Forum » Edukacja

NAGŁAŚNIAMY!!! Coś się dzieje z LO na zarabiu!!!

  • 1 mar 2012

    Zarabia nie zamkną bo tam fajne foczki ^ ^

    18 4 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    jak najbardziej popieram *** sama chodze do kościuszki i uważam to za wielki błąd. kierowałam się stereotypami i się bardzo zawiodłam.

    9 2 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    zarabie najlepsze jak bedziecie strajkować dajcie znać;) nie pozwolimy zamknąć tej szkoły

    2 3 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    były oczywiście takie plotki ,nawet jeden z nauczycielki kazał nam podpisywać się pod petycją , później okazało się ,że jednak nie zamykają naszej szkoły. Więc ? OD kwietnia mamy nowego DYREKTORA ( Wcześniej uczył w Krakowie podobno w 5 , jest też z kuratorium) Nie wiem co o tym myśleć , jednak na pewno są w tym jakieś przekręty, dobrze wiedzą co robią , może został nim tylko dlatego ,że miał dobre znajomości ? Nie wydaje mi się ,że chodzi tutaj o to aby szkoła była najlepsza w MAŁOPOLSCE , P. E.Wróblewska dawała sobie radę , więc dlaczego ją usunęli ? Skończyła 'kadencję' , ale dziwne ,że nagle znaleziono takiego dyrektora, na każdej lekcji nauczyciele trzymają rygor w sumie próbują , boją się a raczej stresują ,żeby nowy Boss nie wkroczył do sali :P , boją się o miejsce pracy ? Przecież on może zatrudnić kogo chce i nie zdziwię się , jak zatrudni swoją rodzinę , znajomych , kumpli :) . Co do naszej SZKOŁY , to tak wszyscy nawet nauczyciele skarzą się na SYSTEM PUNKTOWY ( PROCENTOWY) tj. przechodzisz kiedy masz z ocen 40% ( wynika to z obliczeń sumujesz punkty ze spr odpowiedzi i kartkówek itd ) Według mnie jest to okropny system wcale nie jest sprawiedliwy , czasami nauczyciele mylą się w obliczaniu go i często jest to na niekorzyść uczniów , dlatego najważniejsze jest to aby każdy z absolwentów tej szkoły zapisywał dokładna ilość punktów z każdych testów et. , podobno dawniej przechodziło się od 30% tak jak na maturze . jednak nasz wice dyro Kaleta prawdopodobnie zarządził inaczej . Do końca nie wiadomo , Z tego co wiem i od znjoomych z LO u nich przechodzisz bez problemu , u nas w każdej z klas rocznie nie przechodzą 2/3 osoby zależy też w której , ten system jest do banin np, z mojej kochanej biologii mam takie oceny 1 1 1 ( w tym te dwie 1 są poprawione na 3) 2 2 3 3 , zgadnijcie co mi wychodzi ? niedostateczny i nie obchodzi to nauczycielkę , która nie chce mnie przepuścić ( pomimo ,że nie zdaje na maturze biologii , chodzę na każde lekcje i nie jestem z tych którzy 'odwalają' , kolejnym powodem to to ,że każdy z uczniów liczy tylko na to upragnione 40 % nie stara się bo ma granice do której musi dotrzeć , PLUSEM jest to ,że z polskiego mamy bardzo dobre nauczycielki które naprawdę umieją nauczyć , z majcy trochę gorzej , zobaczymy jak pójdzie nam maturkaaa , aaa co do szkoły to jest ładna , w sumie fajna dużo remontują , dlatego warto tu przyjść nawet dlatego ,że uczymy się takich języków jak : hiszpański,francuski,rosyjski,angielski,niemiecki ;) Co w dzisiejszych czasach bardzo się przydaje :)

    4 1 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    Sytuacja na Zarabiu już się uspokoiła. Został powołany nowy dyrektor - podobno człowiek dość znany i powiązany z kuratorium. Pierwsze wrażenie wywarł całkiem niezłe, a jak będzie to czas pokarze.
    Co do sytemu punktowego, to opinie są podzielone, sam jednak i większość moich znajomych określa go jako surowy, ale sprawiedliwy.

    3 Cytuj
  • 15 kwi 2012

    aaa mi nie pasuje ten system punktowy . chodze do gim. nr. 1 w m-ce i do wymagań jestem przyzwyczajona . ale nie zawsze chce mi się uczyć . więc jak zawale jedną oceną to już bedzie dużo niższa ocena -.-

    1 8 Cytuj
  • 15 kwi 2012

    W ubiegłym roku robili ankietę wszystkim uczniom dotyczącą systemu punktowego i wyszło, że ..... 95% uczniów jest za !!! Najprawdopodobniej nie podoba się tylko tym, którzy chodzą do szkoły tylko dla rozrywki.

    9 Cytuj
  • 16 kwi 2012

    [quote=gość: Asia 1] W ubiegłym roku robili ankietę wszystkim uczniom dotyczącą systemu punktowego i wyszło, że ..... 95% uczniów jest za !!! Najprawdopodobniej nie podoba się tylko tym, którzy chodzą do szkoły tylko dla rozrywki. [/quote]

    Będąc słabym z jakiegoś przedmiotu nie jest łatwo wyjść na dopa.

    Cytuj
  • 16 kwi 2012

    [quote=gość: yhn] gość: Asia 1 napisał/a: W ubiegłym roku robili ankietę wszystkim uczniom dotyczącą systemu punktowego i wyszło, że ..... 95% uczniów jest za !!! Najprawdopodobniej nie podoba się tylko tym, którzy chodzą do szkoły tylko dla rozrywki.

    Będąc słabym z jakiegoś przedmiotu nie jest łatwo wyjść na dopa. [/quote]

    no właśnie 'yhn', Tytus to nie jest szkoła dla osób którym " nie jest łatwo wyjść na dopa" ;)

    4 2 Cytuj
  • 15 cze 2012

    TO SZKOŁA O BARDZO WYSOKIM POZIOMIE! wśród szkół Myślenickich ,poza Kościuszką gdzie siedzą same kujony nie mające życia towarzyskiego ,TYTUS plasuje się bardzo wysoko.Nie wspomnę o sportowcach , którzy swoje talenty rozwijają w tej szkole ciągle zdobywając medale na zawodach różnego rodzaju.STANIE SIĘ !WIELE SIĘ STANIE jak ta szkoła zniknie!
    Wstyd dla Myślenic ,że dochodzi do takich sytuacji....
    Jak ktoś nie jest mózgiem matematycznym i nie nadaje się by skorzystać z nauki w ekonomiku , który też prezentuje jakiś poziom, zostaje LO dla "świętych dzieci" albo wszystko po czym ciężko stwioerdzić ,że w jakikolwiek sbosób człowiek się rozwinął!!!

    TYTUS RZĄDZI !! :)

    5 8 Cytuj
  • 25 cze 2012

    [quote=ewecia_96] aaa mi nie pasuje ten system punktowy . chodze do gim. nr. 1 w m-ce i do wymagań jestem przyzwyczajona . ale nie zawsze chce mi się uczyć . więc jak zawale jedną oceną to już bedzie dużo niższa ocena -.- [/quote]

    Wcale nie, łatwo jedną ocenę można nadrobić. Robicie dramat z tym systemem chociaż go nie poznaliście na własnej skórze. W praktyce po kilku miesiącach zapomina się, że w ogóle obowiązuje jakiś system, bo wszystko jest proste, sprawiedliwe i oceny wychodzą normalne, nie bójcie się, że jak nazbieracie jedną słabą to nagle Wam spadną procenty nie wiem o ile. Wszystko jest do nadrobienia i wszystko jest dla ludzi.

    4 Cytuj

Odpowiedz