Forum » Myślenice

URZĄD SKARBOWY

  • 23 lut 2012

    [quote=gość: elo kalalsmsjbds] a kto ci powiedział ze nie przelewaja tym co papierowo składali tylko ze teraz przelewaja tym co składaja elektronicznie???????????/ [/quote]
    Pani w księgowości.

    2 2 Cytuj
  • 23 lut 2012

    maskra... ....

    3 1 Cytuj
  • 23 lut 2012

    ale chyba cos jest nie tak , bo siostra mi mówiła ze koleżanka składała osobiście tylko poczatkiem lutego i też dostałą zwrot szybciutko - faktycznie coś sie porobiło albo urząd na razie już nie ma kasy , dopiero jak wpłynie podatek po 20 albo vat po 25 to znowu zaczna wypłacać .albo nowe wytyczne z ministerstwa

    2 1 Cytuj
  • 23 lut 2012

    nie nie to nie jest tym ze nie mają kasy bo przeciez wypłacaja tym co elektronicznie wysyłają wypłacają.... jutro pojde i sprawdze konto... a nóż widelec bedzie kasa....... ciekawe co sie to dzieje jak ktos coś wie to niech pisze... ...

    2 1 Cytuj
  • 23 lut 2012

    Nie wiem w ogóle o co komu chodzi że daje minusy przy dyskusjach -czyżby Urząd Skarbowy ??
    Jakiś * chyba.

    3 3 Cytuj
  • 23 lut 2012

    szkoda słów

    2 Cytuj
  • 23 lut 2012

    ja tam myślę że trzeba jak co roku jakiś czas odczekać trzeba, nie ma co wierzyć w niepotwierdzone informacje, że wstrzymane, że nie płacą ... itp. naście lat mam zwrot (przypuszczam że jak większość na tym forum) i w czasie od złożenia zeznania do wypłaty nie ma dużych rozbieżności.

    2 Cytuj
  • 23 lut 2012

    jak to jest możliwe, że jednym wysyłają pieniądze a innym nie.............. chodzi mi tutaj o składanie pitów elektronicznie a osobiście. Powinno być wypłacane zgodnie z datą złożenia. Ja też złozyłam pit osobiście 20.02. i nie mam zwrotu a powyżej osoba która składała w tym samym dniu elektronicznie ma??????????????

    3 2 Cytuj
  • 23 lut 2012

    [quote=gość: monikaq] jak to jest możliwe, że jednym wysyłają pieniądze a innym nie.............. chodzi mi tutaj o składanie pitów elektronicznie a osobiście. Powinno być wypłacane zgodnie z datą złożenia. Ja też złozyłam pit osobiście 20.02. i nie mam zwrotu a powyżej osoba która składała w tym samym dniu elektronicznie ma?????????????? [/quote]

    tego raczej się nie dowiemy, a co każdy z nas myśli...

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Jak ktoś dostanie zwrot a składał pit papierowy to dajcie znac;)

    1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    dzwoniłam dzisiaj do us i pani powiedziała że wypłacane są zwroty ze stycznia więc nie wiem jak to możliwe że osoby,które złożyły pit elektronicznie w lutym mają już pieniądze na koncie??????????

    1 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=gość: monikaq] jak to jest możliwe, że jednym wysyłają pieniądze a innym nie.............. chodzi mi tutaj o składanie pitów elektronicznie a osobiście. Powinno być wypłacane zgodnie z datą złożenia. Ja też złozyłam pit osobiście 20.02. i nie mam zwrotu a powyżej osoba która składała w tym samym dniu elektronicznie ma?????????????? [/quote]

    bardzo prosto, zeznania złożone elektronicznie nie wymagają tak dużej obróbki jak papierowe , po przesłaniu są od razu w systemie gotowe do zaksiegowania i przesłania. Zeznania papierowe muszą zostać sprawdzone, wprowadzone, ręcznie zaksiegowane i dlatego dłużej trzeba czekać i jest ich duzo duzo wiecej, więc dłuzszy jest czas wprowadzenia i przekazania do ksiegowosci. Gdyby zeznań elektronicznych było tak duzo jak papierowych to i tak byłyby dużo szybciej zrealizowane z uwagi na czas pracy jaki trzeba poswiecić przy zeznaniach papierowych a elektronicznych. Polecam składanie drogą elektroniczną , wypełnienie jest proste, zeznanie po wprowadzeniu danych przktycznie samo się wypełnia, nie musimy stać w kolejkach i mamy szybszy zwrot. Zapewniam iż to że nadpłaty z takich zeznań są realizowane szybciej nie dlatego że US jest jakoś złośliwy tylko wynika to ze sposobu obróbki PIT-ów.

    3 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=gość: PIT/12] gość: monikaq napisał/a: jak to jest możliwe, że jednym wysyłają pieniądze a innym nie.............. chodzi mi tutaj o składanie pitów elektronicznie a osobiście. Powinno być wypłacane zgodnie z datą złożenia. Ja też złozyłam pit osobiście 20.02. i nie mam zwrotu a powyżej osoba która składała w tym samym dniu elektronicznie ma??????????????

    bardzo prosto, zeznania złożone elektronicznie nie wymagają tak dużej obróbki jak papierowe , po przesłaniu są od razu w systemie gotowe do zaksiegowania i przesłania. Zeznania papierowe muszą zostać sprawdzone, wprowadzone, ręcznie zaksiegowane i dlatego dłużej trzeba czekać i jest ich duzo duzo wiecej, więc dłuzszy jest czas wprowadzenia i przekazania do ksiegowosci. Gdyby zeznań elektronicznych było tak duzo jak papierowych to i tak byłyby dużo szybciej zrealizowane z uwagi na czas pracy jaki trzeba poswiecić przy zeznaniach papierowych a elektronicznych. Polecam składanie drogą elektroniczną , wypełnienie jest proste, zeznanie po wprowadzeniu danych przktycznie samo się wypełnia, nie musimy stać w kolejkach i mamy szybszy zwrot. Zapewniam iż to że nadpłaty z takich zeznań są realizowane szybciej nie dlatego że US jest jakoś złośliwy tylko wynika to ze sposobu obróbki PIT-ów. [/quote]
    To co lepiej wypełniac paniom elektroniczne i robic przelewy , a ci co złożyli papierowe też czekają a są nietknięte bo komuś się niechce ich sprawdzac co roku składam pit papierowy ale widze ,że tylko w tym roku są kłopoty z wypłatą.

    1 2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=gość: monikaq] dzwoniłam dzisiaj do us i pani powiedziała że wypłacane są zwroty ze stycznia więc nie wiem jak to możliwe że osoby,które złożyły pit elektronicznie w lutym mają już pieniądze na koncie?????????? [/quote]
    A powiedziała ta pani że robią też przelewy pitów papierowych? Bo mi wczoraj powiedziała że tylko elektroniczne wypłacają.

    1 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Uważam, że zwroty powinny być wypłacane według daty złożenia rozliczenia a nie według tego czy ktoś zlożył elektronicznie czy osobiście.!! Pracownicy US do pracy przy rozliczeniach w tym okresie powinni być do takowej przygotowani i sprawnie i na bieżąco wykonywać to co do nich należy.

    1 3 Cytuj
  • 24 lut 2012

    do Margo
    Wyobraź sobie, że pracownicy są przygotowani. Jednak w urzędzie nie składane są tylko zeznania, ale również innego rodzaju deklaracje, zeznania i one też wymagają obróbki.
    Czasami mam wrażenie, że osoby tu piszące nie umieją czytać ze zrozumieniem "PIT/12" napisał, że elektroniczne nie wymagają takiej obróbki jak ręczne (gdzie każdą pozycję trzeba wklepać do systemu) więc o co od razu szum.

    1 4 Cytuj
  • 24 lut 2012

    ok wszystko rozumiem ..... naprawde.... tylko dlaczego nie traktują@ podatnikw sprawiedliwie

    1 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    mam pytanie jak się wysyła pit elektroniczne to co trzeba podać??
    z góry dziekuje za odpowiedz

    2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    http://www.e-deklaracje.gov.pl/
    tu masz wszystko o e-deklaracjach, ale podstawą do wypełnienia jest pit-11, dane i najważniejsze przychód za 2010 r. a tak w ogóle to program pokazuje błędy.

    1 Cytuj
  • 25 lut 2012

    hej ludziska napiszcie czy ktoś dostał w tym tygodniu pieniadze z pitu składanego w us papierowo.... bede wdzieczna za odp

    2 Cytuj
  • 26 lut 2012

    Składałam 02.02.i do tej pory nie ma na koncie:(

    1 Cytuj
  • 26 lut 2012

    no ja z z okolic 15-20 stycznia nie mam..........

    1 1 Cytuj
  • 26 lut 2012

    podnosze

    1 1 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Wiecie co z tymi pitami papierowymi ? kiedy mają zamiar wypłacac ? dajcie znac

    1 Cytuj
  • 27 lut 2012

    do Margo
    Wyobraź sobie, że pracownicy są przygotowani. Jednak w urzędzie nie składane są tylko zeznania, ale również innego rodzaju deklaracje, zeznania i one też wymagają obróbki.
    Czasami mam wrażenie, że osoby tu piszące nie umieją czytać ze zrozumieniem "PIT/12" napisał, że elektroniczne nie wymagają takiej obróbki jak ręczne (gdzie każdą pozycję trzeba wklepać do systemu) więc o co od razu szum.

    do aha

    o co szum?? No powiem tak, jesli bym wiedziała, że PIT-y elektroniczne bedą wypłacane w błyskawicznym tempie, to też bym taki zlożyła. Ale ja wolałam, aby pracownik sprawdził, czy mam prawidłowo wypełniony PIT, bo zawsze to jakieś "potwierdzenie" praqwidłowości. :( No cóż, zrobiłam źle, teraz już to wiem. A szum "aha" jest o to, że każdy liczy na szybki zwrot, na najmniejszy grosz, bo niestety życie jest jakie jest.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz