Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • Janek Sal 16 lut 2023

    ten o walców - znowu swoje mądrosci pokazał - mnie nie interesuje co zrobili, mieli naprawić i ok . a że powiedzieli ze świece to przyjąłem do wiadomosci i po problemie - Na najwiekszego fachowca od silników mieni sie ten co powietrze sprzedaje do opon .
    Nawiasem mówiąc kultura wymaga włączenia swiateł kierunkowskazu podczas skrętu nawet w prawo - Nasz walcowy niestety dzis zapomniał na Ujejskiego koło 14
    -

    2 Cytuj
  • 16 lut 2023
    MVVM napisał/a:

    Tak nowych samochodów miałem na myśli, przecież nie używanych.
    Średni wiek pojazdu w PL to 14 lat, więc jak mają jeździć 50 lat ? Skoro czym nowsze auta tym krótszy jest ich okres użytkowania. Może mało kogo stać na nowe, ale przez ograniczanie produkcji aut spalinowych, auta używane drożeją i np. przeciętny etatowiec za kilka lat nie będzie miał czym przyjechać do pracy, lub wyciągnie rękę po podwyżkę a pracodawca jego podwyżkę przełoży na swoje usługi lub produkty. Różnica ceny w samochodach dostawczych spalinowy vs. elektryczny waha się od 50-80%(o tyle droższe są elektryki, pomijając, że są niesprzedawalne po kilku latach na rynku wtórnym).
    Więc, idąc rano po bułeczkę, zapłacisz w tej bułeczce różnice ceny dostawczaka, który te bułeczki dowozi.
    Ceny aut elektrycznych nie stanieją ponieważ popyt na nie spowoduje wzrost ceny surowców potrzebnych do produkcji baterii. Koncerny nie planują masowej produkcji., mało tego, koncerny nie planują sprzedaży samochodów elektrycznych, dlatego aby nie wypuścić ze swoich rąk surowców które są w pojeździe, to się nazywa obieg zamknięty.

    Nie ma co być zamkniętym na nowe rzeczy.
    Pewnie za chwilę wodór do tego czasu dojdzie do głosu. Może coś nowego.
    Przypomnij sobie film o Jetsonach ;-))) - to jest właśnie ten kierunek kiedyś.
    Kto 50 lat temu...pomyślałby o tak powszechnej technologiach jak teraz.

    A nie pisz głupot, że pójdą do góry.
    To nikt nie kupi i błędne koło się zamknie.
    Będzie tak jak teraz. Najpierw kupią Ci co mają kasę a potem pozostali używki... od niemca co trzymał w stodole ;-)

    2 1 Cytuj
  • 16 lut 2023
    marko napisał/a:

    Nie ma co być zamkniętym na nowe rzeczy.
    Pewnie za chwilę wodór do tego czasu dojdzie do głosu. Może coś nowego.
    Przypomnij sobie film o Jetsonach ;-))) - to jest właśnie ten kierunek kiedyś.
    Kto 50 lat temu...pomyślałby o tak powszechnej technologiach jak teraz.

    A nie pisz głupot, że pójdą do góry.
    To nikt nie kupi i błędne koło się zamknie.
    Będzie tak jak teraz. Najpierw kupią Ci co mają kasę a potem pozostali używki... od niemca co trzymał w stodole ;-)

    Hehe No właśnie tak chcą żebyś myslał, a za 10 lat będziesz oglądał microcary, bo auta spalinowe zostaną dużo wcześniej wycofane z produkcji przed 2035
    Jak jednak auta elektryczne nie staną się bardziej dostępne to co im zrobisz? Powiesz że Cie oszakali ? 😅

    2 Cytuj
  • 16 lut 2023

    Wyluzuj.
    Motoryzacja napędza wszystko.
    Nagle nie odetną ludzi od mobilności.
    To nie realne - pomyśl...
    Kto będzie na nich robił ;-)

    1 Cytuj
  • 17 lut 2023

    Pierwszy przykład z brzegu co powoduje pójście w kierunku elektryków
    https://www.money.pl/gospodarka/gigant-motoryzacyjny-szykuje-zwolnienia-w-europie-prace-straci-3200-osob-6859033587493536a.html
    W Polsce również tysiące osób straci pracę, to jest nie unionione.
    A kto głosował za tym zakazem sprzedaży aut spalinowych ?
    Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller, Sylwia Spurek 
    Towarzystwo wzajemnej adoracji Sylwi Spurek, tej od molestowania krów, podczas dojenia. Czego się spodziewasz od takich ludzi ?

    2 Cytuj
  • 17 lut 2023

    Dla mnie ... to chyba jedynie stacje benzynowe będą stratne... ale pewnie za ... 100 lat bo wszystkiego na elektryki jeszcze długo nie przerzucą.
    Jak kogoś nie stać teraz na beznynowe aut to go nie będzie i stać na elektryka - bez zmiany.
    Psuć się będą tak samo elektryki, serwis będzie potrzebny - zatem warsztaty zostaną tylko młodzieć się będzie musiała przestawić na inny produkt + uprawnienia SEP ;-)

    Z punktu widzenia klienta wydaje mi się poza baterią, to takie auto... będzie mniej problematyczne. Brak klap wirowych, EGR, DPF, wtrysków, turbiny... itp itd.

    1 Cytuj
  • Janek Sal 17 lut 2023

    Rozmowa pani i pana w Tak Jest tvn24
    Pani swoje wywody ze powietrze czyste ma byc i ze tylko elektryki zakaz wjazdu do miast samochodami spalinowymi ,
    Pan zwolennik starej motoryzacji , -to jest zabieranie wolnosci bo jak nie moge to znaczy ktos mi ją zabiera.
    Pani
    powietrze to moja wolnosc .
    Pan ja jej pani nie odbieram ale chce tez miec swoje prawa .
    Pani
    powietrze zatruwają nawet ci co jedzą mięso - kazdy zjada podobno 72 kg a to jest nieekologiczne i do tego kupuuje kazdy po kilka ubran a to tez jest nie ekologiczne .

    Qzwa czy my wracamy do kartek na mieso<odzież .
    czy ci <ekolodzy nie wiedzą ze to już było>

    3 Cytuj
  • 17 lut 2023
    marko napisał/a:

    Dla mnie ... to chyba jedynie stacje benzynowe będą stratne... ale pewnie za ... 100 lat bo wszystkiego na elektryki jeszcze długo nie przerzucą.
    Jak kogoś nie stać teraz na beznynowe aut to go nie będzie i stać na elektryka - bez zmiany.
    Psuć się będą tak samo elektryki, serwis będzie potrzebny - zatem warsztaty zostaną tylko młodzieć się będzie musiała przestawić na inny produkt + uprawnienia SEP ;-)

    Z punktu widzenia klienta wydaje mi się poza baterią, to takie auto... będzie mniej problematyczne. Brak klap wirowych, EGR, DPF, wtrysków, turbiny... itp itd.

    Stacje nie będą stratne, będą dodatkowe opłaty za ładowanie, to już się przecież dzieje, nikt nie odda wpływów do budżetu które są z paliwa.
    Ludzi stać jeszcze na auta spalinowe ale ich siłowe zakazywanie powoduje wzrost cen samochodów.
    Dla przykładu, elektryczny opel Corsa czyli gówienko nie auto, kosztuje uwaga... 160-170 tyś zł, jej odpowiednik spalinowy 80 tyś ! :) Czym ludzie będą jeździć ? Za kilka lat ? Żaden koncern samochodowy nie zamierza produkować tanich samochodów, ponieważ musi być ich po prostu mniej, nie ma z czego wyprodukować tylu baterii ile potrzeba.
    Jak będzie wyglądać transport w Europie ? proste... tak jak np w Wietnamie, czyli skuter, rower, sandałki, tylko bardzo bardzo bogaci będą mieć samochód.

    2 Cytuj
  • 17 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    Rozmowa pani i pana w Tak Jest tvn24
    Pani swoje wywody ze powietrze czyste ma byc i ze tylko elektryki zakaz wjazdu do miast samochodami spalinowymi ,
    Pan zwolennik starej motoryzacji , -to jest zabieranie wolnosci bo jak nie moge to znaczy ktos mi ją zabiera.
    Pani
    powietrze to moja wolnosc .
    Pan ja jej pani nie odbieram ale chce tez miec swoje prawa .
    Pani
    powietrze zatruwają nawet ci co jedzą mięso - kazdy zjada podobno 72 kg a to jest nieekologiczne i do tego kupuuje kazdy po kilka ubran a to tez jest nie ekologiczne .

    Qzwa czy my wracamy do kartek na mieso<odzież .
    czy ci <ekolodzy nie wiedzą ze to już było>

    Pani w TVN głupoty mówi, auto elektryczne w całym cyklu od wykopania surowców z ziemi do jego złomowania, bardziej obciąża środowisko, niż obecny samochód spalinowy.

    4 Cytuj
  • 17 lut 2023

    To może Obajtek dobrze robi że sprzedaje te Orleny.
    Może zamiast Orlenu w to Tauron powinien budować Transformatory i sprzedawać oprócz prądu wodę.

    1 Cytuj
  • Janek Sal 17 lut 2023
    MVVM napisał/a:

    Pani w TVN głupoty mówi, auto elektryczne w całym cyklu od wykopania surowców z ziemi do jego złomowania, bardziej obciąża środowisko, niż obecny samochód spalinowy.

    Ja wiem o tym doskonale produkcja eksploatacja i utylizacja elektryka to wieksze szkody ekologiczne niz spalinowego - ale reszta tej kwestii porusznej przez panią - za duzo mleka,jajek ,mięsa jemy a to szkodzi ekologii.

    Ten trend ostatnio dosyc czesto jest wyrażany w różnych mediach

    4 Cytuj
  • 18 lut 2023

    Wiecie to jest tak jak z atomówką... 10 lat temu była fe..., niebezpieczna, czarnobyl itd nie ma to jak wungiel, energia z powietrza też bez sensu.
    Jak się wszystkim otworzyły oczy... ostatnio, to nagle atomówka jest cool, bezpieczna i taka super, że hej!
    Fotowoltaika... 10 lat temu: bez sensu, droga, niepotrzebna nikomu. Teraz... w co drugim domu...
    Telefonykomórkowe podobno... raka mózgu wywołują jak... i co zrezygnujecie?
    Długo tak można...

    Zmierzam do tego, technologia musi iść do przodu i dobrze, że idzie... tak długo jak nie jest wykorzystywana przeciw ludzkości... wojna...

    Kwestia ceny, ekologicznego wytwarzania - do 2035roku jeszcze trochę czasu zostało.
    Z tymi elektrykami... może być jak z żarówkami energoszczędnymi... okres przejściowy, aż wjechały LEDy, które wymagała udoskonalenia mocy.

    Właśni LEDy - to kolejny fajny przykład. 10 lat temu... przecież to świeciło max jak 35W żarówka i grzało się... jak kaloryfer :-)

    PS. Jakby 150 lat temu takie było podejście... to dzisiaj dalej byśmy jeździli... parowozami :-D

    1 Cytuj
  • 18 lut 2023

    Ciekawe, bo niektórzy wyśmiewa się z Neapolitańczyków że suszą pranie na sznurku na świeżym powietrzu.
    Przecież oni są pierwszymi ekologami!!!
    Jakoś ekolodzy nie namawiają do rezygnacji z pralek i suszarek elektrycznych i suszenia na podwórkach, balkonach.....

    2 1 Cytuj
  • 18 lut 2023

    Jakbyśmy wszyscy... od jutra zostali... Amiszami to wprowadzenie aut elektrycznych to betka taka byłaby ekologia! ;-)

    1 Cytuj

Odpowiedz