Forum » Myślenice

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

  • 10 lis 2018

    Ciekawy artykuł w dzisiejszym Dzienniku Polskim:

    https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-jako-burmistrz-i-nie-burmistrz/ar/13655574

    I co o tym myśleć? Na myśl przychodzą słowa piosenki:
    https://www.youtube.com/watch?v=ihlQv6bgmZE

    7 7 Cytuj
  • 10 lis 2018

    "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100). Jak powiedział Maciej Ostrowski, jako, że nagrody były zwykle wypłacane na święta, a nie są zapisane w regulaminie bo mają charakter uznaniowy, więc postanowił przyspieszyć ich wypłatę."

    3 tys na swieta dla szeregowego pracownika ? Noo takie rzeczy to tylko w Myślenicach. W duzych firmach z milionem dochodow nie ma takich premii swiatecznych. Ale Pan Nie-Burmistrz uznał że w naszje gminie nas na to stac.

    27 8 Cytuj
  • 10 lis 2018
    Memento napisał/a:

    "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100). Jak powiedział Maciej Ostrowski, jako, że nagrody były zwykle wypłacane na święta, a nie są zapisane w regulaminie bo mają charakter uznaniowy, więc postanowił przyspieszyć ich wypłatę."

    3 tys na swieta dla szeregowego pracownika ? Noo takie rzeczy to tylko w Myślenicach. W duzych firmach z milionem dochodow nie ma takich premii swiatecznych. Ale Pan Nie-Burmistrz uznał że w naszje gminie nas na to stac.

    Policzyłem to i mi wyszło:

    6 700 x 24 = 160 800 zł i 3 000 x 100 = 300 000 zł razem 460 800 zł

    ktoś nas tu nadal w "wała" robi.

    17 4 Cytuj
  • 10 lis 2018

    Ciekawe jakie nagrody dostali (o ile dostali ????) dyrektorzy szkół i przedszkoli.
    Czy to też kadra kierownicza ????
    Nie żebym zazdrościł ale tak z ciekawości pytam, bo robotę mają wredną.....

    8 6 Cytuj
  • 10 lis 2018

    TyPOwe POsunięcie uciekających - k...a chce taką !!!!

    10 11 Cytuj
  • 10 lis 2018
    taki_gość napisał/a:

    Policzyłem to i mi wyszło:

    6 700 x 24 = 160 800 zł i 3 000 x 100 = 300 000 zł razem 460 800 zł

    ktoś nas tu nadal w "wała" robi.

    Czyli, teraz gdy wypłacą sobie "nagrody świąteczne, uznaniowe" z kasy Powiatu to będzie jawna kradzież. Bo jakie "uznanie" a "bonusy" świąteczne już dostali z kasy Gminnej.
    Czekam na odpowiedź nowego Burmistrza...

    10 2 Cytuj
  • 10 lis 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Czyli, teraz gdy wypłacą sobie "nagrody świąteczne, uznaniowe" z kasy Powiatu to będzie jawna kradzież. Bo jakie "uznanie" a "bonusy" świąteczne już dostali z kasy Gminnej.
    Czekam na odpowiedź nowego Burmistrza...

    Pecunia non olet....

    2 4 Cytuj
  • 11 lis 2018

    To może popatrzmy na jeszcze nie burmistrza Szlachetkę. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ale są one potrzebne :)

    Tak więc skoro pensja burmistrza jest mniejsza niż dieta posła róznice należy nadrobić idealnym do tego jest Orlen z Obajtkiem na czele więc zatrudnia się żonę by brała pensyjkę ze spółki jak by nie patrzeć giełdowej.

    No cóż narzekacie na Ostrowskiego a ten jeszcze nie zasiadł na fotelu a juz lody kręci !
    W kolejce do zatrudnienie w urzędzie w miasta w Myślenicach już czekają przegrani z Tokarni. Dopiero się zacznie obsadzanie na stołkach.

    Ostrowski miał idiotyczne podejście by żone miec w urzędzie ale tutaj to dopiero będzie bizancjum z Orlenem w tle.

    20 11 Cytuj
  • 11 lis 2018

    Kasa dla ludzi z PiS stoi na miejscu pierwszym i posunięcia byłego posła z żoną w tle żeby "nachapać" to pewnie nie pierwsze i nie ostatnie o jakim usłyszymy.

    https://m.youtube.com/watch?v=_YHa208H-Gc

    11 8 Cytuj
  • 11 lis 2018

    https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-jako-burmistrz-i-nie-burmistrz/ar/13655574

    Przy takich podwyżkach, premiach, takiej hojności i tak szerokim geście nie dziwi, że tyle kadencji otrzymywał się na stołku... Jest tylko taki maleńki szczególik: tak łatwo wydawane pieniądze to dobro mieszkańców, które powinno się szanować i mądrze inwestować. Nie tak jak w tym przypadku, gdzie później znajdujemy się w czołówce najbardziej zadłużonych gmin w kraju.

    11 4 Cytuj
  • 11 lis 2018
    PiterOlek napisał/a:

    To może popatrzmy na jeszcze nie burmistrza Szlachetkę. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ale są one potrzebne :)

    Tak więc skoro pensja burmistrza jest mniejsza niż dieta posła róznice należy nadrobić idealnym do tego jest Orlen z Obajtkiem na czele więc zatrudnia się żonę by brała pensyjkę ze spółki jak by nie patrzeć giełdowej

    Cóż więcej dodać, że było do przewidzenia?

    zdjecie

    9 6 Cytuj
  • 11 lis 2018

    Chciałabym zobaczyć takie porównawcze zestawienia np. ile średnio zarabiają pracownicy Szpitala Powiatowego w Myślenicach, a ile pracownicy Urzędu Gminy Myślenice. I jakie premie czy nagrody pieniężne są przyznawane w ww. szpitalu (o ile są), bo P. Ostrowski podarował tyle:

    "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100)."

    Przepraszam bardzo gdzie my żyjemy? Gmina totalnie zadłużona i takie nagrody?

    9 5 Cytuj
  • 11 lis 2018

    Zona posła podobno ma prace w orlenie ? A ja na to powiem tak :
    Pan X, znajomy już nie burmistrza :

    Pan X. pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
    Jedno dziecko pana X pracuje w urzędzie.
    Drugie dziecko Pana x pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
    Siostrzenia pana X pracuje w placówce podlegającej urzędowi
    Córka siostrzenicy pracuje w urzędzie.
    Zięć pana X pracuje w wodociągach.
    Sam Pan X. dorabia w wodociągach.

    Ktoś mi powie że to jest normalne ? Oczywiście o żadnym załatwianiu stanowisk tu nie ma mowy. Ot tak, niefortunnie sie złożyło. No i tu mamy do czynienia tylko ze znajomym, ciekawe jak to wygląda w najbliższej rodzinie? Jeśli z ta posada w orlenie to prawda , póki co wybaczam, daleko tu jeszcze do osiągnięcia wyniku poprzednika.

    Ostatni mój wpis w tym wątku. Teraz można atakowac :) Nie krepujcie się! Riposty nie będzie.

    18 9 Cytuj
  • 11 lis 2018

    Proszę osoby piszące tu o PiS, żeby nie zaśmiecały tego wątku. Ten temat dotyczy byłego burmistrza Macieja Ostrowskiego.

    Temat o PiS znajduje się przykładowo tu:
    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,39.html#c155021

    8 8 Cytuj
  • 11 lis 2018
    Memento napisał/a:

    Zona posła podobno ma prace w orlenie ? A ja na to powiem tak :
    Pan X, znajomy już nie burmistrza :

    Pan X. pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
    Jedno dziecko pana X pracuje w urzędzie.
    Drugie dziecko Pana x pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
    Siostrzenia pana X pracuje w placówce podlegającej urzędowi
    Córka siostrzenicy pracuje w urzędzie.
    Zięć pana X pracuje w wodociągach.
    Sam Pan X. dorabia w wodociągach.

    Ktoś mi powie że to jest normalne ? Oczywiście o żadnym załatwianiu stanowisk tu nie ma mowy. Ot tak, niefortunnie sie złożyło. No i tu mamy do czynienia tylko ze znajomym, ciekawe jak to wygląda w najbliższej rodzinie? Jeśli z ta posada w orlenie to prawda , póki co wybaczam, daleko tu jeszcze do osiągnięcia wyniku poprzednika.

    Ostatni mój wpis w tym wątku. Teraz można atakowac :) Nie krepujcie się! Riposty nie będzie.

    Korytologia stosowana ...

    10 3 Cytuj
  • 11 lis 2018

    Oczywiście, że dla niektórych to normalne :-). Dajmy przykład PiS, który krytykuje za takie rzeczy tylko nie u 'swoich', bo swoim wolno. Wygląda na to że wystarczy legitymcja członka PiS a złe staje się dobre i można już z hajsem i kumoterstwem do woli. Ciekawe to będzie jak lokalne otoczenie nowego burmistrza zacznie się dekonspirować.

    https://www.newsweek.pl/polska/polityka/prawo-i-sprawiedliwosc-skok-pis-na-panstwowe-spolki-raport/jeq82em

    8 7 Cytuj
  • 11 lis 2018
    taki_gość napisał/a:

    Policzyłem to i mi wyszło:

    6 700 x 24 = 160 800 zł i 3 000 x 100 = 300 000 zł razem 460 800 zł

    ktoś nas tu nadal w "wała" robi.

    Po prostu ustępujący Burmistrz czyści budżet następcy, aby ten nie miał problemu z nadmiarem gotówki.

    15 5 Cytuj
  • Raphaell 11 lis 2018
    prywatnie napisał/a:

    Poczytaj tu, tak samo z naszych pieniędzy, tylko stawki już mało 'głodowe'

    Co Ty nie powiesz Troliku:) Te dane masz od Michnika? Czy może Lisa?:) Masz przykład za rok 2013 poczytaj sobie https://www.se.pl/wiadomosci/polska/rzad-da-swoim-urzednikom-531-mln-z-a-ty-ile-dostaes-nagrody-aa-1qk3-7zwp-hh1T.html

    5 6 Cytuj
  • 11 lis 2018

    To po co przytaczasz, dodaj słupek lewy w tym co zamieściłem wyżej, a potem dodaj słupek prawy (i sprawiedliwy). Miliardy a miliony to tylko maleńka różnica. Te nagrody nie powinny zaistnieć nawet za PO, a skala nagród za PiS poraża. To już SKOK po woli blednie, bo przecież jeszcze rządzić nie skończyli.

    Maciek, no cóż, może i powinien sobie darować nagradzanie, ale facet - jaki był to był (...tu niech sobje każdy swoje skojarzenia wtłoczy...) - coś jednak z tą ekipą dla miasta zrobił.

    Jego następca to karierowicz, nie gospodarz. Szansę dajemy. Jest wiele jeszcze do zrobienia w tym mieście, więc i okazja dla nowego by się wykazać, obiecał niech działa. Tym niemniej wiadomość o żonie w Orlenie co jak co, ale na dobry początek to nie jest...

    16 9 Cytuj
  • Raphaell 12 lis 2018
    prywatnie napisał/a:

    To po co przytaczasz, dodaj słupek lewy w tym co zamieściłem wyżej, a potem dodaj słupek prawy (i sprawiedliwy). Miliardy a miliony to tylko maleńka różnica. Te nagrody nie powinny zaistnieć nawet za PO, a skala nagród za PiS poraża. To już SKOK po woli blednie, bo przecież jeszcze rządzić nie skończyli.

    Maciek, no cóż, może i powinien sobie darować nagradzanie, ale facet - jaki był to był (...tu niech sobje każdy swoje skojarzenia wtłoczy...) - coś jednak z tą ekipą dla miasta zrobił.

    Jego następca to karierowicz, nie gospodarz. Szansę dajemy. Jest wiele jeszcze do zrobienia w tym mieście, więc i okazja dla nowego by się wykazać, obiecał niech działa. Tym niemniej wiadomość o żonie w Orlenie co jak co, ale na dobry początek to nie jest...

    Wiadomość jednak o żonie M.O w Urzędzie i co za tym idzie nagroda także Cię nie razi bo o tym akurat cisza....powoli-piszemy razem ale skądże byś to wiedział:)....Dwa to wspomniane SKOKI....a SKOK Wołomin pamiętasz:)? Dla ścisłości raczyłeś sobie zapomnieć upss....I nie pisz słowami "jaki był to był" bo żyje i jeszcze wiele zrobi....czy dobrego czy też złego CZAS pokaże..złożenie perfidnie mandatu jest przykładem chamstwa...jak na początek pracy w Starostwie i koniec pracy w UM też nie jest przykładowy:)...podaj KONKRET co np zrobił?!....

    8 8 Cytuj
  • Myślenicki 13 lis 2018

    Bardzo jestem ciekaw, czy Pan Ostrowski też szastał by tak miejską kasą gdyby wybory wygrał Pan Halek. Teraz widać jak na dłoni jak troszczył się o finanse miasta.

    15 6 Cytuj
  • 15 lis 2018

    Hmm, nie chce mi sie dyskutować. "Był" w znaczeniu pełnionej funkcji. Rekordzistą jeśli chodzi o rezygnacje jest chyba nie Maćko, ale o tym Ty już raczysz nie pamiętać? Odpowiedz mi zatem z ilu "mandatów" jak to ujmujesz zrezygnował jak dotąd Szlachetka? Proszę o liczbę, nie 'zawijanie'.

    ------++
    Ps. Dojna zmiana - pieśni patryjotyczne

    Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
    Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
    Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
    Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

    Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
    Ojczyznę DOJNĄ pobłogosław Panie

    7 5 Cytuj
  • Janek Sal 16 lis 2018
    prywatnie napisał/a:

    Hmm, nie chce mi sie dyskutować. "Był" w znaczeniu pełnionej funkcji. Rekordzistą jeśli chodzi o rezygnacje jest chyba nie Maćko, ale o tym Ty już raczysz nie pamiętać? Odpowiedz mi zatem z ilu "mandatów" jak to ujmujesz zrezygnował jak dotąd Szlachetka? Proszę o liczbę, nie 'zawijanie'.

    ------++
    Ps. Dojna zmiana - pieśni patryjotyczne

    Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
    Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
    Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
    Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

    Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
    Ojczyznę DOJNĄ pobłogosław Panie

    w zgodzie z powyższym - obserwator
    Co zrobił -
    wiele dobrego ale tego sie nie widzi - zarabie
    biblioteka, muzeum nowe ,kilka razy zniszczenia po powodzi ,zróbcie spacer na Chełm . .....
    Do Myślenic się teraz przyjeżdża bo wypada tu być .zobaczymy za 4 lata .

    7 9 Cytuj
  • 16 lis 2018

    Rozmawiamy z kolegą i ja mówię, jaką niechęć ludzie do polityki mają na tych różnych portalach jak czytam komentarze.
    A on : stary to zawodowcy opłacani przez partie i młodzieżówki partyjne robiące to na zlecenie.
    I rzeczywiście, koniec wyborów naraz zniknęły te wszystkie Bagietki i podobne.

    10 4 Cytuj
  • 16 lis 2018
    bono napisał/a:

    Rozmawiamy z kolegą i ja mówię, jaką niechęć ludzie do polityki mają na tych różnych portalach jak czytam komentarze.
    A on : stary to zawodowcy opłacani przez partie i młodzieżówki partyjne robiące to na zlecenie.
    I rzeczywiście, koniec wyborów naraz zniknęły te wszystkie Bagietki i podobne.

    Wróci , wróc - jutro wspomisz moje słowa (niestety) i będzie znów jaka ta rada zła itd itd :) a jaki ten pis biedny pokrzywdzony przez los. Banda nieudaczników , oj znów będzie narzekanie.

    W pensja w Orlenie leci i przelewy idą :)

    10 6 Cytuj

Odpowiedz