Forum » Myślenice

Wycinka drzew!!!

  • 22 lut 2010

    nie będzie "lepi", bo ponoć mają powycinać niemal wszystkie drzewa w parku na naszym coraz bardziej betonowym zarabiu... :(

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Jak dla mnie ot jest irracjonalne działanie - w najgorszym przypadku myślałem o kilkudziesięciu drzewach a tu cały park ?? Nie wierzę dopóki nie zobaczę , a raczej nie zobaczę.

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Będzie przynajmniej lepiej na Zarabiu nowe alejki a nie taki syf jak jest teraz a z tego co wiem to wszystkich drzew nie wytną zostanie wszystko co zdrowe a suche wytną.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lut 2010

    Uważaj co piszesz. W zimie wydaja się wszystkie być suche. A jak przyjdzie "upity" drwal ten co rąbał koło zabawek, to ani się spostrzeżesz i będziesz miał pustynię Błędowską.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Pytanie kto będzie szacował które drzewa sa zdrowe , a które nadają sie tylko do usnięcia. Problem jest taki że nie wszystkie zainteresowane wycinką firmy posiadają stosowną wiedzę w tym temacie. Krążą słuchy że jednak poleci cały stary park, więc pewnie nie wielu z nas zobaczy tam znów duże drzewa.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Mnie się park bardzo podoba , to nie ma być miejsce wysterylizowane tylko synkretyzm miejskiej urbanistyki i natury w formie krzewów i przede wszystkim drzew które dają jakże ważny w ciepły , letni dzień odrobinę cienia a przy są w idealnej estetycznej symbiozie z rzeką Raba.
    Jeżeli już komuś wybitnie przeszkadza to miejsce - to należy wymienić ławki na nowe , wyremontować nawierzchnię (choć jak dla mnie jest to działanie niepotrzebne) a nie wycinać drzewa (oczywiście może i znalazło by się te kilkanaście drzew ale całość - chory pomysł ! ciekawe kto na to wpadł , pewnie jakiś nadgorliwy urzędnik )

    A odnośnie wycinki drzew , właśnie teraz trwa wycinka kilkudziesięciu brzóz u podnóża zakopianki koło wiaduktu na ul.Piłsudskiego - pewnie ulegnie to miejsce zabetonowaniu.

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Zdzisek robisz to samo co to "coś" wklejajace oferty z butami i okularami, spamujesz. To "OSZCZERZENIE" wpisz sobie jako swój podpis.

    p.s. z czerwienią Ci do twarzy.

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Witam. W sprawie rewitalizacji parku - projekt jest w trakcie tworzenia, będzie gotowy za jakieś 2-3 tygodnie, więc trzeba się przyglądać. Są ponoć już do wglądu projekty budynków jakie tam mają powstać, jeszcze ich nie widziałem ale nie omieszkam zajrzeć i wszystkim proponuję żeby potem nie było że nam jakieś brzydactwa pod nosem budują. I miejmy nadzieje że zanim powstanie projekt nikt nie będzie jakichś "przygotowawczych" działań czynił, a jak powstanie to KAŻDY powinien się kopsnąć i zobaczyć co nam szykują. Bo tylko od nas ma zależeć gdzie chcemy mieszkać a nie od widzi misie urzędników.
    PS. Widze że macie problem z trollem. Wiadomo, jest tylko jeden sposób: nie karmić.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    To dopiero szok !
    Jeszcze projektu nie ma (ma być DOPIERO za 2-3 tygodnie) a już takie spustoszenie ?

    Tną a jeszcze planu na to co ma być nie ma ???????

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Nie wiem, czy się nie mylę ale (zmasakrowany to prawda) plac zabaw chyba nie należy do rewitalizowanego parku i to inna historia jest.

    Cytuj
  • adzygmunt 1 mar 2010

    Podobnie jak asd pomyslałem: wycięto drzewa na zapas?
    Wg Laozi teren ma być zabudowany?
    W Krakowie były zakusy na zabudowę Błoń. Po protestach społecznych odstąpiono od pomysłu.
    M-ce zrobiły krok do przodu Ominęły protesty społeczne. Droga do rewitalizacji otwarta!

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Ta zabudowa to przedstawione na wizualizacjach: http://www.miasto-info.pl/myslenice/myslenice-przyszlosci-zarabie . Nie pamiętam gdzieś opisywano co to ma być, jakiś amfiteatr ;) czy coś. W tym artykuliku jest za to wzmianka "konieczna jest częściowa wycinka drzew i krzewów," ciekawe co to oznacza. Jeszcze nie byłem w Urzędzie nie nie widziałem.

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Przemówienie wyborcze jednego z urzędników na temat parku A.D 2010
    Supermarket wybudujmy - przecież tego najbardziej nam brakuje - dodatkowo jakiś sklep z ubraniami (tak trudno znaleźć tego typu sklepy w naszym mieście ) a na dodatek jakiś obiekt sportowy - tego również nam niewątpliwie brakuje ...
    No i oczywiście kamery - park miejski bez kamer - wstyd.]
    Wytnijmy drzewa bo zasłaniają atmosferę i produkuję dwutlenek siarki i przez to nie możemy oddychać i mamy coraz więcej chorób.

    Nawet w takim przypadku nie będzie większego żadnego bo większość ludzi nie wie o co tutaj chodzi - cóż demokracja

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Oczywiście przemówienie jest owocem mojej wyobraźni a nie autentycznym wystąpieniem (choć kto wie co będzie w przyszłości)

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    *większego protestu

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    Właśnie padają modrzewie przed szkołą Trójką.
    Wycięli też dzisiaj dwie piękne stare brzozy obok bloku 25 na osiedlu.
    Szkoda...

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    O rewitalizacji osiedla nie było mowy ;(

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    No to pięknie. Pytanie do mieszkańców koło szkoły i bloku 25, czy coś wiedzieli o tym fakcie? Czy zostali wcześniej poinformowani? Podobno Urząd ma obowiązek informowania o odbywającej się wcześniej "wizji lokalnej", nie wiem czy w każdym wypadku. Żadnych ogłoszeń w Myślenickiej ani na stronie internetowej. Czyli jak, Urzędnik zdecydował, zlecił, panowie wycięli, a myśmy przytaknęli. Jest gut.

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    Czyli "norma" ? Kolejne urzędnicze "widzimisię" :(

    Ojjjj szable w dłoń !

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    [quote]O rewitalizacji osiedla nie było mowy ;([/quote]
    Była mowa. Całe osiedle 1000-lecia będzie/już jest rewitalizowane.
    ;)

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 2 mar 2010

    Za morzebnością forum uprasza się Pan Buirmiszcza do wycięcia stary lip wokół kościuł, gdzie największe niebezpieczeństwo.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    dlaczego mieszkańcy nie są pytani o zdanie w sprawie wycinania drzew????

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    chce mi się siusiu, kogo mam zapytać ????????

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    chce mi się siusiu, kogo mam zapytać ????????

    Cytuj
  • 2 mar 2010

    [quote]chce mi się siusiu, kogo mam zapytać ????????[/quote]

    mamusi dziecko, mamusi zapytaj...

    Cytuj

Odpowiedz