Forum » Wolne Myśli

LPG w Myślenicach gdzie tanio i solidnie??

  • 31 sie 2014

    Ja gaz w Astrze II 1.4 zakładałem na Agro-budzie i chodzi jak złoto, gorąco polecam mechaników tam

    1 5 Cytuj
  • 4 paź 2015

    Wracam do tematu, lanosa już nie ma, jest Fabia 1.4 MPI 8V 86 KM (dla żony) - tzn będzie :) Warto do takiego silnika założyć gaz? Jaki koszt? Jaka instalacja? Gdzie polecacie? Dzięki za info.

    1 Cytuj
  • 5 lis 2015

    Nikt nie zakładał gazu w okolicy?
    Pacjent:
    Skoda Fabia 2002/2003 1.4 MPI 68KM
    Pytanie brzmi czy BRC 24.11 który mi polecają bez zawahania za 2500 zł czy może AG Centrum Compact za 2100 (tańszy) do którego chca mnie zachęcić? Byłem pytać na agrobudzie.
    Co mi doradzacie? A może coś innego?
    Średni roczny przebieg 8000-10000 km.
    Jestem zielony i nie wiem co mam zrobić.
    Chce po prostu zaoszczędzić na paliwie w przestrzeni 4-5 lat.
    Doradzicie dobrego i uczciwego gazownika?

    Z góry dziękuję.

    Cytuj
  • 7 lis 2015

    Od ag centrum masz gwarancję na 3 lata więc na start plus. Ja zakładałem do Clio 1.2 z 2001 roku (70km) też Compact. Przejechałem już 14 tys km i wszystko chodzi jak nalezy. W Dobczycach jest zakład który zakłada ich sprzet z autoryzacja, takze ja polecam. Pozdr

    Cytuj
  • 7 lis 2015

    No własnie myślalem o tym zakładzie w dobczycach.... bo mają autoryzacje.
    Natomiast na agrobudzie też zakładają AG Compact tylko taniej bo za 2100 zł a z kolei oni maja opinie ze BRC zakładaja bardzoi dobrze i maja dobrego gazownika i nie wiem co wybrac.

    Cytuj
  • 7 lis 2015

    Przy średnim rocznym przebiegu na poziomie 9000km radzę się poważnie zastanowić, czy w ogóle jest sens zakładać instalację gazową. Fabia z tym silnikiem jest dość oszczędna - średnio spala wg użytkowników 7,1l benzyny na 100km, fakt, jazda na gazie jest nadal o wiele bardziej opłacalna niż na benzynie, ale tendencja na przyszłość jest niekorzystna - ceny gazu będę szły w górę, a benzyna w najgorszym wypadku będzie stać w miejscu, choć prognozy mówią o spadku nawet poniżej 4zł/l (już teraz jest po 4,34 w stosunku do gazu za 2,05). Przy takim stosunku cen instalacja zwróci Ci się dopiero po ponad 2 latach, co jest mimo wszystko dość długim okresem. Nie zapomnij też o pogorszeniu osiągów - bez gazu fabia ma już mocno przeciętne osiągi - 15,0s do setki, a biorąc pod uwagę, że małe silniki są szczególnie wrażliwe na dodatkowe obciążenie, szczególnie, jeśli jest to butla z gazem na tylnej osi, z 15 sekund łatwo się może zrobić 16 sekund.

    1 Cytuj
  • 7 lis 2015

    Dziękuję za szczerą odpowiedz. Zostanę chyba przy benzynie.

    1 Cytuj

Odpowiedz