej 13 sty 2016
    Malwina Gałązka napisał/a:

    '

    To jest dobre rozwiązanie ale warunkiem jest to że wynajmowany lokal generuje wysokie zyski, to jest możliwe po skorzystaniu z oferty Kryptoreklama.

    Bo cóż mógłbym dać mojemu wnukowi, jeśli nie moje werther's orginal.

    9 Cytuj
  • 22 lut 2016

    Kraków to jedno z lepszych miast do tego w Polsce. Miasto studenckie z perspektywami sprawia że dużo osób tam sie przeprowadzam. Sam jestem zainteresowany kuponem nowego mieszkania pod wynajem. Interesuje mnie co prawda dopiero powstające osiedle,przy ul Bancha. Ale zamierzam kupić właśnie w tym celu tam mieszkanie.

    1 6 Cytuj
  • 20 mar 2016

    Przed wynajęciem mieszkania radzę poczytać z czym się to wiąże, na przykład tutaj http://umowanajmu.info/category/umowa-najmu-mieszkania/ Właściciel mieszkania pod wynajem ma tylko same obowiązki, a najemca jest w zasadzie nie do ruszenia, jeżeli nie opuści mieszkania dobrowolnie...

    4 3 Cytuj

Odpowiedz