Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 27 sty 2011

    Wesoły Strażaku ale chyba największa kicha w Myślenicach to wiesz jaka jest: dworzec ,śmietnisko, cena ścieków, wody , Zarabie itp................myślę że nie muszę wymieniać reszty bo dokładnie wiesz jak sytuacja wygląda , nie mów mi że się czepiamy ,że nam nie dogodzicie ja z góry dziękuję za te udogodnienia.

    Cytuj
  • 27 sty 2011

    Też miło mi poczytać Twoje posty Wesoły Strażaku ;) Przypisywanie mnie do jakiejkolwiek partii mija się z celem. Dziwi mnie tylko że czytając forum i moje wypowiedzi jeszcze ktoś to robi. Wracając do tematu, ja nigdy nie miałem problemów z dworcem. Przypomnij sobie Wesoły moje propozycje projektowe na raptem kilka stanowisk i nawet na połączenie z galerią handlową które część forumowiczów oczywiście wyśmiało. A tu po niecałych czterech miesiącach Koźmiński przedstawił podobny projekt. Denerwuje mnie natomiast kwestia że tego dworca jeszcze nie ma nie będę wyliczał ile to już trwa bo każdy wie.

    Cytuj
  • 27 sty 2011

    Mysleniczanin007. I tu się z tobą zgadzam. Wielkość, ilość stanowisk do 9 w takim miasteczku jak Myślenice wystarczy. Sama hala też jest nieduża. I to też wystarczy. Jak będzie dużo ludzi a zwłaszcza młodzieży szkolnej, to w oczekiwaniu na autobus towarzystwo rozlezie się po sklepikach i innych kebabach w galerii handlowej.
    Natomiast budowa tego obiektu trwa od października i to co wczoraj zobaczyłem, zaskoczyło mnie. I zaczynam wierzyć, że w tym półroczu to ruszy.

    Cytuj
  • 28 sty 2011

    Jednak znalazłem projekt: http://miasto-info.pl/myslenice/1522,marek-kozminski-rok-temu-byla-wizja-dzisiaj-realne-plany.html
    Tutaj wcześniejsza koncepcja MPK: http://miasto-info.pl/myslenice/963,nowy-dworzec-w-myslenicach-w-polowie-2010.html
    Oj, p. Marek, bodajże, nową łopatę na tą okazję przyrychtował: http://miasto-info.pl/myslenice/2257,myslenice-wbito-pierwsze-lopaty-pod-budowe-dworca-pks.html
    Mam w tym wszystkim nadzieję, że poczekalnia w obrębie tego budynku wydzielona zostanie, w przeciwnym razie pasażerowie będą mieli dwa wyjścia: wejść na sklepy lub czekać w przedsionku. Trudno czegokolwiek z planu w tej skali się doczytać, poza 6 stanowiskami dla autobusów.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Zadałem to pytanie w innym wątku ale może tutaj ktoś zna odpowiedź.
    JAKIE KONSEKWENCJE PONIESIE INWESTOR JEŻELI NIE WYBUDUJE DWORCA TYLKO SAM OBIEKT HANDLOWY????????
    CZY STANOWISKO DLA AUTOBUSÓW TAKIE JAK JEST POD HIPERMARKETAMI W KRAKOWIE BĘDZIE UZNANE ZA DWORZEC CZY KONIECZNA JEST RAMPA DO ZA I WYŁADUNKU PASAŻERÓW.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Prawnikiem nie jestem, lecz jeśli w umowach nie było stosownych klauzul prawnych, konsekwencje będą żadne...

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    W tej chwili jest pytanie czy Koźmiński jest właścicielem tej inwestycji czy jest już ktoś inny?

    Cytuj
  • 4 lut 2011

    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1116000-myslenice-stacja-paliw-przy-zakopiance-jeszcze-w-tym-roku.html
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1115579-tesco-w-myslenicach-prawie.html
    No to się wyjaśniło,jak pisałem wcześniej mamy Tesco w Myślenicach,tak czy siak trochę to trwało ale weszli.Dla niezorientowanych wtedy gdy gmina przejmowała PKS tym terenem już było zainteresowane Tesco.Dopięli swego a ktoś ważny mówił kiedyś że nie wpuści żadnej dużej sieci do Myślenic.
    I po co było tyle szumu o zezwolenie na stację paliw na terenie dworca,rada obradowała,PKS obiecywał co to nie wybuduje a tu mamy Pan Lampa otworzy obok centrum handlowego swoją stację i stanie się praktycznie monopolistą.Zajmowali czas radnym i nic z tego nie wyszło .
    TERAZ WIDAĆ CZARNO NA BIAŁYM ILE WARTE SĄ SŁOWA LUDZI NA STANOWISKACH I ARTYKUŁY W TUBIE PROPAGANDOWEJ MIASTA.Dziennik Polski też dał się zrobić w konia.Czekamy teraz na dworzec??? Na pewno będzie piękny i wygodny dla pasażerów.
    Tak na marginesie to terenem który kupił Pan Lampa interesował się również PKS ale widocznie właściciele nie traktowali poważnie tych "biznesmenów".

    Cytuj
  • 4 lut 2011

    Zorro w tedy tesco oferowało cenę za PKS, może wiesz ile dawali. Chyba gdzieś Ostrowski też o tym mówił.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    „sklepy Savii mają dużo szerszy asortyment niż placówki Tesco liczący ponad 6 tys. produktów. Oferta skierowana jest do bardziej wymagającego klienta. Właśnie dlatego format powinien sprawdzić się w galeriach handlowych”
    Wymagający klient potrzebuje parkingu ponowie z Tesco, no chyba że będzie parkowa na Słonecznej.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    E tam parking bedzie u kupców w galeri obok.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Kupcy na swojej działce posadzą marchewkę:)
    Dostali prezent od władzy który miał znosić złote jajka a mają teraz kłopot.Na jedno dobrze,jakaś sprawiedliwość jednak jest.
    Żeby tak markecik zabrał im klientów bo pośrednio oni przyczynili się do zniszczenia PKS a było to tak.
    Ktoś rozpuścił plotkę że PKS Kraków chce przejąć PKS Myślenice i sprzedać dworzec jednej sieci hipermarketów więc niektórzy po ratunek do władzy i wmówiono ludziom aby utworzyli z dobrą gminą spółkę.Pracownicy pobrali kredyty aby wykupić udziały które teraz mogą sobie wsadzić do d...Dobra gmina wcale nie okazała się taka dobra i wcale nie chodziło jej o dobro pracowników i firmy.Wsadzono na stanowiska ludzi którzy z komunikacją mieli tyle wspólnego że dojeżdżali kiedyś do szkoły autobusami i powoli firma upadała.Wymuszono na spółce sprzedaż bez przetargu za zaniżoną cenę działki na dworcu a resztę zniszczenia dokonał wybrany przez gminę "doświadczony"inwestor oraz firma doradcza.W łodzi winnych wsadzono a u nas wszystko cacy ,prokuratura nie dopatrzyła się niczego.Jedyną sprawiedliwością byłoby gdyby kupcy stracili na tej transakcji ale przy cenie jaką zapłacili raczej na to się nie zanosi.

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Na terenach kupieckich widać jakieś pustki pewnie teraz tam parking powstanie będzie gdzie parkować, już tam nie jest tak hucznie jak na początku. Strażnik posesji pilnował chociaż nie było czego.

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    Natomiast u sąsiadów praca wre.Piękny ten dworzec będzie ,widać po wielkości że nawet Kraków będzie nam zazdrościł.
    http://dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1122222-gdzie-wsiasc-do-autobusu.html

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Ciekawe kiedy nas pasażerów mieli zamiar poinformować o takiej sytuacji.

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Czy ktoś może ma mapkę nowych przystanków w Myślenicach zamiast dworca??

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    INFORMACJA!!!

    OD DNIA 1 MARZEC 2011 r.
    ZOSTAJĄ PRZENIESIONE ODJAZDY Z DWORCA AUTOBUSOWEGO W MYŚLENICACH NA PRZYSTANKI PRZELOTOWE ZLOKALIZOWANE PRZY
    UL. SŁOWACKIEGO OBOK SKLEPU CARREFOUR ORAZ
    UL. SŁOWACKIEGO (KIERUNEK JASIENICA).
    ODJAZDY AUTOBUSÓW PRZELOTOWYCH- DALEKOBIEŻNYCH BĘDĄ ZLOKALIZOWANE NA PRZYSTANKACH POD ESTAKADĄ ZGODNIE Z KIERUNKIEM JAZDY

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    [quote=mon-max] Ciekawe kiedy nas pasażerów mieli zamiar poinformować o takiej sytuacji. [/quote]

    Wybory już były, swoi się utrzymali na stołkach to po kiego grzyba mają kogoś informować?

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Ciekawe na jak długo tak zostanie w rzeczywistości, bo co innego mówi się oficjalnie a z dotrzymaniem danego publicznie słowa to już nie zawsze tak......

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    I TAK ZOSTANIE,IDĘ O ZAKŁAD.
    Zresztą patrząc na budowę gdy obok budynku powstanie parking dla klientów to czy zostanie jeszcze miejsce na za i wyładunek pasażerów?

    Cytuj
  • 5 mar 2011

    I mamy powtórkę z rozrywki, przeczytajcie.
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1125839-pks-myslenice-zostal-bez-dworca-i-bez-zajezdni.html

    Wcześniej widzieliśmy plany budowy dworca. Było ich tyle, że nawet burmistrz podczas wyborów pogubił się na pokazie zdjęć odnośnie budowy dworca.

    Cytuj
  • 5 mar 2011

    Po przeczytaniu artykułu w dzienniku można pozazdrościć pracownikom- wspólnikom,że mają tak prężnie rozwijającą się firmę. No i co najważniejsze dla pracowników, pewno już zarabiają nie mało.

    Cytuj
  • 6 mar 2011

    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1125838-autobusy-na-grzaskim-gruncie.html
    Czy ktoś poważnie traktuje słowa tego pana?
    Ze sprzedażą zajezdni majstersztyk,będzie dywidenda dla pracowników i znowu spółka przyniosła zysk.Jednak szpece zarządzają firmą i pewnie dalej doradza ta znana spółka.
    Co fachowcy na stanowiskach to fachowcy a jeszcze Dziennik robi im reklamę.

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    Dla zainteresowanych ta sytuacja z przystankami ma potrwać aż tylko 2 miesiące a ja zakładam, że może i 3 miesiące a jak będzie to zobaczymy.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    A ja robię zakład że tak już zostanie.Najlepsza metoda"na przeczekanie"pasażerowie przyzwyczają się do tej prowizorki .Jak widać budynek marketu zajmuje prawie całą działkę do tego doliczcie parking dla klientów i dojazd samochodów dostawczych i zabraknie miejsca na za i wyładunek pasażerów.Chyba że będą to obić na rampie dla Tirów z towarem.

    Cytuj

Odpowiedz