Forum » Myślenice

NOWA GALERIA

  • 13 lip 2011

    galeria dopiero będzie budowana.... nie ma jej jeszcze gdyż inwestorzy nadal się nie dogadali... a to jest tylko Dworzec rozbudowany z siecią sklepów... CCC EMPIK ROSSMAN TESCO.

    1 2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Dla mnie osobiście liczby się bardzo nie tylko to co widać (budynek i sklepy oraz towar) ale również cała otoczka która towarzyszyła budowie tzw galerii.

    Ponieważ ta cała sprawa kojarzy mi się bardzo nieprzyjemnie (sprawy sądowe w sprawie pozwoleń na budowę, likwidacja PKS, haracz od lokalnych przewoźników za wjazd na teren CH, niczym nie uzasadnione lobbowanie Ostrowskiego itp).

    DLATEGO MOJA NOGA TEM NIE POSTANIE.

    3 1 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Ciekawi mnie jedno czy w jakimś sklepie w tym nowym centrum handlowym będzie sprzedawany alkohol ???????
    Jeżeli tak to co na to ustawa ?
    O ile się orientuję na dworcach i w ich pobliżu istnieje zakaz sprzedaży alkoholu,jeżeli jestem w błędzie to proszę niech mnie ktoś oświeci?

    4 2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    [quote=gość: nieoświecony] Ciekawi mnie jedno czy w jakimś sklepie w tym nowym centrum handlowym będzie sprzedawany alkohol ???????
    Jeżeli tak to co na to ustawa ?
    O ile się orientuję na dworcach i w ich pobliżu istnieje zakaz sprzedaży alkoholu,jeżeli jestem w błędzie to proszę niech mnie ktoś oświeci? [/quote]

    i znowu kolejny problem!!może idz nad rabę a nie zajmuj się śledztwem w sprawie alkoholu

    3 4 Cytuj
  • 14 lip 2011

    myś napisał cyt.i znowu kolejny problem!!może idz nad rabę a nie zajmuj się śledztwem w sprawie alkoholu ,możesz mi wytłumaczyć co to napisałeś, no chyba za bardzo Cię poniosło ,raczej Tobie jest5 wskazane wypoczęcie nad Rabą. Gość poruszył konkretny problem ,a Ty wyjeżdżasz takimi słowami.

    2 2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Jakie śledztwo ,zadałem tylko pytanie widać niewygodne i podwładni szybko i kulturalnie odpowiadają?

    5 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Śledztwa nie trzeba ustawa zabrania.

    2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Tesco już reklamuje tanie kajzerki za 0,19 groszy.
    Biedronka, tesco... powoli wykończy się te nasze lokalne sklepiki, które juz ledwo wiążą koniec z końcem!

    3 1 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Jeżeli zabrania to ciekawi mnie jak rozwiążą problem jeżeli będą sprzedawać-WTEDY OKAŻE SIĘ CZY MAMY DWORZEC CZY HIPERMARKET-jeżeli dworzec to na terenie całego nie wolno sprzedawać alkoholu?

    1 Cytuj
  • 15 lip 2011

    [quote=gość: nieoświecony] Ciekawi mnie jedno czy w jakimś sklepie w tym nowym centrum handlowym będzie sprzedawany alkohol ???????
    Jeżeli tak to co na to ustawa ?
    O ile się orientuję na dworcach i w ich pobliżu istnieje zakaz sprzedaży alkoholu,jeżeli jestem w błędzie to proszę niech mnie ktoś oświeci? [/quote]

    to wytłumacz mi jak te wszystkie bary na Rzemieślniczej sprzedawały alkohol, na lewo? Nie, miały koncesje a przecież są w pobliżu.

    1 Cytuj
  • 15 lip 2011

    Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
    Gdybym dokładnie znał obowiązujące w tym zakresie prawo nie zadawałbym tych pytań.
    Proszę mnie oświecić co prawo mówi w tym zakresie.

    2 2 Cytuj
  • 15 lip 2011

    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20070700473

    tu masz :) prawo prawem a i tak zawsze robią wszystko, żeby je omijać :)

    1 Cytuj
  • 15 lip 2011

    tamto się nie otwiera, tak znajdziesz

    Dz.U. 2007 nr 70 poz. 473

    Cytuj
  • 15 lip 2011

    [quote=gość: nieoświecony] Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. [/quote]

    Dlaczego nie?

    1 Cytuj
  • 15 lip 2011

    Dzięki za informację
    1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
    1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-
    wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;
    2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;
    3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;
    4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej;

    1 Cytuj
  • 15 lip 2011

    Oj, to jak będą ściśle przestrzegać zarządzenie ustawy patrz punkt trzeci to Dni Myślenic będą na smutno (czytaj bezalkoholowo) No chyba że mieszkańcy przybędą już "na rauszu" lub budki z piwem postawią "w wymaganej odległości". ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lip 2011

    MOO7 sugerujesz, że na dni Myślenic można pójść tylko na rauszu?

    3 Cytuj
  • 15 lip 2011

    Jeżeli władza w stosunku do obywatela potrafi być rygorystyczna aż do bólu to dlaczego w drugą stronę nie można????
    Sam lubię nie raz ale jeżeli przepisy tak mówią "TO SĄ OD TEGO ODPOWIEDNIE ORGANY "
    Jak mawiał klasyk.
    Chyba że w tym temacie obowiązuje też "polityka jakby....."

    2 Cytuj
  • 16 lip 2011

    nie miejcie pretensji do władz, że wyrażają zgodę na inwestycje zgodne z prawem... sami oprotestujcie nie kupując... !!!! dzisiaj będziecie "pasć" sieciówki bo dostaniecie jakies badziewie taniej..., a jutro nie będzie Was na nic stać bo nie znajdziecie pracy u lokalnych przedsiębiorców, a za granicą już nie ma kokosów... zobaczcie co zrobił w USA Wallmart... " Powodzenia !"

    Cytuj
  • 16 lip 2011

    Od punktu 3 jest wyjątek ale jak widzę z punktem 4 też znaleźli wyjście chociaż nie do końca
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1157672-alfabet-dekady.html
    Jeżeli cały obiekt traktowany jest jak dworze co podkreślał rzecznik MPK "dotrzymaliśmy słowa oddajemy do użytku dworzec" to na całym terenie obowiązuje zakaz .
    Jak znam życie władze przychylne lokalnym przedsiębiorcom" zrobią wszystko aby wydać zezwolenie,co innego gdyby był to jakiś przedsiębiorca nie lokalny z np.Zawady czy nie daj Boże Osieczan:) :) :)

    1 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Brawo, brawo Panie redaktorze, kolejny przejaw frustracji. Po prostu gratulacje.

    1 1 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Czytałem ten artykuł. Napisałem na stronie Dziennika Polskiego komentarz, ale nie pojawił się, więc go tu zacutuję:

    """"Szanowny Panie Redaktorze.
    Ja wiem, że jest Pan uczulony na myślenickiego Burmistrza. Wiem, że jest Pan w nim w sporze sądowym. Wiem, że ma Pan inne poglądy. Ale nie zwalnia to Pana, jako redaktora gazety do bycia rzetelnym w swoim fachu. W Pańskim Alfabecie aż roi się od tendencyjności, wybiórczości w komentarzach. Chyba nie tędy droga do przekazywania czytelnikom rzetelnej wiedzy. Nie może Pan, będąc jako przedstawiciel <którejś tam> władzy wykorzystywać łamy prasy na prywatne porachunki. To nie fachowe. """"

    2 1 Cytuj
  • 16 lip 2011

    A co w tym artykule nie jest prawdą?

    1 2 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Widzisz Nieoświecony, tu nie chodzi o to że to prawda. Tu chodzi o to że ta prawda jest niewygodna, [quote=muzyk][...Nie może Pan, będąc jako przedstawiciel <którejś tam> władzy wykorzystywać łamy prasy na prywatne porachunki. To niefachowe.[...][/quote]
    A Gazeta Myślenicka? Oczywiście ktoś może skontrować że GM jest tygodnikiem lokalnym wydawanym przez komórkę gminną żależną od urzędu. Więc teraz zapytam, czy w takim razie jest to fachowe? Dziennik Polski, a zwłaszcza redaktor Remigiusz Półtorak ukazuje właśnie "fachowość" naszych wspaniałych władz. Z tego miejsca pozdrawiam serdecznie Pana Remigiusza i dziękuję za pokazywanie drugiej strony medalu który w GM oślepia mieszkańców swym wypolerowanym blaskiem.

    Podsumowując; niewygodne teksty, rzetelna informacja - niefachowe. Jednak felietony redaktora Półtoraka udowadniają że nie wszyscy chodzą w różowych okularach które wydają się być dodatkiem do każdego wydania Gazety Myślenickiej.

    2 4 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Myśleniczanin. To, że GM jest tubą Urzędu Miasta i pracują tam amatorzy pod wodzą pana "redaktora" Staszka i nie musi to oznaczać, że pan red. Póltorak ma zachowywać nieprofesjonalnie. Chwała mu za to, że obnaża słabości i niekompetencje władz, ale jak czytam ten tekst w DP, to widzę, jaka żółć się z niego wylewa. Czy Ty tego nie odczuwasz?

    2 3 Cytuj

Odpowiedz