Forum » Myślenice

Dworzec Pks

 • 5 lis 2012

  Warto powspominać ale fakt że paru cwaniaków zrobiło niezły interes a teraz na upadłości też nieźle można zarobić.PKSBOY też coś mało aktywny?W normalnym kraju po kontroli NIK w Nowym Targu już dawno ktoś by zajął się tymi interesikami i spółeczkami a u nas co ?Nic wszystko gra.Traktowano firmę gorzej jak prywatny folwark o prywatne właściciel dba a tu byle więcej wyciągnąć.A jakie były wizje,ile makiet dworca jakie plany zakupów.Tak naprawdę to zastanawiałem się czy ci ludzie wierzą w to co mówią czy w ogóle wiedzą co mówią.Początek końca tej firmy był wtedy gdy przejęła ją gmina i przyjście niezatapialnych "fachowców".

  7 1 Cytuj
 • 5 lis 2012
  aaa napisał/a:

  A widziałeś takie cuś?
  http://www.imsig.pl/pozycja/2012/58/KRS/36491,ALE_CAFE_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

  A czym ta spółka się zajmuje?
  Muszę przyznać że Pan Bartosz to jakiś geniusz biznesu,trzeba naprawdę być kimś aby prowadzić tyle spółek Marcin Plichta to pikuś ze swoimi spólkami.Co ciekawe prezesi się zmieniali a Pan Bartosz tkwił na stanowisku czy to nie dziwne?Może ktoś kiedyś prześwietli przepływy kapitałowe między spółkami.Tak prosta operacja jak sprzedaż Scanii za cenę o wiele niższą od wartości rynkowej a potem zakup 20 letniego złomu.Od kogo za ile kto pośredniczył tego nawet udziałowcy się nie dowiedzą a mogłyby to być ciekawe informacje.Czy pieniądz3e za np. autobus na Wszystkich Świętych wpływały bezpośrednio do PKS czy może pośredniczyła któraś ze spółek?Ile płaciły spółki zatrudnianym kierowcom a ile PKS płacił tym spółkom za ich pracę itp,itd?PKSBOY przyznasz że ciekawe pytania?

  6 2 Cytuj
 • 5 lis 2012

  A Pani prezes spółki ALE Cafe?
  Podobno jest sekretarką w PKS Myślenice?

  Po naprawie-unowocześnieniu PKS-u Myślenice, teraz kolejny duży zakład do restrukturyzacji, szpital.
  Pan starosta do naprawy szpitala powinien wybrać sprawdzonych doświadczonych specjalistów z łodzi, Znam dwóch z tytułem dr., polecam.

  8 1 Cytuj
 • 5 lis 2012

  aaa nie żartuj sobie bo wszystko możliwe,ci ludzie są do wszystkiego zdolni i mogą zrestrukturyzować a przyzwolenie góry jest pójdzie według patentu zapłakanej Sawickiej.
  A mówi się że u nas kryzys.Zał9ożysz działalność gospodarczą urobisz się po łokcie i na ZUS(Zakład Utylizacji Staruszków) nie zarobisz a wystarczy założyć spółeczkę ,przyssać się do państwowej firmy i wypijesz wszystko że zostanie tylko wydmuszka.Ale do tego trzeba przyjaciół którzy to ułatwią.Teraz nie dziwię się że pracownicy którzy podpadli za alkohol w pracy czy kradzież pracowali dalej ,tu nie chodziło o interes firmy więc nie wążne kto byle swój.

  6 2 Cytuj
 • 6 lis 2012

  "Panie" Janie P. W dawnym PKS Myślenice było dużo ludzi którzy nie pracowali tylko udawali i mącili. "Pan" zawsze miał ochotę na kierownicze stanowisko ( po trupach do celu ) lecz ani wyglądu ani wiedzy. Niech Pan zmieni lekarza bo leczy Pana na nogi.

  5 4 Cytuj
 • 7 lis 2012

  Brak słów żeby jakkolwiek to skomentować... ale najgorsze jest to że cała sprawa zapewne jak zawsze rozejdzie się po kościach... i tyle.

  5 1 Cytuj
 • 17 lis 2012

  A ja się pytam, gdzie można znaleźć JAKIKOLWIEK rozkład jazdy naszego PKS?! Na stronie oczywiście można szukać na próżno. Chciałam jechać jutro rano PKS'em, a tu nic znaleźć nie moge... :(

  3 Cytuj
 • 17 lis 2012

  Dzięki! Znalazłam informację na e-podróżniku. Kilka kursów się różni. Ale mimo wszystko- strona PKS Myślenice działa już dobre kilka miesięcy, a rozkładu ni hu hu!

  3 Cytuj
 • 21 lis 2012

  Podobno PKS ogłosił upadłość.

  3 Cytuj
 • 22 lis 2012

  Ponoć już nie,reanimacja trupa sie powiodła i można dalej doić .

  2 1 Cytuj
 • 20 lut 2013

  Jako że nie działa rozkład jazdy na stronie naszego PKS'u pozwoliłem sobie na wrzucenie rozkładu jazdy aktualnego na dzień 20.02.12r w formie 3 zdjęć. Mam nadzieję, że nie łamię w ten sposób żadnego przepisu prawnego ;) Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się przyda.

  http://imageshack.us/photo/my-images/23/pks1e.jpg/

  http://imageshack.us/photo/my-images/811/pks2.jpg/

  http://imageshack.us/photo/my-images/833/pks3z.jpg/

  7 1 Cytuj
 • Woman Angel 26 mar 2013

  Witam
  Nie zna ktoś jakiegoś fajnego przewoźnika na trasie Kraków - Myślenice u którego można zakupić bilet pracowniczy (miesięczny) ? PKS Myślenice to już ,,szopka''.
  Zero informacji dla klienta. Kursy są zawieszane bez powodu :) ale miesięczne są sprzedawane !! Tylko że kursy są tak rzadko że nie ma czym jeździć. Oczywiście nikt się tym nie przejmuje.

  Co ciekawe strony www PKS GRUPY są już nieaktywne - czyżby komornik już zapukał :)

  3 4 Cytuj
 • 15 lip 2013

  PKS Myślenice ma już syndyka. Sąd zgodził się na upadłość likwidacyjną. Pracownicy -wspólnicy PKS Myślenice bardzo dziękują burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu za wybranie nowego wspólnika, który wg niego ma duże doświadczenie. Posiada ,,doświadczonych" ludzi, którzy wiedzą co i jak zrobić żeby naprawić PKS. I widzimy efekty działania tych ,,doświadczonych" osób.

  Najciekawsza jest sytuacja z najnowocześniejszym dworcem autobusowym w Myślenicach koło dekady. Do tej pory czynsz płacił PKS Myślenice. Gdy PKS Myślenice zostanie zlikwidowany, co stanie się z dworcem? Gmina podpisała umowę z MPK Łódź, że na działce będzie dworzec przez 50 lat i będzie dostępny dla innych przewoźników. Kto będzie płacił Koźmińskiemu za dzierżawę? Wychodzi na to, że MPK Łódź zgodnie z umową z Gminą będzie musiała utrzymać dworzec i płacić za czynsz.

  11 1 Cytuj
 • 2 sie 2013

  Jeśli prywatni przewoźnicy przejmą najbardziej atrakcyjne linie transportowe to monopol i podwyżka cen murowana. Ktoś musi dowozić dzieci do szkoły ale w granicach przyzwoitych cen i tu zaczynam się martwić czy nasz starosta wie co robi. Busy się sprawdzają bo jeżdżą wszędzie szkoda że tak drogo.

  11 1 Cytuj
 • 2 sie 2013
  Kulturka napisał/a:

  Jeśli prywatni przewoźnicy przejmą najbardziej atrakcyjne linie transportowe to monopol i podwyżka cen murowana. Ktoś musi dowozić dzieci do szkoły ale w granicach przyzwoitych cen i tu zaczynam się martwić czy nasz starosta wie co robi. Busy się sprawdzają bo jeżdżą wszędzie szkoda że tak drogo.

  Pamiętaj że:
  1. paliwo drogie
  2. opłaty za drogi płaci spora część busiarzy (korzystają z zakopianki )
  3. Każdy kierowca chce zarobić więc patrzy by ta dniówka była nie pewnym poziomie
  4. Czymś jeździć trzeba a i serwisowanie jest konieczne
  Wszystko to kosztuje więc nie narzekajmy na te ceny mimo iż są one dość wysokie. Albo kalkulujmy czy opłaca sie jechać busem czy dogadać sie ze innymi by jeździć samochodem w pare osób ale na to jest chyba osobny temat.
  Pozdrawiam

  2 Cytuj
 • 2 sie 2013

  Włodarze doskonale obmyślili scenariusz i sukcesywnie go realizowali.
  Teraz będą busiarze dyktować ceny. Hulaj dusza, piekła nie ma...

  6 1 Cytuj
 • 3 sie 2013

  Kolejny "sukces" burmistrza, będzie wisłę do Myslenic sprowadzał i robił z tego nie wiadomo co a jak pada pks to cisza. Tyle ludzi zwłaszcza rano dojeżdżało do Krakowa przez aleje a teraz ciekawe co będzie,wielkie miasto g....warte, nawet dworca autobusowego nie będzie miało , dziękuje władzy wybory nie tak długo.

  7 1 Cytuj
 • 3 sie 2013

  Dworca (prawie) już nie ma, niech jeszcze zamkną szalety (za "magistratem") i Myślenicom odbiorą prawa miejskie.

  5 Cytuj
 • 3 sie 2013
  pan Kracy napisał/a:

  Dworca (prawie) już nie ma, niech jeszcze zamkną szalety (za "magistratem") i Myślenicom odbiorą prawa miejskie.

  Nie dajmy odebrać praw miejskich. Będziemy bronić szalet do końca ...

  9 Cytuj
 • Andrzej 3 gru 2015

  Witam!
  Odgrzewam temat - nie wiem czy w dobrym miejscu ....Czy komuś z Państwa udało kiedykolwiek w ostatnim czasie dodzwonić się do DA Myślenice by uzyskać jakąkolwiek informację - czy numer telefoniczny w tej instytucji w ogóle istnieje ?? Podane w internecie numery: http://myslenice.naszemiasto.pl/firma/pks-myslenice-dworzec-autobusowy-telefon-informacja-mapa,121898,t,id.html http://www.fullinfo.pl/katalog/mapa-PKS_Myslenice.html jak i strona internetowa nie istnieją! Są chyba tak wirtualne lub tajne jak sam DA!! To jakaś PARANOJA!! Próbowałem uzyskać info z Punktu Informacji Turystycznej MSIT w Myślenicach - nic z tego! Ani mieszkaniec ani turysta TELEFONICZNIE NIE UZYSKA ŻADNEJ INFORMACJI !!! A może ja żle szukam.... Jeżeli ktokolwiek wie, zna taki numer - proszony jest o podanie!
  P.S. Tak się zastanawiam - jak np. ktoś niepełnosprawny kto chciałby uzyskać jakąkolwiek informację z tego przybytku, a nie ma możliwości osobistego stawiennictwa - ma to zrobić? Rozkłady jazdy i informacje nie zawsze są aktualne... W jakiej sytuacji stawiany jest potencjalny klient czy to "tubylec" czy też turysta chcący uzyskać info z pierwszej ręki ??? To tak ma wyglądać komunikacja w XXI wieku? Porażka !!!!

  6 4 Cytuj
 • Andrzej 3 gru 2015

  Amen.

  1 2 Cytuj
 • baron nk klasa 3 gru 2015

  122749874 nr pewny i aktualny

  2 Cytuj
 • 3 gru 2015

  Cóż, mamy do czynienia z kolejną systematyczną, choć rozłożoną w czasie - żeby jak najmniej bolało (mieszkańców) - likwidacją popaństwowego majątku. Czyli po polsku - marnotrawienie, rozsprzedanie, celowe manka, czyli słowem totalna rozpiz... PKS Myślenice. Kto do tego przykłada dłoń - widać. Niestety, majątek sprywatyzowany, choć majątek wcześniej nasz, własny. Odebrano nam mieszkańcom/pasażerom możliwość jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie. PKS - to przedsiębiorstwo powinno teraz rozkwitać, są po temu jak najlepsze warunki... a tu kopią dół, trzeba szukać trumny. Kiedyś była bieda, ale przynajmniej komunikacja w naszym regionie funkcjonowała dobrze. Czy współczesny system nie jest groźniejszy od komunizmu, skoro oddaje majątek wszystkich Polaków w ręce zamożnych jednostek, które mogą czynić co się podoba i zbijają na nim prywatny kapitał? To jakaś paranoja.

  10 Cytuj
 • 6 gru 2015

  maktor masz rację, gdyby dobrze zarządzać PKS-em to teraz byłoby to dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, jakaś w miarę normalna konkurencja dla wszechobecnych marszrutek. Zastanawia mnie dlaczego były prezes PKS-u, pan S. jest teraz dyrektorem "dekady". Jednym słowem przekręt na przekręcie, na upadku PKS-u tylko nieliczni się wzbogacili :)

  7 Cytuj

Odpowiedz