Forum » Myślenice

NOWA GALERIA

  • 16 sie 2011

    Na potrzeby reklamowe zawsze można tak ustawić te "najpotrzebniejsze zakupy" by były tańsze w tym a nie w tamtym sklepie. W takie badania wierzą tylko naiwniacy. W Carrefour są jedne tańsze drugie droższe rzeczy niż w Tesco, ale osobiście wolę Carrefour, ale na pewno nie taki jak w Myślenicach, bo to porażka. W Myślenicach to Jan potem Biedronka reszta sklepów się nie liczy w ogóle. W Kraku to Carrefour i żadne Tesco nie podskoczą.

    2 1 Cytuj
  • 16 sie 2011

    Mówisz, że Jan jest taki dobry ? Ostatnio byłam tam jakieś 2 tygodnie temu i niewiele kupiłam. Na stoisku z owocami były zgniłe banany i brzoskwinie a na wędlinie i serach kilometrowa kolejka a za ladą tłumek zamotanych ekspedientek chyba były nowe w tej pracy a przynajmniej tak się ruszały. Wzięłam tylko proszek do prania ale przed kasą zrezygnowałam bo jak zwykle czynna była jedna kasa i oczywiście tu też kilometrowa kolejka. W tym całym "Janie" jeszcze duch Gierka straszy. Ja się za komuny dość w kolejkach wystałam. Mimo wszystko życzę powodzenia handlowcom z ulicy Kasprowicza. Wolę jednak nową pseudogalerię z Tesco.

    1 4 Cytuj
  • 16 sie 2011

    Witam,

    każda z sieciówek ma swój sposób na zdobycie klientów, ma swój produkt lub grupę z którą współpracuje, którą promuje, która jest tańsza lub droższa w zależności pod półki i dostępności, ale przede wszystkim od polityki handlowej sieci.
    O ile są znaczne różnice w cenach Myślenickich mini sieciówek (bo trudno mówić tutaj o sklepach wielkopowierzchniowych), które pomiędzy tesco a cerfurem są minimalne (sumarycznie) o tyle w Krakowie tych różnic nie ma.
    Nie prawdą jest, ze Auchan jest tańszy i tutaj użytkownik Marko pisze trochę nie prawdę, zresztą wystarczy sobie porównać gazetką promocyjną - te same produkty w promocji drożej niż w omawianym tutaj tesco.
    Auchan był, powtarzam był tani, jako każdy inny market, który chce zdobyć swoich klientów, i rzeczywiście było tam tanio, produkty dosłownie przez pół przez kilka miesięcy po otwarciu. Potem wszystko poszło w górę i obiektywnie oceniając ten sklep jest drogi - no chyba, że mają jakąś promocję na warzywach - gdzie lubie się zabijają o mandarynkę i gniota wszystko pod nogami.
    Byłem widziałem i mam okazję to obserwować.

    Tesco, Carrefour, real, Geant i inne cenne sieciówki, mają podobne ceny... najlepiej wybrać ten do którego jest taniej dojechać, chyba, że szukamy czegoś takiego co jest w danym sklepie w ofercie, ale szukanie na siłę różnic i podobieństw raczej mija się z celem i jest mało oszczędne.

    Zwróćcie uwagę, dlaczego te sklepy rzadko występują same w lokalizacji, zawsze jakaś galeria, centrum handlowe, pasaż itd, te sklepy służą jako przystawka do innych zakupów, ale same w sobie nie mają nic co by zachęcało do specjalnej wizyty.

    Biedronka, lidl, są tańsze, co idzie w jakość, ale tutaj nie ma reguły... kupimy tam rzeczy taniej, niż w powyższych sklepach, często godząc się z gorszą jakością - przynajmniej w krążącej opinii. Udało mi się namierzyć bananowca za 9 zł w lidlu, ten sam w tesco przy Wielickiej kosztował 19 zł :) i tak z wieloma produktami - zupełnie przypadkowo. Najlepsza woda i najtańsza do picia również z Lidla.... jest o wiele smaczniejsza od markowych, których skład strzelam w ciemno niczym sie nie różni.
    Marko piszesz o produktach gorszych, ale czym jest gorsza kawa Nescafe w Biedronce od tej w Tesco? Pepsi 2l? baton Mars, czy inne standardowe produkty? z wyjątkiem niższej ceny?! nie piszę tutaj o produktach i promocjach sieciowych, bo każda jak wspomniałem ma swoje urozmaicenia, pamiętam kiedyś np produkty TIP w Realu - ich jakoś była o wiele gorsza niż rzeczy które można dostać w Biedronce.

    Zatem postuluje bardziej rozsądne podejście do sprawy, przekrzykiwanie się, co jest lepsze i gorsze jest naprawdę dobre dla przedszkola, dzieci w tym wieku również robią już pierwsze swoje zakupy, ale czy biorą udział w dyskusji w tym temacie? mam mieszane uczucia.

    2 Cytuj
  • 18 sie 2011

    czy wszystkie sklepy galerii sa czynne do 20.00?
    a jak to jest w weekend?

    1 Cytuj
  • 29 lis 2011

    No i macie alkohol w Tesco - dla tych którym tego brakowało.

    1 2 Cytuj
  • 29 lis 2011

    Lepszy rydz niż nic. Nie dostali busów to w zamian dostali koncesje na alkohol. Ciekawe kto popisał burmistrz czy wice ?
    A PKS dostanie dopłaty do kursów po okolicznych miejscowościach z naszych gminnych pieniędzy i wszyscy zadowoleni.

    3 Cytuj
  • 24 lis 2012

    chce kupic alkochol w tesco , wyskakują mi jakies kody i musze prosic panią , poda mi ktos te kody zebym nie musiał obsługi wiecej fatygować ?

    5 Cytuj

Odpowiedz