Forum » Okolice

TRZEMEŚNIA BEZ WODY!

  • 11 lut 2012

    Od dwóch tygodni Trzemeśnia jest bez wody. Zamarzł wodociąg wiejski. Kataklizm całkowity, czy kogoś to interesuje? Władza nas całkowicie lekceważy. Nie działają w gminie ani w powiecie żadne służby pomocowe. Koniecznie trzeba uruchomić prasę, radio i telewizję.

    36 4 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Dobrze , że wreszcie ktoś poruszył ten temat. To jest dramat, czy wreszcie ktoś się zainteresuje naszym problemem? Około 200 domów nie ma wody...

    14 1 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Jedno jest pewne, że za kanalizację zapłacimy po 3(m3) od osoby za cały luty.

    20 1 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    [quote=tik kit]Koniecznie trzeba uruchomić prasę, radio i telewizję. [/quote]
    Też wam pozamarzały?

    4 4 Cytuj
  • adzygmunt 11 lut 2012

    Nie czuję się wywołany do tablicy. Ale...
    Wiem, że nie pozamarzały rury, tyko dopływy do zbiorników.
    Jest pewne, że ktoś się tym interesuje.
    Na pewno działa OSP Trzemeśnia wpompowując do zbiorników wodę pozyskaną z ... rzeki!
    Dopływa do kranów w domach, niestety w kroplowych ilościach i raz czy dwa razy w tygodniu.
    A to znaczy, że rury są drożne.
    Zamarznięta czy nie prasa, radio, tv nic tu nie zdziała. Muszą stopić się lody metrowe na strużkach zasilania zbiorników. Kilofy nie dają radę. Woda opływa tylko szerzej zbiorniki!
    Rada na przyszłość. Obłożyć źródła termo-ochronnym okryciem na powierzchni tylko z jakim skutkiem?

    5 8 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Prasa, radio i telewizja nam nie pozamarzały, ale bez przerwy piszą i mówią o takich, co to nie mieli 4 godziny wody i jaki to koszmar przeżyli. Nie wiem tylko, czy mózg mój nie przemarzł, ale to wykażą badania specjalistyczne pełnopłatne, nierefundowane przez NFZ.

    16 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    Kurcze ale wydaje mi się, że mróz nie mróz powinno to działać. Polska nie jest krajem śródziemnomorskim.

    7 1 Cytuj
  • 11 lut 2012

    [quote=tik kit] Prasa, radio i telewizja nam nie pozamarzały, ale bez przerwy piszą i mówią o takich, co to nie mieli 4 godziny wody i jaki to koszmar przeżyli. Nie wiem tylko, czy mózg mój nie przemarzł, ale to wykażą badania specjalistyczne pełnopłatne, nierefundowane przez NFZ. [/quote]

    to moze napisz do tej prasy i telewizji. skad maja wiedziec ze nie macie wody?:)

    5 8 Cytuj
  • 11 lut 2012

    To się nadaje do prasy !

    10 4 Cytuj
  • 11 lut 2012

    adzygmunt nie wiem o ktorej trzemesni piszesz, ale w tej 10 km od myslenic, nikt nie wpompowuje wody z rzeki. Zrobili to RAZ. JEDEN RAZ.

    7 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    A co ta telewizja wam zrobi wejdzie do rur z palnikami i roztopi wam ten lód co sie tam zrobił ??

    8 6 Cytuj
  • 11 lut 2012

    śniegu macie dość a co wy myślicie że tylko wy jesteś cie tacy biedni ja was tam nie żałuje jakbyście płacili słone pieniądze co miesiąc tak jak my to też wode byście mieli "wy nie płacicie " to i nie maci wasz problem nie chce wam się zabezpieczyc to i skutki takie macie wiele osób nie ma wody i się nie żali ....

    4 9 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Bulina też teraz nie ma wody i nik nie zakłada forum bo wiedzą ze nie da sie nic zrobić ! Pozostaje czekać ino jak mróz puści....

    5 4 Cytuj
  • 11 lut 2012

    NIezależnie od tego jakiego kalibru jest awaria, osoby odpowiedzialne powinny stawać na głowie by ten problem jakoś rozwiązać! Tłumaczenia, że coś tam zamarzło to bzdura - przecież mieliśmy w poprzednich latach większe mrozy i jakoś nic się nie działo! Jeśli to jedyny sposób, to niech przyjadą z palnikami i roztopią lody - żyjemy przecież w XXI w. !!!

    10 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Nawiasem mówiąc TVN24 i RMF już wiedzą - zobaczymy czy się tym zainteresują... Nie mówię, że przyjadą i naprawią, ale może choć dadzą jakiś impuls do działania osobom odpowiedzialnym za naszą "niedolę"...

    Ja dziś słyszałem w serwisie RMF, że w podwarszawskim Piasecznie mieszkańcy od kilku godzin nie mają wody i o mało co nie pęknąłem ze śmiechu. My nie mamy ponad 2 tygodnie i nikt o tym nie mówi... Dlatego że to nie pod Warszawą?

    11 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    a co ty chcesz żeby po lasach łazili i wam lód topili a czy to pierwszy raz wam zamarzła woda halo robicie zachowujecie sie jak snobki bidule radzcie sobie sami nikomu kto nie ma wody nikt indywidualnie nie pomaga a jak żyjecie w XX! w to sobie wodociąg miejski do ciągcie a nie biadolcie

    4 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    "leśny" - to jasne że oprócz Trzemeśni wody nie mają też okoliczne wsie (bo korzystają z tego samego wodociągu)... Ale nie bredź, że trzeba usiąść na d... i czekać do wiosny!! Właśnie przez taką postawę przez ponad 2 tygodnie nikt nic z tym nie zrobił...

    4 5 Cytuj
  • 11 lut 2012

    To się szykuj bo media przyjadą z takim dużym palnikiem wjadą na kamiennik i będą wchodzić do rur i będziesz miał wodę :) Na 100 % albo wiesz co media mogą wszystko to zmienią ci specjalnie pogodę na +20 i bd miał wodę ;) ciekawe czy jak w lato nie będziesz miał wody z powodu ze nie bd lało to do medi też napiszesz ?

    4 3 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    [quote=gość: Romanek] Nawiasem mówiąc TVN24 i RMF już wiedzą - zobaczymy czy się tym zainteresują... Nie mówię, że przyjadą i naprawią, ale może choć dadzą jakiś impuls do działania osobom odpowiedzialnym za naszą "niedolę"...

    Ja dziś słyszałem w serwisie RMF, że w podwarszawskim Piasecznie mieszkańcy od kilku godzin nie mają wody i o mało co nie pęknąłem ze śmiechu. My nie mamy ponad 2 tygodnie i nikt o tym nie mówi... Dlatego że to nie pod Warszawą? [/quote]
    O was nikt nie mówi, ponieważ dzisiaj się dopiero dowiedzieli. Po drugie jeśli informacja o dwutygodniowej przerwie w dostawie wody będzie niewygodna dla władzy to dalej się nikt nie dowie poza mieszkańcami powiatu.
    Pożyjemy zobaczymy czy sprawa się napompuje czy też nie. Ogólnie problem z wodą jest spory bo nie padało długo a później przywaliło śniegiem i mrozem docisnęło.
    Nie pozostaje nic innego tylko życzyć wam cierpliwości i wytrwałości.

    4 1 Cytuj
  • 11 lut 2012

    macie sołtysa to do niego żale a nie na forum

    10 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    [quote=gość: słońce] a co ty chcesz żeby po lasach łazili i wam lód topili a czy to pierwszy raz wam zamarzła woda halo robicie zachowujecie sie jak snobki bidule radzcie sobie sami nikomu kto nie ma wody nikt indywidualnie nie pomaga a jak żyjecie w XX! w to sobie wodociąg miejski do ciągcie a nie biadolcie [/quote]

    snobistyczny to jest twój marny bezsensowny tekst i nie nazywaj ludzi snobami jak nie masz pojęcia co to słowo znaczy

    4 1 Cytuj
  • 11 lut 2012

    jakbym nie wiedział to bym nie pisał to chyba normalne, zrozumiałe ,a snobistyczne jest to że się nie ma co napisać na ten temat,,,,,

    7 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    [quote=gość: słońce] a jak żyjecie w XX! w to sobie wodociąg miejski do ciągcie a nie biadolcie [/quote]
    Do ciągną na pe wno. Ale to je st Trze me śnia i wszy stko w swo im cza sie...

    2 5 Cytuj
  • 11 lut 2012

    A gdzie są ci panowie od :
    Zarządzania Kryzysowego Służb i Inspekcji Starostwa Powiatowego w Myślenicach,
    powinni ludziom zapewnic wode ze specjalnie do tego celu przystosowanych beczkowozów.

    12 2 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    Jak zadzwonicie po wodę to wam przywiozą. Nie siedzą cały czas na forum. Znając życie to wszystko krytykujecie ale nikogo oprócz TVN nie zawiadomiliście o tym problemie.

    2 3 Cytuj

Odpowiedz