Forum » Edukacja

LO Kościuszki

  • 5 cze 2012

    a według mniej najlepsi nauczyciele z LO I to :
    K B - najlepsza polonistka z jaką miałem styczność
    A B - świetny fizyk , posiada dużą wiedzę którą potrafi przekazać
    G Ł - wspaniały biolog ale o niej już ktoś pisał
    B S - jedna z lepszych nauczycielek historii
    i w sumie , to wszystko .

    27 8 Cytuj
  • 17 cze 2012

    dyrektor w LO został zaszczuty przez nauczycieli oni go szantażuja

    27 8 Cytuj
  • 26 cze 2012

    a czym Go szantażujo? Może ilością godzin na głowę? ;-) Albo licba uczniów w klasach?

    9 19 Cytuj
  • 20 wrz 2012

    Dyrektor LO, to najlepszy dyrektor jakiego poznałam, naprawdę,...a nauczyciele w wiekszości naprawdę kompetentni, ale wiedza sama do głowy nie wchodzi, poprostu trzeba się wziąc do roboty! Oczywiście zdażały sie pojedyncze przypadki pedagogów, jak to sie mówi - bez powołania, ale to mniejszośc. Pani S. od ang - rewelacja, tak jak Pani P. od polskiego,...nieco inna Pani P. od matematyki również trzyma poziom. Zgadzam sie, ze przechodzenie miedzy budynkami bylo dla mnie uciążliwe, ale zdecydowana większosc kadry nauczycielskiej wie co robi na lekcjach. Dlatego wielu z nas (absolwentów LO) moze teraz studiowac sobie naprawde prestizowe kierunki na najlepszych uczelniach w Polsce. To jest fakt.

    13 31 Cytuj
  • paulinka 22 wrz 2012
    Lolo napisał/a:

    Dyrektor LO, to najlepszy dyrektor jakiego poznałam, naprawdę,...a nauczyciele w wiekszości naprawdę kompetentni, ale wiedza sama do głowy nie wchodzi, poprostu trzeba się wziąc do roboty! Oczywiście zdażały sie pojedyncze przypadki pedagogów, jak to sie mówi - bez powołania, ale to mniejszośc. Pani S. od ang - rewelacja, tak jak Pani P. od polskiego,...nieco inna Pani P. od matematyki również trzyma poziom. Zgadzam sie, ze przechodzenie miedzy budynkami bylo dla mnie uciążliwe, ale zdecydowana większosc kadry nauczycielskiej wie co robi na lekcjach. Dlatego wielu z nas (absolwentów LO) moze teraz studiowac sobie naprawde prestizowe kierunki na najlepszych uczelniach w Polsce. To jest fakt.

    kochanienki a ilu dyrektorow poznales?

    29 5 Cytuj
  • 27 paź 2012
    Lolo napisał/a:

    Dyrektor LO, to najlepszy dyrektor jakiego poznałam, naprawdę,...a nauczyciele w wiekszości naprawdę kompetentni, ale wiedza sama do głowy nie wchodzi, poprostu trzeba się wziąc do roboty! Oczywiście zdażały sie pojedyncze przypadki pedagogów, jak to sie mówi - bez powołania, ale to mniejszośc. Pani S. od ang - rewelacja, tak jak Pani P. od polskiego,...nieco inna Pani P. od matematyki również trzyma poziom. Zgadzam sie, ze przechodzenie miedzy budynkami bylo dla mnie uciążliwe, ale zdecydowana większosc kadry nauczycielskiej wie co robi na lekcjach. Dlatego wielu z nas (absolwentów LO) moze teraz studiowac sobie naprawde prestizowe kierunki na najlepszych uczelniach w Polsce. To jest fakt.

    To, że zapraszał na herbatę nie czyni go dobrym dyrektorem... wręcz przeciwnie, sprawił, że ta szkoła jest świeczki warta.
    Niektórzy mogą się z tym nie zgadzać i szanuję ich zdanie ale piszę z własnego doświadczenia. Jestem studentem 2 roku AGH ciężkiego kierunku. Dostałem się tam tylko dlatego, że sam przed maturą uczyłem się w domu i brałem prywatne lekcje. Ktoś może powiedzieć, że nie uczyłem się cały rok, może to prawda ale właśnie od tego jest nauczyciel, ma Cię do nauki zachęcić, a jeśli konieczne to nawet zmusić. Na 1 roku studiów czułem ogromne braki, głównie z fizyki, która w tej szkole (podobnie jak i chemia) jest na poziomie bardzo niskim.
    Szkoła w wielu aspektach jest bardzo słaba, brak ciepłej wody w łazienkach męskich, brak papieru toaletowego, przez 3 lata nie zorganizowano wycieczki zagranicznej i masa innych szczegółów.
    Przyszłym licealistom radzę rozpatrywać I LO na równi z każdą inną myślenicką szkołą i wybrać tą, która jest najbliżej.

    I krótka informacja do Pana Dyrektora, proszę się nie szczycić zdawalnością egzaminu maturalnego na 99-100%, bo wynik jest osiągany tylko dlatego, że całe I LO jedzie na korepetycjach.

    powyższy tekst wyraża tylko moją opinie, nikogo nie chcę obrazić
    pozdrawiam, peace

    45 7 Cytuj
  • Def Ibrylator 7 gru 2012
    radeon07 napisał/a:

    Lolo napisał/a:Dyrektor LO, to najlepszy dyrektor jakiego poznałam, naprawdę,...a nauczyciele w wiekszości naprawdę kompetentni, ale wiedza sama do głowy nie wchodzi, poprostu trzeba się wziąc do roboty! Oczywiście zdażały sie pojedyncze przypadki pedagogów, jak to sie mówi - bez powołania, ale to mniejszośc. Pani S. od ang - rewelacja, tak jak Pani P. od polskiego,...nieco inna Pani P. od matematyki również trzyma poziom. Zgadzam sie, ze przechodzenie miedzy budynkami bylo dla mnie uciążliwe, ale zdecydowana większosc kadry nauczycielskiej wie co robi na lekcjach. Dlatego wielu z nas (absolwentów LO) moze teraz studiowac sobie naprawde prestizowe kierunki na najlepszych uczelniach w Polsce. To jest fakt.To, że zapraszał na herbatę nie czyni go dobrym dyrektorem... wręcz przeciwnie, sprawił, że ta szkoła jest świeczki warta. Niektórzy mogą się z tym nie zgadzać i szanuję ich zdanie ale piszę z własnego doświadczenia. Jestem studentem 2 roku AGH ciężkiego kierunku. Dostałem się tam tylko dlatego, że sam przed maturą uczyłem się w domu i brałem prywatne lekcje. Ktoś może powiedzieć, że nie uczyłem się cały rok, może to prawda ale właśnie od tego jest nauczyciel, ma Cię do nauki zachęcić, a jeśli konieczne to nawet zmusić. Na 1 roku studiów czułem ogromne braki, głównie z fizyki, która w tej szkole (podobnie jak i chemia) jest na poziomie bardzo niskim. Szkoła w wielu aspektach jest bardzo słaba, brak ciepłej wody w łazienkach męskich, brak papieru toaletowego, przez 3 lata nie zorganizowano wycieczki zagranicznej i masa innych szczegółów. Przyszłym licealistom radzę rozpatrywać I LO na równi z każdą inną myślenicką szkołą i wybrać tą, która jest najbliżej. I krótka informacja do Pana Dyrektora, proszę się nie szczycić zdawalnością egzaminu maturalnego na 99-100%, bo wynik jest osiągany tylko dlatego, że całe I LO jedzie na korepetycjach.powyższy tekst wyraża tylko moją opinie, nikogo nie chcę obrazić pozdrawiam, peace

    Z ogromnym żalem muszę się zgodzić. Ukończyłem po tym liceum prestiżową krakowską uczelnie z tytułem magistra inżyniera i pierwsze 2 lata miałem... nauki liceum raz jeszcze. Innymi słowy, po przeprowadzce do Krakowa okazało się, jaka jest OGROMNA różnica pomiędzy przeciętnym Liceum krakowskim a naszym LO. Miałem kupę nadrabiania i setki złotych wydane na lekcje dodatkowe (zakres z liceum w trakcie studiów + nauka na studiach. Ogólnie piekło edukacyjne). Na szczęście udało mi się, ale kosztowało mnie to bardzo drogo (pieniądze i czas).

    Jeśli ktoś się mnie pyta, jakie liceum ma wybrać, zawsze odpowiadam : Jeśli chcesz iść na elitarne studia idź do liceum w Krakowie. Jeśli chcesz skończyć przeciętne liceum i spokojnie zdać matruę a potem nie zaprzątać sobie głowy poważnymi studiami - idź do LO. Aczkolwiek z tego co rozmawiałem z moimi kolegami i koleżankami, nasze LO w zupełności wystarcza jako podkład pod studia o profilu językowym. Tu podobno jest ok.

    Zrozumiałem to dopiero po latach. Obarczony doświadczeniem.

    Co do Dyrektora : Wspaniały człowiek, ale mam do niego do dzisiaj żal, że nie uporał się z leciwą Panią matematyczką, która powinna odejść już lata temu na emeryturę. Na pewno była dobrym nauczycielem, ale niestety wiek już jej od dłuższego czasu nie pozwalał na wydajne nauczanie. Zaowocowało to u mnie (i u moich znajomych) wielkimi problemami z matematyką na studiach i wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. (Tak, uważam również, że dorby nauczyciel to taki, który nie tylko nauczy ale również wyzwoli w uczniu chęć do nauki. Tutaj brakło i tego i tego).

    31 8 Cytuj
  • 21 cze 2013

    Witam. Ostatnio napisałem egzamin gimnazjalny, który nie za dobrze mi poszedł, ponieważ otrzymałem w sumie wraz z ocenami 116 pkt. I moje pytanie kieruję do was czy dostanę się do LO Kościuszki?
    Wybrałem Profile: 1.Mat-geo, 2.biol-chem, 3. inf-sredniawski (zs-te). 4.inf-dobczyce (zs-te)...
    Proszę o odpowiedź....

    19 7 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 21 cze 2013

    dopóki nie nauczysz się korzystać z opcji szukaj na górze strony to małe szanse...

    6 24 Cytuj
  • 21 cze 2013

    Mam nadzieje ze się dostaniesz do LO, bo jeśli pójdziesz na średniawskiego to popełnisz największą głupotę.

    30 6 Cytuj
  • 22 cze 2013
    Kszak napisał/a:

    Witam. Ostatnio napisałem egzamin gimnazjalny, który nie za dobrze mi poszedł, ponieważ otrzymałem w sumie wraz z ocenami 116 pkt. I moje pytanie kieruję do was czy dostanę się do LO Kościuszki?
    Wybrałem Profile: 1.Mat-geo, 2.biol-chem, 3. inf-sredniawski (zs-te). 4.inf-dobczyce (zs-te)...
    Proszę o odpowiedź....

    Na Kościuszki niema żadnego LO jest pub i kilka sklepików.

    16 21 Cytuj
  • 22 cze 2013
    michalsko1 napisał/a:

    Kszak napisał/a:Witam. Ostatnio napisałem egzamin gimnazjalny, który nie za dobrze mi poszedł, ponieważ otrzymałem w sumie wraz z ocenami 116 pkt. I moje pytanie kieruję do was czy dostanę się do LO Kościuszki?
    Wybrałem Profile: 1.Mat-geo, 2.biol-chem, 3. inf-sredniawski (zs-te). 4.inf-dobczyce (zs-te)...
    Proszę o odpowiedź....Na Kościuszki niema żadnego LO jest pub i kilka sklepików.

    żałosny jesteś

    24 2 Cytuj
  • 22 cze 2013
    wieśniok napisał/a:

    michalsko1 napisał/a:Kszak napisał/a:Witam. Ostatnio napisałem egzamin gimnazjalny, który nie za dobrze mi poszedł, ponieważ otrzymałem w sumie wraz z ocenami 116 pkt. I moje pytanie kieruję do was czy dostanę się do LO Kościuszki?
    Wybrałem Profile: 1.Mat-geo, 2.biol-chem, 3. inf-sredniawski (zs-te). 4.inf-dobczyce (zs-te)...
    Proszę o odpowiedź....Na Kościuszki niema żadnego LO jest pub i kilka sklepików.żałosny jesteś

    on nie napisał "na Kościuszki" tylko "Kościuszki".

    20 Cytuj
  • 22 cze 2013
    wieśniok napisał/a:

    Żałosny jesteś

    Nie wiem czy to do mnie było, ale ja starałem się tylko otrzymać odpowiedź od was...
    Szkoda że nie ma tutaj ludzi, którzy naprawdę pomagają, tylko hejtują inne osoby...

    25 Cytuj
  • 22 cze 2013

    a jak Ci ludzie pomogą? tutaj nie ma wróżek. to zależy ile będą mieli kandydatów i jaki wynik osiągnęli inni kandydaci. cierpliwości, dowiesz się w swoim czasie. tak byście chcieli wszystko wiedzieć dzisiaj jakby Wam to było potrzebne ...

    4 16 Cytuj
  • 22 cze 2013

    sory kszak to było do michalska

    19 Cytuj
  • 29 cze 2013
    Kszak napisał/a:

    Witam. Ostatnio napisałem egzamin gimnazjalny, który nie za dobrze mi poszedł, ponieważ otrzymałem w sumie wraz z ocenami 116 pkt. I moje pytanie kieruję do was czy dostanę się do LO Kościuszki?
    Wybrałem Profile: 1.Mat-geo, 2.biol-chem, 3. inf-sredniawski (zs-te). 4.inf-dobczyce (zs-te)...
    Proszę o odpowiedź....

    W tamtym roku w I rekrutacji na Kościuszki osoby dostawały się od 140 punktów

    18 1 Cytuj
  • Artur 30 cze 2013

    Po 3 latach nauki odebrałem świadectwo maturalne i powiem tyle: Liceum przez wzgląd na nauczycieli których miałem zwłaszcza z przedmiotów ścisłych, będę wspominał z szacunkiem. Mimo, że byłem w klasie humanistycznej uważam, że dostałem najlepszy możliwy skład nauczycielski. Oczywiście coś za coś, najgorsze lekcje w całej szkole były to zdecydowanie lekcje historii z S.F... straciłem chęć do nauki historii, poza tym ciężko jest też się uczyć historii kiedy 30 z 45 minut lekcji nauczyciel plotkuje o wszystkim, poczynając od swojej rodziny, na szkole i innych uczniach kończąc! Z drugiej strony przez to przerzuciłem się na matematykę, przygotowywałem się rok ze świetnym nauczycielem no i naprawdę polubiłem przedmiot jakim jest matematyka :)
    W żadnym wypadku jednak liceum nie jest już elitarne a zdawalność 100% to tylko tani chwyt.

    29 12 Cytuj
  • 2 lip 2013

    Hej mam pytanie kto z was wybiera się do I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach <biol-chem>
    i ile mieliście pkt? 2013/2014

    15 Cytuj
  • 2 lip 2013

    Hej mam pytanie kto z was wybiera się do I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach <biol-chem>
    i ile mieliście pkt? 2013/2014

    17 Cytuj
  • 2 lip 2013

    Jedno jest pewne- pani M od angielskiego to totalne dno, współczuje osobom, którzy nie mają zaawansowanego poziomu z tego języka i trafią do tej pani na lekcje. Od razu załatwiajcie dobrego korepetytora !!

    26 4 Cytuj
  • 4 lip 2013

    Hej, dzisiaj przedstawione zostały wyniki rekrutacji do szkół średnich. Dostałem się do I LO w Myślenicach do klasy 1A (mat-fiz). Chciałbym prosić wszystkich, którzy wiedzą coś na temat tej szkoły, o wszelkie informacje oraz opinie (kadra nauczycielska, liczba uczniów w klasach, atmosfera, budynek szkoły, pomoce edukacyjne, pracownia komputerowa, itp.). Bardzo proszę o wyczerpujące odpowiedzi. :) Z góry wielkie dzięki!

    19 2 Cytuj
  • 5 lip 2013

    Cześć, kto z Was wybiera się do LO im T.Kościuszki na profil pol-his-wos?

    18 2 Cytuj
  • 5 lip 2013
    Alexiss300 napisał/a:

    Cześć, kto z Was wybiera się do LO im T.Kościuszki na profil pol-his-wos?

    Alexiss300 ile miałaś punktów? Pytam bo dostałam sie do 4 w Krakowie ale po zastanowieniu wole chyba Myslenice /dojazdy/ Mam tylko 129 pkt.

    32 18 Cytuj
  • 18 lip 2013

    Heej. Mam pytanie, w jakim czasie po ogłoszeniu list przyjętych do szkoły dowiem sie z kim będę chodzić do klasy ? :) Bo na razie jest wywieszona lista ogółem i dopiero bedzie dzielona na dwa oddziały i własnie nie wiem w jakim czasie to nastąpi ? Jakoś niedługo, czy raczej na początku września dopiero, jak bedzie rozpoczecie ? Hmm? :))

    25 3 Cytuj

Odpowiedz