Forum » Wolne Myśli

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

  • 14 kwi 2016

    Mieszkanie na wynajem - ok, ale nie róbcie nic bez przygotowania i dobrego zaplecza wiedzy eksperckiej. Co i rusz czytam na forach, o sporach, problemach, negatywnych układach między wynajmującymi a najemcami. Rozważ najpierw przystąpienie do stowarzyszenia Mieszkanicznik. Zadzwoń tam najlepiej, to się dowiesz od czego zacząć, jak się przygotować, zabezpieczyć itp.

    6 1 Cytuj
  • 26 kwi 2016

    Pozytywnie oceniam kontakt z biurem „Bracia Sadurscy” (krakow.sadurscy.pl). W samym Krakowie mają ze 4 oddziały jeśli dobrze liczę. Na duży plus to kwestia prowizji jest u nich, gdzie można się trochę targować, na pewno jest to u nich kwestia do negocjacji, nie trzymają się tak sztywno jak inne agencje. Inna sprawa to ubezpieczenie OC przeprowadzanych transakcji, które tutaj jest wysokie bo na 500 tyś euro.

    2 8 Cytuj
  • 6 maj 2016

    myśle ze warto ;) jest mnóstwo studentów i turystów. najlepiej skorzystac z biura nieruchomości które pomoże znaleźć mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji, ja sama jak szukalam mieszkania korzystalam z NowodworskiEstates, maja bardzo dobrych agentow

    1 8 Cytuj
  • 6 maj 2016

    po co inwestować w mieszkanie nie lepiej pomóc biednym wpłać jakieś datki, dobro powraca

    3 9 Cytuj
  • 9 maj 2016

    uważam że to dobry pomysł zainwestować w nieruchomość , lecz wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz i czy chcesz zainwestować w nowe mieszkanie, czy w stare do remontu?

    1 Cytuj
  • 17 sie 2016

    Bardzo dobrym pomysłem jest kupno mieszkania na wynajem. Tylko właśnie wszystko rozchodzi się o budżet. Nie wszystkich stać na mieszkanie dla siebie, a co dopiero o takie na wynajem. Ja jednak skłaniałbym się na mieszkanie deweloperskie. Dobry deweloper Wrocław to http://www.blockpol.pl od którego sam mam mieszkanie i bardzo sobie chwalę dzielnicę. Nie jest to ścisłe centrum, jednak wszędzie blisko, a przynajmniej nie ma tego hałasu związanego z ciągłymi imprezami. Przy zakupie mieszkania na wynajem, o wszystkim trzeba myśleć.

    1 3 Cytuj
  • 2 lis 2016

    Tak w sumie ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wzięłam wszystkie punkty na tak oraz wszystkie punkty na nie i wychodzi na to, że najbardziej opłaca sie zakupić mieszkanie nad morzem. I wynajmowac osobom pracującym w Trójmieście albo szukającym wypoczynku.

    Sporo dobrych mieszkań powstaje w Rumi

    1 Cytuj
  • 17 lis 2016

    Według moich analiz jedną z największą baz nieruchomości posiada w Krakowie Grupa Nieruchomości Kraków - gnk.pl. Kilka miesięcy temu udało mi się za ich pośrednictwem kupić mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji, trzypokojowe. Jeden pokój obecnie wynajmuję i jestem niezwykle zadowolona. Zadbano absolutnie o wszystkie sprawy formalno – prawne, nie płaciłam prowizji z perspektywy kupującego, dostałam do przeanalizowania dokładnie pięć ofert, które spełniały moje oczekiwania. Biuro działa moim zdaniem szybko, pomagają we wszystkim, wyjaśniają łopatologicznie niektóre kwestie :P :) Polecam, bo dzięki nim w sumie mamy super lokal. Pozdrawiam.

    1 4 Cytuj
  • 20 lis 2016

    A ja polecam do poczytania, zanim się na coś zdecydujesz, poradnik na temat tego jak kupować mieszkania. Jak je znajdować, od kogo kupować, na jakie nieruchomości zwracać uwagę i na wiele innych zagadnień odpowiada. Myślę, że warto zaglądnąć jakkupowacmieszkania.pl/, szczególnie gdy chcesz na niej zarabiać, to nie możesz się koncentrować na tym, bo coś akurat Tobie się podoba. Trzeba wiedzieć, na co spojrzeć.

    1 2 Cytuj
  • 27 lis 2016

    Od roku inwestuję w mieszkania i uważam, że Bronowickie Ogrody to będzie jedna z lepszych moich inwestycji. Cena za metr w tym miesiącu jest obniżona o 150zł co naprawdę zwaliło mnie z nóg. Osiedle jest warte zainteresowania również dlatego, że będzie nowoczesne (min. całodobowa ochrona plus ruch sprowadzony do podziemi) Lokalizacja również jest wspaniała, osiedle zachęca spokojem i jednoczesną bliskością lotniska, centrum handlowego, linii tramwajowej oraz autostrady. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że to wspaniałe miejsce?

    2 8 Cytuj
  • 29 lis 2016

    Nie wiem jak w Krakowie, ale kupno mieszkania pod wynajem zdecydowanie się opłaca. My kupiliśmy mieszkanie na os. Botaniczna w Poznaniu. To była bardzo dobra decyzja, ponieważ ze względu na lokalizację było bardzo dużo chętnych do wynajęcia. Na początku baliśmy się, że lokatorzy z niszą mieszkanie, nie będą o nie dbać, ale znaleźliśmy bardzo miłą parę, która obiecała, że będzie dbać jak o własne . Zobaczymy :)

    1 5 Cytuj
  • 27 gru 2016

    Nie do wiary ale właśnie zainwestowałam po raz pierwszy swoje oszczędności i zakupiłam dwa niewielkie mieszkanka na wspomnianych wcześniej Bronowickich Ogrodach. Osiedle bardzo nowoczesne i przyszłościowe myślę, że na wynajem jak znalazł, ale również do zamieszkania. Zastanawiam się nad kupnem dużego mieszkania w tamtym miejscu bo zapowiada się pięknie do tego wykonawcą jak i inwestorem jest Des, bardzo dobry deweloper.

    2 13 Cytuj
  • Andrzej 29 gru 2016

    No nie wierzę.

    7 Cytuj
  • 12 sty 2017

    ja rowniez nie weirze!!!!!

    4 Cytuj
  • 23 mar 2017

    Inwestycja w mieszkanie zdecydowanie się opłaca. W porównaniu z tym, co dzieje się na giełdzie i jakie tam mamy ryzyko i jakie stopy procentowe obecnie są na lokatach to chyba nie ma wątpliwości, co jest lepsze. My zainwestowaliśmy w mieszkanie na Borkowskiej i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ceny nie były przerażające, a deweloper wiarygodny, bo Wawel Service, także opłacało się.

    1 2 Cytuj
  • Tomek 23 mar 2017

    Jasne, że tak. Kraków to piękne miasto. Trochę podróżowałem, ale nigdzie nie jest tak romantycznie i klimatycznie jak w dawnej stolicy. Osobiście nie wyobrażam sobie innego miejsca do zamieszkania. Kupuj mieszkanie śmiało i zajmij się jego urządzaniem. Meble do salonu kupisz tu https://www.meblemix.pl/salon/ Trzymam kciuki. A może, jak już przeprowadzisz się do Krakowa, daj znać, oprowadzę Cię :P

    1 5 Cytuj
  • 27 mar 2017

    Kraków jest najładniejszym miastem w Polsce bez dwóch zdań. Dlatego jeżeli Cię stać na kupno mieszkania, to się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Polecam jednego z najstarszych deweloperów krakowskich - firmę Fronton, która swoje inwestycje lokuje blisko centrum, w najlepszych lokalizacjach.

    1 5 Cytuj
  • 3 kwi 2017

    Zwrto z takiej nieruchomości jest z pewnością większy niż w innych wojewódzkich miastach jak Rzeszów. Im bliżej centrum tym lepiej - ale też drożej niestety.

    2 1 Cytuj
  • 13 kwi 2017

    warto ale ceny kosmos

    1 1 Cytuj
  • 21 kwi 2017

    Oczywiście, że warto kupić mieszkanie na wynajem. Przez Kraków, każdego roku przewija się masa osób, przede wszystkim studenci, którzy poszukując czegoś do wynajęcia - i z roku na rok standard w jakim chcą zamieszkać się zwiększa.

    Bardzo dobrze prezentuje się Ruczaj ( http://krakow.sadurscy.pl/mieszkania/sprzedaż/Ruczaj/s/wtorny/true/ )

    Sporo ciekawych ofert ( nie tylko dla studentów ).

    1 3 Cytuj
  • 23 kwi 2017

    Sama właśnie myślę nad kupnem mieszkania pod wynajem, a z czasem dla córki. Córka ma zamiar studiować w Łodzi, ale jeszcze zostało kilka lat zanim się tam przeniesie. W międzyczasie mogłabym to mieszkanie albo komuś wynająć, albo jak zostanie mało czasu to już poczeka spokojnie, aż córka pójdzie na studia. Akurat widziałam bardzo fajne nowoczesne apartamenty, które akurat się budują na ulicy Srebrzyńskiej 42 i odwiedziłam już biuro na Jarzynowej 17B żeby dowiedzieć się więcej szczegółów. Mieszkania bardzo nowoczesne ido tego w fajnej okolicy, niedaleko zoo oraz parku botanicznego.

    1 1 Cytuj
  • 25 maj 2017

    Na wynajem pewnie i warto, bo jednak jest wielu studentów i zawsze znajdziesz jakichś lokatorów. Chociaż ja z mężem planuję kupić mieszkanie dla nas w Nowej 5 Dzielnicy. To nowa inwestycja, która powstaje w okolic Krowodrza. Mamy blisko do pracy, centrum też jest niedaleko, właśnie takiego czegoś szukamy :)

    1 2 Cytuj
  • 6 lip 2017

    mnie sie wydaje że nie warto.. też kiedyś o tym myślałam ale wole chyba zainwestowac w otwarcie własnego sklepu. nawet zastanawiałam się jaka nazwa firmy byłaby najlepsza :) i znalazłam to https://rmarket.pl/pl/jak-wybrac-gotowa-nazwe-dla-firmy-lub-produktu/2,10,34 i chyba coś wybiore :)

    1 1 Cytuj
  • 16 lip 2017

    jeszcze tutaj możesz poszukać jak wybrać nazwę firmy http://nazwydlafirm.com/dobra-nazwa-dla-firmy/ też ciekawe

    4 Cytuj
  • 18 lip 2017

    Jest to jakiś sposób na przechowanie kapitału więc czemu nie.

    1 Cytuj

Odpowiedz