Forum » Edukacja

NAGŁAŚNIAMY!!! Coś się dzieje z LO na zarabiu!!!

  • 13 gru 2011

    II LO na Zarabiu jest niesamowitą konkurencją dla innych myślenickich szkół. Świetna lokalizacja, najlepsze oceny z samego kuratorium, niezliczona ilość wycieczek, wymian, akcji, sekcji, kół zainteresowań, coraz lepsze wyniki matur. Szkoła wciąż się rozwija i zabiera coraz więcej uczniów innym placówką, a w szczególności I LO. Nic więc dziwnego, że inne szkoły chcą się pozbyć Tytusa, skoro jest dla nich tak poważną konkurencją. Przecież łatwiej po prostu zamknąć szkołę i mieć spokój, niż walczyć o uczniów. Ponad to, jak już wspomniałam II LO ma świetną bazę, to oczywiste, że władze, która za nic mają sobie rzesze uczniów, rodziców i nauczycieli chcą sobie tamto miejsce zabrać dla siebie. Nie mówcie mi, że to przez niż demograficzny, bo ta szkoła zawsze miała i nadal ma świetny nabór! Niech zamykają licea, gdzie nie udaje im się utworzyć nawet kompletu klas, a nie te, gdzie uczniowie pchają się drzwiami i oknami!! Czas, by władze zaczęły liczyć się nie tylko z własnym interesem, ale i z interesem elektoratu!

    37 10 Cytuj
  • 13 gru 2011

    to nie prawda!
    jeszcze nic sie nie dzieje!
    nie zamkna takobleganej szkoly!!

    13 6 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Ludzie!!!!!!! ta szkoła nie może być zamknięta po pierwsze ma znakomite wyniki jest najładniejszą szkołą w Myślenicach i chodzi do niej mnóstwo uczniów co by się z nimi stało ... a po za tym władzę mają chyba gdzieś uczniów... ciekawe co by zrobili gdyby byli na ich miejscu czy też mieli by gdzieś tą szkołę... ta szkoła jest potrzebna dla młodzieży z naszego powiatu to przecież oni będą przyszłością!! po za tym są inne szkoły w Myślenicach które bardziej nadają się do zamknięcia niż właśnie ta.. a kościuszki niech się tak nie cieszy bo ich poziom całkowicie spadł... i tak naprawdę to oni robią jakiś wyścig kościuszki a zarabie?? cytuje :"kościuszki górą" niech się odczepią i swojego nosa pilnują...

    25 9 Cytuj
  • 13 gru 2011

    skąd informacja o tym , że chcą zamnkąć moją szkołę?

    10 3 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Sama chodzę na zarabie do LO i nie wyobrażam sobie chodzić do innej szkoły niż ta;)Bardzo dobre warunki do nauki,nauczyciele są bardzo dobrze wykształceni i w sposób genialny potrafią przekazać wiedzę.Atmosfera w tej szkole jest genialna.Nie rozumiem więc dlaczego władza myślenicka maiałaby zadecydować o zamknięciu szkoły.To całkowicie bezmyślne.Po ostatniej wizycie kuratorium mieliśmy najwyższe oceny ABAA !!!!!!!Zmknięcie tej szkoły spowoduje to że nie bd mieli możliwości do kształcenia się w wybranych kierunkach!!!!!
    W imieniu uczniów bardzo proszę NIE ZAMYKAJCIE NAM SZKOŁY!

    30 5 Cytuj
  • 13 gru 2011

    trochę matematyki w do szkoły chodzi ok 800 uczniów, większość z nich ma dwoje rodziców do tego dochodzą absolwenci i przyjaciele szkoły i nauczyciele - wszyscy to mieszkańcy powiatu myślenickiego i województwa małopolskiego - może Pan marszałek i starosta wyciągnie z tego wnioski przed następnymi wyborami . Może dosyć arogancji i dziwnych rozgrywek - ja wiem jak zagłosuję w następnych wyborach . A wy?

    19 7 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Ja tam nie widzę żadnego sensu w zamykaniu tej szkoły. Oceny uzyskała świetne, ma najlepsze warunki do nauki w Myślenicach, pedagogowie potocznie mówiąc dają radę, a uczniów ma całe mnóstwo. Załóżmy jednak że ją zamkną? Co się stanie z tymi 800 uczniami? / Slaaayer!!

    13 5 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Busiarze protestowali w wakacje i zablokowali miasto - było ich 80-ciu
    Na swoje jak na razie przynajmniej postawili.
    Nas jest 800 osób + rodzice, absolwenci, zaprzyjaźnione ze szkołą osoby.
    Potrafimy walczyć o swoje, jeśli trzeba będzie, tylko poco?
    Niech się władza zajmie szkołami które zdawalność matur mają na poziomie 30%, i które mają problem żeby zrobić nabór do czterech klas (a są takie w powiecie).
    Pozwólcie młodzieży wybierać, niech idą tam gdzie jest dobrze, a nie niszczcie tego co jest dobre.

    18 7 Cytuj
  • 13 gru 2011

    [quote=gość: Kalina] Uważam że to słuszna decyzja w dobie niżu demograficznego. Nie ma co kryć to raczej szkoła o dość niskim poziomie i chyba nic się nie stanie jak jej nie będzie. [/quote]
    Taaa a widziłaś ocene kuratorium? To o czym wogóle mówisz!!!!

    8 5 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: J11] gość: patryk napisał/a: co za kraj! biblioteke chca zamknac, w dobczycach szkole zamkneli teraz na zarabiu!!! SKANDAL!!! CO CI WLODARZE SOBIE MYSLA!?!
    CO SOBIE MAJĄ MYŚLEĆ , TRZEBA SIĘ ZABRAĆ ZA PŁODZENIE - RODZENIE DZIECi I STWORZENIE WARUNKÓW DO TEGO. [/quote]
    to zacznij płodzić i rodzić a co dasz dzieciom jeść??

    7 5 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Jestem absolwentem LO im. T. Kościuszki rocznik 2007. Z LO na Zarabiu miałem mnóstwo znajomych i przyjaciół. Nigdy też nie ośmielił bym się oświadczyć, że to liceum prezentuje (prezentowało) niski poziom. Nie wiem jak można być tak durnym człowiekiem i tworzyć podziały na lepsze i gorsze licea? Każdy wybrał taką szkołę, która mu odpowiadała i spędził tam (mam nadzieje tak jak w moim przypadku) wspaniałe 3 lata swojego życia. Wyniki maturalne to jedno, a atmosfera szkoły to drugie. Prosił bym o nie zwracanie uwagi na takie durne posty w stylu jaki zaprezentował „marekw”.

    22 6 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Wiem na 100 % że to tylko zwykłe ploty.. to nie prawda...

    6 4 Cytuj
  • 14 gru 2011

    szkola w dobczycach jeszcze istnieje i jeszcze jej nie zamkli

    4 3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=Monter] Z niewiadomych przyczyn, jakieś wyższe władze chcą zamknąć II Liceum Ogólnokształcące na zarabiu.
    Od przyszłego roku mają już nie przyjmować pierwszych klas.
    Pani Dyrektor "z przyczyn formalnych" została usunięta ze stanowiska, a broniła szkoły jak mogła.
    W listopadzie szkoła miała ewaluację z Kuratorium (kontrolę) i uzyskała wynik A B A A. Jest to wynik znakomity. We wrześniu przyjęto komplet uczniów.
    Nie wiadomo co z Technikum i szkołami policealnymi.
    Już kilka lat temu były informacje, że chcą przenieść liceum z Zarabia na Górne Przedmieście, Pani Dyrektor jakoś się wybroniła. Ktoś chce "położyć łapę" na świetnym obiekcie z internatem.
    Szkoła niestety nie należy do Gminy tylko Starostwa, a Pan Starosta podobno umywa ręce.
    Na celu mam tylko poinformowanie społeczeństwa zanim zapadną wiążące decyzje. [/quote]

    Dziękuję za tak pozytywny odbiór informacji. Okazuje się jednak, że trochę wyolbrzymiłem problem, ale kiedy usłyszałem o całej sprawie to, aż zagotowałem i od razu napisałem.
    Szkoła jako taka rzeczywiście zostaje, tylko nie wiadomo jeszcze w jakiej formie (Liceum/Technikum) i co z naborem w nowym roku.
    /Dziękuję @psm za artykuł z dziennika polskiego/
    Dobrym znakiem jest to, że mieszkańcy gminy stoją mocno po stronie szkoły.
    Życzmy sobie takiej solidarności we wszystkich sprawach naszej gminy.

    8 4 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Dlaczego nikt nie zglosi tego do mimisterstwa,i prokuratora jezeli ktos chce sie wzbobacic
    zamykajac szkole to ten ktos powinien ogladac swiat z ograniczonej widocznosci

    5 3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    ludzie idźcie sie leczyc!!!!!
    szkoly nie zamkna...
    kochamy ja i juz!!!

    8 4 Cytuj
  • 15 gru 2011

    Nie moga zamknąć tej szkoły sam jestem dopiero w pierwszej klasie ale nie wyobrażam sobie że Tytusa mogło by nie byc...

    6 3 Cytuj
  • 16 gru 2011

    Szkoła bedzie funkcjonowała dalej tylko, że z mniejszą ilością oddziałów Lo, ale za to zostanie otwarte więcej klas technikum.

    8 2 Cytuj
  • 17 gru 2011

    TYTUS TO NIE KONKURENCJA DLA 1 LO. I WCALE NIE MAMY ZAJĘĆ W PIWNICACH. OD LAT 1 LO MA LEPSZE WYNIKI ZDAWALNOŚCI MATUR I TO WŁAŚNIE 1 LO MA WIĘCEJ UCZNIÓW(JEŻELI CHODZI O LICEUM). 1 LO GÓRĄ! TAK BYŁO, JEST I BĘDZIE!

    8 33 Cytuj
  • 17 gru 2011

    Szkoły nie zamkną ta szkoła ma zbyt dobrą renomę a co do Kościuszki to istne muzeum !!!

    19 5 Cytuj
  • 19 gru 2011

    a jeśli by mieli zlikwidować klasy to jakie? bo ja się wybieram do Tytusa do klasy pedagogiczno-społecznej i bardzo mi zależy na tej szkole, bo mi ta odpowiada ! :)

    13 3 Cytuj
  • 21 gru 2011

    sama chodze do 1 LO i uważam że Tytus jest najlepsza szkoła w powiecie myślenickim i żałuje swojej decyzji...
    od lat najlepsza zdawalność ? gdzie to przeczytaleś/aś chyba w broszurkach promujących szkołę... zdawalność czyli 100% jest po drugi terminie-poprawkowym.
    poziom też jest wyższy dzięki ocenianiu procentowemu bo ocena ocenie nie równa jak i odpowiedź tam żeby się utrzymać trzeba się orobić nie o co w kościuszce

    21 9 Cytuj
  • 22 gru 2011

    *** zawsze możesz się przepisać! :)

    4 5 Cytuj
  • 23 gru 2011

    myślicie że zlikwidują tą szkołe ?

    2 Cytuj

Odpowiedz