Forum » Społeczeństwo

Światowe Dni Młodzieży

  • Niebieskooka 24 lip 2016

    Walker tu nie chodzi o wypisanie a jawne okradanie obywateli. W zeszłym roku fundusz kościelny otrzymał 118 milionów zł. Trzeba to uporządkować, albo otrzymujecie pieniądze w podatku i nie pobieracie pieniędzy za sakramenty, albo nie otrzymacie nic, a pieniądze macie od wiernych. Byłam kiedyś załatwiać ślub i było co łaska ale nie mniej. Jezus nie brał pieniędzy za sakramenty i cuda, jeżeli księża wierzą w Jezusa, to niech wyznają też jego zasady. Wypisanie nic nie zmieni, bo cały czas mamy kontakt z religią, nie chcę aby moje dzieci były pokazywane palcami i je ochrzciłam i znowu trzeba było zapłacić. Chciałam kiedyś odpis z parafii też to kosztowało. Wracając do ŚDM, to podczas większości imprez masowych organizator sam wszystko załatwia, policja tylko zabezpiecza teren obok obiektu, a tutaj wszystko przygotowało Państwo i zapłacimy za to my obywatele .

    9 6 Cytuj
  • 24 lip 2016

    Uwaga, bo oto i w ten temat wkracza Walker84. Waleczny rycerz swojego wodza. To jak, beda te trony dla pary prezydenckiej?
    Jak trony beda ustawione powyzej tlumu to chyba pod ewentualnych islamistow? ;)
    Religie zaczyna sie wplatywac w polityke i biznes. Dlatego impreza przestala mnie pociagac. Wnet pojdziemy na msze niedzielna a tam beda odczyty od partyjnych tak jak juz w niektorych parafiach powiatu bywalo.
    Jeden narod, jedna religia, jeden wodz, haha.

    5 7 Cytuj
  • Andrzej 24 lip 2016

    Apel smoleński będzie co niedziela. A religia z polityką miesza się od wieków, to żadne novum.

    Odnośnie niemieckiego modelu pisałem tutaj wielokrotnie (bardzo mi się on podoba), zawsze sh_ma go krytykował ;)

    Czytałem kiedyś wywiad z księdzem, który zamiast opłat za msze, sakramenty, wystawił skarbone przy wejściu do kościoła, gdzie każdy wg uznania mógł wrzucić ofiarę "co łaska". Zebranych pieniędzy było więcej, niż z tradycyjnych ofiar. Jak znajdę kiedyś ten artykuł, to podlinkuję.

    3 6 Cytuj
  • 24 lip 2016
    niebieskooka123 napisał/a:

    Walker tu nie chodzi o wypisanie a jawne okradanie obywateli. W zeszłym roku fundusz kościelny otrzymał 118 milionów zł. Trzeba to uporządkować, albo otrzymujecie pieniądze w podatku i nie pobieracie pieniędzy za sakramenty, albo nie otrzymacie nic, a pieniądze macie od wiernych. Byłam kiedyś załatwiać ślub i było co łaska ale nie mniej. Jezus nie brał pieniędzy za sakramenty i cuda, jeżeli księża wierzą w Jezusa, to niech wyznają też jego zasady. Wypisanie nic nie zmieni, bo cały czas mamy kontakt z religią, nie chcę aby moje dzieci były pokazywane palcami i je ochrzciłam i znowu trzeba było zapłacić. Chciałam kiedyś odpis z parafii też to kosztowało. Wracając do ŚDM, to podczas większości imprez masowych organizator sam wszystko załatwia, policja tylko zabezpiecza teren obok obiektu, a tutaj wszystko przygotowało Państwo i zapłacimy za to my obywatele .

    Widzisz czy ci się to podoba czy nie większość obywateli tego kraju jest katolikami i dlatego jest fundusz kościelny. Mnie się nie podoba że za moje pieniądze zorganizowano jakieś tam Euro i wybudowano stadion za dwa miliardy przepłacając miliard ale nic z tym nie zrobię bo jest demokracja.
    Po za tym państwu się opłaca promowanie tego kościoła i tej religii.
    Pieniądze na tace to wrzucasz jak chcesz. Nikt cię do tego nie przymusza jak nie masz nie dajesz.
    To jest organizacja a jak jesteś członkiem organizacji to logiczne że się do niej dorzucasz. Tak jak w koła gospodyń wiejskich czy gołębiarze. Proste jak budowa cepa.
    Jak ci się nie podoba to się wypisz i tyle. O ile mi wiadomo członkostwo w tym kraju nie jest obowiązkowe. Nawet śmiało można psioczyć na kościół i jest to dość popularne ostatnio. Gorzej byś miała w takiej Arabii Saudyjskiej bo tam za takie numery mogłabyś być o głowę niższa.
    Z tymi dzieciami to sobie daruj . Kabaretem zalatuje.
    Jak nie masz kasy żeby wydać parę stów na wesele to lepiej się nie żeń i nie zakładaj rodziny bo to też kabaretem zalatuje. Ewentualnie trzeba było pojechać do księdza choćby z Zarabia i powiedzieć że nie masz to by ci za frajer ten ślub dał. Jak ktoś jest dziadem to zawsze nim już będzie.
    ŚDM to impreza która również się państwu opłaca dlatego biorą udział w jej organizacji. To chyba logiczne dlaczego się państwu opłaca. Po za tym na tym i tak wszyscy tylko zarobią i nikt nie straci. Każde miasto które to organizowało wychodziło kilkakrotnie na plus więcej z kasą niż w nią włożyło.
    Jedynym mankamentem dla nas będą ogromne utrudnienia w poruszaniu się po Krakowie przez 2-3 dni zwłaszcza jak ktoś tam pracuje.

    7 10 Cytuj
  • 24 lip 2016

    Czy w innych krajach które odwiedza Papież Głowy tych państw stoją w tłumie razem z pielgrzymami czy też zajmują jakieś zaszczytne miejsce?
    Czy Wam już do reszty odwaliło z nienawiści do PiS i Kościoła?

    6 7 Cytuj
  • Niebieskooka 24 lip 2016

    walker Tu nie chodzi o kabaret. Przytoczyłem przykład niemiec. Podczas zameldowania deklarujesz na jakie wyznanie pójdzie 9% podatku i z tego kościół się utrzymuje. Nie wyciąga rąk po resztę. Nieraz czytałam artykuły że ksiądz nie chciał odprawić pogrzebu bo ktoś nie miał pieniędzy. Nie jestem skąpa, ale, chcę aby ktoś skończył z tym procederem. Krówka - masz rację, ale to jest głowa Państwa i przyjmując ją trzeba jej zapewnić ochronę, a tutaj budują mosty za nasze pieniądze itd. Kościół sam powinien zorganizować sobie teren pod wydarzenie. Tak jak powiedziałam z biletami, miasto dało bardzo fajne ceny, ale i tak chcieli pieniądze za logo.

    8 4 Cytuj
  • 24 lip 2016
    niebieskooka123 napisał/a:

    walker Tu nie chodzi o kabaret. Przytoczyłem przykład niemiec. Podczas zameldowania deklarujesz na jakie wyznanie pójdzie 9% podatku i z tego kościół się utrzymuje. Nie wyciąga rąk po resztę. Nieraz czytałam artykuły że ksiądz nie chciał odprawić pogrzebu bo ktoś nie miał pieniędzy. Nie jestem skąpa, ale, chcę aby ktoś skończył z tym procederem. Krówka - masz rację, ale to jest głowa Państwa i przyjmując ją trzeba jej zapewnić ochronę, a tutaj budują mosty za nasze pieniądze itd. Kościół sam powinien zorganizować sobie teren pod wydarzenie. Tak jak powiedziałam z biletami, miasto dało bardzo fajne ceny, ale i tak chcieli pieniądze za logo.

    Co mnie obchodzą jakieś Niemcy ? Jak widać tam powoli wszystko zaczyna szwankować podobnie jak w Francji.
    Takie przypadki są sporadyczne. I wtedy lewactwo całej maści wałkuje temat tygodnie. W Polsce jest ponad 20 tysięcy kapelanów. Ile razy się coś takiego zdarzyło ? 2-3 razy ? U mnie ksiądz jak nie masz kasy to ci da ślub i pogrzeb odprawi za frajer. Tylko trzeba uczciwie przyznać że nie masz pieniędzy. Ja jestem w tej organizacji i dokładam się do niej . To chyba oczywiste.

    7 5 Cytuj
  • 24 lip 2016

    No miesza sie, ale my w koncu mamy XXI wiek i pytanie czy wykorzystywanie Kosciola przez politykow powinno jeszcze miec miejsce. Co do tronow nikt mnie nie przekona, nie bylo tak dotad i wystarczy spojrzec na relacje z nabozenstw z udzialem politykow lat poprzednich. Dlaczego robi sie cos inaczej. Skoro tak to lud dziwi sie i hihocze. Zas pienidz w kosciele to juz osobny i niezglebiony temat. To nawet tabu. Dosc ciemne tabu. No i jeden Walker co ma pretensje do swiata ze musi byc demokrata. Poklony swojemu wodzowi mozesz bic w poludnie i o polnocy. Nikt ci nie zabrania. Jestes demokrata. To portret na scianie zawiesic, rozlozyc dywanik i wio :ddd

    5 5 Cytuj
  • 24 lip 2016
    niebieskooka123 napisał/a:

    Wracając do ŚDM, to podczas większości imprez masowych organizator sam wszystko załatwia, policja tylko zabezpiecza teren obok obiektu, a tutaj wszystko przygotowało Państwo i zapłacimy za to my obywatele .

    @niebieskooka123 twój stosunek do religii i kościoła to Twoja sprawa nie będę się do tego odnosił pominę również temat kościł-państwo. Ale chciałbym byś na cały ŚDM spojrzała oczami pragmatyka. Ja w pełni popieram zangażowanie, wsparcie rządu w tą imprezę z prostych przyczyn.

    1. Nasza młodzież jeździła do innych krajów na te imprezy i zawsze była mile widziana. Choćby dla samego tego faktu powinnismy przyłożyć się do tej uroczystości.

    2. Około 400tys młodych ludzi przyjedzie do nas ze wszystkich stron świata.
    Przecież to jest najlepsza możliwa okazja na promocje naszego kraju. To 400 tys. młodych ludzi ma swoje rodziny którym powie dobre słowo o Polsce i może kiedyś tutaj przyjadą. To 400tys. będzie miało przez całe swoje życie miło wspomnienie. Kraje wydają kupę kasy na promocję. My mamy to prawie za darmo.

    3.Organizacja ŚDM, wczesniej z punktu organizacyjnego świetna organizacja NATO pokazuje że Polska jest stabilnym krajem który potrafi obsłużyć duże rzeczy i który jest bezpieczny. Nasza wiarygodność wzrasta.

    4. 400tys turystów nawet tych religijnych ma pieniażki na wydatki. To są pieniądze z zewnątrz które wspomogą naszą lokalnę ekonomię.

    5. Nie jesteśmy wyspą na świecie. Młodzież przez takie imprezy także nabywa doświadczenia, ćwiczy języki, komunikację. Może sobie przez to lepiej w życiu poradzą.

    Myślę że znalazło by się jeszcze parę nie-religjnych rzeczy dlaczego ŚDM są dobre.

    10 2 Cytuj
  • Niebieskooka 24 lip 2016

    Bardzo pięknie m_markos to opisałeś. Ja nie neguję organizacji ŚDM w Krakowie. Tylko sposób w jaki jest to robione. Niestety każdy kto organizuje większe imprezy , koncerty , woodstock etc ponosi koszta przygotowania i zabezpieczenia. Woodstock w tym roku został zakwalifikowany do imprez wysokiego ryzyka i Owsiak musiał ponieść dodatkowe koszta ogrodzenia terenu i wynajęcia ochrony. Proszę tylko nie wyjeżdżać z sensem tej imprezy itd, po prostu chodzi mi o przykład. Za organizację ŚDM płaci głównie państwo i chciałam na to zwrócić uwagę. Są równi i równiejsi.
    Proszę też nie mówić że jestem w organizacji to się dokładam, w niemczech dokładasz się płacąc podatki. Sposób jaki zaproponowałam uczyni sprawę klarowną i skończy z sytuacjami że nie masz a musisz zapłacić, sprawa będzie jasna, chcesz dać na tacę to rzucisz ale resztę masz z podatku.

    7 3 Cytuj
  • 24 lip 2016

    No jeżeli będą jasne reguły działalności kościoła, nie będzie takich tematów.
    Wystarczy powiedzieć, że państwo partycypuje w tym i w tym od kwoty takiej do max takiej, a resztę robi kościół i tyle.
    Państwo uzasadnia swoje zaangażowanie, promocją i sprawa się zamyka, bez niedomówień.

    A jak są nieczytelne role w podziale wydawania pieniędzy, zawsze będą rodziły nieufność. Że sponsorowały państwowe spółki, to tak jakby państwo itd.

    6 4 Cytuj
  • 24 lip 2016

    Witam.
    Tak zupełnie na marginesie zastanawia mnie fakt, dlaczego o tym, że udział w ŚDM jest płatny - słono w mojej opinii jeżeli dotyczy młodzieży - dowiadujemy się z .. mediów?!
    W kościele w Trzemeśni księża prawili kazania i zapowiedzi swego czasu od połowy roku - ani słowem o stawkach... było dużo prośb o przyjęcie uczestników zwłaszcza z niemiec w domach - oczywiście za darmo.

    7 4 Cytuj
  • Andrzej 25 lip 2016

    Czy te wejściówki, które są do wzięcia w kościele, to też są płatne? Coś nie chce mi się wierzyć. No, chyba że to jest powód ich nadmiaru.

    Co do Niemców, ja człowiek małej (żadnej?) wiary jestem, ale sam byłem pielgrzymem i nie wyobrażam sobie brać jakiekolwiek pieniądze za ugoszczenie innych pielgrzymów. Co w Trzemeśni mnie wkurzyło, to chaos organizacyjny - w porównaniu z Myślenicami Osiedle/Górne - czysta improwizacja i amatorka.

    3 2 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Wejściówki są rozdawane za darmo. Możesz odebrać bezpośrednio w punkcie informacyjnym w Łagiewnikach. Podajesz imię nazwisko adres i parafię do której należysz.

    4 1 Cytuj
  • 28 lip 2016

    Można kłapać dziobem na temat ŚDM i martwić się o koszta czy ile kto na tym zarobi ale można inaczej na to spojrzeć po obejrzeniu tego filmu
    https://www.youtube.com/watch?v=iD9T2z_RyPo

    5 Cytuj
  • Andrzej 28 lip 2016

    Smutna historia. Jeśli chodzi o kłapanie dziobem - zupełnie tak jak Ty to robisz z WOŚP.

    A propos pieniędzy - dostaliśmy telefon od wolontariuszy, czy nie potrzeba wsparcia finansowego na wyżywienie pielgrzymów. Czyli za darmo, ale na jakieś tam wsparcie można liczyć.

    1 3 Cytuj
  • Andrzej 29 lip 2016

    Osobiście zatytułowałbym to zdjęcie [i]Yo ziom![/i]

    zdjecie
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=654601154696076&set=a.654594091363449.1073741854.100004385910171&type=3&theater

    Pierwsza Dama nieziemsko wyszła, taka fota trafia się raz na milion ;)
    I nie piszę tego złośliwie.

    13 3 Cytuj
  • ania 29 lip 2016

    Chciała bym żeby w niedzielę zabrzmiał Dzwon Zygmunta. Sąpewnie tacy co gto jeszcze nie słyszeli. Fajnie by było żeby nie kojarzył się tylko ze smutnym wydarzeniami. A tak mnie naszło.

    5 Cytuj
  • 29 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Osobiście zatytułowałbym to zdjęcie Yo ziom!

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=654601154696076&set=a.654594091363449.1073741854.100004385910171&type=3&theater

    Pierwsza Dama nieziemsko wyszła, taka fota trafia się raz na milion ;)
    I nie piszę tego złośliwie.

    Myślę Endrju, że powinieneś rozesłać to zdjęcie na cały świat.
    Jeśli jesteś Polakiem (?) to kpić z pierwszej damy nie powinieneś a przynajmniej poddawać impulsu do kpin.
    Pokaż proszę jakieś zdjęcie p. Komorowskiej z czasów prezydentury jej męża, które zamieściłeś na tym forum...

    9 4 Cytuj
  • 29 lip 2016

    Obcy, zwłaszcza z kultury języków romanskich, ale tez Afryka i Azja, zarażają spontanicznością i umiejętnościami wokalnymi.
    Dobrze było by, aby nasze grupy, w parafiach przecwiczyly wspólne śpiewanie- znajomość tekstu i wspólny wokal, aby nie było fałszu i wydzierania się.
    Inaczej, nawet gdy nasza pobożność będzie wielka i masowa, nie zarazi swą staroswiecka poboznoscia, reszty świata, jak chciałby to episkopat.

    7 2 Cytuj
  • Andrzej 30 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Myślę Endrju, że powinieneś rozesłać to zdjęcie na cały świat.
    Jeśli jesteś Polakiem (?) to kpić z pierwszej damy nie powinieneś a przynajmniej poddawać impulsu do kpin.
    Pokaż proszę jakieś zdjęcie p. Komorowskiej z czasów prezydentury jej męża, które zamieściłeś na tym forum...

    Jakim Ty zgorzkniałym człowiekiem musisz być, bez odrobiny poczucia humoru jak też własnej wartości. Nauczmy się śmiać, bo śmiech to zdrowie. Śmiać, a nie wlewać jad i złośliwości w każdym poście.
    Mi załączone zdjecie bardzo się podoba, bez żadnego podtekstu, który sam sobie dorabiasz. Jest takie... ludzkie. Jeśli znalazłbym takie zdjęcie Anny Komorowskiej, Jolanty Kwaśniewskiej czy Michelle Obamy, też podlinkowałbym.

    Niestety, pomimo wielkiej otwartości rodaków, jaką dostrzegam wśród Polaków, jak też słyszę o niej od zachwyconych obcokrajowców, czy to znajomych z zagranicy czy przypadkowo spotkanych, wielu z nas dalej ma jakieś kompleksy i zasciankowość wyssaną z mlekiem matki. Oczywiście, wróg czai się za każdym rogiem, to w osobie Endrju, czy m_markosa, bono, t-34 i innych im podobnych, obrazających głowę państwa, premiera czy czołowych politykow partii rządzącej.
    Tylko jakoś nie mogę przytoczyć wielu obraźliwych przezwisk na wyżej wymienionych (czasami próbowano równać do Waszej retoryki, ale jakos tak niemrawo), za to epitetów takich, jak komoruski, kopaczka, swetru, lisek, ryży, głupia baba (to o Gasiuk Pihowicz) jest mnóstwo.

    [cytat]Strzeź się jednak dumy niepotrzebnej
    oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz [/cytat]

    5 4 Cytuj
  • 30 lip 2016

    Piekne sa te dni, bez wzgledu na pewne utrudnienia dla nas wszystkich. Krakow i okolice zatetnily czyms swiezym. Radosc kolorow. Odwiedzili nas ludzie z roznych stron swiata. Chrzescijanskie multi- kulti. To doswiadczenie, przezycie, poczucie do ktorego wszyscy beda chciec wracac, niezaleznie od tego jakie jutro przyniesie nowy dzien..

    7 1 Cytuj
  • 30 lip 2016

    Informacje jak dojechać do Brzegów.

    http://campusmisericordiae.pl/jak-dotrzec-do-brzegow/

    2 3 Cytuj
  • 30 lip 2016

    Już słyszę, podjazdy i docinki, złośliwości ze strony prawicy, nt. Franciszka.
    To aby się przypodobać polskim hierarchom, dla których Franciszek jest z poza układu, bo jest jezuitą, a więc zakonnikiem, a nie zawodowym księdzem.

    Jest niepisana konkurencja pomiędzy zakonnikami a duchownymi zawodowymi.

    5 6 Cytuj
  • 30 lip 2016
    bono napisał/a:

    Już słyszę, podjazdy i docinki, złośliwości ze strony prawicy, nt. Franciszka.
    To aby się przypodobać polskim hierarchom, dla których Franciszek jest z poza układu, bo jest jezuitą, a więc zakonnikiem, a nie zawodowym księdzem.

    Jest niepisana konkurencja pomiędzy zakonnikami a duchownymi zawodowymi.

    Nie bredź ..

    8 2 Cytuj

Odpowiedz