Forum » Myślenice

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

  • Babet 10 sty 2012

    Gdzie i jak zaprotestować? Busy na trasie Myślenice-Dobczyce stosują skandalicznie wysokie ceny dla przystanków w Borzęcie!! Trasa 4 km (Myślenice - Borzęta I przystanek) kosztuje 3 zł podczas gdy do Krakowa z Myślenic zajedziemy za 5,5 zł.. Czy nie ma jakiś przepisów regulujących taryfy opłat za przejazd?
    Zdesperowani mieszkańcy pytają co mogą zrobić..? Pisać petycję do właściciela firmy przewozowej..?

    29 9 Cytuj
  • 10 sty 2012

    poprawka myslenice-krakow juz 6 zł

    15 6 Cytuj
  • 10 sty 2012

    petycją raczej nic nie wskurasz, niestety rosnące ceny paliwa powodują wzrost opłat za bilety.. Trasa do Krakowa jest bardziej rentowna niż na dobczyce, stąd ta różnica.

    19 11 Cytuj
  • Marcin 10 sty 2012

    petycją raczej nic nie wskurasz, niestety rosnące ceny paliwa powodują wzrost opłat za bilety.. Trasa do Krakowa jest bardziej rentowna niż na dobczyce, stąd ta różnica.

    13 7 Cytuj
  • 10 sty 2012

    Gmina miała PKS w ręku i zamiast go rozwijać zgnoili firmę .Teraz cierpią mieszkańcy.

    32 4 Cytuj
  • 10 sty 2012

    Winny PiS

    32 35 Cytuj
  • 10 sty 2012

    ja dzisiaj placilam w jedna strone 5zł w porzadnym eleganckim busie a w drugim rozklekotanym 6zł gdzie ta polityka??

    26 3 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=babet] Czy nie ma jakiś przepisów regulujących taryfy opłat za przejazd?Zdesperowani mieszkańcy pytają co mogą zrobić..? Pisać petycję do właściciela firmy przewozowej..? [/quote]
    Wiesz czasy gdy opłaty wszelakie były odgórnie regulowane to się już na szczęście skończyły w 1981 r. Teraz mamy kapitalizm i wolny rynek. Jak cię na busa nie stać to idź na piechotę ale uprzedzam że buty też kosztują. Ostatecznie możesz iść boso wtedy będzie za darmo tylko że w zimie to może się nie opłacić bo stopy odmrozisz a lekarz też kosztuje.
    Poza tym wszystkim to tylko 4 km jest do Borzęty więc na piechotę ci na zdrowie wyjdzie. Szerokiej drogi !!!

    19 29 Cytuj
  • Marcin 10 sty 2012

    [quote=gość: gooosc] ja dzisiaj placilam w jedna strone 5zł w porzadnym eleganckim busie a w drugim rozklekotanym 6zł gdzie ta polityka?? [/quote]

    wewnętrzny cennik busiarzy?

    8 4 Cytuj
  • 10 sty 2012

    6 zł bus do krakowa?
    Boże jak dobrze że mam samochód i w luksusowych warunkach, a nie przyklejona do przedniej szyby busa jadę sobie do krakowa za jakieś 8 zł!!!!

    21 18 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=gość: gooosc] ja dzisiaj placilam w jedna strone 5zł w porzadnym eleganckim busie a w drugim rozklekotanym 6zł gdzie ta polityka?? [/quote]

    To żadna polityka a wolny rynek.
    Teoretycznie możesz wybrać czy korzystasz z takiej usługi w takiej cenie czy nie, praktycznie niestety rzadko mamy alternatywę... nie mniej to zasady wolnego rynku.

    14 1 Cytuj
  • 10 sty 2012

    i nikt mi nie pali fajek i muzyczkę włącze se na fulla a co!a w lecie otworzę se okienko ( bo w mojej bryce sie otwierają haha!)albo i włacze klimę gdy upał nie do zniesienia! A to wszytsko w cenie 8 zeta!No z klimą to może z 9 :-)
    Z busami to ja nie chce mieć już nic wspólnego!

    20 15 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=MGGG] petycją raczej nic nie wskurasz, niestety rosnące ceny paliwa powodują wzrost opłat za bilety.. Trasa do Krakowa jest bardziej rentowna niż na dobczyce, stąd ta różnica. [/quote]

    jaki wzrost? po 20 groszy na litrze? a oni biora od kazdego po 50 groszy wiecej. wiec sobie przelicz czy to zwraca cene za paliwo czy zwieksza zysk?

    14 9 Cytuj
  • 10 sty 2012

    Kowal bierze 5zł reszta 6zł

    12 5 Cytuj
  • Marcin 10 sty 2012

    [quote=gość: michal] MGGG napisał/a: petycją raczej nic nie wskurasz, niestety rosnące ceny paliwa powodują wzrost opłat za bilety.. Trasa do Krakowa jest bardziej rentowna niż na dobczyce, stąd ta różnica.

    jaki wzrost? po 20 groszy na litrze? a oni biora od kazdego po 50 groszy wiecej. wiec sobie przelicz czy to zwraca cene za paliwo czy zwieksza zysk? [/quote]

    człowieku przeanalizuj cenę paliwa RDR, a następnie się wypowiadaj , 20 groszy na litrze to było średnio w przeliczeniu na 2 miesiace

    7 6 Cytuj
  • 10 sty 2012

    ceny tez zależa od tego z jakim kierowcą sie jedzie np. do Krakowa. Jedni biorą 6zł<juz sie z tym spotkałam> 5,50 i 5 tez sie jeszcze zdaży. Jednak te cenny przerazaja, jak ktos jezdzi codziennie na trasie krak-myślenice!!!dramat!

    4 7 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=gość: lux torpeda] i nikt mi nie pali fajek i muzyczkę włącze se na fulla a co!a w lecie otworzę se okienko ( bo w mojej bryce sie otwierają haha!)albo i włacze klimę gdy upał nie do zniesienia! A to wszytsko w cenie 8 zeta!No z klimą to może z 9 :-)
    Z busami to ja nie chce mieć już nic wspólnego! [/quote]
    No to możesz sobie jeździć po 9 zł tyle że to tylko koszt paliwa a gdzie amortyzacja itp. ???pyj9

    6 6 Cytuj
  • 10 sty 2012

    lux torpeda fajny nick.... kojarzy mi się z extra zespołem :P to tak na marginesie :)

    6 6 Cytuj
  • 10 sty 2012

    podnoszą opłaty bo dobrze wiedzą , że jak ktoś musi dojechać do pracy do nie ma wyjscia i musi dać to 5 czy 6 zł noi biznes się kręci

    13 9 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=gość: lux torpeda] i nikt mi nie pali fajek i muzyczkę włącze se na fulla a co!a w lecie otworzę se okienko ( bo w mojej bryce sie otwierają haha!)albo i włacze klimę gdy upał nie do zniesienia! A to wszytsko w cenie 8 zeta!No z klimą to może z 9 :-)
    Z busami to ja nie chce mieć już nic wspólnego! [/quote]
    chyba na rowerze

    7 7 Cytuj
  • 10 sty 2012

    [quote=babet] Gdzie i jak zaprotestować? Busy na trasie Myślenice-Dobczyce stosują skandalicznie wysokie ceny dla przystanków w Borzęcie!! Trasa 4 km (Myślenice - Borzęta I przystanek) kosztuje 3 zł podczas gdy do Krakowa z Myślenic zajedziemy za 5,5 zł.. Czy nie ma jakiś przepisów regulujących taryfy opłat za przejazd?Zdesperowani mieszkańcy pytają co mogą zrobić..? Pisać petycję do właściciela firmy przewozowej..? [/quote]

    Podziękuj burmistrzowi Myślenić Maciejowi O. !

    13 11 Cytuj
  • 10 sty 2012

    W sułkowicach podrożały i są 3 złote przez rudnik a 3,5 przerz jasienice. Ale to 13-15 km ale tyl samo za 4 km z borzęty.... Normalnie to zgadał bym sie na Twoim miejscu z innymi pasażerami z borzęty i zastrajkował przez tydzień. Jeździł w 4-5 jakims autem czy jakoś inaczej ale żeby za chiny nie jechac busem! zdzierstwo i draństwo w biały dzień!

    8 7 Cytuj
  • Dominika Wójcik 10 sty 2012

    [quote=gość: aaaa] W sułkowicach podrożały i są 3 złote przez rudnik a 3,5 przerz jasienice. Ale to 13-15 km ale tyl samo za 4 km z borzęty.... Normalnie to zgadał bym sie na Twoim miejscu z innymi pasażerami z borzęty i zastrajkował przez tydzień. Jeździł w 4-5 jakims autem czy jakoś inaczej ale żeby za chiny nie jechac busem! zdzierstwo i draństwo w biały dzień! [/quote]Popieram pomysł strajku ale moze w jakiś inny sposób.....sama nie wiem....kazdy do pracy,szkoły chce jakoś dojechac(już tam nie ważne że na przedniej szybie) a to ze jakieś smieszne miesięczne wymyślili to mogą je sami sobie kupować....fakt jest taki że jadąc z np.Osieczan do Myślenic i wysiadając na przystanku przy urzędzie skarbowym(ok.2km) płaci sie 2,5 zł tyle co ludzie jadący np z Łęk do Myślenic(ok 5,6km) ...ręce opadają!!!jak nic trzeba czekać na wiosne i na rower się przerzucić wtedy w kieszeni zostaje ok 100-150 zł miesięcznie.

    7 4 Cytuj
  • 10 sty 2012

    sugeruje placic monetami po 10 , 20 groszy :D

    12 8 Cytuj
  • Dominika Wójcik 10 sty 2012

    [quote=gość: pan wnerwiajacy] sugeruje placic monetami po 10 , 20 groszy :D [/quote]
    O good idea :-) tylko ja długo nie jade wiec mogłabym nie zdążyć dać kasiorki przed wysiadaniem ;-) ktoś ma jeszcze pomysł jak wkurzyć panów busiarzy,tak kulturalnie wkurzyć ;-)

    6 5 Cytuj

Odpowiedz