Forum » Myślenice

Cenzura na blogu - jakich pytań boi się burmistrz

  • 17 lis 2010

    Panie Rafale ciągle mówi Pan o braku odpowiedzi od Burmistrza, a ja również nie mogę się doprosić odpowiedzi od Pana Kielana, lub od kogokolwiek z Jego sztabu. Zadałem w innym wątku następujące pytanie:

    "Pytanie do Pana Kielana;
    W dzisiejszym Dzienniku Polskim w wywiadzie z Panem znalazłem taki tekst:

    "Jeśli zostanie Pan wybrany, zapowiada Pan powrót do czasów, gdy byli zastępcy burmistrza. Widzi Pan możliwość, żeby takie stanowisko objął Leszek Gowin?

    - Poznałem Leszka i mam do niego wiele sympatii. Natomiast o koalicjach i sojuszach będzie można mówić po I turze, jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia. Wiele zależy od tego, jak będzie wyglądała przyszła Rada Miejska. "

    Czyli liczą się układy a nie ludzie? Myślałem, że na stanowisko swojego ewentualnego zastępcy wybierze Pan fachowca (nie ujmując nic Panu Gowinowi), a Pan mówi o koalicjach i sojuszach ... :("

    Niestety bez odpowiedzi....

    Pozdrawiam: taki_gość

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Taki gościu.
    Ponieważ Pan Kielan od tygodnia jest odcięty od internetu, a nawet gdyby go miał to godzi obowiązki spotkań bezpośrednich z pracą zawodową nie ma czasu na redakcję odpowiedzi na forum. Zatem ja Panu odpowiem.

    W odpowiedzi P.Kielana na pytanie red.Półtoraka nie ma nawet cienia sugestii, że na wiceburmistrza wybierze Pana Gowina lub kogokolwiek.
    Wszędzie na wszystkich spotkaniach P.Kielan odpowiadając na to pytanie mówi o osobie o kompetencjach ekonomisty.
    Pan Kielan odpowiadając na to pytanie na spotkaniach mówi również o kluczu kompetencyjnym jako decydującym. W zdaniu, które Pan cytuje nie ma żadnego "mrugania" okiem do Leszka Gowina.
    Tym samym Pan Kielan nie stwierdza, że jeśli powstanie jakaś koalicja w radzie to FACHOWCA nie będzie mogło wskazać ono lub nie uzgodni jego wyboru z nim. To wszystko. W samorządzie liczą się ludzie a nie partie.
    Kiedy liczą się partie to ministrem obrony jest lekarz psychiatrii itd.

    Ja u Pana Leszka kupuję książki od wielu lat, lubię go i szanuję bo to bardzo mądry i sympatyczny człowiek.

    Czy z tego zdania może Pan wyciągnąć podobny wniosek, że zawarłem z nim jakiś układ albo tajne przymierze?

    Odpowiedź Pana Kielana, jest dyplomatyczna ale prawdziwa, bo Panowie niedawno się poznali i darzą się wzajemnym szacunkiem. To wszystko.

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Panie Rafale jak zwykle wywraca Pan kota do góry ogonem. Mam już trochę lat i raczej potrafię czytać ze zrozumieniem.
    Ale jeśli Pan tak twierdzi .....

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Wszędzie na wszystkich spotkaniach P.Kielan odpowiadając na to pytanie mówi o osobie o kompetencjach ekonomisty.

    No to obstawię w ciemno, ktoś od bagietek albo klatek ?????

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    [quote=cyrk]Taki gościu.
    Ponieważ Pan Kielan od tygodnia jest odcięty od internetu, a nawet gdyby go miał to godzi obowiązki spotkań bezpośrednich z pracą zawodową nie ma czasu na redakcję odpowiedzi na forum.
    [/quote]

    A to ciekawe panie zalubowski. A gdy Pan Ostrowski ie odpowiada na wasze chorobliwe błagania to jest inaczej? On piastuje stanowisko burmistrza a nie siedzi na herbatkach i co najważniejsze prowadzi zdrową kampanię bez oszczerstw, oczerniania i zajadów na ustach.
    Szanuje on znacznie bardziej swoje miasto niż pana kandydat, bo mój na pewno nie po tym co zademonstrował swoją osobą i swoim "spotem wyborczym".

    http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Jeśli Pan Ostrowski w ten sposób szanuje swoje miasto i ludzi jak to widać na ujeciach z Jawornika to gratuluję takiego burmistrza.

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    [quote]Jeśli Pan Ostrowski w ten sposób szanuje swoje miasto i ludzi jak to widać na ujeciach z Jawornika to gratuluję takiego burmistrza.[/quote]

    Miasto czy Jawornik, bo nie do końca to dla mnie to samo.

    A widziałeś jak mieszkają bezdomni w Angli? Pewnie nie bo jakbyś wiedział nie pisałbyś głupot o życiu w Jaworniku.
    http://elondyn.co.uk/newsy,wpis,10148

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Oligarcho
    możesz podawać linki do wszystkich takich miejsc na świecie tylko po co? Czy chcesz tym sposobem usprawiedliwić naszego burmistrza? Rozmywanie odpowiedzialności? Jawornik jest nasz, tam już dawno należało skierować pomoc. Czy wiesz, że tam mieszkają również dzieci oraz starsze chore osoby?

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Oligarcha, a widziałeś jak żyją ludzie w Afryce? Co to za porównanie??

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    [quote] napisał: assasin kijan

    A to ciekawe panie zalubowski. A gdy Pan Ostrowski ie odpowiada na wasze chorobliwe błagania to jest inaczej? On piastuje stanowisko burmistrza a nie siedzi na herbatkach i co najważniejsze prowadzi zdrową kampanię bez oszczerstw, oczerniania i zajadów na ustach.
    Szanuje on znacznie bardziej swoje miasto niż pana kandydat, bo mój na pewno nie po tym co zademonstrował swoją osobą i swoim "spotem wyborczym".

    http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0[/quote ]

    Szanowny Panie
    Jak pan się domyśla sztab wyborczy to grupa ludzi. W naszym sztabie spot, o którym mowa ma swoich przeciwników i zwolenników. Ja należę do przeciwników jego emisji i udało mi się tyle, żeby usunąć (na razie) go ze strony Wiktora Kielana. Mam swoje zdanie na temat różnych "słabości" tego spotu jednak zachowam je dla siebie.
    Być może jutro zwycięży opcja aby go zawiesić z powrotem ale stanie się to bez mojego udziału.

    Z drugiej strony Szanowny Panie,negatywny element przekazu tego spotu to obraz trzech miejsc, które znajdują się u wrót wjazdowych doi Myślenic i to nie my, zadbaliśmy o to aby te miejsca miały swój kształt i istnienie, takie a nie inne.Te miejsca, zwłaszcza asfaltownia i dworzec od dawna "promują" nasze miasto i żaden reżyser spotu ich nie wymyślił.

    Całkowicie na marginesie chcę Panu zwrócić uwagę na fakt, że niezależnie od tego jak bardzo różnimy się w poglądach to elementarny szacunek wymaga abyśmy swoje nazwiska pisali z dużej litery. Ja przynajmniej nigdy nie napisałem niczyjego nazwiska z małej, a Pan zrobił to celowo. To ilustracja Pańskiej kultury, której nie trzeba więcej komentarza niż sam fakt.

    Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Pan się podpisał "assasin kijan". Kijan to jak się domyślam zaszyfrowane przez Pana nzawisko "Kielan", a słowo "assasin" oznacza "zabójca".
    Wiem, że emocje "trochę" niektórym puszczają ale czy aż do tego stopnia? Doradzam szklankę zimnej wody lub mleka, a może jakiś dzien urlopu i długi spacer.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Czuję że pan Rafał jest bardzo niezadowolony z obrotu kampanii. Ciężko się z tym nie zgodzić. Spot zrobił za sprawą internetu taką furorę że dzisiaj w firmie od rana przy kawie wrzawa jak mało kiedy. Strzał w kolano - to pewne, bo skoro koleżanka z sąsiedniego biura której nie dało się przegadać na temat wyborów dziś od rana zaczęła myśleć, to do prawdy dobry znak. Ten spot dał ludziom kopniaka. Kopniaka który wybudził ich z letargu słów, obietnic i mieszania w głowach. Teraz jest dobry czas na wybory. Społeczeństwo dopiero po takim czymś potrafi obiektywnie ocenić sytuację wyborczą. Widzą ile kandydatów na radnych nie nadaje się do tego zupełnie.

    Miłego dnia, bo pogoda nietęga za oknem.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Spot dość subiektywnie ale pokazuje jednak prawdziwy obraz, krańcowo różny od "inwestycji, inwestycji".
    W Jaworniku nikt nie przetnie wstęgi, nie otworzy szampana. Nie zagości tam poseł ani senator.
    Nie dziwne że boli zwolenników burmistrza

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    trzeba przyznac ze spot nie jest przykladem najwyzszej kultury politycznej, ale ciekawia mnie inne rzeczy. Po 1. dlaczego nagle zniknal ze strony pana Wiktora Kielana i 2. Troche bawi mnie jak zwolennicy tego kandydata tlumacza ze przeciez spot jest ok, a potem staraja sie zmienic temat obiecanymi oswiadczeniami majatkowymi :)

    Tak czy inaczej kampania robi sie ciekawa. Z tego sztabu tak intensywna,ze w pewnym momencie ktos musial popelnic blad, a wg mnie jest nim ten spot :)

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Uważam , że postępowanie polegające na "zabijaniu posłańca który przynosi złe wieści" jest niedopuszczalne.
    To nie Kielan jest odpowiedzialny za los ludzi mieszkających w Jaworniku lecz pan burmistrz!

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Pan Kielan jest odpowiedzialny za zrobienie Myślenicom opinii Miasta baraków, smrodu i dna społecznego.

    Niech jego sztab przestanie wykręcać się od odpowiedzialności za tego typu manipulacje zeznaniami majątkowymi.

    Film wyborczy mówi sam za siebie, że są oni w stanie sprzedać publicznie dobre imię Myślenic za władzę. Tu nie liczą się ludzie a Liczy się władza :

    http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0

    Pan Kielan niech zajmie się tym co potrafi: Projektowaniem.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Pan Kielan odpowiedzialny za zrobienie Myślenicom opinii (czyt. mówienie prawdy, podobnie jak jego żona którą gmina pozwała za to do sądu).

    Pan Ostrowski odpowiedzialny za powstanie w Myślenicach asfaltowni, śmierdzącego składowiska, ruiny baraków w Jaworniku, zburzenie dworca , zadłużenie gminy, nietrafne decyzje inwestycyjne, masową wycinkę drzew i najdroższą kanalizację w okolicy.

    BĄDŹ SWIADOMY - 21 LISTOPADA - WYBIERZ SAM!

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Podobno projektowane przez Kielana obserwatorium grozi osunięciem? Czy podobnie mogło by być z naszą Gminą gdyby został burmistrzem?

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Co jeszcze jesteście w stanie wymyśleć żeby zdyskredytować Kielana?

    Podobno.....:)

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Do Wołka - czy Pan Kielan - jako rasowy Geodeta i Geolog mógł przewidzieć jakie skutki będzie miała "powódź stulecia"? Jeżeli tak, to winni są również ci, którzy zezwolili na budowę domów jednorodzinnych w miejscowościach takich jak np Stróża.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    [quote]Co jeszcze jesteście w stanie wymyśleć żeby zdyskredytować Kielana?

    Podobno.....:)
    [/quote]
    Usuwiska nie da się przewidzieć , ale budować na osuwiskach? Tero się nie robi.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Czy był ktoś na spotkaniu wczoraj w strażnicy na Dolnym ?

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    1.Tereny osuwiskowe się uaktywniają często w miejscach, których przedtem ich nie było.

    2.Obserwatorium Astronomiczne powstało na miejscu dawnego, spalonego przez Niemców. W tym obserwatorium dokonano w 1936 roku odkrycia komety Kaho-Kozika-Lisa.
    Tyle, że co Wy tam możecie wiedzieć na ten temat w Wydziale Promocji czy ZUO ....

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    Podobno była ostra jatka. Maciej delegował na to spotkanie zwarte szeregi w osobach: skarbniczki, szefowej wydziału promocji, prezesa wodociągów, pani prezes ZUO, byłego wiceprezesa ZUO, szefa hali widowiskowo-sportowej, jego zastępcy i paru mniejszych.

    Mimo tego dostali podobno niezły łomot.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    [quote]Do Wołka - czy Pan Kielan - jako rasowy Geodeta i Geolog mógł przewidzieć jakie skutki będzie miała "powódź stulecia"? Jeżeli tak, to winni są również ci, którzy zezwolili na budowę domów jednorodzinnych w miejscowościach takich jak np Stróża. [/quote]
    Najpierw się dowiedz jak wygląda sprawa z prawem budowlanym gdzie Gmina nie ma prawa odmówić budowy Domu gdy w pobliżu są inne budynki mieszkalne i nie porównuj tego z budową Obserwatorium bo wyszedłeś właśnie na durnia.

    Cytuj
  • 18 lis 2010

    [quote=:[hr][quote] napisał]Co jeszcze jesteście w stanie wymyśleć żeby zdyskredytować Kielana?

    Podobno.....:)
    [/quote]
    Usuwiska nie da się przewidzieć , ale budować na osuwiskach? Tero się nie robi.[/quote]

    Ale strefę przemysłową i Coopera w niej to spoko, można sytuować ???!!!

    Cytuj

Odpowiedz