Forum » Myślenice

Dworzec Pks

 • 14 lut 2010

  No i co z tych Waszych wypocin wynika ?!
  Nadajecie, krytykujecie to i tamto a co przeciętnemu podatnikowi z Myślenic z tego ? Ano nic !
  Podburzacie tylko w nim krew i emocje i tyle. Weźcie się w garść, walnijcie w stół i podjedźcie z taczką pod ten czy tamten urząd.
  Nie ma odwagi? Pisać każdy może...
  Przecież wszyscy wiemy (i ja również), że szkoda każdego dnia, każdej godziny zmarnowanej pod płaszczem tej "władzy".

  Weźmy kosy i chodźmy tam gdzie trzeba zanim nie będzie czego RATOWAĆ !!!

  Cytuj
 • adzygmunt 14 lut 2010

  To jednak nie "wypociny", tylko posty. Tak, mimo pierwszego słówka, Ciebie anonimowy gapciu zrozumiałem. :O

  Cytuj
 • 14 lut 2010

  To co widać z ładnych komputerowych planów trudno nazwać dworcem. Raczej przystankiem z kilkoma zatoczkami zlokalizowanym obok dużego hipermarketu. Długo Myślenice i lokalni handlowcy jako jedne z niewielu juz miast dzielnie broniły się przed taką inwestycją, ale wskutek niedopatrzenia czy też celowego działania komus udało sie i u nas powstanie także taki kolos - wysysacz kasy. Byłoby miło gdyby pan K. zainwestował w mieście w miejsca pracy i wybudował np. jakiś ekologiczny zakład pracy. Oczywiście idąc na łatwiznę wybrał szybki zwrot pieniedzy czyli wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Jak wiadomo deko handlu jest tańszej jak kilo roboty i szybko przynosi zyski (oficjalnie oczywiście przynosić będzie same straty jak większość hipermarketów...Wiadomo jak z miejscami pracy. Trochę osób znajdzie zatrudnienie za najniższą krajową a ile przez to straci to też wiadomo z doświadczenia. Poza tym zyski będa transferowane bo to nie zapewne będa sklepy lokalnych właścieieli. Miejsce wybrano znakomicie znakomite. Doskonale widoczne z eleganckim zjazdem z drogi ekspresowej, widoczne będzie też z przeciwnej straony czyli z wybudowanej jakby dla tej inwestycji estakady. Ale powtarzam, nie ośmieszajmy się i nie nazywajmy już tej inwestycji dworcem. Ktoś podał przykład Mszany. To co pozostało z tamtego dworca tez trudno nim nazwać. Autobusy z trudem manewrują tak koło zaparkowanych aut i wjeżdżaja na mały ciasny placyk koło nowej galerii handlowej. Cóż handel górą, interesy tych którzy mają kasę też zwyciężaja nad rozsądkiem i dobrem społecznym. Mieszkamy widac już w Azji lub Argentynie. Widac to naokoło. Np. Galeria Krakowska zasłaniająca Dwoirzec wciśnieta w centrum miasta itp. itd....

  Cytuj
 • 16 lut 2010

  Każdy ma inne wyobrażenie na temat dworca ale dobrze by było jakby coś tam już powstało a nie straszyło.

  Cytuj
 • 16 lut 2010

  o jej nie pszeczytałem wszystko bo bardzo dóżo tótaj piszecie ,zaóważyłem jednak wiele negatywnych opini na temat pana Burmiszcza ,wiele tesz słyszałem wychodzonc z domu na pole .Nie moge jósz słóhać o tym rze pan per burmiszcz spżedał dwożec ,wzioł łapuwke itp ! bzdóra i jeszcze raz bzdóra ,pan burmiszcz nigdy by tego nie zrobił bo jest po prostó dobrym lódziem ktury ma na celó doro swoih podwładnyh. Teraz nażekacie i nażekacie ale jeszcze będziecie bić brawo panu burmiszczowi jak na naszego dworca będą nam zazdrościdź w całej polsce trzy tesz na świecie .Pan burmiszcz wie co robi a siadczy o tym to że zastał to miasto drewniana a obecnie jest mórowane !!,To tylke i nie siejcie jusz paniki i zaófajcie naszemu wodzó

  Cytuj
 • 16 lut 2010

  zóh_z_gurnego niestety Pan Burmistrz sprzedał (dał zgodę na sprzedaż) nasz były Dworzec. A na temat pana Burmistrza lepiej się nie wypowiadać bo i tak każdy ma inne zdanie na jego temat.

  Cytuj
 • 16 lut 2010

  Prośba do piszących,nie próbujcie naśladować Zdzicha,Zdzichó jest niezastąpiony i nie do podrobienia.

  Cytuj
 • 18 lut 2010

  Dziś w Gazecie Myślenickiej znowu pisali o Dworcu, że jednak ma powstać. Możliwe, że prace się już zaczną w marcu. Czy to znowu obietnice??

  Cytuj
 • 18 lut 2010

  Oto tytuł artykułu z prasy łódzkiej:
  ,,Sadzyński wyrzucił pięciu z siedmiu członków rady nadzorczej MPK
  Tomasz Sadzyński, pełniący obowiązki prezydenta Łodzi, odwołał w środę po południu pięciu z siedmiu członków rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
  To pierwszy krok do wymiany zarządu spółki.”

  Jednym z wyrzuconych członków rady jest uzdrowiciel PKS-u Jarosław M. obecnie jest w areszcie.
  Takie działania i podobne są po odwołaniu prezydenta Łodzi, który nie zważał na krytykę złego zarządzania gminą Łódź, podobnie jak dzieje się w Myślenicach.
  Myślę, że u nas jest potrzebna zmiana ale i rozliczenie tych którzy teraz żądzą bo wiele jest pytań bez odpowiedzi.

  Cytuj
 • 18 lut 2010

  Zmiana jest potrzebna!! Ale rozliczenie? W telewizji jedna komisja za drugą rozliczają i co rozliczyli już kogoś??

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  To co bezkarność?
  Czyli ktoś następny bez ogródek będzie jeszcze ,,lepszy" i nic mu za to nie będzie groziło?
  A nas obywateli za byle co można skarżyć, obciążać.

  Komisje o których piszesz to więcej polityki niż chęci dojścia do prawdy.
  Przykład Łodzi pokazuje determinację mieszkańców aby coś zmienić w zarządzaniu miastem a tym samym i im samym. Już toczą się tam różne sprawy a pewno i będą następne.

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Zasady wolnej konkurencji według PKS i GM.
  Na nowym dworcu mają być 3 stanowiska dla prywatnych przewoźników-kto będzie decydował o tym kto może z nich korzystać?
  Linie miejskie za "uporządkowanie busów" czytaj rozprawę z konkurencją.Od kontroli przewoźników są odpowiednie organy a nie PKS który jest jednym z graczy na rynku przewozowym.
  Jak mówi Pan Burmistrz w cywilizowanych krajach organizowane są przetargi na obsługę linii,tak czekamy na wprowadzenie tego w życie a nie faworyzowanie jednego podmiotu który ciągle przynosi straty i winą za to obarcza konkurencję.
  Przedstawianie za wzór MPK Łódź w świetle ostatnich wydarzeń jest chyba żartem ze strony Prezesa PKS.
  Prowadzona od pewnego czasu"polityka jakby komunikacyjna" odbija się głównie na pasażerach którzy pod gołym niebem oczekują na podróż i obiecuje im się koksiaki i herbatę.Nikt kto śledzi od kilku lat sytuację wokół dworca i PKS nie wierzy chyba już że cokolwiek zmieni się na lepsze.Nasyłanie na siebie kontroli zamiast poprawy jakości świadczonych usług to metoda raczej z poprzedniej epoki.
  Po raz kolejny GM pokazała swój obiektywizm,na kilometr widać na czyje zlecenie był ten artykuł.

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Które to przystanki zrobił PKS?

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  jezdza jak wariaci, nie szanuja klientow, klna, pala w autach, wyprzedzaja na trzeciego itp itd - to obraz prywatnych przewoznikow...

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  [quote]
  PKS wam zrobił przystanki, z których korzystacie, nie zrobił wam kibli to lejecie gdzie popadnie !
  [/quote]

  wskaz choc jeden przystanek ktory zrobil PKS?

  jesli nie jestes wstanie wskazac to sam nie cwaniakuj;)

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Dlaczego nikt nie założy formu na temat korupcji w Myślenicach ?

  Cytuj
 • adzygmunt 19 lut 2010

  Aby to zrobić trzeba mieć wujka w ABW, CBŚ i... POSIADAĆ CZARNE TECZKI... TYMINSKIEGO!!!

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Bo koledzy Mira i Zdzicha są mocni.
  Czy przypadkiem Zdzichu nie był na otwarciu Orlików w naszej okolicy?

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  No, ale jak myślicie w Myślenicach mamy do czynienia z tym zjawiskiem ?

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Według zeznań przed komisją śledczą biznesmen od kasyn miał być na południu Polski przy okazji otwarcia Orlików.Podobno pojechał po naukę jak wycinać bezkarnie lasy,budować wyciągi i robić interesy z politykami i nie mieć z tego powodu kłopotów..Widocznie był za krótko albo wziął za mało lekcji i stąd ta cała afera i komisja śledcza.

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Wszystkie przystanki!

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  No widzę, że już o korupcji mowa a miało być o Dworcu.

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Jedno idzie ręka w ręke z drugim. Poczekajmy, może na obie rączki niedługo założą "bransoletki". TE bransoletki. Jak mylnie tłumaczono przez wieki Poncjusza Piłata; Nie- "Ręka, rękę myje" tylko "Ręka, rękę umacza" ;)

  Cytuj
 • 19 lut 2010

  Czas pokaże

  Cytuj
 • 20 lut 2010

  Koźmiński jest właścicielem kilku dworców w okolicy, czy ktoś może wiec czy gdzieś coś już wybudował czy to takie bicie piany pod publikę.

  Cytuj

Odpowiedz