Forum » Edukacja

Religia i katecheci w szkołach

  • 5 lip 2012

    Nie ma większego znaczenia czy ksiądz,czy katecheta.W salkach czy szkole.Olewający stosunek do religii ma wielu młodych,bo są niedojrzali.Księża z kolei oczekują ,że będą mieli do czynienia z utemperowanymi młodzikami. Młodzi chodzą na relę bo inni idą,albo się im każe albo,przekonuje ,że taka tradycja.Ja w czasach kiedy jeszcze religia była w salkach,to samo widziałam,bydło szło się na religii wyszaleć,a księdzu brakowało argumentów,więc wyzywał ich(nas?) od komunistów.W momencie kiedy religia po "bierzmowaniu"mnie przyciągnęła,okoliczności mnie od niej odepchnęły.Religia jest tylko sprawą sumienia i nie można jej oceniać,a kto tak robi lub tego wymaga,żyje w iluzji.

    3 1 Cytuj
  • 5 lip 2012

    nie jestem w stanie "przełknąć" nauk o miłości bliźniego, życiu w ubóstwie, pomaganiu potrzebującym, o wybaczaniu i tolerancji od kogoś związanego z instytucją kościoła, który ma taką historię
    http://www.scribd.com/doc/71850681/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-01
    http://www.scribd.com/doc/71850731/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-02

    dla mnie liczy się przykład, świadectwo życia, a nie słowa

    2 Cytuj
  • 13 lip 2012

    Religia do kościoła

    4 Cytuj
  • 13 lip 2012

    [quote=gość: ptak] Religia do kościoła [/quote]
    A ptak na drzewo !

    3 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 lip 2012

    [quote=gość: olas]wypowiem się jako człowiek wierzący:

    Religia tak, ale w szkole podstawowej. Powinna zostać wycofana z gimnazjum i szkoły średniej. Tam lekcje religii są fikcją. Niestety żaden rząd nie ośmieli się na taki krok, bo będzie to traktowane jako zamach na kościół (...ten kościół przez małe "k")

    Pozdrawiam[/quote]
    Ośmieli się to zaproponować. To tylko kwestia czasu. Małymi kroczkami jak o się dzieje w innych sprawach
    [quote=gość: olas]
    Polska to kraj gdzie przeważającą część społeczeństwa stanowią katolicy, z tej racji umożliwił bym tym ludziom aby posyłali swoje dzieci na religie w szkole podstawowej. Dowożenie dzieci czy opieka nad nimi np w soboty gdy musiały by chodzić na religie do salki przy kościele było by dodatkowym i niepotrzebnym obciążeniem tych rodziców. [/quote]
    To jest ważny i w zasadzie wystarczający argument za pozostaniem religii przynajmniej w szkole podstawowej

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 lip 2012

    Cóż są zarówno wady jak i zalety religii po szkołach Osobiście uważam że najlepiej jakby troszkę religii było po szkołach a troszkę w salkach przy kościelnych. W szczególności jeżeli chodzi o przygotowanie do przyjęcia sakramentów

    3 6 Cytuj
  • 20 sie 2012

    [quote=gość: doradca] gość: ptak napisał/a:Religia do kościoła A ptak na drzewo ! [/quote]
    A księża na księżyc !

    2 2 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Japońskie dzieci w wieku szkoły podstawowej śmigają po angielsku i programują komputery a Wy chcecie naszym dzieciakom dalej wciskać, że Jezus rozmnażał ryby i chleb i wskrzesił Łazarza i chodził po wodzie... A potem takie niedouczone Polaczki patrzą na Japonię która przoduje w technologii elektronicznej, komputerowej, motoryzacji i badaniach naukowych i zazdrościmy i narzekamy ciągle na Polskę, na Rząd, na sąsiada, na teściową...
    Przeciętny Polak zna lepiej historię Mojżesza i apostołów niż własnego narodu, to jest paranoja! Bezdzietni (teoretycznie) kawalerowie po 50-tce prowadzą nauki dla narzeczonych jakim być mężem i jaką żoną, to trzeba skończyć, trzeba odciąć te absurdy od naszej egzystencji i trzeba zrobić to w zalążku. Wycofać religię ze szkół jakichkolwiek.
    Wszystko idzie do przodu a my - Polacy - stoimy w średniowiecznej mgle i albo z niej wyjdziemy albo już zawsze będziemy zakładnikami europy.

    9 3 Cytuj
  • 1 wrz 2012

    Drogi(a) Toy. Prawda nie spodoba się tym, którzy wierzą w te bajeczki z epoki kamienia łupanego i nie bardzo dadzą się przekonać o tym, że to nie może być prawdą, żeby człowiek żył w brzuchu wieloryba, chodził po wodzie itp. lub żeby zwątpili w dobroć boga, który jest tak małostkowy, że zabija tysiące ludzi tylko dlatego, że mu jakoś podpadli (wcale nie jakoś strasznie - przykład: żona Lota). Eeeeee, i jeszcze w dziesiątki takich opowiastek, z których śmieją się, kiedy występują w innych religiach... Bo jakżesz to możliwe, żeby orzeł wyszarpywał odrastającą wciąż wątrobę jakiemuś człowiekowi. to brzmi niedorzecznie!!!

    3 3 Cytuj
  • 19 wrz 2012

    "Gott ist tot" - Nietzsche
    "Nietzsche ist tot" - Gott

    1 4 Cytuj

Odpowiedz