Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 8 kwi 2011

    A dlaczego busy nie mogą odjeżdżać z innych miejsc?
    TO FOROWANIE WYBRANEGO HIPERMARKETU.
    O ile pamiętam to władza była ponoć przeciw hipermarketom a teraz zmusza się przewoźników aby podwozili klientów Sawie.A dlaczego nie do Jana ?
    Co do MPK to wystarczy śledzić łódzką prasę ,tam naprawdę dzieją się ciekawe rzeczy.
    A miał to być doświadczony inwestor dla PKS.Doświadczony ale ciekawe w czym.
    A co z zatrzymanym prezesem MPK i jego prawą ręką?????

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Ze Słonecznej do centrum wcale nie jest tak daleko. Zyskają sklepy przy Rzemieślniczej, które straciły klientów w momencie likwidacji dworca. Zyska też młodzież z ZSTE (będą mieć bliżej i bezpieczniej do i ze szkoły) zwiększy się bezpieczeństwo na mostku na Bysince.

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    A co za problem dogada ć się z Janem?
    Byłby wniebowzięty!

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    drajver, czujesz już ciepełko pod tyłeczkiem, zaczęło się palić ?

    Jak była hossa to siedziałeś jak mysz pod miotełką, jak nadejszła bessa to zaczynasz krzyczeć ?

    Ja uważam, że mieliście dosyć czasu, żeby się "zorganizować". Jest Was na tylu, że mogliście kawałek trawy wykupić od Gminy i postawić sobie jakiś "mini dworzec". No ale przecież Wy nie potraficie złamanego grosza wydać, jesteście "zaprogramowani" tylko na BRANIE.

    Cytuj
  • adzygmunt 8 kwi 2011

    taki_gość Piszemy o dwóch lokalizacjach. ja zrozumiałem że PKS myśli o terenie obecnej zajezdni, czyli Drogowców
    Może nie zrozumiałem, ale Ty piszesz o terenie przy Słonecznej czyli hipermarket Koźmiński i zatoczka autobusowa. Wyjaśnimy coś sobie?

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    u Jana w Starej Cegielni byłaby świetna lokalizacja. dogodna dla wszystkich - dla ludzi z centrum, dla młodzieży z ZSTE (bliżej niż z dawnego dworca), dla klientów i oczywiście dla właściciela galerii:)

    moim zdaniem busy nie powinny być na dworcu. myślę, że na przystanku dworcowym może być faworyzowany PKS. nie mam nic do PKS-u ale taka sytuacja nie sprzyja zdrowej konkurencji. lepiej jeśli nadal te dwie grupy przewoźników będą rozdzielone. niech klienci dokonają wyboru korzystając z usług tych, którym zaufają.
    ciekawe jaki obrót przybiorą te sprawy?

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Caramba święte słowa ale nie realne ponieważ w tym mieście dziwnie faworyzowany jest jeden przewoźnik.To co się dzieje nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem i konkurencją.Dlaczego nikt nie napisze ile będzie kosztował brutto jeden wjazd pod hipermarket tfu dworzec?????
    To zdzierstwo w biały dzień.
    Pytanie drugie dlaczego opłaty będzie pobierał PKS a nie Koźmińki który jest właścicielem?
    Przecież z tego co wiadomo PKS przy Słonecznej nie ma nawet metra kwadratowego.
    Całe to zamieszanie to faworyzowanie jednej strony dawnego monopolisty.

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Drajver
    Z miastaście a dupaście. To jest Wasz interes i powinniście sami o niego walczyć. Nikt za Cibie nie zaskarży niekorzystnych dla Was decyzji administracyjnych.

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Wg mnie tak PKS jak i busiarze będą płacić p. Koźmińskiemu za wjazd na dworzec. Chyba, że Koźmiński wydzierżawi dworzec PKS Grupa, a wtedy on (PKS) będzie pobierał opłaty od busiarzy

    Do Adzygmunta
    Nie ma takiej opcji aby busy jeździły z ul. przemysłowej. Tam na terenie obecnej zajezdni nie ma miejsca ani warunków na stworzenie miejsca na odjazdy busów.

    Do drajvera
    Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Gdybyście Wy (busiarze) wydzierżawili działkę od kupców, utwardzili i zrobili przystanki odjazdowe, to mielibyśmy i PKS i busy w jednym miejscu i tylko od Was przewoźników, od Waszej oferty, od konkurencyjności (mam tu na myśli busy i PKS) zależało by który środek komunikacji cieszyłby się większym powodzeniem.
    Ziemia należąca do kupców leży odłogiem. Myślę, że moglibyście się dogadać.

    A kiedy obok siebie staną już dwa dworce jeden busów a drugi PKS-u będzie to tylko z korzyścią dla nas - pasażerów :)

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    !.Umowy z busiarzami będzie podpisywał PKS a nie Koźmiński ,przewoźnicy otrzymali wzór umowy.
    2.Nawet gdybyśmy wybudowali dworzec to i tak nic z tego ponieważ to gmina wydaje zezwolenia na przewóz a jak widać foruje jedną firmę.
    3.Gwarantem niskich cen biletów jest konkurencja,PKS już dawno podniósłby ceny gdyby nie busiarze.
    5. Po raz kolejny piszę -na tej całej "wojnie" straci tylko i wyłącznie pasażer,busiarz gdy się nie będzie opłacało zwinie po prostu interes i tyle.Tak się składa że nakłada się na siebie kilka spraw-drożeje paliwo,mają wejść niemałe opłaty za "zakopiankę" do tego słona opłata za wjazd i nieszczęsna sprawa ilości miejsc w busach.W wyniku tego wszystkiego bilety podrożeją i to znacznie.

    Cytuj
  • 10 kwi 2011

    Eta, ludzie. Ja sobie wyobrażam skonstruowanie takiego modelu biznesowego w którym to busirze dostawali by pieniądze za wjazd, bo w końcu chyba dosyć łatwo jest wyliczyć ile na tym straci tesco gdy ich tam nie będzie.

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    jak tam stan dworca?
    wyrobią się do końca maja?
    galeria też od maja? :)

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    Oddanie budowy 15.06.2011.
    Tablica wisi na ogrodzeniu.

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    [quote=gość: nieo%u015Bwiecony]
    2.Nawet gdybyśmy wybudowali dworzec to i tak nic z tego ponieważ to gmina wydaje zezwolenia na przewóz a jak widać foruje jedną firmę.
    3.Gwarantem niskich cen biletów jest konkurencja,PKS już dawno podniósłby ceny gdyby nie busiarze.
    [/quote]
    To ja się wypowiem w tej sprawie jako osoba bliżej powiązana z "busiarzami"

    2.)
    Busiarze zostali zmuszeni(choć jeszcze walczą) przez burmistrza do korzystania z nowego dworca i płacenia prywatnemu inwestorowi dużo wyższych cen.

    Cena korzystania z nowego dworca będzie 9x większa niż dotychczas.

    Najciekawsze w tej sprawie jest to że burmistrz dał do zrozumienia że jeżeli busiarze nie zgodzą się na płacenie wysokiego haraczu,(np samemu na własną rękę wynajmą prywatny plac) to on znajdzie kruczek w prawie dzięki któremu nie pozwoli takiemu busowi na wjazd do miasta(a dokładniej na zatrzymanie się na jakimkolwiek przystanku w mieście).

    I teraz moje pytanie ,
    gdzie tu jest prawo?

    Od paru lat burmistrz dokłada pieniądze gminy do prywatnej spółki która przejęła PKS
    a teraz faworyzuje znów jakiegoś swojego prywatnego kolegę ustawiając ustawy pod niego.
    Przecież tu pachnie przekrętem na kilometr.

    3)
    PKS od wielu lat generuje tylko straty ,dlatego że nie może sobie pozwolić na wyższe ceny(przez busiarzy)
    Teraz można powiedzieć że udało się znaleźć razem z swoim przyjacielem panem O.
    rozwiązanie.

    Skoro oni nie mogli się utrzymać za ceny busiarzy to należy ich zmusić do podniesienia cen i przy okazji do oddania różnicy PKS'owi.

    Kto na tym zyska
    -z całą pewnością PKS(i pewnie nieoficjalną drogą pan O.)
    kto straci
    -oczywiście za całość zapłacą ludzie

    Na pytanie skąd mamy wziąć na tę opłatę pieniądze?
    Osoby z najbliższego otoczenia pana O. powiedziały że zawsze można podnieść ceny biletów.

    Więc spokojnie możecie się spodziewać że o ile genialny plan pana O. dojdzie do skutku to będą podwyżki biletów i to zapewne o > 1zł
    i nie to nie będzie podwyżka dyktowana przez cenę paliwa,czy zachłanność busiarza

    Możecie być dumni z siebie że będziecie opłacać kolejne nowe samochody panu O. i jego kolegom z PKS

    Oni nie widzą problemu ,w końcu busa widzą tylko jak stoi na przystanku.

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    myślenickie bagienko...

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    Co tu jest grane? O co w tym wszystkim chodzi?

    Cytuj
  • 16 kwi 2011

    Uderzcie się we własne piersi... na kogo oddaliście głos w ostatnich wyborach ???

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Ludzie na co wy czekacie na taczki z takimi rządzącymi ,wpierw zgnoili PKS, a teraz chcą zgnoić BUSIARZY, NIECH WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY UCZCIWEJ BO TYLE ZANIEDBAŃ , A JEŻELI NIE POTRAFIĄ TO PROSZĘ PRZEKAZAĆ PAŁECZKĘ BO JESZCZE SĄ W MYŚLENICACH LUDZIE KTÓRZY POTRAFIĄ NORMALNIE ZARZĄDZAĆ.

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Narzekacie, że wzrosną opłaty, pewno tak będzie. Zastanawia mnie jednak jedno, taka sama sytuacja jest też na dworcu krakowskim. Nasi busiarze w ogóle nie wjeżdżają na jego teren, bo trzeba byłoby się dostosować do rozkładu jazdy. Ciekawe, że busy z innych miejscowości korzystają z tych przystanków i bynajmniej nie pobierają horrendalnych kwot za bilety. Wiem co piszę, bo miałam okazję jechać takim busem do Myślenic.
    Owszem cała sytuacja jest chora, ale uważam, że każdy kij ma dwa końce i każda ze stron jest na swój sposób winna.
    Czas pokaże, życie zweryfikuje. Pożyjemy zobaczymy.

    Cytuj
  • 22 kwi 2011

    A budowa zaś się przeciągnie ciekawe czy rzeczywiście termin 15 lipca to termin ostateczny?

    Cytuj
  • Pablo 2 maj 2011

    Oczywiście, że za wszystko co się w tej kwestii dzieje odpowiadają władze Miasta. U nas się nic nie da zrobić a w Nowym Targu ta sama spółka (PKS Łódź) obniża ceny biletów i zwiększa ilość kursów. Tutaj można poczytać: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/nowy-targ-reaktywacja-pks-u-obnizki-cen-biletow,1,4260009,region-wiadomosc.html

    Cytuj
  • 3 maj 2011

    busiarze uważajcie bo burmistrz was chce zgnoić! przeczytajcie to http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/nowy-targ-reaktywacja-pks-u-obnizki-cen-biletow,1,4260009,region-wiadomosc.html , to ta sama spółka co w Myślenicach, jak pójdziecie na dworzec to was zniszczą, nie dajcie sie!!!! Burmistrz niech odda łapówke!

    Cytuj

Odpowiedz