Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 21 maj 2011

    witam! ;]
    czy dworzec w Myślenicach jest już otwarty? czy odjeżdżają z niego jakiekolwiek autobusy ?

    1 2 Cytuj
  • 6 cze 2011

    czy ktoś wie jak będzie z dojazdem młodzieży z węglówki po wakacjach bo od lipca zostaną zlikwidowane wszystkie kursy pks w tamtym kierunku???

    4 1 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Węglówka akurat była faworyzowana w PKSie:)

    3 1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    hmm i dalej tak będzie :)

    2 1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    UWAGA PRZECZYTAJCIE! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD NA PSEUDO DWORZEC? JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO W OSTATECZNOŚCI ZA DARMO! ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ! TO BURMISTRZ NALEGA, A DLACZEGO? PODOBNO PAN O. PO SWOJEJ KADENCJI MA ZAPEWNIONĄ PRACE W PKS ŁÓDŹ NA STANOWISKU DYREKTORA! WSTYD I HAŃBA , MYŚLE ŻE SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W PROKURATURZE , NIE DAJMY SIE LUDZIE MANIPULOWAĆ! TEGO CZŁOWIEKA TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD KORYTA!

    16 9 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Fifi ma racje. Żal mi ludzi którzy głosowali na ostrowskiego .

    16 9 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Dworzec powinien być jeden wtedy można pilnować punktualnych odjazdów ,można otrzymać informację o godzinach odjazdów ,a przede wszystkim ITD i skarbówka łatwo skontrolować. J tego boją się pseudo przewożnicy piraci!!!

    12 16 Cytuj
  • 7 cze 2011

    ten pseudo-dworzec jeszcze nie otwarty a ładny tam jest już kocioł, pare autobusów i wszystko zakorkowane! nie wyobrażam sobie jak to ma wszystko funkcjonować, gdzie niby te busy mają parkować na dachu? hahaha pogieło co po niektórych mądrych w UMIG !

    21 8 Cytuj
  • 7 cze 2011

    [quote=gość: tara] ten pseudo-dworzec jeszcze nie otwarty a ładny tam jest już kocioł, pare autobusów i wszystko zakorkowane! nie wyobrażam sobie jak to ma wszystko funkcjonować, gdzie niby te busy mają parkować na dachu? hahaha pogieło co po niektórych mądrych w UMIG ! [/quote]

    ale dlaczego uważasz że busy/autobusy powinny parkować na dworcu??

    5 4 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Dzisiejsza audycja na antenie Radia Kraków na temat konfliktu na linii PKS-busiarze UM.
    Co uderza w wypowiedziach to najbardziej wypowiedź rzecznik MPK Łódź (żebym nie przekręcił) że zaczną poważnie rozmawiać z busiarzami gdy ci zobowiążą się że będą wydawać wszystkim pasażerom bilety.
    Co za hipokryzja,rzecznik firmy której prezes ma zarzuty prokuratorskie o korupcję nagle dba o interes Skarbu Państwa????
    A jak tam sprawa dotacji do "szybkiego tramwaju"?
    Naprawdę ciekawa audycja.

    13 4 Cytuj
  • 7 cze 2011

    pks likwiduje kursy, zwalnia kierowców i czeka na waszą kasę.
    drajver zawieście wszystkie kursy, a będą wam jedli z dłoni. To pks was potrzebuje a raczej waszej kasy.
    Jest też pytanie który to pks jest teraz na topie bo myślenickiego już prawie niema. A więc pks Nowy Targ będzie brał kasę za wjazdy czy Żywiec?

    15 5 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Tu też jest korupcja w naszym mieście, wszystkie sprawy muszą wyjść na światło dzienne! busiarze nie dajcie sie manipulować! z nas ludzi debili też nie będą robić

    15 5 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 8 cze 2011

    Prywatni przewoźnicy nie zgadzajcie się na wyzysk i bycie marionetkami w rękach innych ludzi. Waszą pracą pchalibyście pieniądze do kieszeni p. Koźmińskiego.
    Czy nie możecie założyć przystanku początkowego poza granicami gminy? Wtedy nie bylibyście uzależnieni od PKSu, gdybyście trzymali się kursów i rozkładu nadal zabieralibyście ludzi z przystanków nie wjeżdżając na dworzec. Chyba że takie rozwiązanie jest również zablokowane przez władze miasta?

    4 5 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Nie piszcie bzdur o dworcu. Popatrzcie jak super to wygląda w Mszanie Dolnej. Też są trzy stanowiska i wszystko działa super.
    Zrobiłem kilka fotek by wam pokazać że to co do tej pory się dzieje na naszym "placu załadowczym" na Słowackiego to jakaś kpina z nas pracowników ale i z klientów, którym to my mamy zapewnić dobre warunki nie tylko jazdą ale i oczekiwaniem.
    To prawda że przystanki myślenickie nie spełniają do tej pory swoich podstawowych celów ponieważ bardzo rzadko busy są na nich o wyznaczonej porze (ja w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych przewoźników staram się zawsze być na czas) i ludzie wolą podejść sobie na Słowackiego niż czekać nie wiadomo ile czasu, o ile oczywiście auto nie jest już na starcie przepełnione, wtedy taki kierowca nawet nie jedzie po okolicznych przystankach, bo i tak już nikogo nie zabierze.

    Dlatego pomysł z dworcem i trzema stanowiskami dla prywatnych przewoźników jest najlepszym wyjściem nie tylko dla klientów, bo podniesie standard i punktualność także odświeży i przystanki w mieście, które wreszcie będą odwiedzane przez samochody punktualnie i bez przepełnień już na samym początku.

    Szczerze mówiąc Busy na dworcu to wyłącznie plusy i zero minusów, a pitolenie o większych kosztach czy niedogodnym usytuowaniu (co pisze po ulotkach na busach) to ściema mająca tylko zmanipulować klientów, w kierunku prywatnych przewoźników, a tak na prawdę chodzi w tym wszystkim jedynie o własny interes prywatnych przewoźników.

    Ja jestem innego zdania bo chcę by sprawa prywatnych przewoźników wreszcie się unormowała, bo ta wolna amerykanka, chaos i wzajemne rzucanie sobie kłód pod nogi już od dawna mnie wnerwia.

    Zdjęcia dworca PKS takiego jak ma być u nas
    http://img861.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0184cv.jpg

    10 10 Cytuj
  • 8 cze 2011

    [quote=gość: Busiarz_chcący_dworca] Nie piszcie bzdur o dworcu. Popatrzcie jak super to wygląda w Mszanie Dolnej. Też są trzy stanowiska i wszystko działa super.
    Zrobiłem kilka fotek by wam pokazać że to co do tej pory się dzieje na naszym "placu załadowczym" na Słowackiego to jakaś kpina z nas pracowników ale i z klientów........

    wreszcie jakiś normalny człowiek sie wypowiedział. Straszna afera a zobaczycie ze bedziecie bardziej zadowoleni z nowego rozwiązania. Busiarze manipulują ludźmi bo boją sie ze teraz to nie oni beda sobie panami a beda musieli przestrzegać jakiś przepisów. Wiele lat była samowolka to teraz panowie przerażeni.

    8 9 Cytuj
  • 8 cze 2011

    [quote=gość: nareszcie mądre słowa] [quote=gość: Busiarz_chcący_dworca] Nie piszcie bzdur o dworcu. Popatrzcie jak super to wygląda w Mszanie Dolnej. Też są trzy stanowiska i wszystko działa super. Zrobiłem kilka fotek by wam pokazać że to co do tej pory się dzieje na naszym "placu załadowczym" na Słowackiego to jakaś kpina z nas pracowników ale i z klientów........wreszcie jakiś normalny człowiek sie wypowiedział. Straszna afera a zobaczycie ze bedziecie bardziej zadowoleni z nowego rozwiązania. Busiarze manipulują ludźmi bo boją sie ze teraz to nie oni beda sobie panami a beda musieli przestrzegać jakiś przepisów. Wiele lat była samowolka to teraz panowie przerażeni. [/quote]

    Dlaczego odpisujesz sam sobie?

    9 6 Cytuj
  • 8 cze 2011

    co to wszyscy muszą popierać stanowisko busiarzy?

    7 9 Cytuj
  • 8 cze 2011

    olać busiarzy, każdy z nich by się od razu chciał dorobić fortuny a jak się jedzie busem to syf jak cholera a poza tym jeszcze nie spotkałem uprzejmego busiarza, ale na szczęście już przestałem jeździć busami.

    8 8 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Z tego co widzę nie odpisuje sam sobie bo ma całkiem inne IP, a to że tobie nie pasuje jeżeli ktoś ma inne zdanie, tym bardziej że zdanie to wreszcie zgadza się z rzeczywistością, to już twój problem.

    jako klient busów zgadzam się w 100% z tym co napisał "Busiarz_chcący_dworca", bo właśnie tak wygląda sytuacja z przystankami na których nie ma co nawet czekać na punktualny przyjazd, bo panowie busiarze mają klientów głęboko w du.ie, bo wolą sobie stać na Słowackiego i tam napełniać busa. A jak przychodzi co do czego to piszą że to dla dobra pasażerów. Jak dla dobra pasażerów skoro nie przyjeżdżają na przystanki które sami rozstawili po Myślenicach i zmuszają ich do łażenia bezpośrednio na Słowackiego?

    7 8 Cytuj
  • 8 cze 2011

    i jeszcze życza sobie darmowego wjazdu na dworzec to jakas kpina
    najlepiej zeby składek nie było zadnych i zeby mieli czysty zysk w kieszeni
    ciekawe ile kosztuje wjazd na krakowski dworzec ze tam zaden nasz busiarz nie wjezdza?a u nas domagaja sie darmowego wjazdu a niby jakim prawem?

    8 10 Cytuj
  • 8 cze 2011

    busiarze martwią się o nasze dobro?
    jejku jejku od kiedy to tacy troskliwi się stali???

    8 10 Cytuj
  • 8 cze 2011

    [quote=gość: Busiarz_chcący_dworca]
    Zdjęcia dworca PKS takiego jak ma być u nas
    http://img861.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0184cv.jpg [/quote]

    A to ma być jeszcze drugi, poza tym który już JEST?
    I wcale nie jest taki jak w Mszanie... W której zresztą jest i tak mniejszy ruch.

    Poza tym: skoro opłaty będę większe, tzn. że koszty są większe - prosta matematyka, nikt nikim nie manipuluje. Pomijając już kwestię gdzie te opłaty będą trafiać, czemu miejscami będzie zarządzać firma konkurencyjna do "busiarzy" - ale też przecież prywatna!, kto doprowadził do takiej a nie innej sytuacji byłego PKS Myślenice i dworca itd.

    Niedogodne usytuowanie - wielu osobom jest wygodniej na Słowackiego i tyle. Jeśli ja twierdzę że mi tam wygodniej, chociaż ostatnio jechałem busem do Myślenic pół roku temu, to znaczy ze mi wygodniej i już - niezbyt kulturalnym jest zarzucanie wielu osobom które się wypowiedziały w tym temacie że "pitolą". To raptem 16 stron - troche pokory, poczytaj, są osoby które mają ze Słowackiego bliżej do pracy, szkoły. Kwestie bezpieczeństwa i zaplecza sanitarnego w tamtym miejscu mogłoby rozwiązać samo miasto Myślenice już dawno, pewnie niezbyt drogo, przede wszystkim dla pasażerów którzy są w tym wszystkim najważniejsi - ciekawe czemu tego nie zrobiło? A nagle podnosi się tą kwestię jako jeden z głównych argumentów za przenosinami.

    Brawo zwolennicy/właściciele "Dworcogalerii" i władz za pierwszy kulturalny i składny wpis, a nawet jakieś próby argumentacji, ale liczą się przede wszystkim nie spóźnione słowa, lecz czyny. A te przemawiają przeciwko Wam.

    7 7 Cytuj
  • 8 cze 2011

    [quote=gość: aaabbbyyy]

    Niedogodne usytuowanie - wielu osobom jest wygodniej na Słowackiego i tyle... są osoby które mają ze Słowackiego bliżej do pracy, szkoły. [/quote]

    Tak samo wielu osobom jest mniej wygodnie bo nie tylko ulica Słowackiego istnieje w Myślenicach. Poza tym kwestia przystanków w całym mieście jest olewana przez busy, a to już tworzy jeszcze większą ilość ludzi dla których jest to niewygodne, bo mając przystanek na osiedlu z rozkładem jazdy, marne szanse bym z niego miał zapen=wnioy punktualny wyjazd rano i dlatego jestem zmuszony zrezygnować z wygody i lecieć na Słowackiego.
    Punktualne odjazdy do których zmusi busiatrzy Dworzec i 3 stanowiska dadzą mnie i wielu innym większą wygodę, bo niezapakowane buzy przejadą przez miasto i mnie wezmą w miarę punktualnie, bo będzie to w ich interesie.
    Twoje argumenty są totalnie dziecinne i śmieszne.

    [quote=gość: aaabbbyyy]
    Kwestie bezpieczeństwa i zaplecza sanitarnego w tamtym miejscu mogłoby rozwiązać samo miasto Myślenice już dawno, pewnie niezbyt drogo, przede wszystkim dla pasażerów którzy są w tym wszystkim najważniejsi - ciekawe czemu tego nie zrobiło? A nagle podnosi się tą kwestię jako jeden z głównych argumentów za przenosinami. [/quote]

    Tak i najlepiej jakby busiarzy zwolniono z wszelkich opłat, zapewniono sanitariaty i prysznice dla przepoconych kierowców, zwolniło od akcyzy na paliwo i dało imunitet przed kontrolami drogowymi i przekraczaniem prędkości. Wtedy byście się sami pozabijali i problem zostałby samoistnie rozwiązany, tylko władza dba o pasażerów, bo to oni są najważniejsi, a tak na marginesie na Słowackiego nigdy nie było i nie będzie dworca, jest tylko plac wyjazdów i miasto nie miało i nigdy nie będzie miało obowiązku robić tam sanitariaty. A dworzec którego przez tyle lat się domagaliśmy już niedługo zostanie otwarty, więc problem bezpieczeństwa i sanitariatów został rozwiązany.

    6 8 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Jaki problem miało miasto i inne służby aby do tej pory egzekwować trzymanie się rozkładów jazdy, kursów, bezpieczeństwa? Stworzyć dogodne warunki zarówno pasażerom, jak i przewoźnikom, a przy tym wszystkim zarobić na tym albo chociaż zyskać w oczach mieszkańców?

    Tyle lat jest "dziko", a nagle wszystko będzie pięknie i ładnie? Tzn. że władze miasta do tej pory kompromitują się jeśli chodzi o organizację komunikacji zbiorowej w Myślenicach! A jak będzie teraz? Osobiście myślę że dalej będzie tak samo.

    Piszesz o obowiązkach - w sumie drogi też mogłyby być dziurawe bo nie ma obowiązku, nie wiem czy jest też obowiązek zapewnienia wodociągów i kanalizacji, straży miejskiej, zorganizowania Dni Myślenice, itd. itp. Czy się robi coś więcej czy nie pensja taka sama - przynajmniej do następnych wyborów.

    P.S. "wtedy byście się sami pozabijali" - my tzn.? bo ja za jakiś 2 tyg. skończę studia, pracuję w całkiem innej branży, do Myślenic zaglądam coraz rzadziej, zwykle własnym samochodem, nie mam zawodowego prawa jazdy na autobusy ani nie planuję takiego mieć. Choć przyznam obniżenie akcyzy przyjąłbym mile, jak pewnie każdy kto musi sam zarobić na paliwo.

    8 3 Cytuj
  • 8 cze 2011

    aaabbbyyy - właśnie dlatego że tyle lat jest dziko to powinno się to skończyć jak najszybciej. Tyle lat krzyczeliśmy o dworzec z prawdziwego zdarzenia, z WC, poczekalnią i zadaszeniem na zewnątrz i co ? Teraz krzyczymy że niby po co?
    Właśnie dlatego potrzebne są decyzje i osoby które zadecydują patrząc nie na jednostki jak busiarzy czy sklepikarzy którym spadną drastycznie obroty, bo ich jest stosunkowo niewielu porównując z ilością ludzi którzy na tym skorzystają, a i ci którzy potracą zostaną zastąpieni wieloma innymi sklepikami co stworzy dodatkowe miejsca pracy, a lokalizacja zapewni znacznie więcej miejsca na nowe działalności gospodarcze niż ta sieć sklepików koło Alberta.

    Korzyści będą znacznie większe niż straty i to jest podstawa decyzji, a decyzja jest jak najbardziej słuszna i na szczęście nieodwołalna.

    7 8 Cytuj

Odpowiedz