Forum » Edukacja

NAGŁAŚNIAMY!!! Coś się dzieje z LO na zarabiu!!!

  • 11 sty 2012

    Ewcia, z taką stylistyką słowa pisanego to tylko lepiej dla Ciebie, że wybierasz Zarabie. ;P

    6 4 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Kościuszki to szkoła która ma już coraz mniejszy prestiż więc może zamkną Kościuszkę jak jest taki niż demograficzny. W Kościuszce jak każdy wie prawie wszyscy uczniowie biorą korki. A co do wysokiego progu punktowego to do tej szkoły przyjmą każdego.

    9 4 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Do "Pseudoanalityk"

    Czytanie ze zrozumieniem: podstawowa umiejętność na maturze nie tylko podstawowej.

    Nigdzie nie napisałem, że ranking "perspektyw" to są bzdury wyssane z palca, to dotyczyło Twojej wypowiedzi. Niestety nie mam tyle czau aby na każdy Twój argument odpowiedzieć. Natomiast mam pytanie jeżeli tak fascynujesz się rankingami to proszę przedstaw na których miejsca było w poszczególnych latach I, a na których II LO
    Po drugie progi 1 rekrutacji faktycznie mało wspólnego mają z ostateczną, napisz mi dlaczego były wolne miejsca, skoro tak wszyscy pchają się do I LO? Zgaszę się, że za pierwszą rekrutacją były progi do niektórych klas po 140p, ale ostatecznie przyjmowano również osoby które miały poniżej 100p (przynajmniej do niektórych klas)

    Lepsza szkoła to nie tylko wyniki matur i rankingi. Tu oczywiście wyżej jest 1 LO, ale wynika to z prostej przyczyny. Sprawdź np jaki procent osób z "czerwonymi paskami" przyjmowany jest do 1 LO, a jaki do 2 LO. Na Zarabie przychodzi młodzież trochę słabsza, ale bardzo ambitna i mająca szerokie zaingerowanie nie zawsze może związane z edukacją (poczytaj nawet ostanie wiadomości na miasto info odnośnie psich zaprzęgów, czy karate, to są uczniowie i absolwenci 2 LO).
    Wyjaśnij mi również jak bezpieczeństwo młodzieży brane jest pod uwagę w I LO mam na myśli ciągłe wędrówki pomiędzy budynkami. Czy tak lepsza szkoła dba o uczniów? Tobie również zależy na tym aby uczniowie przechodzili po kilka razy dziennie przez jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Myślenicach?
    A co do uczelni wyższych, no cóż nie wszystkich stać na studia dzienne (niektórzy muszą iść do pracy, aby zarobić na swoją edukację), a studia dzienne niekoniecznie dają absolwentów lepiej przystosowanych do obecnego rynku pracy.
    I jeszcze jedna kwestia, mój status dość łatwo odgadłeś, co nie było zbyt trudne, może Ty się podzielisz z nami informacją z jaką szkołą jesteś związany. Pozdrawiam i czekam na Ranking :-)

    9 4 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Do przyjaciela ZSP
    Krzysiu lepiej napisz wszystkim co porobiła w szkole Twoja koleżanka. Opisz wszystkie nieprawidłowości i wytłumacz dlaczego jest osobą która jest PO (pełniącą obowiązki dyrektora szkoły). Artykuł poszedł już do gazety i nie długo zostanie opublikowany zostaną przedstawione wszystkie nieprawidłowości itd. Proszę zachowaj choć trochę obiektywizmu w tym co piszesz bo oboje doskonale wiemy co się dzieje na Zarabiu i wybielić poczynań dyrektorki się nie da! Na prawdę baardzo się dziwie, że ktoś piastujący taką funkcję ma na tyle w sobie cynizmu i braku jakiegokolwiek poczucia winy, że nie poda się DO DYMISJI. Żenada i podkreślam to z całym naciskiem. ehhh cóż szkoda, że szkoła jest nadal zarządzana przez taką osobę..

    6 4 Cytuj
  • 12 sty 2012

    [quote=gość: hol] Ewcia, z taką stylistyką słowa pisanego to tylko lepiej dla Ciebie, że wybierasz Zarabie. ;P [/quote]
    To miala byc pochwala ? :)

    6 Cytuj
  • 12 sty 2012

    +2
    Do przyjaciela ZSP
    Krzysiu lepiej napisz wszystkim co porobiła w szkole Twoja koleżanka. Opisz wszystkie nieprawidłowości i wytłumacz dlaczego jest osobą która jest PO (pełniącą obowiązki dyrektora szkoły). Artykuł poszedł już do gazety i nie długo zostanie opublikowany zostaną przedstawione wszystkie nieprawidłowości itd. Proszę zachowaj choć trochę obiektywizmu w tym co piszesz bo oboje doskonale wiemy co się dzieje na Zarabiu i wybielić poczynań dyrektorki się nie da! Na prawdę baardzo się dziwie, że ktoś piastujący taką funkcję ma na tyle w sobie cynizmu i braku jakiegokolwiek poczucia winy, że nie poda się DO DYMISJI. Żenada i podkreślam to z całym naciskiem. ehhh cóż szkoda, że szkoła jest nadal zarządzana przez taką osobę..
    Skoro tak dobrze mnie rozpoznałaś lub rozpoznałeś, bezsenny obiektywny, napisz proszę w której to gazecie będę mógł przeczytać o nieprawidłowościach popełnionych przez moją Koleżankę. Pomimo wszystko próbuj nocą odpocząć.

    4 6 Cytuj
  • 12 sty 2012

    ta dyskusja niczemu nie służy ... czy admin nie mógłby zamknąć tego tematu ?

    2 6 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Ja w mojej wypowiedzi napisałem o tym rankingu, a skoro uważasz całą moją wypowiedź za bzdurę, to ten ranking też jest bzdurą, nieprawdaż? To jest czysta logika i PISANIE na temat, a nie twoje uogólnianie.

    Nie jestem fascynatem takich rankingów, ale skoro mam już prowadzić dyskusję, to muszę mieć podstawy do jej prowadzenia, a jedną z nich jest właśnie ten ranking. Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem ranking z ubiegłego roku. Okazało się, że Kościuszki było na 25 miejscu, wiec spadło o 4 miejsca, bo w tym roku jest na 29. Bardzo się jednak zdziwiłem szukając na tej liście Twojego LO i niestety wyszło na to... , że w ogóle nie załapało się na listę 100 najlepszych liceów w Małopolsce. Mógłbym teraz napisać, że to wystarczający dowód na różnicę pomiędzy tymi liceami, ale ty zapewne, jaki Wielki Obrońca i Przyjaciel ZSP znajdziesz dobrą stronę, jaką jest to, że Twoje liceum awansowało w rankingu i w tym roku znalazło się w top100 (nie mam danych czy kiedyś się w niej znajdowało, ale 5-7 lat temu zapewne tak).

    Twoja obrona tej szkoły staje się już coraz bardziej ,,żałosna''. Liczyłem na poważniejsze argumenty, a ty mi piszesz o jakiś psich zaprzęgach czy karate. To mają być argumenty, dla których młoda osoba wybierze to liceum? No chyba, że komuś nie zależy na nauce, tylko braniu udziału w psich zaprzęgach. Właśnie, dlaczego Ci z lepszymi ocenami idą do Kościuszki, a ze słabszymi na Zarabie? Dla mnie powód jest jasny - idą tam, gdzie jest wyższy poziom, gdzie będą mogli przygotować się do matury rozszerzonej. Co z tego, że większość bierze korki? Fakt, nauczyciele tam nie są młodzi i koleżeńscy, ale posiadają dużą wiedzę, którą przekazują w sposób nie zawsze zrozumiały. Uczniowie chcą jednak opanować ten trudny materiał, stąd uczą się nie 8-15, ale często parę godzin więcej. W moim przekonaniu na Zarabiu wygląda to tak, że są młodzi nauczyciele po studiach, którzy spędzają więcej czasu ze słabszymi uczniami, stąd przerabiany materiał nie jest tak duży i na takim poziomie jak w Kościuszki. Lekcje kończą się przeważnie o 14 i nikt nie myśli o korkach, bo wszystko z lekcji rozumie i nie chce uczyć się dodatkowych treści.

    Bezpieczeństwo? Wybacz, ale osoby, które skończyły 16 lat potrafią przejść z budynku do budynku, zatrzymać się na pasach, popatrzyć, czy nie nadjeżdża pojazd i przejść do drugiego budynku szkoły. Jeśli chodzi o skrzyżowanie, to racja - jest ono niebezpieczne, ale chyba nie jest to aż taki powód, żeby wybierać pomiędzy nauką a życiem.

    Studia zaoczne, tu mnie też zaskoczyłeś. Nie wiem czy wiesz, ale od niedawna się trochę pozmieniało i studia zaoczne są teraz często nie w każdy weekend, ale w co drugi, co realnie się przekłada na jakość nauczania. Oczywiście, są i takie zaoczne, w których masz lekcje w tygodniu. Ich cena jest jednak tak wysoka, że chyba tylko bogaci mogą sobie na nie pozwolić. Pracodawca inaczej patrzy na osobę ze studiami dziennymi na renomowanej uczelni niż na tą po zaocznych.

    Nie podzielę się Z tobą informacją na temat mojej szkoły, bo niestety poziom twoich wpisów nie satysfakcjonuje mnie. Zaczęła by się wymiana zdań o mojej szkole, zapewne negatywna, a ja sobie po prostu tego nie życzę. Uspokoję Cię jednak - nie jest to ani LO Kościuszki, ani tym bardziej LO na Zarabiu ;)

    obiektywny - nie wiem o co chodzi z tym zarządem na Zarabiu, bo nie jestem w temacie, więc jeśli masz takie wiadomości, to podziel się Nimi. Nie chodzi tylko o moją dyskusję z Przyjacielem ZSP, ale przede wszystkim o młodzież, która chce wybrać tą szkołę. Lepiej chyba, żeby teraz dowiedzieli się, co tam się naprawdę dzieje, żeby potem nie było niespodzianek, że w drugiej klasie będą musieli się przenieść do np. szkoły na średniawskiego i gnieść się.

    ewecia_96 - w Twoje 5-zdaniowej wypowiedzi naliczyłem chyba z 8, albo i więcej błędów, praktycznie każdego rodzaju. Myślę, że LO na Zarabiu (o ile go nie zamkną) jest dla Ciebie stworzone - tak jak pisał Przyjaciel ZSP ,,dla osób słabych, ale ambitnych'' (nie uraź się moją otwartą opinią na Twój temat, z natury nie potrafię kłamać).

    autograf - jak to niczemu nie służy? Na forum, o ile się dobrze orientuję, nie ma tematu dla tego LO, więc ten idealnie się nadaje. Warto poruszać takie problemy, aby młodzież wiedziała, którą szkołę wybrać, i żeby 1 września 2012 roku nie byli oszołomieni sytuacją, jaką spotkają.

    5 5 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Jeżeli to mają być przepychanki słowne i wzajemne oskarżenia ... to kolejny raz twierdzę, że ta dyskusja nie służy żadnej ze szkół. Jestem absolwentką Kościuszki i uważam, że poziom szkoła powinna trzymać sama z siebie a nie prowadzić słowną wojną podjazdową z innym szkołami w mieście. Adminie !!!! ... pobudka !!!!

    2 4 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Zależy, co uważasz za przepychankę słowną. Zauważ, że nikt tutaj dosłownie nie został obrażony, jest tylko dość mocna wymiana argumentów, nie zawsze mocnych. Jeśli miałaś okazję czytać temat o Twoim liceum, to właśnie w nim są słowne oskarżenia nie związane w ogóle ze szkołą, a np. ze studiami. Admin tam nie reagował, więc nie widzę powodów, aby miał tym bardziej tu zamykać temat. Wymiana zdań jest zawsze potrzebna, o ile jest ona oparta na konkretach.

    4 2 Cytuj
  • 12 sty 2012

    W związku z tym że w ZSP na Zarabiu jest dwóch Krzysztofów tj, KS i KH
    PRAGNĘ WYJAŚNIĆ - że ja Krzysztof Heród nigdy nie SPLAMIŁEM SIĘ pisaniem anonimowo na żadnym FORUM. Właśnie znajomi poinformowali mnie, że moje imię jest używane na forum i dość jednoznacznie kojarzone ze mną.
    Nigdy nie ukrywałem swojej sympatii i życzliwości dla ZSP, ale o przyszłości tej szkoły dyskutuję jawnie, merytorycznie pod własnym nazwiskiem. O wartości dyskusji i jej wiarygodności forum świadczy wpis BBAA sugerujący, że to ja kryję się pod NICK Przyjaciel ZSP.
    Każdy obiektywny czytelnik zauważy że FORUM nie służy dobrze ZESPOŁOWI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH MAŁOPOLSKA SZKOŁA GOŚCINNOŚCI w Myślenicach - ja będąc jej przyjacielem w tej dyskusji nie będę uczestniczył - bo forum nie rozwiązało żadnych problemów, jedynie jest formą odreagowywania i leczenia własnych frustracji NIEKTÓRYCH piszących. Pozdrawiam wszystkich i życzę bardzie konstruktywnych działań na rzecz ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH MAŁOPOLSKA SZKOŁA GOŚCINNOŚCI

    12 9 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Do "Pseudoanalityk"

    W dyskusji naszej do porozumienia nie dojdziemy. Szkoda tylko, że skoro nie jesteś związany z żadną ze szkół to wypowiadasz się w imieniu jednej i drugiej. Proponuje Ci załóż wątek odnośnie własnej szkoły i tam prowadź dyskusje na jej temat.
    Wiem, że szkoła na Zarabiu jest jedną z najlepszych szkół, mająca świetnych nauczycieli, dzięki którym to nie całe klasy chodzą na korepetycje, oraz wspaniałą młodzież, która ma ogromne osiągnięcia, chociażby w wymienionych przeze mnie dyscyplinach.
    Jak wygląda szkoła, jakie ma warunki, jak jest wyposażana, można przyjść i samemu zobaczyć.
    Na tym kończę swoje wypowiedzi. Nie mam zamiaru dalej prowadzić tej dyskusji, nie dlatego, że nie mam argumentów, tylko dlatego, że wiem iż porozumienia i tak nie osiągniemy, a skoro jesteś osobą postronną nie powiązaną z żadną ze szkół (w co osobiście nie wierzę), to dyskusja z Tobą staje się bezcelowa.
    Co do słów analityka, to bardzo się pomylił, szkoła na Zarabiu ma wielu przyjaciół. A co do zarzutów w stosunku do pani dyrektor to są to uważam wyssane z palca plotki. Jeśli masz na to jakieś dowody to je przedstaw, a nie oczerniaj ludzi.
    Pozdrawiam wszystkich i jestem pewien że wybierając szkołę na Zarabiu będziecie z niej tak zadowoleni jak ja.

    2 11 Cytuj
  • 12 sty 2012

    Naprawdę nie jestem związany z żadną z tych szkół. Wiem jednak dużo o sytuacji w nich, ponieważ w obydwu mam sporo znajomych (może w to wierzyć lub nie). Czasami najcenniejsze jest spojrzenie kogoś z zewnątrz, który nie ma nic wspólnego z obydwiema stronami i może jasno ocenić sytuację.

    Też uważam, że ta dyskusja nie ma większego sensu. Ja piszę co innego, a ty nawijasz w koło o panującej atmosferze i wspaniałej młodzieży. Jak to się czyta, to mam wrażenie, że jest to szkoła idealna i chętnie sprawdziłbym na własnej skórze czy jest tak naprawdę. Niestety nie mam takiej możliwości.

    O swojej szkole nie muszę pisać, ponieważ nie wiem o czym miałbym pisać. Tutaj jest poważny problem - zamknięcie szkoły to jednak już sprawa wyższej rangi, ciekawiło mnie skąd taki pomysł - czy to przez niski poziom, jaki szkoła uzyskuje, przez małą liczbę uczniów, a może chodzi o jakieś wzajemne przepychanki w jej zarządzie. Niestety, nikt nie wyjaśnił wprost o co w tym wszystkim chodzi, więc nie będę się wtrącał - niech robią, jak ma być.

    Nie wiem również o co chodzi w tym całym zamieszaniu i z kim ja w ogóle piszę - z nauczycielem, księgowym, uczniem, a może osobą w ogóle nie związaną z tą szkołą, a jedynie wynajętą przez dyrektorkę, aby dobrze pisać o niej. Tutaj jakiś pan Krzysztof Heród uważa, że ktoś podszywał się pod niego podając jego imię, w innym temacie też chyba z LO Zarabia jakaś pani domaga się usunięcia postów osoby, która się pod nią podszyła. Totalna paranoja, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, więc zakończę na tym tą jednostronną dyskusję.

    7 6 Cytuj
  • 13 sty 2012

    UWOLNIC ZARABIE OD NIEUKÓW HAY

    5 5 Cytuj
  • 13 sty 2012

    NIGDY NIE WYBIERAJCIE SZKOŁY NA ZARABIU!!! CHODZIŁEM TAM I Z CAŁĄ MOCĄ ODRADZAM!!!

    NAUCZYCIELE MYŚLĄ KIM ONI TO NIE SĄ WIELCY "PROFESOROWIE", TAK SIĘ KARZĄ NAZYWAĆ, A DO NICH IM BAAAARDZO WIELE BRAKUJE!

    CO Z ZAPLACZA, GDY NAJWAŻNIEJSZY JEST POZIOM NAUCZANIA, BO TO PÓŹNIEJ CIĄGNIE SIĘ ZA CZŁOWIEKIEM. MOŻNA PISAĆ SLOGANY O TYM JAKA TO JEST CUDOWNA ATMOSFERA ITD, OCZYWIŚCIE PAPIER, FORUM WSZYSTKO PRZYJMIE, ALE JA NA WŁASNEJ SKÓRZE DOŚWIATCZYŁEM JAK PEŁNIĄCA OBOWIĄZKI DYREKTOR SZKOŁY TRAKTUJE UCZNIÓW.

    WSZYSTKIE SZKOŁY TYLKO NIE ZARABIE..

    CIESZĘ SIĘ, ŻE SKOŃCZYŁEM TĘ SZKOŁĘ I DZIĘKI SWOJEGO WIELKIEGO WKŁADU PRACY OSIĄGNĄŁEM JUŻ BAARDZO WIELE. SZKOLE NA ZARABIU NIC NIE ZAWDZIĘCZAM POZA TYM, ŻE STRACIŁEM WIELE NERWÓW I ZOSTAŁEM NARAŻONY NA WIELE NIEPRZYJEMNOŚCI.

    DROGI UCZNIU JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ WYBRANIA INNEJ SZKOŁY, PROSZĘ POSŁUCHAJ MOJEGO APELU! NA PRAWDĘ NIC NIE STRACISZ, A ZYSK MOŻE BYĆ NA CAŁE TWOJE PRZYSZŁE ŻYCIE.

    NIECH ZAMKNĄ TE SZKOŁĘ, NIKT NA TYM NIE STRACI!

    POZDRAWIAM SERDECZNIE

    10 15 Cytuj
  • 13 sty 2012

    AD VOCEM do swojej wypowiedzi jeszcze dodam:

    Monter, w swoim poście napisałeś takie zdanie, pragnę go rozwinąć.
    "Pani Dyrektor z przyczyn formalnych została usunięta ze stanowiska, a broniła szkoły jak mogła."

    Dodam, że nikogo się z przyczyn fomalnych nie usuwa ze stanowiska.

    Domagam się przedstawienia powodów, dlaczego uzyskała negatywną opinię władzy marszałkowskiej, bo za bronienie i konstruktywną pracę na rzecz II Liceum Ogólnokształcącego na Zarabiu raczej, negatywnej oceny się nie uzyskuje..

    Proszę o wyjaśnienia w tej kwestii!

    8 2 Cytuj
  • 13 sty 2012

    analityk: zostawianie prawdy dla siebie nie jest kłamstwem. forum to nie praca klasowa żeby uważać na błędy .

    7 3 Cytuj
  • 14 sty 2012

    co do dimo to troche podejrzany się wydaje. Porażka...

    6 1 Cytuj
  • 16 sty 2012

    przecież już dawno wiadomo że chcą tam zbudować hotel na euro

    2 5 Cytuj
  • 20 sty 2012

    hotele to sb budujcie na wyspach!!!
    zarabie to najlepsza szkola i tylu uczniow nie maja gdzie przenies!
    zlikwidowanie naboru to nie zamkniecie szkoly ..
    naditerpretacja....kiedy ludzie naucza sie czytac??

    1 4 Cytuj
  • 21 sty 2012

    z tego co sie dowiedziałam to nie mają likwidować, mają zmienić profile klas bo nauczycieli jest dużo wykfalifikowanych też w innych dziedzinach. nie wiem czy to prawda ale tak podobno ma być :)

    3 3 Cytuj
  • 25 sty 2012

    SZKOŁY NIE ZAMYKAJĄ! II LO jest konkurencją dla innych i to było powodem tego że chcieli je zamknąć ale szkoła zebrała około 2000 podpisów przeciwko zamknięciu dlatego też od następnego roku będzie tylko 7 pierwszych klas z czego 3-4 to będzie technikum a reszta to liceum no a starsze klasy będą kontynuować program. Za dużo plusów miała ta szkoła by ją likwidować:) taka informacja z ostatniej chwili:)

    6 2 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Monter chyba nie potrzebnie rozpętał ten wątek:
    W jednym z lokalnych mediów ukazała się informacja jakoby w ZSP MSG miało dojść od września br. do wycofania się z naboru do Liceum Ogólnokształcącego. Powiat stanowczo dementuje tę informację
    (Pełna treść artykułu będzie dostępna od dnia: 31.01.2012 w Gazecie Myslenickiej)

    3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    [quote=gość: memo] Monter chyba nie potrzebnie rozpętał ten wątek:
    W jednym z lokalnych mediów ukazała się informacja jakoby w ZSP MSG miało dojść od września br. do wycofania się z naboru do Liceum Ogólnokształcącego. Powiat stanowczo dementuje tę informację
    (Pełna treść artykułu będzie dostępna od dnia: 31.01.2012 w Gazecie Myslenickiej) [/quote]

    pan redaktor jakis nieogarniety skoro myli temat na forum z artykulem :)

    2 Cytuj
  • 27 sty 2012

    http://zsp.edu.pl/lo/ tu wyjaśnienie:)

    2 Cytuj

Odpowiedz