Forum » Myślenice

Straże Pożarne

 • 28 lut 2012

  Pożar był w Rudniku, niedaleko granicy z Jawornikim. Przyjechało kilka jednostek straży, min. z Myślenic.

  2 Cytuj
 • 28 lut 2012

  Porzar warsztatu blacharniczego w rudniku obecne jednostki to osp Rudnik, Sułkowice Myślenice dolne przedmieście i psp myslenice

  3 Cytuj
 • 29 lut 2012

  [quote=gość: Mateusz] Porzar warsztatu blacharniczego w rudniku obecne jednostki to osp Rudnik, Sułkowice Myślenice dolne przedmieście i psp myslenice [/quote]

  a OSP Jawornik ??

  1 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Zastanawiam się czemu na miasto info nie pojawił się żaden artykuł o zmarłym druhu Andrzeju Burzawie. Był to człowiek który zasłużył na szacunek nie tylko strażaków. Dzisiaj o 12 jest jego pogrzeb i jestem przekonany, że będzie wielu ludzi chcących z nim przebyć tą ostatnia drogę. Ciekawe jest to, że miasto info nie zamieściło żadnego o Nim wpisu. Przecież, to człowiek Myślenic, który czymś się zasłużył, więc może warto by było coś o nim wspomnieć.

  13 1 Cytuj
 • Bartek Bartkowski 1 mar 2012

  [quote=gość: druh-osp] Zastanawiam się czemu na miasto info nie pojawił się żaden artykuł o zmarłym druhu Andrzeju Burzawie. Był to człowiek który zasłużył na szacunek nie tylko strażaków. Dzisiaj o 12 jest jego pogrzeb i jestem przekonany, że będzie wielu ludzi chcących z nim przebyć tą ostatnia drogę. Ciekawe jest to, że miasto info nie zamieściło żadnego o Nim wpisu. Przecież, to człowiek Myślenic, który czymś się zasłużył, więc może warto by było coś o nim wspomnieć. [/quote]

  to portal spolecznosciowy i kazdy moze dodac artykul. moze stworz krotka notke upamietniajaca tego pana, zaloguj sie i dodaj. najlatwiej krtytykowac samemu nic nie robiac. wypowiada sie tutaj tylu druhow, klocicie sie miedzy soba kto wczesniej dojezdza do akcji, a nie ptoraficie uhonorwac krotka notatka jednego z was? niewiarygodne

  5 2 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Zegnaj Andrzeju WIELKI człowieku

  19 2 Cytuj
 • 1 mar 2012

  zauważyłem że na forum nie pisze się o ludziach Wielkich i zasłużonych Najchętniej wytyka się im błędy czy drobne potknięcia

  3 1 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Dla tego kto dał minusa - niech się zastanowi nad swoim życiem i nie pisze na forach.

  5 3 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Co myślicie o nowej jednostce Osp Bulina :) ? będzie co z nich czy sie nie nadają ? ;>

  3 2 Cytuj
 • 1 mar 2012

  przede wszystkim to oni nie chcą chcieć

  2 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Pewnie że będzie jak założyli straż to co ma nie być :)

  7 Cytuj
 • 1 mar 2012

  Dokładnie uważam, że chłopaki się starają i widać ich jak narazie wszędzie, biorą czynny udział w akcjach czy innych uroczystościach i napewno poświęcają dużo czasu na to żeby sie szkolić i rozwijać. Uważam, że należą im się słowa uznania, ale lepiej nie chwalić żeby nie usiadli na laurach tylko pracowali tak dalej jak pracują !

  4 Cytuj
 • 1 mar 2012

  [quote=bartek]

  to portal spolecznosciowy i kazdy moze dodac artykul. moze stworz krotka notke upamietniajaca tego pana, zaloguj sie i dodaj. najlatwiej krtytykowac samemu nic nie robiac. wypowiada sie tutaj tylu druhow, klocicie sie miedzy soba kto wczesniej dojezdza do akcji, a nie ptoraficie uhonorwac krotka notatka jednego z was? niewiarygodne [/quote]

  a może nie każdy ma zdolności żeby coś ładnego napisać, ja niestety ich nie posiadam

  3 1 Cytuj
 • 2 mar 2012

  pozostała część zdjęć z uroczystości pogrzebowych śp.dh. Andrzeja w najbliższym czasie.

  3 Cytuj
 • 2 mar 2012

  Około 3.00 w dniu dzisiejszym pożar zabudowań gospodarczych w Stadnikach

  2 1 Cytuj
 • 2 mar 2012

  mam bardzo gorącą prośbę jeżeli ma ktoś zdjęcia z pogrzebu DRUHA śp. Andrzeja niech się nimi podzieli

  1 2 Cytuj
 • 2 mar 2012

  ODSZEDŁ OD NAS.
  Wpisany przez pspmyslenice
  piątek, 02 marca 2012 12:41

  "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - tymi słowami Jana Pawła II, można opisać życie druha Andrzeja Burzawy.

  Asp. sztab. w st. spocz. Andrzej Burzawa (ur. 14.10.1949 r.)

  Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1968 r. na stanowisku oficera Stanowiska Kierowania w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnych w Myślenicach. Następnie przechodząc przez poszczególne szczeble awansu zawodowego w 1994 r. został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego PSP w Myślenicach, a w 1997 r. po 29 latach służby odszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jednak pozostał nadal w służbie społecznej bo już w 1999 r. został wybrany na Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach, którą to pełnił do ostatnich chwil życia.

  Jednym z największych osiągnięć śp. Andrzeja Burzawy było wielkie zaangażowanie się w budowę nowego budynku obecnej KP PSP Myślenice, po utworzeniu w 1990 r. Zawodowej Straży Pożarnej, ale przede wszystkim założenie Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego przy Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach.

  Śp. Andrzej dał się poznać jako dobry przyjaciel i kolega. Służył bezinteresowną pomocą innym i nigdy nie odmawiał wsparcia potrzebującym. Był wielkim autorytetem wśród strażaków ochotników jak i zawodowców.

  Za długoletnią zawodową i społeczną działalność na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego wyróżniony został wieloma odznaczeniami m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Znakiem Związku ZOSP RP, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

  Z należnym honorem i godnością strażacy, przyjaciele, a przede wszystkim rodzina pożegnali w st. spocz. asp. sztab. Andrzeja Burzawę – długoletniego funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej oraz członka Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Śródmieście.

  W czwartek (01.03. br. ) w ostatniej drodze na cmentarz parafialny przy kościółku św. Jakuba na Stradomiu w Myślenicach rodzina i strażacy odprowadzili druha Andrzeja Burzawę. Zmarł w wieku 63 lat po krótkiej chorobie w dniu 28 lutego 2012 r. Na pogrzeb zjechali do Myślenic strażacy z całego województwa. Ponad 300 strażaków i druhów, ok. 70 pocztów sztandarowych, kompania honorowa złożona z druhów OSP pow. myślenickiego, oraz orkiestra z OSP Myślenice Śródmieście.

  Na pożegnanie druha Andrzeja Burzawy przybyła delegacja Komendy Głównej PSP na czele z gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem Komendantem Głównym PSP, Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz sąsiednich Komend Powiatowych PSP oraz przedstawiciele Zarządów Gminnych i Powiatowych ZOSP RP. Mszę św. w kościele św. Jakuba odprawił kapelan małopolskich strażaków ks. Władysław Kulig.

  Podczas ceremonii nad trumną śp. Andrzeja Burzawy ostatni raz do niego przemówili przyjaciele; Henryk Migacz V-ce Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

  „A ilu jest bezimiennych, może w Krakowie, może w Poznaniu, a może w Warszawie, którzy żyją dzięki Andrzejowi Burzawie - założycielowi Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego”- powiedział nad trumną zmarłego Komendant Główny PSP.

  Tak, jak kiedyś wyjeżdżał do pożarów, tak teraz tą ostatnią drogę pokonał na wozie strażackim. Towarzyszyła mu najbliższa rodzina oraz setki strażaków, którzy w smutku maszerowali równym krokiem w kondukcie żałobnym.

  „Panie aspirancie Andrzeju- Cześć Twojej Pamięci”.

  4 Cytuj
 • 2 mar 2012

  Około 3.00 w dniu dzisiejszym pożar zabudowań gospodarczych w Stadnikach
  pożar ten był w Kędzieżynce palila się stodola

  1 Cytuj
 • 2 mar 2012

  podobno spaliło się także auto, które było w środku. prawda to ?
  i jakie jednostki były na miejscu ?

  1 Cytuj
 • 2 mar 2012

  Tak prawda.
  Jednostki biorące udział: PSP Myślenice x2, OSP Kędzierzynka, OSP Stadniki, OSP Skrzynka, OSP Kornatka, OSP Dobczyce.

  4 Cytuj
 • 3 mar 2012

  Zdjęcia z uroczystości pogrzebowej Ś.P. druha Prezesa Andrzeja Burzawy.
  (link za chwile)
  Z uwagi na obszerność materiału (399MB) czas pobierania może być długi.
  zdjecie

  4 Cytuj
 • 3 mar 2012

  Link do poprzedniego wpisu:
  http://galeriazg-zosp-myslenice.y0.pl/

  7 Cytuj
 • 4 mar 2012

  a OSP Dobczyce się popisało. przyjechali w 3 osoby i jeszcze auto się zepsuło.

  1 5 Cytuj

Odpowiedz