Forum » Myślenice

Cenzura na blogu - jakich pytań boi się burmistrz

  • 24 paź 2010

    Drodzy forumowicze

    Z pewnym dystansem przyglądałam się zawartości bloga pana Macieja, jego dość nijakim tekstom i ledwie kilku wnikliwym pytaniom od czytających. Ponieważ jednak w pewnym momencie nasz burmistrz podzielił się krańcowo odmienną relacją ze spotkania z mieszkańcami Polanki, na którym byłam i którego przebieg doskonale pamiętam postanowiłam włączyć się do dyskusji. Niestety mój post oczekuje już 3 dni na moderację i jak widzę nie ma nadziei na to, że się na owym blogu ukaże.
    Dziś pojawił się natomiast wpis z datą 24.10.2010. Dlatego też przeczytacie go państwo tutaj.

    A pan Maciej niech się uczy demokracji i odwagi od Wiktora Kielana.

    TYTUŁEM WSTĘPU POPRZEDNIE WPISY:

    Aurelia Stachowicz pisze:
    17 października 2010 o 18:44
    Panie Maćku
    Na spotkaniu wyborczym w Polance wyparł Pan się znajomości inwestora niedoszłej inwestycji pn. Miasteczko Seniora w Zawadzie i faktu istnienia samego projektu. Jak Pan wie wzbudziło to wielkie zdziwienie Pańskich przeciwników.
    Cóż, pragnąc oddać na Pana swój głos w nadchodzących wyborach, my mieszkańcy chcielibyśmy Panu, dostojnemu i wiarygodnemu przedstawicielowi władz zaufać. Stąd też te pytania.
    Proszę o informację czy poznał Pan i spotykał się z inwestorem, który chciał zainwestować w Zawadzie i jak nazywała się ta spółka (dane z KRS są jawne). Czy Spółka składała wnioski o zmianę sposobu przeznaczenia gruntów? Czy inwestor w jakikolwiek sposób przyczynił się do finansowania zmiany przeznaczenia gruntów lub innych działań finansowanych z budżetu Gminy Myślenice?
    życzę miłego wieczoru i proszę o odpowiedzi na moje pytania
    Aurelia

    mostrowski pisze:
    20 października 2010 o 22:55
    Ja nie mówiłem o inwestorze a o właścicielu gruntów. Zadałem pytanie, czy Pan Wiktor Kielan zna właściciela gruntów, na którym miało powstać rzekome miasteczko seniora.
    Pytanie pozostało bez odpowiedzi – źle mnie Państwo zrozumieli

    A TERAZ MOJA NIEDOSZŁA ODPOWIEDŹ:

    Arkusza pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    21 października 2010 o 21:06
    Myli się pan. Wszyscy doskonale pana zrozumieliśmy.
    Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi pana Kielana usiłował pan z ironicznym uśmiechem dać nam do zrozumienia, że historia z miasteczkiem seniora jest zmyślona, lub żeby użyć pana ulubionego słowa jest „konfabulacją”. Pamiętam dobrze słowa:
    „Czy ktoś słyszał o jakimś inwestorze? Czy ktoś wie w ogóle kto jest właścicielem gruntów w Zawadzie?”
    I nie pytał pan Kielana lecz wyraźnie zwracał się w naszym kierunku! Kilkadziesiąt osób to widziało!

    W sprytny, dwuznaczny sposób dał pan do zrozumienia zebranym, że miasteczko seniora jest wymysłem konkurenta w wyborach, choć oczywiście nie było to powiedziane wprost. Tyle, że właśnie tym wpisem potwierdza pan swoje stanowisko, używając przymiotnika: „rzekome”.

    Tymczasem panie burmistrzu miasteczko wcale nie miało być rzekome.
    Kto jak nie pan spotkał się z panami Boguckim, Mikłaszem?

    A czy gmina nie otrzymała przypadkiem jakichś funduszy od osób związanych ze spółką BluePark – na organizację Dni Myślenic na przykład lub jakiś inny cel?

    I jedno ważne pytanie: czy artykuł opublikowany w Pulsie Biznesu 10 lutego 2009 (http://www.pb.pl/Print.aspx ?
    ArticleID=d6558e7b-14e1-4e8d-9643-db10484615d5) też jest konfabulacją?
    Czy naprawdę chce nas pan przekonać, że miasteczko seniora w Zawadzie nigdy nie miało powstać?

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Padło też z mojej strony inne pytanie. Ono także nie doczekało się od 3 dni publikacji.

    POPRZEDNIE WPISY:

    Rafał Zalubowski pisze:
    21 października 2010 o 09:48
    Szanowny Panie Burmistrzu!
    Mamy ostatnio możliwość obserwować niezwykłą intensywność działań promocyjnych realizowaną przez miejskich urzędników. W Dzienniku Polskim z zeszłego piatku UMiG w Myślenicach wykupił dwie strony reklamujące myślenickie inwestycje i strategie Urzędu, o których już tylokrotnie dowiadywaliśmy się z innych mediów. Również obszerne materiały na ten temat pojawiły się w Gońcu Myslenickim i Głosie Myślenickim. Są one jak się domyślam rezultatem umów promocyjnych, które zawarł Urząd z ich wydawcami i mają charakter „sponsorowany”.
    Wszystkim tym publikacjom towarzyszy publikacja Pańskiego wizerunku oraz Pańskie komentarze i opinie, które z pewnością przyczyniają się do promocji Pańskiej osoby jako w domyśle „autora gminnych sukcesów”.
    Są to olbrzymie koszta, które ponoszą podatnicy, liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
    Obecnie jest Pan obok pełnienia funkcji Burmistrza również kandydatem na to stanowisko i oczywiste jest, że te materiały mogą być traktowane jako element Pańskiej kampanii wyborczej. Tak przynajmniej są interpretowane przez wiele osób.
    Czy uważa Pan te działania za etyczne i uczciwe wobec swoich kontrkadydatów w wyborach na Burmistrza, ale przede wszystkim czy uważa Pan je za uczciwe wobec podatników?
    z wyrazami szacunku
    Rafał Zalubowski

    mostrowski pisze:
    21 października 2010 o 21:03
    Panie Rafale,

    Jak już odpowiadałem wcześniej Gmina, a co za tym idzie również burmistrz ma wręcz obowiązek promować projekty unijne. Takie są warunki wynikające z umów przyznających dofinansowanie i trzeba je spełniać. Wszystkie inwestycje, które zostały przedstawione w wymienionych przez Pana tytułach, są takimi projektami.Zarówno inwestycja jak i obowiązkowa reklama są blisko w 70% pokryte z budżetu UE.

    Pragę również poinformować, że funkcje burmistrza muszę pełnić bez względu czy jestem kandydatem na to stanowisko czy tez nie i tak pozostanie aż do wyboru nowego włodarza Miasta i Gminy.

    Jeśli chodzi natomiast o koszty reklamy to mogę Pana zapewnić, że nie są one aż tak wysokie jak Pan sądzi. (nie wiem jakie gazety miał Pan na myśli)

    Pozdrawiam,
    Maciej Ostrowski

    MOJA, NIEOPUBLIKOWANA ODPOWIEDŹ:

    Arkusza pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    21 października 2010 o 21:53
    To, że gmina, a co z tym idzie również Pan ma obowiązek promować projekty unijne jest najzupełniej zrozumiałe. To powszechna praktyka, z której przejawami często spotykam się w wielu miejscach w kraju.
    Jak sam Pan powiedział, wynika to z treści umów o dofinansowanie.

    Czy jednak w umowach tych zapisano również to, że razem z informacjami o inwestycjach musi Pan opublikować swoje zdjęcie?:)

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Arkusza, pozwolę sobie wkleić ten artykuł w całości.
    "Dozwolone od 55 lat

    Małgorzata Grzegorczyk
    10.02.2009 06:53

    Wesołe jest życie staruszka. Możliwe, że będą tak nucić klienci BlueParku. Pod Krakowem powstaje za 180 mln zł miasteczko seniorów.
    Piękne rezydencje zamieszkane przez starszych ludzi, którzy cieszą się życiem, grają w tenisa, pływają, malują, a przede wszystkim mieszkają we własnych domach, apartamentach, a w razie potrzeby budynkach ze stałą opieką medyczną. Na świecie kilkaset miasteczek seniorów sprawdza się od lat. W Polsce pierwsze może wybudować BluePark, spółka założona w ubiegłym roku przez trzech polskich biznesmenów.

    - Kupiliśmy rezydencję w Zawadzie pod Krakowem. To 30 ha z pięknym domem z basenem, kortem tenisowym i kawiarnią, który stanie się w przyszłości budynkiem klubowym. Wokół powstaną domy bliźniacze, apartamenty i studia z intensywną pomocą pielęgniarsko-medyczną dla 350 osób – mówi Włodzimierz Bogucki, jeden ze wspólników, twórca firmy inwestycyjnej z Genewy Vindigo Capital Partners, współwłaściciel specjalistycznych funduszy inwestycyjnych i członek rady nadzorczej m.in. Dom Development.

    BluePark kończy formalności. Wiosną firma powinna dostać pozwolenie na budowę i ją rozpocząć.

    - Cały projekt Rezydencja Zawada będzie kosztować 180 mln zł. Podzieliliśmy go na dwa etapy. W pierwszym powstanie 86 jednostek, do których będzie można wprowadzić się dopiero w połowie 2011 r., po zakończeniu drugiego etapu i wszystkich prac budowlanych. Etap pierwszy szacujemy na 37-40 mln zł – dodaje Arkadiusz Mikłasz, założyciel firmy Bakal Center, która w 2006 r. została przejęta przez Atlantę, oraz prezes spółki Brewe, która jest współudziałowcem BlueParku.

    Do lata zapadnie decyzja dotycząca szczegółów drugiego etapu, który ma się rozpocząć jesienią.

    - Chcemy sprawdzić, na jaki rodzaj budynków będziemy mieć najwięcej chętnych – wyjaśnia Włodzimierz Bogucki.

    Partnerzy rozmawiają o finansowaniu z funduszami nieruchomości i bankami w Polsce i za granicą.

    Rezydencja Zawada to oferta dla zamożnych osób. Metr kwadratowy będzie tu kosztować powyżej 10 tys. zł, a apartamenty mają od 35 do ponad 90 mkw., domki 130 mkw. Mieszkańcy będą uiszczać opłatę serwisową wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie. O ostatecznym poziomie cen i opłat zdecydują dodatkowe analizy.

    Źródło; http://www.pb.pl/Print.aspx?ArticleID=d6558e7b-14e1-4e8d-9643-db10484615d5

    1 Cytuj
  • 24 paź 2010

    Cieszę się, że jest to forum. Dzięki niemu dowiadujemy się o wielu rzeczach. Mam nadzieję, ze czyta je jak najwięcej osób i zaczyna powoli rozumieć z "czym" mamy do czynienia w Myslenicach.

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Wyładunek, o tej sprawie pisałem już ponad rok temu;
    http://www.miasto-info.pl/forum/temat257s13
    Został jedynie "przykryty" sprawami bierzącymi.
    Oba artykuły;
    http://dziennik.krakow.pl/pl/,,,new:9:t:srcs:1:rezydencja%20za%20180

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Proszę zwrócić uwagę na wpisy klakierów ze strony 14tej i 15tej myślenickiego myślenia, nick'i gości się zmieniły, jednak sposób formułowania ripost taki sam do dziś...

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Tak czy inaczej zirytowały mnie te pozory otwartości i szczerości jakie nasz burmistrz prezentuje na swoim blogu w przedwyborczym okresie.
    Dlatego też mam zamiar zadać kolejne trudne pytania.

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    LUDZIE przejżyjcie na oczy wgl jak mozna poruwnac Kielana do Ostrowskiego?!?! Człowieka który nie ma pojęcia o niczym do burmistrza..;/

    1 Cytuj
  • 24 paź 2010

    Nikt tu nie pisze o Kielanie, więc z kąd ten wpis?

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    BURMISTRZ ŻADNYCH PYTAŃ SIĘ NIE BOI !!!

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Kolejne wielkie "halo" to niezależne opinie agencji monitorujących możliwości kredytowe dla komórek samorządowych takich jak choćby Fitch Ratings
    (patrz http://www.miasto-info.pl/myslenice/wybory-2010-ruszyla-oficjalna-strona-wiktora-kielana ) Ciekawe co na to chwalący "umiejętności" gospodarcze naszego gospodarza?

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    MACIEJ OSTROWSKI NAJLEPSZYM BURMISTRZEM POLSKI !!!

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    No i proszę!
    Nie mineły dwie godziny odkąd zaczęłam ten wątek i już puściły zwieracze przedwyborczej cenzury!

    Moje posty, podobnie jak dwa inne opublikowano.

    :)

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Asia, masz poniekąd racje! Jak ja chodziłem do 6tej klasy to też wszystko i wszyscy byli najlepsi! A najlepsza z najlepszych była Pani od biologii ;)

    Cytuj
  • 24 paź 2010

    Mam wrażenie, że Pan Burmistrz strzelił sobie jednak samobója tym blogiem.
    Słabe, nie merytoryczne odpowiedzi. Więcej się można dowiedzieć z pytań niż z nich.

    Cytuj
  • 25 paź 2010

    Wygląda na to, że Maciej uciekł nawet z własnego bloga :):):):)

    1 Cytuj
  • 27 paź 2010

    Przy takim tempie niewygodnych pytań też byś uciekł Czegewara ;) Zatrważające poza oczywiście merytoryką odpowiedzi jest CZAS OCZEKIWANIA NA ODPOWIEDZ!!! Deja vu? Nie, to normalne podczas ostatnich dwóch kadencji, nihil novi...
    http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=56#more-56

    Cytuj
  • Aurelia Stachowicz 28 paź 2010

    Aurelia Stachowicz pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.
    28 października 2010 o 02:06
    Drogi Macieju
    Wybacz za szczerość, ale dla mnie – Jesteś śmieszny pisząc, że blog jest prywatną inicjatywą. Pytam więc czy kwestie związane z „Pierwszym w życiu Oskarem” dotyczą spraw prywatnych czy związanych z pełnioną funkcją? Czy informacja z Gazety Krakowskiej dotycząca środków z UE związana jest z sukcesem na polowaniu, czy pełnioną funkcją itd?
    Na próżno szukać w twoich wypocinach informacji, o czym rozmawiałeś z senatorem, jak było na imieninach u radnego Czesława, co u żony, jak czują się dzieci, jak smakuje kiełbasa z dzika, jak często czeszesz psa i co myślisz o ostatnim odcinku Tańca z Gwiazdami?

    CZŁOWIEK, KTÓRY NIE MA NIC DO UKRYCIA ODPOWIADA NA PYTANIA! NIE BOI SIĘ PRAWDY.
    JAK TY TRAKTUJESZ MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY CHARUJĄ NA TWOJĄ PENSJĘ?
    ODSYŁASZ DO BUDŻETU?
    PROSISZ BY PISALI PISMA DO URZĘDU? CHCESZ POPRAWIĆ STATYSTYKI?
    PRZECIEŻ TO DLA CIEBIE JEDEN TELEFON DO PRACOWNIKA !!!

    Wielokrotnie słyszałam od znajomych co mówią Twoi najbliźsi współpracownicy, że raz zdobytej władzy nie oddaje się nigdy. Jesteś historykiem i jak się domyślam, maksyma – dziel i rządź – jest Ci szczególnie bliska.
    Bardzo prosto rzucić słowo na bliźniego, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji tego, nie wiedząc co Ci ludzie czują. Życie oddaje i wierz mi , że „Oszołony i konfabulanci” tak naprawdę reagują na prawdziwe „Oszołomstwo i Konfabulację”. Prawdziwych leaderów poznaje się po tym jak potrafią łączyć, a nie dzielić.
    Coraz częściej dochodzę do przekonania, że mają rację Ci, którzy mówią że długo sprawowana władza deprawuje.

    Jeszcze raz przepraszam, za szczerość, ale mam przeczucie, że jestem ignorowana. Wybacz.

    Aurelia

    Poniżej jeszcze raz moje pytania:

    Aurelia Stachowicz pisze:
    27 października 2010 o 02:27
    Macieju
    Zadałam konkretne pytanie i proszę o konkretne odpowiedź, gdyż ta udzielona przez Ciebie jest niegrzeczna.
    ponizej jeszcze raz cytuję i dołączam również odpowiedź:

    A co do tego co powyżej. Proszę o informację jaka była w Pana kadencji całkowita kwota środków wydatkowana na reklamy i artykuły sponsorowane w Gazecie Krakowskiej i Polska The Times? Proszę również o informację na temat środków wydatkowanych na te same cele przez Zakład Utylizacji Odpadów?
    Aurelia

    Odpowiedz
    mostrowski pisze:
    20 października 2010 o 22:51
    Realizując projekty unijne mamy obowiązek reklamowania tych projektów w prasie i nie tylko. Są one finansowane ze środków unijnych. Odsyłam do budżetu gminy. Może Pani także napisać wniosek o udostępnienie takich danych.

    Odesłanie do budżetu Gminy jest co najmniej niegrzeczne. Jaka transparentność? Jaka otwartość?
    Macieju, przecież Budżet jest dokumentem jawnym i jak możesz odesłać mnie do dokumentu?
    Toż to lekceważenie!!! Sorry, polityka „jakby komunikacyjna”!!!
    To jeszcze raz przekonuje mnie do tego, że ten blog to jedno wielkie pozoranctwo. Macieju nie obraź się – jesteś Burmistrzem i nic mnie nie obchodzi czy to jest prywatna inicjatywa. Jeżeli jesteś otwarty na komunikacje ze społeczeństwem, to do cholery odpisz:
    1) Ile kasy poszło na reklamy w Gazetach – Myślenickiej, Głosie, Gońcu, Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Toż to do cholery jeden telefon do księgowości?!
    2) Ile kasy wpłaciła spółka Blue Park i z jakiego tytułu?!
    3) Proszę przedstawić mieszkańcom sprawę rur kamionkowych. Chcielibyśmy się dowiedzieć, kto reprezentował firmę i kto Pana i Pana Urbańskiego zaprosił na spotanie do Niemiec?

    Macieju, myślę, że jesteś złym człowiekiem, a Twoje unikanie odpowiedzi, świadczy o tym, że masz coś do ukrycia.
    Koniec. Kropka.

    Odpowiedz
    Aurelia Stachowicz pisze:
    27 października 2010 o 02:35
    Macieju
    Piszesz, że wchodzenie w PKS Myślenice, było złym pomysłem.
    1) Mam prośbę o odniesienie się do tego w kontekście przejęcia przez Gminę Kraków i województwo małopolskie PKS Kraków?
    2) Czy nie myślisz, że tylko i wyłącznie Twojej nieudolności zawdzięczamy to że miasto i gmina Myślenice, nie mają publicznego Dworca?
    3) Dlaczego Miasto nie odkupiło terenów, które zostały sprzedane Panu Koźmińskiemu i samo nie wybudowało Dworca?
    4) Jak wyobrażasz sobie realizacji zadania gminy zapisanego w ustawie o samorządzie terytorialnym w zakresie organizacji transportu zbiorowego, pozbawiając się w absurdalny sposób wpływu na dworzec?
    5) Co odpowiesz ludziom, którzy chcą dojechać do Limanowej, Przemyśla, czy Zakopanego?
    pozdrawiam
    Aurelia

    1 Cytuj
  • 28 paź 2010

    Słuchajcie Forumowicze!

    Nasz burmistrz mimo deklarowanej na prawo i lewo otwartości boi sie odpowiedzi na proste pytanie:

    "Arkusza pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    28 października 2010 o 07:48
    Zupełnie nie wiem dlaczego ucieka Pan od prostego pytania.
    Panie burmistrzu – jeden telefon do księgowości i już wiemy!
    Choć zakładam (nie bez podstaw), że Pan to już dawno wie:

    JAKĄ KWOTĘ I NA JAKI CEL PRZEKAZAŁA GMINIE MYŚLENICE SPÓŁKA BLUEPARK?

    Dlaczego tak bardzo boi się Pan odpowiedzi?"

    ZAKŁADAM SIĘ O UŻYWANE, ZIELONE VOLVO , ŻE ZROBI WSZYSTKO BY NIE ODPOWIEDZIEĆ!

    Cytuj
  • 28 paź 2010

    Zabawy na blogu ciąg dlaszy!:):):)

    "Publiczna informacja
    Październik 28th, 2010
    Panie i Panowie,

    Jak już wspominałem we wcześniejszych wpisach, dostrzegam wszystkie pytania i wszystkie też upubliczniam. Nie ma na blogu żadnej cenzury. Nie potrafię zrozumieć zajadłość niektórych internautów… boje się, że walczą o swoje partykularne interesy – stąd taka determinacja.

    Większość postawionych tu pytań, to zagadnienia związane z dostępem do informacji publicznej. Pracując zgodnie przyjętym systemem wymaga to stosownego wniosku do Urzędu. Wybaczcie Państwo, ale nie będę dzwonił do „księgowej” w środku nocy i poruszał służbowe sprawy. Wątpliwych zapraszam do urzędu. Znajdą tu wszystkie potrzebne informację. Mało tego po ich uzyskaniu będą mogli podzielić się nimi z internautami. W czym problem? W ujawnieniu tożsamości? Czy może świadomym lękiem, że to co wypisują nie do końca jest słuszne.

    Maciej Ostrowski"

    "Arkusza pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    28 października 2010 o 08:09
    Panie burmistrzu!

    1000 razy zdołałby Pan już zadzwonić (choć przecież doskonale Pan wie) i odpowiedzieć na to pytanie. Zamiast tego wciąż dyplomatyczne próby wybrnięcia z niewygodnego tematu.

    Pan się po prostu boi pytania o BluePark i pieniądze jakie przekazali gminie.

    Robi się Pan przez to nieprawdopodobnie niewiarygodny!

    Tak więc: JAKĄ KWOTĘ OTRZYMAŁA GMINA OD SPÓŁKI BLUE PARK?"

    A ODPOWIEDZI JAK NIE BYŁO TAK NIE MA!!!:) - MOGŁAM SIĘ ZAŁOŻYĆ O NOWE CZARNE BMW X6 A NIE O UŻYWANE ZIELONE VOVLO!!!

    Cytuj
  • 28 paź 2010

    z bloga burmistrza:

    "Większość postawionych tu pytań, to zagadnienia związane z dostępem do informacji publicznej. Pracując zgodnie przyjętym systemem wymaga to stosownego wniosku do Urzędu. Wybaczcie Państwo, ale nie będę dzwonił do „księgowej” w środku nocy i poruszał służbowe sprawy. Wątpliwych zapraszam do urzędu. Znajdą tu wszystkie potrzebne informację. Mało tego po ich uzyskaniu będą mogli podzielić się nimi z internautami. W czym problem? W ujawnieniu tożsamości? Czy może świadomym lękiem, że to co wypisują nie do końca jest słuszne."

    Pragnę przypomnieć, że zdobycie istotnych informacji drogą urzędową graniczy z cudem. Przypomnę tutaj list od mieszkańców dotyczący wycięcia drzew na Zarabiu. Na odpowiedź czekaliśmy KILKA MIESIĘCY! Odpowiedź (wypasiony list z kolorowymi zdjęciami z czasu powodzi miały obrazować ogrom strat jakie uczyniły drzewa jeszcze nie wycięte, a porwane przez wodę) dotarła tuż po PIERWSZEJ POWODZI z uzasadnieniem min., że gdyby nie wycieli tych drzew to dopiero była by katastrofa. Wniosek: trzeba było powodzi by doczekać się listu w sprawie wycinki drzew. Tak oto natura nam się przysłużyła.

    Burmistrz z nonszalancją zapewnia: "Wątpliwych zapraszam do urzędu. Znajdą tu wszystkie potrzebne informację." Niestety proszę pana to wcale nie jest takie proste, takie pewne i takie oczywiste.

    Cytuj
  • 28 paź 2010

    Mysleniczanin007 pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    28 października 2010 o 14:19
    Szanowny Panie Macieju
    Wbrew pozorom i Pańskim próbom skierowania problemu na boczny tor, wspomniana determinacja nie jest walką o "prywatne" interesy. Pokrętne odpowiedzi dotyczące ważnych, niewyjaśnionych problemów gminnych pozostają bez odpowiedzi mimo pytań wysłanych do urzędu dobrych kilkanaście miesięcy temu. Doskonale Pan pamięta burzę która wybuchła po ogłoszeniu przez rzecznika spółki Blue Park że nie będą budować w Zawadzie. Proszę sobie przypomnieć pismo Dziennika Polskiego z zapytaniem w tej sprawie.

    Pisze Pan o otwartości na dyskusję a tu widać że lawiruje Pan na ostrzu brzytwy konkretnych pytań o konkretne sprawy. Odsyłanie w tym przypadku gdziekolwiek indziej jest nietaktem i próbą grania na zwłokę. Proszę nie zrozumieć źle dosadnych pytań mieszkańców, sam Pan poprosił o takie zachowania decydując się na publikację tego blogu. Niestety oprócz postów pochwalnych które można wyliczyć na palcach jednej dłoni większość to "atak" na prowadzoną przez Pana politykę zarządzania gminą.

    Z przykrością stwierdzę że kontynuuje Pan tylko sposób traktowania mieszkańców z założeniem że odesłanie ich do "instytucji" skutecznie ostudzi ich zapędy i trudne pytania. Nie wiem jaki efekt chce Pan tym osiągnąć ale zapewniam Pana że na podstawie Pańskiego blogu kształtuje sie opinia wyborców. Jaka, z pewnością dowiemy się wszyscy w nadchodzących wyborach.
    Dziękując za brak odpowiedzi na pytania, zapraszając oficjalnie na polemiki na portalu miasto-info.pl, do którego tak chętnie i szybko Pan się odwołuje, z poważaniem, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 28 paź 2010

    Czemu on tak unia odpowiedzi na to pytanie o kasę od Blue Parku?

    Coś tu brzydko pachnie...

    Cytuj
  • 28 paź 2010

    Brzydko to dopiero zacznie pachnieć wkrótce. Zaczynają się pytania za 50 punktów. Proszę poczytać ostatnie wpisy;
    http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=107#more-107
    I cisza... A gdzie tam do pytań za 100 punktów!
    Myślenie że mieszkańcy są głupi, tylko "krzyczą" i we wszystkim mają "swój prywatny partykularny" interes zaprowadziło naszego burmistrza do miejsca w którym będzie trzeba się określić. Napiszę że mieszkańcy mają dosyć buty i udawania że wszystko jest w porządku, dlatego "zajadłość" będzie coraz większa i konkretniejsza. Ciężko odpowiadać na pytania które zaważą na opinii wyborców. Jednak nie odpowiedzieć wcale, to kontynuacja ignorowania mieszkańców na co też nie może sobie pozwolić nasz Burmistrz Maciej. I co z tym fantem zrobić?
    Może zamknąć tak jak dawne myślenickie forum? Teraz to już trochę za późno...

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    Akrobacje słowne i logiczne jakie wykonuje nasz burmistrz chcąc uciec od tematu spółki BluePark są coraz bardziej zabawne.

    http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=127#comment-69

    cyt:
    "mostrowski pisze:
    29 października 2010 o 00:27
    Szanowna Aurelio,
    Mylisz się. Nie uchylam się od odpowiedzi, co próbujesz zasugerować internautom. Wskazuje Ci jedynie drogę, gdzie taką informację możesz z powodzeniem uzyskać. Cytując zapisy dot. udostępniania informacji publicznej powołujesz się na burmistrza. Zachęcam! Zwróć się do urzędu burmistrza z oficjalnym zapytanie. Podaj swoje imię, nazwisko, uzasadnienie, itp. Działajmy jawnie i transparentnie! Będziesz mogła następnie te informację upublicznić, podać mediom, co tylko zechcesz. Tu na blogu władza burmistrza, że tak powiem nie sięga! Owszem komentuje informację o środkach UE dla gminy, ale jak już raczyłaś nie zauważyć odnoszę się do pojawiających się w prasie doniesieniach!

    Przyznałaś, że – cyt.: „Odpowiadam Ci, jestem zwykłą prosą osobą, nie mam żadnych interesów, Nie pracuję tutaj, nie zarabiam tutaj. nie korzystam z hali, szkół i innych dobrodziejstw tej gminy – no może poza wodą. Czasem śpię i słucham ludzi. Mam gdzieś Kto będzie Burmistrzem i jak długo”. Skoro taka jest Twoja postawa. Jednym słowem NIE MA CIĘ WŚRÓD NAS, to oznacza, że nie orientujesz się zbyt dobrze, w tym co dzieje się w Gminie Myślenice. To przykre, bo widać, to wyraźnie w Twoich wypowiedziach. I tego czego się boję, to że coraz więcej osób takich, jak Ty, które nie znają tego miasta, bo po prostu ich tu nie ma, chcą wpływać na jego przyszłość. "

    "Arkusza pisze:
    Twój komentarz oczekuje na moderację.

    29 października 2010 o 07:03
    Zakończmy te przepychanki. Niech Pan po prostu odpowie:

    JAKĄ KWOTĘ OTRZYMAŁA GMINA OD SPÓŁKI BLUE PARK?

    Pragnę zauważyć, że uchylając się notorycznie od tej odpowiedzi staje się Pan coraz mniej wiarygodny i jak na dłoni widać, że ma Pan przed mieszkańcami coś do ukrycia."

    Cytuj

Odpowiedz