Forum » Edukacja

NAGŁAŚNIAMY!!! Coś się dzieje z LO na zarabiu!!!

  • 23 gru 2011

    Moim zdaniem nie, tak naprawdę to nikt nic pewnego nie wie. A temat która szkoła lepsza gdzieś już chyba był.

    3 Cytuj
  • 24 gru 2011

    mam taką nadzieję ! :)

    1 4 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Lo na zarabiu jest bardzo dobre i nie powinni go zamykać niech zamkna klasy na kościuszki gdzie nie mają takich warunków do nauki jak na Zarabiu.

    13 5 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Neo! Naprawdę nie warto kontynuować tego tematu. Jak napisałam wyżej - zawsze można sobie stworzyć, a nie podłączać się do już istnbiejącego gorącego.

    3 1 Cytuj
  • 5 sty 2012

    nie chce rzucać nazwiskami ale słyszałem pogłoskę nie wiem czy to tylko plotka czy jest w tym więcej prawdy niż myślę ale słyszałem że Dyrektor jednej z Myślenickich szkół chce przejąć ten obiekt.

    6 3 Cytuj
  • 5 sty 2012

    Jestem uczniem tej szkoły, z tego co wiem, to nawet sami nauczyciele nie słyszeli o żadnym zamknięciu.
    Pozdrawiam! ;)

    4 1 Cytuj
  • 6 sty 2012

    Sama jestem uczennicą szkoły na Zarabiu i z rozmów z nauczycielami wiem jak to wygląda;). W tym momencie jest 6 klas(profili) jeśli chodzi o liceum,w najgorszym przypadku od września będzie 4;). W najgorszym przypadku podkreślam;). I nic więcej się nie zmieni:)

    2 2 Cytuj
  • 6 sty 2012

    Jesli którąs zamknąć yo napewno Szkołę podstawową na Chełmie . Uczy sie tam 15 dzieci -po 2 w klasie!!! A zatrudnionych jest pewnie z 10 lub więcej nauczycieli !! I gdzie tu polityka??

    5 2 Cytuj
  • 6 sty 2012

    Wydaje mi się, ze w tej całej aferze chodzi o to, co napisał Dziennik Polski, czyli ze szkoły z większością klas liceum stanie się technikum z kilkoma klasami liceum i większością klas techników, które mają ściągnąć uczniów z całego powiatu, a nawet spoza niego. Szkołę nadzoruje marszałek województwa, więc pewnie zależy mu na stworzeniu szkoły nie tylko dla uczniów z okolic, ale też z bardziej oddalonych miejscowości. Chyba już sama nazwa "Małopolska Szkoła Gościnności", wskazuje w jaką stronę będzie podążać ta szkoła.

    5 3 Cytuj
  • 6 sty 2012

    średniawki ma najlepsze wyniki

    7 9 Cytuj
  • 6 sty 2012

    sorki, zaraz po tytusie xd

    4 6 Cytuj
  • 8 sty 2012

    a które profile by zlikwidowali ? :)

    3 Cytuj
  • 8 sty 2012

    Nie mam zielonego pojęcia, nie jestem nawet pewien czy tak będzie, bo są to tylko moje przypuszczenia, wszystko wyjaśni się myślę w najbliższym miesiącu albo dwóch.

    1 Cytuj
  • 8 sty 2012

    ewela zlikwidiowali by wszzystkie wtedy ale jak najwyraźniej do tego nie dojdzie

    1 2 Cytuj
  • 9 sty 2012

    Jeśli mieli by jakieś profile likwidować, to wątpię, że od razu wszystkie. Po co od razu skakać na głęboką wodę? Jeśli zamkną, to max 1-2.

    1 Cytuj
  • 9 sty 2012

    no to mam nadzieje że nie zamkną i że to tylko puste plotki .
    Jaki jest system oceniania w Tytusie ?

    2 Cytuj
  • 9 sty 2012

    jeszcze 2 lata temu w większości obowiązywał system punktowy ;)

    1 1 Cytuj
  • 9 sty 2012

    System punktowy. Liczba punktów zdobytych/max. liczbę punktów. Wychodzi ci jakiś procent i od niego zależy ocena końcowa.
    Przykład:
    Za odpowiedź ustną masz np max 10p, kartkówka 20, sprawdzian 40 lub 50, zadanie domowe 5, czyli jak masz z odpowiedzi 4, czyli 8/10, z kartkówki 4 16/20, ze sprawdzianu 2 18/40, za zadanie 3 3/5 to wychodzi ci 45/75, czyli 60%, a to jest 3 na semestr ;)

    4 1 Cytuj
  • 10 sty 2012

    ahaa, to dobry system czy nie ? :)

    1 Cytuj
  • 10 sty 2012

    Zależy co kto lubi, na pewno jest sprawiedliwszy niż ten zwykły "ocenowy" ;)
    Mi osobiście się on podoba, tylko jeśli komuś zależy na ocenach, albo na utrzymaniu się w szkole, to jest trochę trudniej, bo trzeba ileś % łącznie zgromadzić na daną ocenę, a przy zwykłym systemie jest prostsze zdobycie jakiejś oceny.

    2 1 Cytuj
  • 10 sty 2012

    no właśnie wywnioskowalałam z tego :) zobaczymy jak to bedzie. Najpierw trzeba się dostać, wtedy bedzie sobie trzeba radzić :)

    1 1 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Po co to zamieszanie?

    Po pierwsze - szkoła NIE ZOSTANIE zamknięta, tylko prawdopodobnie nie będzie naboru za rok. Oznacza to, że reszta uczniów będzie kontynuować naukę. Wnioskuję, że będzie to trwało przez rok, a potem klasy 3 i 4 zostaną przeniesione do jakiejś innej szkoły w Myślenicach i dopiero wtedy LO zostanie całkowicie zamknięte. Teraz jest duży niż demograficzny, więc z czego ma się utrzymywać taka duża szkoła, skoro będzie w klasach po 15 osób? W całej Polsce się tak robi - nie ma się kto uczyć, to zamykają.

    Po drugie - czemu jako argument, żeby nie zamykać tej szkoły piszecie o jej wysokim poziomie, tj. wysokiej zdawalności matur. Może tam 5 czy więcej lat temu był to wysoki wskaźnik, ale badania, które ukazały się parę dni temu pokazują, że szkoła ma kiepską, a nawet bardzo kiepską zdawalność matur, czyli niski poziom:
    http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4637&Itemid=881
    Plasuje się na 96 miejscu w samej Małopolsce, nie mówiąc już o rankingu ogólnopolskim, więc pisanie, że poziom jest tam na przyzwoitym poziomie jest kłamstwem (Kościuszki może nie wypada tak doskonale jak kiedyś, ale jednak 29 miejsce, a 96 to jest bardzo duża różnica w poziomie nauczania.

    Po trzecie - młodzież sama zadecydowała o jej przyszłości, ponieważ coraz więcej osób wybiera krakowskie szkoły, z racji na wysoki poziom. W Myślenicach zostają osoby, które idą do technikum (w naszym mieście większość na bardzo wysokim poziomie), zawodówki lub do liceum. Licea są dwa, przepaść między nimi jest spora, więc wybór jest prosty - idą do tego lepszego. Na Zarabie idzie coraz mniej osób, bo poziom tam spadł. Jakby się przypatrzeć na samo liceum na Zarabiu, to dużą część uczniów stanowią osoby, które nie dostały się do Kościuszki.

    Nie róbcie więc zamieszania, bo sprawa jest oczywista - będzie dużo uczniów chętnych do wybrania tej szkoły, to nie zostanie zamknięta. Jednak biorąc pod uwagę to, że jest niż demograficzny i już w tym roku do tego liceum mógł się dostać praktycznie każdy, nawet nieuk, nie wróży dobrej przyszłości dla tej szkoły...

    7 10 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Kilka słów do "pseudoanalityka" piszącego powyżej.

    Z wypowiedzi która jest powyżej prawdzie jest pierwsze pół zdania "Po pierwsze - szkoła NIE ZOSTANIE zamknięta" Reszta to bzdury wyssane z palca. Niż demograficzny co prawda jest ale nie na tyle głęboki, aby w klasach było po 15 osób. Niech "analityk" wskaże które klasy z obecnych mają po piętnaście osób (nie ma takiej oczywiście). Przeciętnie klasy liczą po ok 30 osób.
    Czemu "analityk" powołując się na poznawalność matur powołuje się na ranking "perspektywy" ranking ten wyniki z matur uwzględnia jedynie jako jeden z kilku czynników. Faktem jest że poznawalność matur jest na poziomie 96%, co wcale nie jest wynikiem złym, porównując inne szkoły (w I LO również są osoby które matury nie zdały).
    Ponadto proszę sprawdzić ile faktycznie punktów w tym rankingu dzieli te dwie szkoły: nieco ponad 10, więc uważam, że żadnej przepaści tutaj nie ma.
    Na Zarabiu nie ma praktycznie osób które chwiałyby być w I LO. Do I LO przyjmowani są prawie wszyscy nawet uczniowie który na Zarabiu mieli duże trudności w nauce do I LO byli przyjęci. Nie są to pojedyncze przykłady, każdy kto zna szkołę na Zarabiu lub I LO będzie mógł to potwierdzić.

    Oczywiście że trzeba robić szum i zamieszanie, bo skoro jest niż to niech każda szkoła ograniczy nabór, a młodzieży trzeba dać wybór niech przyjdzie tam gdzie uważa, że będzie mieć lepiej.
    "analityk" uważa, że na Zarabie idzie coraz mnij osób. Szkoła ta od września 2011 roku otworzyła nowe odziały technikum. Jako jedyna szkoła w powiecie zwiększyła nabór z 7 do 9 klas pierwszych, więc to co pisze "analityk" jest bzdurą.
    Na koniec ostatnie pytanie. Kto najbardziej boi się szkoły na Zarabiu? Dla którego LO jest ona największą konkurencją?

    8 5 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Jeśli uważasz ranking perspektywy.pl za ,,bzdurą wyssaną z palca'', to nie wiem, czy jest sens z Tobą w ogóle dyskutować. Tak się składa, że jest to jeden z najbardziej wiarygodnych rankingów, ukazujących się od wielu lat. Jest za taki uważany, ponieważ nie pokazuje tylko wyników z matury podstawowej, jak to słusznie zauważyłeś, ale i z rozszerzonej, a także olimpiady. Uważasz, że zaletą jest to, że 96% uczniów w ogóle zdało maturę, z czego dla dużej większości była to matura na poziomie podstawowym? Co ci daje taka matura? Jedynie możliwość ZAOCZNEGO studiowania, bo na dostanie się na dobrą uczelnię na studia dzienne można sobie pomarzyć. Na Kościuszki, wnioskując z rankingu, duża część osób zdaje maturę rozszerzoną, więc nie ma porównania.

    Nie skomentuję tego, że dla Ciebie ponad 11 punktów w tym rankingu to nie jest duża różnica. Nie wiem, czy wiesz, ale od twojego liceum lepsze okazały się placówki m.in z Ciężkowic, Bobowej czy Grybowa (pewnie te nazwy tych miasteczek nic Ci nie mówią).

    Zdziwię Cię, ale do tego liceum naprawdę idzie coraz mniej osób. Wystarczy popatrzeć na ilość chętnych w ostatniej rekrutacji - w niektórych oddziałach było praktycznie tyle samo chętnych co miejsc, więc brali po prostu wszystkich, którzy chcieli się uczyć. W tym roczniku nie jest jeszcze mocno odczuwalny niż demograficzny, dopiero za rok lub dwa będzie to spora różnica.

    Gdzie napisałem, że teraz w klasach jest po 15 osób? Napisałem, że BĘDZIE tyle osób, a to jest duża różnica. Jeśli w tym roku by było po 15 osób, tą wątpię, że takie klasy w ogóle by powstały. Jest jeszcze jedna opcja - będzie może te 25 osób czy nawet 30 jak to jest teraz, ale będą to ,,nieuki'' (nie chcę nikogo obrazić), które pójdą do liceum tylko dlatego, że są wolne miejsca.

    Jak sądzisz, że do Kościuszki są wszyscy przyjmowani, to zobacz sobie na progi punktacyjne w ostatniej rekrutacji. Był to próg w granicach ~140 punktów w 1 rekrutacji, a to, że w 2 były wolne miejsca wynika z dużej ilości klas.

    Rozumiem Twoją postawę - jesteś przyjacielem ZSP, zapewne jej byłym uczniem i będziesz bronił swoją szkołę, nawet jeśli ktoś powie o niej szczerą prawdę. W gruncie rzeczy jest to normalna postawa. Nie zapomnij jednak, że są pewne granice tej ,,patriotyczności do małej ojczyzny'', jaką jest dla Ciebie ta szkoła. Możesz się spierać z komentarzami typu: ,,Zarabie jest słabe, Kościuszki rządzi'', ale negowanie konkretnych danych i oczywistych faktów, to z Twojej strony jest naprawdę przesada.

    7 7 Cytuj
  • 11 sty 2012

    Ja jestem za Zarabiem. Dużo lepsze rzeczy o niej słyszałam niż o Kościuszki. Wybieram się na Zarabie, bo bardziej mi odpowiada. W Kościuszki nie ma nic ciekawego co mogło by mnie zainteresowac. A nieuki to osoby którym nie zależy a dużo takich jest ale i takim co zależy też jest dużo !

    6 4 Cytuj

Odpowiedz