Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 8 lut 2012

    Służy temu samemu celowi co ta strona, niczemu. Obie były potrzebne właścicielom kiedy pojawił się problem. A teraz jest juz po problemie...

    4 2 Cytuj
  • 9 lut 2012

    DOJ SIE ZASKOCZYC JAKOSCIA DWORCA CODZIENNIE NIZSZE CENY

    2 5 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Pamiętacie stary dworzec i dziurę w jezdni przy wjeździe którą ciągle łatano a ona złośliwa była coraz większa.Teraz mamy nowy niby dworzec a w tym samym miejscu znowu ta sama wyrwa w asfalcie.
    Złośliwa jakaś.

    7 Cytuj
  • 19 maj 2012

    Witam chodzi mi o rozkład jazdy z Myślenic do Sieprawia przez zakliczyn bo nie mogę nigdzie znależć rozkladu odjazdu autobusów PKS ,a wybieramy się do Sieprawia.

    4 1 Cytuj
  • 19 maj 2012

    A do Sieprawia jeżdżą autobusy PKS?
    Tytuł wątku wprowadza ludzi w błąd-w Myślenicach nie ma dworca PKS jest tylko DA Myślenice co widać na załączonym zdjęciu w kąciku po prawej
    http://www.galeriadekada.pl/myslenice/lokalizacja.htm

    4 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Za to macie piękną stronkę ,ale nic po za tym ;http://www.pksmyslenice.pl/wyszukiwanie-polaczen

    4 Cytuj
  • 20 maj 2012

    hej czy jezdzi jeszcze pks 22.20 z Krakowa do Myślenic?? bo w ogóle na dworcu w krakowie nie ma o tym informacji i pani z okienka też zdziwiona o co chodzi,

    3 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Tak, jeździ. Wracam nim prawie codziennie

    1 2 Cytuj
  • 21 maj 2012

    A czy w niedzielę on również jeździ?

    1 1 Cytuj
  • 21 maj 2012

    a może ktoś powiedzieć, z którego stanowiska odjeżdżają autobusy z Krakowa do Myślenic? ostatnio się szukałam i nie mogłam znaleźć...

    3 1 Cytuj
  • 21 maj 2012

    ostatnio szukałam*

    2 1 Cytuj
  • 9 cze 2012

    PO PIERWSZE
    http://komunikaty.rp.pl/komunikaty/Komunikat/23562?d=all

    Ogłoszenie o sprzedaży.

    Przedmiot ogłoszenia:
    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Łódź Spółka z o.o.
    Podmiot ogłaszający:
    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Sp. z o.o.
    Termin składania ofert:
    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Spółka z o.o. z siedzibą przy ul. Tramwajowej 6, 90-132 Łódź,
    zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania ofert na nabycie udziałów:

    1) 2 900 udziałów spółki PKS Myślenice Spółka z o.o. (69,39% kapitału zakładowego) o wartości nominalnej 1 450 000,00 zł,

    2) 110 000 udziałów spółki PKS Nowy Targ Spółka z o.o. (51,02% kapitału zakładowego) o wartości nominalnej 5 500 000,00 zł,

    3) 35 300 udziałów spółki PKS w Żywcu Spółka z o.o. (92,9% kapitału zakładowego) o wartości nominalnej 1 765 000,00 zł.

    W powyższych spółkach zostały wykonane zobowiązania inwestycyjne wynikające z umów prywatyzacyjnych. Mają one być rozliczone w 2013 r.
    „Memorandum Informacyjne“ zawiera informacje o sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej podmiotu. „Memorandum Informacyjne“ można uzyskać po podpisaniu dokumentu „Zobowiązanie do zachowania poufności“ przez odpowiednio umocowanych przedstawicieli podmiotów zainteresowanych w siedzibie spółki, w pokoju 108, w godzinach 8.00–15.00.
    Ewentualnych nabywców prosimy o przesyłanie listów intencyjnych na adres:
    „Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Spółka z o.o.
    ul. Tramwajowa 6, 90-132 Łódź“ z dopiskiem „SPÓŁKI ZALEŻNE MPK – ŁÓDŹ“
    lub o kontakt z panem Pawłem Ludwiczakiem, tel. (42) 672-12-44,
    e-mail: pludwiczak@mpk.lodz.pl w terminie do dnia 1 czerwca 2012 r. do godziny 14.30 – decyduje data i godzina wpływu.

    PO DRUGIE.
    Poniżej link do ogłoszenia pokontrolnego NIK jak to ci z dużym doświadczeniem i kapitałem nowocześnie zarządzają i unowocześniają zakupione spółki.

    http://bip.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrola,8381.html

    Na podanej stronie internetowej powyżej należy pobrać dokument PDF pod tytułem;

    PKS Nowy Targ Sp. z o. o.
    34-400 Nowy Targ, ul. Ludźmierska 30
    Wystąpienie
    Data publikacji: 2011-09-13 10:19

    PO TRZECIE
    Co teraz powie burmistrz o wyborze najlepszego inwestora dla PKS Myślenice.

    A gdzie teraz są Ci, którzy na początku chwalili zmiany tzn. prywatne lepsze od państwowego?

    5 Cytuj
  • 9 cze 2012

    Gazeta Myślenicka
    ...
    Co może Pan powiedzieć o nowym właścicielu – czy w takim właśnie kierunku miała pójść sprzedaż udziałów w PKS?

    Myślę, że myślenicki PKS trafił w dobre ręce. Osobiście uważam, że sprzedaż tych udziałów nie mogła pójść w lepszym kierunku. Mamy inwestora branżowego, z doświadczeniem, potężnym kapitałem własnym (przeszło 133 mln zł) i milionowymi zyskami. Jednocześnie nie jest to spółka prywatna – 100% udziałów w MPK posiada bowiem Miasto Łódź.
    W myśl zasady „duży może więcej” szansą dla myślenickiego PKS może okazać się przede wszystkim redukcja kosztów - choćby samego paliwa, a tego gmina w żaden sposób nie jest w stanie zapewnić. Nie bez znaczenia pozostaje również doświadczenie kadry zarządzającej, a takich ludzi, niestety nam zabrakło. My zrobiliśmy wszystko, aby uchronić spółkę przed bankructwem i dać tym samym szansę dalszego zatrudnienia wielu wartościowych pracownikom. Decyzję o sprzedaży udziałów inwestorowi branżowemu uważam za jak najbardziej słuszną.

    Rozmawiał Stanisław Cichoń

    2 1 Cytuj
  • 9 cze 2012

    Wszelkie pytania prosimy kierować do:

    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie

    5 2 Cytuj
  • 10 cze 2012

    A morze damy szansę wypowiedzieć się PKSBoys, a co ciekawego nam powie Pan Kramer?
    Czyżby wszyscy poszli do podziemia .
    Naprawdę piękny kabaret.

    7 1 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Pro jak zwykle konkretnie i na temat a PKSBOY nie ma czasu pisać ,zresztą przy tylu spółeczkach jest trochę pracy.Nasza gmina ma rączkę do poważnych inwestorów których foruje MPK Łódź,Poldim to naprawdę wzorowo zarządzane firmy z dużym potencjałem.
    Jeżeli MPK było takim poważnym inwestorem z takimi aktywami to czemu nie wybudowało obiektów przy Słonecznej aby czerpać z wynajmu sporą kasę tylko zrobił to prywatny inwestor????To też powinien ktoś prześwietlić?I proszę nie pisać że tam jest Dworzec PKS,zresztą widać to z kilometra pisze wyraźnie DA Myślenice tam PKS nie ma ani metra kwadratowego.
    A miało być tak pięknie chociaż byli sceptycy którzy od początku wiedzieli w jakim kierunku to zmierza.Kupowało się spokój dając stanowiska swoim awansowało biernych,miernych ale wiernych bez kwalifikacji a zwalniało fachowców.Ale jakie były wizje ,projekty makiety słuchając tego zastanawiałem sie czy ci ludzie się słyszą bo robili akurat na odwrót.Tu od początku nie chodziło o dobro firmy ani mieszkańców-był interes do zrobienia i tyle.
    Pozdrowienia dla autora tego filmiku,może puścimy całość
    http://www.youtube.com/watch?v=gBt9xDRbkN0

    4 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Porażający dokument ale o PKS Myślenice byłby ciekawszy tylko jakoś parasol ochronny działa że tu nie wpadła żadna kontrola.

    8 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Tak się robi" interes" w Polsce.Była sobie firma mająca spory majątek i znaleźli się ludzie którzy postanowili zrobić dobry interes.Wciągnięto w to pracowników(bo bez tego trudno byloby przejąć firmę )którzy za własne pieniądze wykupili część udziałów ale pakiet większościowy był w rękach"grupy trzymającej władzę".Korzystając ze stworzonych spółeczek wyprowadzono majątek,sprzedano atrakcyjne grunty i pozostała wydmuszka bez praktycznie żadnego majątku którą teraz wystawia sie na sprzedaż a zwolnieni z pracy pracownicy pozostali z nic nie wartymi udziałami.
    Wzorowo przeprowadzona prywatyzacja i niech nikt nie mówi że to przypadek,to była świetnie przygotowana operacja przejęcia za bezcen atrakcyjnych gruntów i pozostałego majątku i wyprowadzenia kapitałów.Nie obyłoby się to bez słynnej firmy doradczej i współpracy(może nie świadomej)niektórych ludzi z firmy gdy trzeb było troszeczkę" zadymić" aby nie doszło do komercjalizacji.Jednak głównym winowajcą jest ten kto sprowadził tę firmę doradczą do Myślenic.
    Operacja przygotowana tak aby nie można było sie do niczego przyczepić,na wszystko są uchwały i wytłumaczenia w stylu"to nie ja ,to rada"lub" o niczym nie wiedziałem decyjzę podejmował zarząd"tylko ktoś powołął ten zarząd mając decydujący głos w radzie.

    10 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Tych szachrajców na szubiennicach wystawić powinni.

    7 1 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Nie ma to jak młodzi, prężni w zarządach i we władzach... już się okazało, a możliwe, ze więcej się okaże

    6 1 Cytuj
  • 5 lis 2012

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1247537-pks-y-do-likwidacji.html

    ,,Powodem wniosku o upadłość trzech spółek komunikacyjnych związanych z MPK Łódź są problemy finansowe. W sumie chodzi o ok. 17 mln złotych."

    A ja się pytam: kto podejmował decyzje, które doprowadziły do takiej sytuacji?
    MPK które miało pełną kontrolę nad spółkami, teraz ma żądania, do których sama doprowadziła.

    A co powie teraz ten, który dla PKs Myślenice wybrał najlepszego inwestora?

    9 Cytuj
  • 5 lis 2012

    I to jest ten inwestor wybrany przez nasze władze.Od początku sprawa śmierdziała i zorientowali dobrze wiedzieli w jaki sposób wyprowadzane są pieniądze,tworzone spółeczki córki i nic.
    A miało być tak pięknie że przypomnę
    https://www.youtube.com/watch?v=gBt9xDRbkN0
    Co zostało z tych wypowiedzi i planów?
    Gdyby nie kilka osób które bojąc się o swoje stołki kilka lat temu poszły prosić o pomoc Burmistrza PKS istniałby do dzisiaj.Oszukano pracowników którzy niejednokrotnie za kredyt kupowali udziały w nowo powstałej spółce,mieli nadzieje na rozwój firmy z którą od dziesiątków lat byli związani.Przyszła grupa cwaniaków która zrobiła na tym niezły interes a ludzie stracili zainwestowane pieniądze i pracę.Do końca oszukiwano pracowników zwołując jeszcze tydzień temu walne zgromadzenie.Po co ?Takie są losy firm w których rządzi polityka.Ale co mogło dobrego stać się w firmie w której pierwsze skrzypce grał były rewizor i konduktor a osoba zajmując się rozkładem jazdy prowadziła konkurencyjną działalność i było tak że składała w jednym dniu dokumenty przetargowe w imieniu PKS a na drugi dzień w imieniu swojej firmy??
    Sprawa PKS to materiał na dobrą książkę sensacyjną,najpierw miłość do kupców i sprzedaż bez przetargu działki potem wybór inwestora i słynnej firmy doradczej i wojna z kupcami,busiarzami i z kim się tylko dało wyprzedaż majątku i powolna agonia.Pamiętacie słynną wojnę o napędzenie klientów nowo powstałego supersamu szumnie zwanego galerią gdzie władza wykorzystywała wszystkie dostępne środki,czy przypadkowo nastąpiły wtedy zmasowane kontrole ITD ?Czy tak ma wyglądać polityka niby transportowa?
    Gdzie ci wybitni fachowcy?
    Co słychać u tych przyjaciół mylenickiego PKS?
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
    Pozdrowienia dla aaa który od początku wskazywał te patologie i walczył z nimi.

    9 1 Cytuj
  • 5 lis 2012

    A pamiętasz to;

    gość: PKSBoys napisał/a:

    Mercedesy Medio to kierunek zakupów jaki robi i zamierza nadal robić PKS Grupa w celu uzupełnienia taboru i zapewnienia pełnej komunikacji w gminie.
    Są to na prawdę fajne autobusiki, jeszcze w tym roku Myślenicki PKS ma ich mieć 9 sztuk a od stycznia do marca następne 11 sztuk.
    Mają zapewnić wraz z 4 sztukami dużych autobusów pełne obłożenie godzinowe trasy Kraków - Myślenice oraz w niedługim czasie także innych tras ważniejszych jak Sułkowice, Dobczyce, Gdów, Nowy Targ i Limanowa.
    Wynika z tego że już niedługo busy same padną, co bardzo precyzyjnie określa strategia na rok 2012. ;)

    5 1 Cytuj

Odpowiedz