Forum » Okolice

TRZEMEŚNIA BEZ WODY!

  • 11 lut 2012

    1zł 59 groszy 5 litrów w biedronce kosztuje ;p
    Capki jak nie macie wody to sobie własne studnie zróbcie :)

    5 6 Cytuj
  • 11 lut 2012

    chyba jest sołtys w tej tzremesni

    2 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    oni cały rok nie mają jak nie płacą za wode to kto kto im za pomoże na rzekaja że nie mają ciekawe w sklepie wode mają aż im sie pułki uginają ....

    2 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    [quote=gość: niema mocnych] A gdzie są ci panowie od :
    Zarządzania Kryzysowego Służb i Inspekcji Starostwa Powiatowego w Myślenicach,
    powinni ludziom zapewnic wode ze specjalnie do tego celu przystosowanych beczkowozów. [/quote]
    Ludzie chcą tylko żeby ktoś w gminie zajął się tym problemem i wodę przywiózł beczkowozem bo najtrudniej jest starszym ludziom a sołtyska nic nie robi w tym kierunku twierdząc że gmina nie ma pieniędzy na to ! ! !

    5 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    a kto tam jest sołtysem .....

    1 2 Cytuj
  • Finezyjny Gość 11 lut 2012

    Wodociąg w Trzemeśni jest w trakcie wykonywania. Wiem, bo mój brat tam mieszka. Komu nie żal to ma podciągnięte pod sam dom. Jeszcze tylko wodę dopuścić i problem z głowy. Ale oczywiście znajdą się tacy, którzy nie dołożą się nic do studni zbiorowych a teraz płacz i lament.
    Nie bronię gminy bo jest tam jak jest, ale nie jest ich sprawą, że ktoś nie ma w domu wody skoro nie korzysta z wody dostarczanej przez gminę.
    Kopałeś studnię na "własną rękę" to na własną rękę rozwiązuj problemy.

    Oczywiście temat zaczął się dosyć merytorycznie ale przyleciały trolle i bluzgają i plują na wszystkich i wszystko.

    4 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Jeszcze tak nie było żeby w zimie wody nie było przez 2 tygodnie, ale jak sprawami wody zaczeli zajmować się" nowi gospodarze" to tak porobili że nie ma wody ponad 2000 ludzi i nie wiedzą jak ten problem rozwiązać ! ! ! Gmina powinna pomóc w rozwiązaniu tego problemu poprzez dowóz wody beczkowozami lub zorganizować sprzęt i ludzi by usunąć problem

    6 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    [quote=gość: %u015Bnieg] a kto tam jest sołtysem ..... [/quote]

    Jest sołtyska której wszystko lotto....

    Wody jest mało bo jest mróz śliwnik zamarzł kamiennik też ledwie zbiera wodę, osoba która ma klucze do zbiorników z regulacją ustawia podobno wodę do siebie do domu ciężko się do niej dodzwonić a jak już to ma tysiąc głupich wymówek żeby nic nie zrobić, krążą pogłoski że Radlanki zamykają wodę, nie jest to prawdą ponieważ nikt nie ma zaworu na głównej lini (cała linia była wymieniana na nową) kto ma studnię z hydroforem to ma wodę reszta już nie niezależnie gdzie mieszka...

    Co do pompowania raz pompowali tak że ludziom w domach popękały rury od ciśnienia spalili pompę przy tym i się skończyło pompowanie....

    9 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    bulina też nie ma wody i jakoś nie lamentuje wytrwałości wiosna już wkrótce....

    8 3 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Wody nie ma.
    Interesuje mnie tylko dlaczego nie można rozwiązać problemu?
    Czy problem jest aż tak wielki?, czy nikomu sie nie chce go rozwiązać (czytaj nie ma kasy)
    Dramat na całej linii. Juz nie wierze w gminy, powiaty i zarządzających tymi grajdołami.
    Czuje sie bezradny.
    Gdzie mam dzwonić w tej sprawie, żeby to nagłośnić?

    3 2 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Pretensje do tego komu płacicie za tą wodę a nie do gminy bo my nie będziemy dokładać do waszej wody bo za swoją płacimy jak za woły

    4 5 Cytuj
  • 11 lut 2012

    Spoko... nie bój się.
    Poprosu nie mam jak się umyć i spuścić wody w kiblu.
    Myslę,że TVN albo Jaworowicz.

    7 3 Cytuj
  • adzygmunt 11 lut 2012

    "z trzemesni" Raz , czy dwa razy pompowali z rzeki. Jakie to ma znaczenie? Było wody na tyle, że można było "nałapać" do wanny, by było czym spłukać sedes.
    Do picia, gotowania, jedzenia ta woda sie nie nadaje. fakt ale lepsza ta niż żadna. Zawsze, jak ktos radził można kupic 5 litrów ale nie po +/- 2 zł lecz ponad trzy w hurtowni u Górków. Zawsze także można dojść do szkoły i napełnić bańkę Myślę że nie odmówią.
    Beczkowóz w te mrozy to może jest dobry dla tych co "chata z kraja" lecz wyżej?
    I jeśli piszemy o tej samej Trzemeśni, to straży za tę wodę niezależnie skąd trzeba podziękować!
    Jak woda wróci pozostanie tylko przeczyścić wodociąg.
    Skąd była popołudniowa woda w ubiegły piątek?
    Z tym problemem ludzie w Trzemeśni nie oglądając się na innych mogliby poradzić sobie, ale Trzemeśnia mało robi coś wspólnie, zawsze ktoś na kogoś jest obrażony i mądrzejszy od kogoś.
    Trzemeśnia choć ma sporo ludzi nie umie się ze sobą dogadać, nie tylko w sprawach wody, projektów co robić we wsi, co naprawić, poprawić. Nie umie wybrać; choć ma po temu potencjał, wybrać radnych do gminy, do powiatu.
    Za dużo napisałem nie na temat i zapewne zaczerwieni się od minusów. Nie pierwsze i nie ostatnie!
    Ps Przypadkiem na You Tub znalazłem filmik o skatepark w basenie. Może dopiero ci młodzi ludzie wezmą sprawy losu Trzemeśni w swoje ręce, tak jak sami zrobili urządzenia. Podziwiam ich.

    17 5 Cytuj
  • 12 lut 2012

    I tak ludzie są cierpliwi. Ten "dramat" już trwa drugi tydzień! Mamy czekać do kwietnia?
    Parodia to mało powiedziane.

    2 5 Cytuj
  • 12 lut 2012

    nie umiecie sie dogadać to macie problem wy sie o drogi potraficie kłócić a co takiej błahostki nie umiecie załatwić ale jaja....

    7 1 Cytuj
  • 12 lut 2012

    Bardzo dobrze że w Trzemeśni nie ma wody. Jest to oczywista kara za krytykowanie kościoła w wątku tu na forum. Ja osobiście uważam że to bardzo pouczające i optymistyczne.

    9 8 Cytuj
  • 12 lut 2012

    Problem braku wody w trzemeśni to nie nowosc !! Więc nie rozumiem mieszkanców skoro wiedzieli ze cos jest nie tak maja komitet, KAZDY opłaca składki (dysponują pięniedzmi) wiec jaki problem?? chyba tylko brak chęci.... Teraz najlepiej winnych szukac poza trzemeśnia!!!!! Bulina w lecie miała ponad miesiac problemy z woda czy ktoś o tym wiedział??? Nie bo próbowali cos z tym robic, a nie uzalali sie nad soba na forum !!!! Teraz tez nie ma wody i nikt sie nie zali na forum :)

    10 2 Cytuj
  • 12 lut 2012

    [quote=gość: śnieg] bulina też nie ma wody i jakoś nie lamentuje wytrwałości wiosna już wkrótce.... [/quote]

    [quote=gość: ziomek12345] Bulina w lecie miała ponad miesiac problemy z woda czy ktoś o tym wiedział??? Nie bo próbowali cos z tym robic, a nie uzalali sie nad soba na forum !!!! Teraz tez nie ma wody i nikt sie nie zali na forum :) [/quote]

    No i w dwóch wątkach mamy wyjaśnienie sprawy, nie mieliście, bo się nie upominacie. A należy to robić, bierność tylko służy deprecjacji społecznej - z którą w społecznym wymiarze mieliście od lat problem. Jeżeli brakło wody na bulinie, to coś tam jeszcze zostało?

    Problem jaki powstał, to nie brak wody, ale wydaje mi się, że brak informacji o tym co się właściwie dzieje w okolicy z wodociągiem.
    Przykład lipnika w którym również funkcjonuje podobna do trzemeńskiej spółka no name. Brak wody - informacje na tablicach drzewach - jak w przypadku klepsydr - wyjaśnione jest co i jak i do kiedy. W trzemeśni? należy dzwonić do 5 osoby z kolejki spycholanki aby dowiedzieć się, że ona nie wie o co chodzi.
    Osoby funkcjonujące w tej spółce wodnej pokazują się wówczas, gdy należy pobrać umowne 100zł za rok - w żaden szczegółowy sposób za pomocą publicznych mediów nie rozliczone.

    Myślę, że każda osoba w trzemeśni, jest wstanie wymienić osoby, które "działają" w tym interesie, osoby które również można spotkać w innych instytucjach jako ciało kolegialne i jednoosobowe - może w końcu przyszedł czas rozliczenia? aby przestać pełnić funkcji publicznych w każej następnej organizacji, bo nie dość, że zapychają miejsca to nic się nie robi : brak wiedzy, umiejętności, niechęć do zmian cywilizacyjnych, sposób załatwienia to machnięcie ręką, co w efekcie nie daje żadnego rezultatu.

    Woda będzie, jak śnieg zacznie topnieć, to na krótko, bo ziemia jest zmarznięta, będzie problem dopóki naprawdę nie poleje. Nam zostają domysły o problemach o których tutaj możemy sobie popisać - gdzie jesteście w czasie zebrań z tymi organami? ha nikt nie piśnie, bo każdy się boi, że zna Pana SZ. Pana P. Pana D. i co go za to spotka. I takie to trzemeńskie bagienko.
    Są osoby które rzeczywiście chcą zrobić dla ludzi, dzieci - patrz działalność stowarzyszenia w trzemeśni, niestety w tym starczym maraźmie władzy, raczej są straceni.

    10 1 Cytuj
  • 12 lut 2012

    A dokładniej o starczym maraźmie mógłbyś skrobnąć?

    2 1 Cytuj
  • 12 lut 2012

    A gdzie są piniądze za las?

    4 2 Cytuj
  • 12 lut 2012

    a co to jest bulina?

    1 5 Cytuj
  • 12 lut 2012

    Polimy wąglem, woda zamarza i ni ma, kury, krowy, świnie, wszystko bida mróz i alkohol... proboszcz mo nowy kościół wielki i pikny...

    Średniowiecze...

    7 6 Cytuj
  • 12 lut 2012

    no włośnie cza komitet od wody zrobić pod przywództwem ej dżej:)

    4 Cytuj
  • 12 lut 2012

    wszystko co na tym forum jest to tylko TRZEMEŚNIA..? trzemeśnia bieganie,,,, ,trzemeśnia kościół .....trzemeśnia woda ...nie macie jeszcze czego w zanadrzu ....

    5 4 Cytuj
  • 12 lut 2012

    Mamy różne sprawy w zanadrzu. Chciałem tylko niektórym uprzytomnić, że parafia Trzemeśnia liczy 5149 mieszkańców i dawniej była gminą. Według mnie mogła by być nią dalej. To byłoby coś w stylu gminy Wiśniowa, która liczy 6780 mieszkańców.

    14 4 Cytuj

Odpowiedz