Forum » Myślenice

Nauczyciele

  • 20 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    Szczerze powiedziawszy nie wiem Kim jest Seneka bo wiedza ta nie jest mi do niczego potrzebna.

    Błąd. Sprawdź inne watki o WKibicu bo to jest wcześniejszy Seneka. Wcześniej próbował się wybielić przez wykasowanie konta i założenie nowego. A że niby nie on, a że nie znam, a nie wiem. Ufasz takim osobom? Ale to nic dotrzyj do tego koniecznie i sprawdź z jakiego powodu :-) to się zdziwisz, a jak nie chcesz to brnij dalej ale nie bredź.

    barnaba44 napisał/a:

    Szanuję czyjeś prawo do anonimowości ....

    Chyba jesteś w jednym wieku z Seneką. Tamten myślał, że wykasuje i stanie się anonimowy. Ty myślisz, że ja, Ty i inni są anonimowi ??? :-))) Nooo weź Ty/Wy na poważnie? Jeśli tak to jest podwójny dramat po pierwsze wejdź w historię Twojego np telefonu, jesteś śledzona przez producenta i aplikacje odkąd masz kartę SIM w smartfonie (w między czasie już cię rozczaruje, nie łudź się wyłączeniem tej funkcji :-))) doczytaj o historii miejsc w google oczywiście Twojego telefonu, nie mówię ogólnie)
    https://www.youtube.com/watch?v=rkPnUcVdZtQ

    Drugi stopień tego dramatu to świadome myślenie jako anonimowy wpis. Samo to świadczy o podejściu do tematu.

    Grzesiu Schetyna który mocno się wspierał wzajemnie z Broniarzem teraz o dziwo wzywa już do zakończenia strajku, do dogadania się :-))) i mówisz, że nie wygląda to na ustawkę, na to że nie jesteście narzędziami, że nie zostaliście wykorzystani? Nauczyciel zrobił strajkiem swoje nauczyciel może odejść.....do roboty. No weź proszę Cię, jak to niby wygląda? Przecież, ze mnie słaba wróżka i szklanej kuli nie mam ale przewidziałem to na początku tego wątku. Wystarczyło obserwować i połączyć kilka składowych, pierwotnie nie powiązanych. NIC lub prawie NIC nie ugracie, ponieważ zostaliście wykorzystani. To był strajk Broniarza, KODu i opozycji a nie Wasz. Gdzie wasi przedstawiciele? Nauczycieli a nie związków? Wy chcieliście się dogadać, tamci niestety nie. Swój cel osiągnęli teraz będą wzywać do zakończenia :-) mi to na rekę tylko Was szkoda. Szkoda bo jak teraz wrócicie do szkół. Szacunek?
    Wróć myślami do mojej propozycji ..... szkolnictwo prywatne, Ty poszukaj pracodawcy lub załóż dobrą szkołę, ja poszukam Ciebie ponieważ szukam jakości. Do tej pory nikt mi nie powiedział co w zamian za podwyżkę za którą strajkujecie. Jak spotkamy się w szkole prywatnej Ty wygrasz na wynagrodzeniu, może w spokoju się spełnisz, nie będziesz szukać rzutnika, kartek papieru czy długopisu a ja prawdopodobnie znajdę dla syna jakość, klasę max 20 osób, czas i profesjonalne podejście.

    6 4 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Był wstawi t

    Vivaldi napisał/a:

    Błąd. Sprawdź inne watki o WKibicu bo to jest wcześniejszy Seneka. Wcześniej próbował się wybielić przez wykasowanie konta i założenie nowego. A że niby nie on, a że nie znam, a nie wiem. Ufasz takim osobom? Ale to nic dotrzyj do tego koniecznie i sprawdź z jakiego powodu :-) to się zdziwisz, a jak nie chcesz to brnij dalej ale nie bredź.

    Chyba jesteś w jednym wieku z Seneką. Tamten myślał, że wykasuje i stanie się anonimowy. Ty myślisz, że ja, Ty i inni są anonimowi ??? :-))) Nooo weź Ty/Wy na poważnie? Jeśli tak to jest podwójny dramat po pierwsze wejdź w historię Twojego np telefonu, jesteś śledzona przez producenta i aplikacje odkąd masz kartę SIM w smartfonie (w między czasie już cię rozczaruje, nie łudź się wyłączeniem tej funkcji :-))) doczytaj o historii miejsc w google oczywiście Twojego telefonu, nie mówię ogólnie)
    https://www.youtube.com/watch?v=rkPnUcVdZtQ

    Drugi stopień tego dramatu to świadome myślenie jako anonimowy wpis. Samo to świadczy o podejściu do tematu.

    Grzesiu Schetyna który mocno się wspierał wzajemnie z Broniarzem teraz o dziwo wzywa już do zakończenia strajku, do dogadania się :-))) i mówisz, że nie wygląda to na ustawkę, na to że nie jesteście narzędziami, że nie zostaliście wykorzystani? Nauczyciel zrobił strajkiem swoje nauczyciel może odejść.....do roboty. No weź proszę Cię, jak to niby wygląda? Przecież, ze mnie słaba wróżka i szklanej kuli nie mam ale przewidziałem to na początku tego wątku. Wystarczyło obserwować i połączyć kilka składowych, pierwotnie nie powiązanych. NIC lub prawie NIC nie ugracie, ponieważ zostaliście wykorzystani. To był strajk Broniarza, KODu i opozycji a nie Wasz. Gdzie wasi przedstawiciele? Nauczycieli a nie związków? Wy chcieliście się dogadać, tamci niestety nie. Swój cel osiągnęli teraz będą wzywać do zakończenia :-) mi to na rekę tylko Was szkoda. Szkoda bo jak teraz wrócicie do szkół. Szacunek?
    Wróć myślami do mojej propozycji ..... szkolnictwo prywatne, Ty poszukaj pracodawcy lub załóż dobrą szkołę, ja poszukam Ciebie ponieważ szukam jakości. Do tej pory nikt mi nie powiedział co w zamian za podwyżkę za którą strajkujecie. Jak spotkamy się w szkole prywatnej Ty wygrasz na wynagrodzeniu, może w spokoju się spełnisz, nie będziesz szukać rzutnika, kartek papieru czy długopisu a ja prawdopodobnie znajdę dla syna jakość, klasę max 20 osób, czas i profesjonalne podejście.

    Bez komentarza.... teraz to juz jesteś sobą..... naprawdę nic się nie zmieniłeś

    4 10 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Jednym słowem barnabie44 zostało sprawdzić, kim jest Seneka. Wówczas wszystko się wyjaśni. Przez ten wstrętny KOD nauczyciele nie mogą się dogadać z rządem. Przez tego wstrętnego Senekę propaganda dobrej zmiany na forum upośledzaną jest i barnaba44 nijak nie rozumie Vivaldiego. Ty nie wiesz, kim jest Seneka? Aż się zdziwisz. Brzmi zachęcająco. Raczej odstraszająco, bo i o to chodzi. Nie słuchaj Seneki, bo to wstrętny typ. Na serio...Vivaldi to rodzynek, dyjament, samorodek, łączący w sobie wszystkie cechy prowincjonalnego zwolennika dobrej zmiany. Nie należy tylko go brać na serio, bo szkoda zdrowia. Niech się rozwija.

    6 11 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Wielokrotnie powtarzam to jest moje zdanie i moja ocena. Ocenę sytuacji zostawcie tym których to dotyka. Wystawią Wam tym razem oni świadectwo...tylko wrócicie do szkoły wszyscy. W mojej ocenie już nic nie będzie tak jak przed.

    barnaba44 napisał/a:

    Bez komentarza.... teraz to juz jesteś sobą..... naprawdę nic się nie zmieniłeś

    A cóż takiego się stało aby miało mnie zmienić? Jeszcze więcej widzę i jeszcze więcej rozumiem.

    4 4 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    "prawo do strajku" chyba jedno z najgłupszych praw jakie ostatnio są "modne". Czym różni się ( patrząc na rynek pracy) praca nauczyciela od spawacza, rolnika, pisarza, sprzedawcy, pielęgniarki, pilota, itd. Dlaczego jeśli ślusarz jest kiepski to albo się przebranżowi i robi co umie albo nie zarabia? Niestety w naszym systemie to jak już się dostaniesz do szkoły to "złapał Pana Boga za nogi" i mam już spokój do emerytury a jak nie to strajk. Niestety tak to nie działa w normalnym świecie.
    Nauczyciel (nie tylko przez nich, ale również chore standardy i przepisy ) nie jest wzorem, przykładem czy ikoną jak to powinno być. Teraz nauczyciel to ktoś co czasem przeszkadza dzieciom w codziennej nauce. Nie wątpię, że nauczyciele powinni zarabiać "inaczej"(chodzi o wszystkie przywileje, bo pokazywane są tylko minusy ich pracy ), jednak Nauczycielami kilkadziesiąt lat temu byli ludzie wyjątkowi czasami zapamiętani przez pokolenia, teraz ... Do dopowiedzenia...

    14 4 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    kibic111 napisał/a:

    "prawo do strajku" chyba jedno z najgłupszych praw jakie ostatnio są "modne". Czym różni się ( patrząc na rynek pracy) praca nauczyciela od spawacza, rolnika, pisarza, sprzedawcy, pielęgniarki, pilota, itd. Dlaczego jeśli ślusarz jest kiepski to albo się przebranżowi i robi co umie albo nie zarabia? Niestety w naszym systemie to jak już się dostaniesz do szkoły to "złapał Pana Boga za nogi" i mam już spokój do emerytury a jak nie to strajk. Niestety tak to nie działa w normalnym świecie.
    Nauczyciel (nie tylko przez nich, ale również chore standardy i przepisy ) nie jest wzorem, przykładem czy ikoną jak to powinno być. Teraz nauczyciel to ktoś co czasem przeszkadza dzieciom w codziennej nauce. Nie wątpię, że nauczyciele powinni zarabiać "inaczej"(chodzi o wszystkie przywileje, bo pokazywane są tylko minusy ich pracy ), jednak Nauczycielami kilkadziesiąt lat temu byli ludzie wyjątkowi czasami zapamiętani przez pokolenia, teraz ... Do dopowiedzenia...

    Prawo do strajku to jedno z podstawowych praw w demokratycznym świecie. Nauka społeczna KK też mówi o godziwej zapłacie za pracę. "Głupie prawo"? Nauczyciele rzadko strajkują. W tym zawodzie jak w każdym innym są ludzie i ludziska. Tak było i tak będzie. Mamy ogólny kryzys autorytetów. Nie tylko w szkolnictwie. Nie sądzę, aby pogłębianie go przez propagandę dobrej zmiany , sytuację poprawiało. Ujemne cechy niewygodnych dla rządzących obecnie środowisk są zwielokrotnianie. Każdy ma swoje doświadczenia ze szkoły wyniesione, każdy z sądu, sklepu, warsztatu wulkanizacyjnego i każdy ma prawo do oceny, opinii, ale musi pamiętać, że on ze swoją opinię też podlega ocenie. Oskarżanie polskich sędziów w mediach amerykańskich o korupcję przez premiera mojego kraju to rzecz, na nazwanie której brak słów w języku ludzi kulturalnych. Wcześniej byli "komunistami" teraz po zwróceniu uwagi, że ci wymarli, są "postkomunistami". To podły premier i podłe metody. To prawdziwi zdrajcy interesu narodowego. Jego życzenia na Święta dla Rodaków to spot propagandowy dobrej zmiany. Czy księża tego nie widzą, jak się bezcześci nasze najważniejsze Święta? O jakich autorytetach Wy chcecie mówić? Ich niszczenie idzie obecnie od góry. Trzeba widzieć cudzą pracę, nie tylko pożal się Boże, przywileje. One to bronią i broniły nauczycieli przed zupełną nędzą.

    4 12 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    Dlaczego w rozmowie o strajku nauczycieli , nagle podmiotami stają się politycy, opcje polityczne, Kościół, świnie + etc. Czy tak naprawdę nie jest to kolejny powód do gó..oburzy politycznej i wcale nie chodzi o nauczycieli?

    8 3 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Wielokrotnie powtarzam to jest moje zdanie i moja ocena. Ocenę sytuacji zostawcie tym których to dotyka. Wystawią Wam tym razem oni świadectwo...tylko wrócicie do szkoły wszyscy. W mojej ocenie już nic nie będzie tak jak przed.
    A cóż takiego się stało aby miało mnie zmienić? Jeszcze więcej widzę i jeszcze więcej rozumiem.

    Nic nie widzisz i nic nie rozumiesz. Okopałeś się na swojej z góry upstrzonej pozycji, tkwisz na niej i nikt i nic nie jest cię ruszyć.... wiec siedź zanurzony po uszy.....

    3 7 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Wielokrotnie powtarzam to jest moje zdanie i moja ocena. Ocenę sytuacji zostawcie tym których to dotyka. Wystawią Wam tym razem oni świadectwo...tylko wrócicie do szkoły wszyscy. W mojej ocenie już nic nie będzie tak jak przed.
    A cóż takiego się stało aby miało mnie zmienić? Jeszcze więcej widzę i jeszcze więcej rozumiem.

    Nie ty będziesz mnie oceniał i wystawiał świadectwo. Siedź wiec w domu i licz ”piniądz” pielęgnując wąsa.

    4 9 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    kibic111 napisał/a:

    Dlaczego w rozmowie o strajku nauczycieli , nagle podmiotami stają się politycy, opcje polityczne, Kościół, świnie + etc. Czy tak naprawdę nie jest to kolejny powód do gó..oburzy politycznej i wcale nie chodzi o nauczycieli?

    Dlatego, że my sobie porozmawiamy, a decyzje podjąć muszą politycy. Chyba, że chodzi o to , żeby ponarzekać jedni na drugich.

    3 6 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Wróć myślami do mojej propozycji ..... szkolnictwo prywatne, Ty poszukaj pracodawcy lub załóż dobrą szkołę, ja poszukam Ciebie ponieważ szukam jakości. Do tej pory nikt mi nie powiedział co w zamian za podwyżkę za którą strajkujecie. Jak spotkamy się w szkole prywatnej Ty wygrasz na wynagrodzeniu, może w spokoju się spełnisz, nie będziesz szukać rzutnika, kartek papieru czy długopisu a ja prawdopodobnie znajdę dla syna jakość, klasę max 20 osób, czas i profesjonalne podejście.

    Vivaldi weź proszę zapisz dziecko do prywatnej szkoły. Przekonasz się czy to takie dobre. Podaję namiary

    https://liceum.neoschool.pl/liceum

    potem prywatna uczelnia, a za parę lat powiesz nam czy to było takie dobre, a tak to tylko nasz straszysz, że zapiszesz.

    5 4 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    taki_gość napisał/a:

    Vivaldi weź proszę zapisz dziecko do prywatnej szkoły. Przekonasz się czy to takie dobre. Podaję namiary

    https://liceum.neoschool.pl/liceum

    potem prywatna uczelnia, a za parę lat powiesz nam czy to było takie dobre, a tak to tylko nasz straszysz, że zapiszesz.

    W temacie prywatnego szkolnictwa wyższego to odnoszę wrażenie Vivaldi orientuje się całkiem niezłe. Jeśli zaś chodzi o prywatną podstawówkę (bo i takie są w Myślenicach) lub liceum to wydaje mi się, że „piniędzy” jednak troszkę szkoda- nawet pomimo deklaracji i wynurzeń typu „nie jestem bidny jak mysz kościelna”!( czy coś podobnego)

    4 6 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    A jaki jest poziom prywatnego szkolnictwa wyższego tak gloryfikowanego tutaj wszem i wobec przez niektórych to wystarczy popytać w Myślenicach... mamy tu całkiem nieźle zadomowioną uczelnię...
    Ja „bidok” nie miałem „piniędzy” ( zreszta w czasach kiedy ja studiowałem nie było prywatnych uczelni) to uczyłem się na państwowym dziadowskim uniwerku..
    Jak śledzę los prywatnych szkół typu WSI w każdej wsi i poczytam ile z nich skończyło swój żywot, jak spojrzę na los słynnej niegdyś szkoły biznesu w byłym mieście wojewódzkim włączonego do naszego województwa to faktycznie.... prywatne w tym wydaniu równa się „lepsze”.... boki zrywać

    5 6 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Nauka społeczna KK też mówi o godziwej zapłacie za pracę. "Głupie prawo"?

    Tak w Twoich ustach niestety brzmi głupio, szczególnie wtedy gdy wypowiadasz się o Kościele Katolickim. Judzisz na KK a potem chcesz się nim podpierać. W szczególności gdy mówisz o KK naucz się go słuchać a co do godziwej pracy (nauczycieli) jest jedna przypowieść świetnie trafiona. Zatem to "prawo" głupie nie jest jest tylko nieodpowiednio interpretowane.....akurat w Twoim przypadku się nie dziwię, w mojej ocenie tylko na przykładach na forum jesteś niewiarygodny, nawet nie myślę co by było gdyby z Twoich przykładów live zaczerpnąć
    http://www.fbiblos.org/Ewangeliarz/Wybortematyczny/Ewangeliawed%C5%82ug%C5%9BwMateusza/_W%C5%82adzaiwezwanie/tabid/230/Temat/Przypowiesc-o-robotnikach-w-winnicy/IDKOM/403/Default.aspx

    Seneka napisał/a:

    Prawo do strajku to jedno z podstawowych praw w demokratycznym świecie.

    Bardzo się wzorujesz na Twojej ukochanej Unii, przytaczasz kolegów z Francji, chełpisz się Bawarią czytaj....rozumiem, że w tym wydaniu np Niemcy nie są demokratyczne, a pyskowałeś i skakałeś hop hop o tym, że to w Polsce jest niedemokratycznie ....weź się proszę ogarnij z tymi poglądami
    https://www.dw.com/pl/niemiecki-trybuna%C5%82-konstytucyjny-potwierdza-zakaz-strajku-dla-urz%C4%99dnik%C3%B3w/a-44179985

    barnaba44 napisał/a:

    Nie ty będziesz mnie oceniał i wystawiał świadectwo. Siedź wiec w domu i licz ”piniądz” pielęgnując wąsa.

    Właśnie to robię, mam swoje zdanie na temat pracy niektórych a raczej większości nauczycieli. Cofnij się w wątku i poczytaj. Nie dzielę się w szczegółach czego dotyczą moje zarzuty, ponieważ wyszło by już za mocno personalnie. Aaaaa no i nie mam wąsa.

    barnaba44 napisał/a:

    Nic nie widzisz i nic nie rozumiesz. Okopałeś się na swojej z góry upstrzonej pozycji, tkwisz na niej i nikt i nic nie jest cię ruszyć.... wiec siedź zanurzony po uszy.....

    Odpowiedziałem wyżej. Gdybyś poznała moje doświadczenie ze szkołą podstawową ....zamilkłabyś na długo. A dzisiaj nie mów mi co widzę i co rozumiem chyba, że masz na tyle czasu aby uczniów widzieć poza systemowo. Na tą chwilę masz ode mnie zadanie domowe aby nadążyć za edukacją : temat zadania e-sport a świetne wyniki inteligentnych i chłonnych umysłów. Naucz się co to e-sport, dlaczego badania wykazują rozwój jak w przypadku nauki matematyki na poziomie uniwersyteckim i dlaczego Finowie w tym brylują. To ostatnie to ciekawa podpowiedź. Znajdź odpowiedź na to pytanie. Rzekomo e-sport nie jest powiązany z edukacją ale Finowie są podpowiedzią i rozwiązaniem.
    https://ronja.pl/finskie-szkoly/
    Jako pedagog stoisz w miejscu i żądasz większych pieniędzy. Dosłownie Ci którzy stoją w miejscu cofają się a do cofających się należą Ci którzy się nie ucza w takich dziedzinach jak lekarz, nauczyciel czy nawet mechanik - nie musze chyba wyjaśniać dlaczego jeśli nie nadążasz za trendami jak np e-sport a edukacja to odpadasz. Cóż możesz uczyć WFu, muzyki lub historii ale nawet WF ewoluuje a muzyka to nie tylko Vivaldi, Bach lub jakieś cymbałki. Jesteście już dzisiaj gdzieś na poziomie afrykańskim a nawet niższym, bo w Afryce chce im się chcieć uczyć i uczyć się. Wy nawet nie znacie najnowszych badań e-sportu i wpływu na edukację, rozwiązania grupowe, współprace itd. Chcesz o tym porozmawiać? Zapytasz skąd mam takie dane? Nadążam choć nie jestem nauczycielem, nadążam bo chce nadążać, dane mam poprzez syna bezpośrednio z UEKu, ale tez słucham oczekiwań młodszego. Więcej ambicji poznawczych polecam, a nie ambicji zarobkowo-leniuchowatych.
    Wróce do mojego pytania od początku wątku : dam 2tyś zł podwyżki ale CO W ZAMIAN? Nadal 18 godzin przy tablicy, zacofanie i udawaną zadyszkę zapracowania?

    taki_gość napisał/a:

    Vivaldi weź proszę zapisz dziecko do prywatnej szkoły. Przekonasz się czy to takie dobre. Podaję namiary https://liceum.neoschool.pl/liceum
    potem prywatna uczelnia, a za parę lat powiesz nam czy to było takie dobre, a tak to tylko nasz straszysz, że zapiszesz.

    Spokojnie wyluzuj, jeszcze na długo przed strajkiem rozeznałem temat, a już przechodziliśmy naukę indywidualną domową (w Niemczech ale polskiego systemu tak aby nie stracić u syna rocznika) ze świetnym skutkiem (obecnie UEK z doskonałymi wynikami i stypendium). Spokojnie zatem, mam doświadczenie, wiem co wybrać i za co warto zapłacić.....skoro i tak korki młodemu płacę. Weź się wycisz deko. A jak chcesz porady jak to zrobić, zapraszam na kawę. Nauka domowa ma też wady ale o tym to inny temat np. jakby ktoś potrzebował do pracy pedagogicznej trochę danych.

    1 8 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    I stało się ..... Waldi Vivaldi zjadł świąteczny obiad popuściwszy pas o dwie dziurki, być może puścił nawet dwa ciche bąki otworzył swojego laptopa i z satysfakcją stwierdził „zareagowali”..... Zaczerpnął haust świeżego powietrza.. jak wigilijny karp wyjęty na minutę z wanny lub palacz z kotłowni chory na pohp... drżącą ręką sięgnął po sernik- odrobina słodyczy sprawi, że stanę się ostry jak brzytwa- pomyślał.

    „Właśnie to robię, mam swoje zdanie na temat pracy niektórych a raczej większości nauczycieli. Cofnij się w wątku i poczytaj. Nie dzielę się w szczegółach czego dotyczą moje zarzuty, ponieważ wyszło by już za mocno personalnie. Aaaaa no i nie mam wąsa.”
    Mieć zdanie nie znaczy oceniać - ta jak wiesz lub nie ma być obiektywna, uzasadniona i jawna - tak stanowi ustawa Prawo oświatowe.
    Co do wąsa to wiem, że go nie masz. Natomiast pisząc te słowa udowadniasz tez, że nie wiesz czym jest ironia... Hello Janusz, Grażyna- kumasz czy mam Ci kwadratowymi pisać ścisłowcu ???

    „Odpowiedziałem wyżej. Gdybyś poznała moje doświadczenie ze szkołą podstawową ....zamilkłabyś na długo. A dzisiaj nie mów mi co widzę i co rozumiem chyba, że masz na tyle czasu aby uczniów widzieć poza systemowo.”

    To jeszcze napisz „cwaniaku” o doświadczeniach z gimnazjum i liceum- czekam......... od dawna widzę uczniów „poza systemowo”- mam na to dowody a Ty?

    Co do Finlandii to oprócz nie jednej wypitej (zimnej ) widziałam nie jedna szkołę i chętnie podyskutuję w tej kwestii. Z twoich słów wnoszę, że Ty Finlandię znasz z półek monopolowego..... jeśli nie popisz się wiedzą- podyskutujemy na tematy fińskie.

    „ do mojego pytania od początku wątku : dam 2tyś zł podwyżki ale CO W ZAMIAN? Nadal 18 godzin przy tablicy, zacofanie i udawaną zadyszkę zapracowania?” Znam takie placówki gdzie nauczyciele (ki) tyrają po 40/h tygodniowo i większego dziadostwa trudno sobie wyobrazić wiec nie mów mi o pensum tylko poznaj problem potem się odzywaj.
    Jak węgorz omijasz temat własnej edukacji.... ciekawe dlaczego
    Syn na UEK-u przecież to państwowa uczelnia.... dziennie czy zaocznie, że tak z ciekawości zapytam

    5 14 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Tak w Twoich ustach niestety brzmi głupio, szczególnie wtedy gdy wypowiadasz się o Kościele Katolickim. Judzisz na KK a potem chcesz się nim podpierać. W szczególności gdy mówisz o KK naucz się go słuchać a co do godziwej pracy (nauczycieli) jest jedna przypowieść świetnie trafiona. Zatem to "prawo" głupie nie jest jest tylko nieodpowiednio interpretowane.....akurat w Twoim przypadku się nie dziwię, w mojej ocenie tylko na przykładach na forum jesteś niewiarygodny, nawet nie myślę co by było gdyby z Twoich przykładów live zaczerpnąć
    http://www.fbiblos.org/Ewangeliarz/Wybortematyczny/Ewangeliawed%C5%82ug%C5%9BwMateusza/_W%C5%82adzaiwezwanie/tabid/230/Temat/Przypowiesc-o-robotnikach-w-winnicy/IDKOM/403/Default.aspx

    Bardzo się wzorujesz na Twojej ukochanej Unii, przytaczasz kolegów z Francji, chełpisz się Bawarią czytaj....rozumiem, że w tym wydaniu np Niemcy nie są demokratyczne, a pyskowałeś i skakałeś hop hop o tym, że to w Polsce jest niedemokratycznie ....weź się proszę ogarnij z tymi poglądami
    https://www.dw.com/pl/niemiecki-trybuna%C5%82-konstytucyjny-potwierdza-zakaz-strajku-dla-urz%C4%99dnik%C3%B3w/a-44179985

    Właśnie to robię, mam swoje zdanie na temat pracy niektórych a raczej większości nauczycieli. Cofnij się w wątku i poczytaj. Nie dzielę się w szczegółach czego dotyczą moje zarzuty, ponieważ wyszło by już za mocno personalnie. Aaaaa no i nie mam wąsa.

    Odpowiedziałem wyżej. Gdybyś poznała moje doświadczenie ze szkołą podstawową ....zamilkłabyś na długo. A dzisiaj nie mów mi co widzę i co rozumiem chyba, że masz na tyle czasu aby uczniów widzieć poza systemowo. Na tą chwilę masz ode mnie zadanie domowe aby nadążyć za edukacją : temat zadania e-sport a świetne wyniki inteligentnych i chłonnych umysłów. Naucz się co to e-sport, dlaczego badania wykazują rozwój jak w przypadku nauki matematyki na poziomie uniwersyteckim i dlaczego Finowie w tym brylują. To ostatnie to ciekawa podpowiedź. Znajdź odpowiedź na to pytanie. Rzekomo e-sport nie jest powiązany z edukacją ale Finowie są podpowiedzią i rozwiązaniem.
    https://ronja.pl/finskie-szkoly/
    Jako pedagog stoisz w miejscu i żądasz większych pieniędzy. Dosłownie Ci którzy stoją w miejscu cofają się a do cofających się należą Ci którzy się nie ucza w takich dziedzinach jak lekarz, nauczyciel czy nawet mechanik - nie musze chyba wyjaśniać dlaczego jeśli nie nadążasz za trendami jak np e-sport a edukacja to odpadasz. Cóż możesz uczyć WFu, muzyki lub historii ale nawet WF ewoluuje a muzyka to nie tylko Vivaldi, Bach lub jakieś cymbałki. Jesteście już dzisiaj gdzieś na poziomie afrykańskim a nawet niższym, bo w Afryce chce im się chcieć uczyć i uczyć się. Wy nawet nie znacie najnowszych badań e-sportu i wpływu na edukację, rozwiązania grupowe, współprace itd. Chcesz o tym porozmawiać? Zapytasz skąd mam takie dane? Nadążam choć nie jestem nauczycielem, nadążam bo chce nadążać, dane mam poprzez syna bezpośrednio z UEKu, ale tez słucham oczekiwań młodszego. Więcej ambicji poznawczych polecam, a nie ambicji zarobkowo-leniuchowatych.
    Wróce do mojego pytania od początku wątku : dam 2tyś zł podwyżki ale CO W ZAMIAN? Nadal 18 godzin przy tablicy, zacofanie i udawaną zadyszkę zapracowania?

    Spokojnie wyluzuj, jeszcze na długo przed strajkiem rozeznałem temat, a już przechodziliśmy naukę indywidualną domową (w Niemczech ale polskiego systemu tak aby nie stracić u syna rocznika) ze świetnym skutkiem (obecnie UEK z doskonałymi wynikami i stypendium). Spokojnie zatem, mam doświadczenie, wiem co wybrać i za co warto zapłacić.....skoro i tak korki młodemu płacę. Weź się wycisz deko. A jak chcesz porady jak to zrobić, zapraszam na kawę. Nauka domowa ma też wady ale o tym to inny temat np. jakby ktoś potrzebował do pracy pedagogicznej trochę danych.

    Z synami dyskutujesz, synów edukujesz, a co Grażynka na te mądrości?

    4 8 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    Jak węgorz omijasz temat własnej edukacji.... ciekawe dlaczego
    Syn na UEK-u przecież to państwowa uczelnia.... dziennie czy zaocznie, że tak z ciekawości zapytam

    Moje? W większości prywatne za moje ciężko zarobione pieniądze (a częściowo oddane na nauczycieli co to mnie mieli uczyć), podyplomowe także, kursów, szkoleń nie zliczę i też się sam na nie wysłałem (także negocjacyjne :-))) ). Raczej nie byłbym w tym miejscu patrząc na to co obecnie system i pracownicy mogą dostarczyć.
    Syn UEK dzienny, bo jakość jedna z lepszych. Ale strajk nie obejmuje uniwersyteckich, więc to słabe pytanie od strony logicznej ale odpowiedziałem. Raczej taki UEK i inne uczelnie na strajk pozwolić sobie nie mogą.....no i nie muszą. Nie chciałeś zostać na uczelni czy Cię nie chcieli?
    No to jak robimy? Zadanie domowe odrobione? Co ma wspólnego rozwój umysłowy i intelektualny a e-sport vs. system edukacji? I dlaczego Finowie są wplątani na najwyższym poziomie w jednym i drugim? Widzisz powiązanie czy już nic nie widzisz? Od środy (podobno) do roboty!

    barnaba44 napisał/a:

    Co do Finlandii to oprócz nie jednej wypitej (zimnej ) widziałam nie jedna szkołę i chętnie podyskutuję w tej kwestii.

    no tu nasza rozmowa się powoli kończy, z danymi chcesz rozmawiać? Przecież to nie ja stworzyłem ranking
    http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/1,157054,12467782,na-czym-polega-sekret-cudownej-finskiej-edukacji-ranking.html
    ależ nie nasz nauczyciel zalany nie raz Finlandią wie lepi bo widział i chce dyskutować o tym, że u nas cud, miód i maliny w szkolnictwie. Nie popadasz Ty w samozachwyt swojej wiedzy i systemu w którym pracujesz bo tak Cię nauczono i zacietrzewiono w głowie czy może za zimna Finlandia zaszkodziła?
    https://dziecisawazne.pl/10-roznic-pomiedzy-polskim-a-finskim-systemem-edukacji/

    Po prostu pewne sprawy musza wymrzeć w naturalny sposób aby coś się zmieniło w przeciwnym wypadku nie jesteście w stanie nadrobić różnicy między tymi którzy rozumieją np powiązanie z e-sportem lub taki fakt, że do np. Google aplikuje się nie tonami papierów ale zadaniem do rozwiązania. Nikt nie wnika czy jesteś np szewcem czy nauczycielem po PRLowskim UJ-ocie jeśli wspaniale piszesz oprogramowanie.

    1 4 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Moje? W większości prywatne za moje ciężko zarobione pieniądze (a częściowo oddane na nauczycieli co to mnie mieli uczyć), podyplomowe także, kursów, szkoleń nie zliczę i też się sam na nie wysłałem (także negocjacyjne :-))) ). Raczej nie byłbym w tym miejscu patrząc na to co obecnie system i pracownicy mogą dostarczyć.
    Syn UEK dzienny, bo jakość jedna z lepszych. Ale strajk nie obejmuje uniwersyteckich, więc to słabe pytanie od strony logicznej ale odpowiedziałem. Raczej taki UEK i inne uczelnie na strajk pozwolić sobie nie mogą.....no i nie muszą. Nie chciałeś zostać na uczelni czy Cię nie chcieli?
    No to jak robimy? Zadanie domowe odrobione? Co ma wspólnego rozwój umysłowy i intelektualny a e-sport vs. system edukacji? I dlaczego Finowie są wplątani na najwyższym poziomie w jednym i drugim? Widzisz powiązanie czy już nic nie widzisz? Od środy (podobno) do roboty!

    no tu nasza rozmowa się powoli kończy, z danymi chcesz rozmawiać? Przecież to nie ja stworzyłem ranking
    http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/1,157054,12467782,na-czym-polega-sekret-cudownej-finskiej-edukacji-ranking.html
    ależ nie nasz nauczyciel zalany nie raz Finlandią wie lepi bo widział i chce dyskutować o tym, że u nas cud, miód i maliny w szkolnictwie. Nie popadasz Ty w samozachwyt swojej wiedzy i systemu w którym pracujesz bo tak Cię nauczono i zacietrzewiono w głowie czy może za zimna Finlandia zaszkodziła?
    https://dziecisawazne.pl/10-roznic-pomiedzy-polskim-a-finskim-systemem-edukacji/

    Po prostu pewne sprawy musza wymrzeć w naturalny sposób aby coś się zmieniło w przeciwnym wypadku nie jesteście w stanie nadrobić różnicy między tymi którzy rozumieją np powiązanie z e-sportem lub taki fakt, że do np. Google aplikuje się nie tonami papierów ale zadaniem do rozwiązania. Nikt nie wnika czy jesteś np szewcem czy nauczycielem po PRLowskim UJ-ocie jeśli wspaniale piszesz oprogramowanie.

    Mój drogi Waldi- Vivaldi cały czas krążysz nad problemem własnego wykształcenia jak hmm pomyślmy, no dobra niech będzie sęp nad padliną... jakąż to uczelnię ukończyłeś.. powiedz szczerze i bez ściemy! Ja UJ a Ty? Co do syna gratulacje, chociaż poczekaj jeszcze chwilę bo z tego co słyszałem to za chwilkę co do wyższych uczelni możesz się zdziwić- mówię o możliwości „ trawienia” pomysłów Twojej władzy.
    Co do Finlandii to podstawowy problem leży w czasie przeprowadzania reform ich sensie oraz wpisaniem w system... reformować nie znaczy zaorywać Ty i twoja władza tego nie chwyta... nie podejmuj ze mną tematu edukacji włoskiej, fińskiej, niemieckiej ( śmiać mi się chce na Twoje wynurzenia odnośnie tej ostatniej) bo znam je od strony praktycznej i merytorycznej i wiem, że to co zrobiono w Polsce nie jest nawet opcją dla „bidoków”- używając twojego języka.
    Ocen tez bardzo proszę swoją współpracę z gimnazjum i liceum bo wiem, ze masz doświadczenia.... No śmiało odważ się

    3 6 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    bo wiem, ze masz doświadczenia.... No śmiało odważ się

    Sorry ucz się sama, na to trzeba chęci i pieniędzy. Doświadczenie zdobywaj też sama i też sorry. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Po UJocie wiem i widze i to po PRLowskim, takie samo gadanie jak Seneki: należy się, pieniądze idą z centrali, płatnik za Wasze usługi jest niezidentyfikowany, to system, aaaa z resztą z tego okresu jest sporo ludzi po UJocie którzy .....cóż nie mieli co z sobą zrobić i poszli do szkoły uczyć. Może w Twoim przypadku tak było, może nie. Mi wystarczy światopogląd zza zielonego stolika, wryty w głowę, protesty w celu szacunku :-). A tak poza reformą o której pisałem, że jest u nas spóźniona (także z powodu ZNP - kompletnie nic z tym nie zrobili ani za PO ani wcześniej ani teraz, gdzie byliście wtedy ze strajkami?) to wiadomo ale gdzie Wy nauczyciele byliście? Przespaliście rozwój po lodem w hibernacji? Generalnie za mało "nowości" macie do zaproponowania zwłaszcza pod kątem podejścia. Ty chyba się gubisz w tym co piszesz, do Ciebie nie dociera: mi nie chodzi o moje wykształcenie, to jest kompletne i z nadwyżką doświadczenia ja rozmawiam o Waszej "cieżkiej" 18-to godzinnej pracy vs młodzi ludzie obecnie szukający wsparcia, indywidualizmu, pochylenia się nad nimi itd. Wam na nich brakuje czasu, jesteście pozorantami zadyszki z powodu zapracowania, z marnymi efektami, z roszczeniami. Może warto tak na to spojrzeć.

    barnaba44 napisał/a:

    chociaż poczekaj jeszcze chwilę bo z tego co słyszałem to za chwilkę co do wyższych uczelni możesz się zdziwić- mówię o możliwości „ trawienia” pomysłów Twojej władzy.

    Tego nie zrozumiałem, nie wiem na co mam czekać? Ja nie czekam aż mi spadnie z centrali, wybieram alternatywę jak mi nie odpowiada. Rynek uzupełni pustki i błędy. Tak samo stanie się z podstawówkami i szkołami średnimi - już się dzieje, teraz to się nakręci szybciej.

    No i weź przestań się użalać, też zacznij wybierać. Wiem, niektórzy nie potrafią się "przestawić", "zaadaptować" i rozumiem Wasz kłopot tego wieku (najczęściej występuje w okolicy 50+) czasem wcześniej czasem później, cech ują się bezradnością ponieważ do tej pory było podane na tacy. Te czasy się już skończyły jakieś 10-15lat temu dzisiaj są już efekty.

    barnaba44 napisał/a:

    No śmiało odważ się

    a co Ty z giermkiem rozmawiasz, że mnie chcesz wziąć na te teksty ambicjonalne z podstawówki? Słabo, bardzo słabo. Bardziej inteligentnie, postaraj się, dasz radę. Już się odważyłem w tym wątku. Na więcej liczysz? Po co? Wiesz już wszystko.

    Pytanie mam na koniec: byłeś w piątek w pracy czy była to praca ....yyyy....znaczy strajk rotacyjny?

    Chyba się zaczniemy powtarzać więc bez sensu lepiej wątek od początku przeczytać, bo brak odpowiedzi: 1. zadanie domowe dostałeś i brak odpowiedzi (rozumiem, że musisz się doszkolić w procesie e-sport a edukacja) i 2. brak odpowiedzi co w zamian za podwyżkę?

    Seneka napisał/a:

    Z synami dyskutujesz, synów edukujesz, a co Grażynka na te mądrości?

    ciesze się, że zapamiętałeś lekcje z Passatem, Grażyną i kościołem w Pcimiu :-))) pytasz co u Twojej Grażynki....aaaa to nie wiem i nawet nie chce widzieć :-), a widzisz ja młode pokolenie potrafię słuchać. Teraz jestem na etapie e-sportu. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to tak rozwojowa dziedzina, można na niej nieźle zarobić, szkoły (co mądrzejsze) się zaczynają interesować tematem, nauczycieli (trenerów) brakuje ale to nie dla Ciebie choć jakieś tam miejsce mógłbyś sobie znaleźć (choć sobie z Twoim obecnym podejściem nie wyobrażam). Świat dużych pieniędzy dla szkoły i ludzi, na bieżąco można dotrzeć do młodych, można zmienić kąt patrzenia, zdobyć szybko szacun (a nie strajkami), sporo możliwości. Na razie się uczę tematu.
    Zastanówcie się wszyscy dlaczego np UEK i nie tylko w to wchodzi? ....wtedy kiedy Wy strajkujecie inne szkoły odjeżdżają. Wsiadacie czy marudzicie?
    http://juwenaliauek.pl/2018/04/12/uekgamingstage/
    https://www.meetlan.pl/event/uek-gaming-stage-i-optimus-i-juwenalia-uek-2019/

    1 4 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    Kra kra kra ćwir ćwir ćwir . Tu nie Naród tylko. Zbir.
    Dlaczego nauczyciele strajkują?
    Chcą pieniędzy.
    Dlaczego nie porzucić socjalizm (np. karta nauczyciela) i dać im zarobić adekwatnie do wymagań rynkowych?

    4 3 Cytuj
  • 21 kwi 2019

    Ps. Do sumienia nauczycieli. Czy nauczyciel WF , biologii, plastyki fizyki, historii ekonomiki .... Etc. Jest równy? Czy powinien zarabiać od np zaangażowani a?

    3 3 Cytuj
  • 21 kwi 2019
    kibic111 napisał/a:

    Kra kra kra ćwir ćwir ćwir . Tu nie Naród tylko. Zbir.
    Dlaczego nauczyciele strajkują?
    Chcą pieniędzy.
    Dlaczego nie porzucić socjalizm (np. karta nauczyciela) i dać im zarobić adekwatnie do wymagań rynkowych?

    taaaa spróbuj odciągnąć od koryta, oceniam że jakieś 80% trzeba by było oderwać końmi. Jest na prawdę bardzo mało nauczycieli z wyboru, ale Ci bez problemu znaleźliby zatrudnienie i sprostali wymaganiom skoro nie potrafią obojętnie przejść koło ucznia. Zauważyłeś jak trudno uzyskać odpowiedzi nt. jakości pracy w tym zawodzie?

    1 3 Cytuj
  • 22 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    taaaa spróbuj odciągnąć od koryta, oceniam że jakieś 80% trzeba by było oderwać końmi. Jest na prawdę bardzo mało nauczycieli z wyboru, ale Ci bez problemu znaleźliby zatrudnienie i sprostali wymaganiom skoro nie potrafią obojętnie przejść koło ucznia. Zauważyłeś jak trudno uzyskać odpowiedzi nt. jakości pracy w tym zawodzie?

    Nudny jesteś z ta jakością. Popytaj nauczycieli jak „doceniana” jest jakość
    ich pracy....popytaj wśród znajomych (o ile ich masz)to się dowiesz
    Odpowiadasz „półgębkiem” na niektóre pytania na inne ci się nie chce- marnym jesteś dla mnie adwersarzem.

    kibic111 napisał/a:

    Ps. Do sumienia nauczycieli. Czy nauczyciel WF , biologii, plastyki fizyki, historii ekonomiki .... Etc. Jest równy? Czy powinien zarabiać od np zaangażowani a?

    Niech urzędnik, mechanik, bileter, sprzedawca, górnik, kelner tez zarabiają w zależności od zaangażowania ! A czy Tobie płacą w ten sposób? Jaka to praca? 200% normy to juz kiedyś było.

    3 3 Cytuj
  • 22 kwi 2019

    „Pytanie mam na koniec: byłeś w piątek w pracy czy była to praca ....yyyy....znaczy strajk rotacyjny? „

    Buhaha i tutaj tadam najlepsze!!!! Wyobraź sobie, że byłem!!!!
    Co do uczelni to chcieli mnie i chcą nadal!
    Co do „reformy” szkolnictwa wyższego wprowadzanej przez takich co to są za ale przeciw to poczytaj o pomysłach to zrozumiesz.

    5 2 Cytuj

Odpowiedz