Forum » Myślenice

Zwroty Pit 2020

  • 4 mar 2021

    Ja wysłalem 16 lutego przez stronę wczoraj zwrot na konto.

    Cytuj
  • 4 mar 2021

    Kurcze...ciekawe czemu tak...ponoc robia pokolei...ech...

    Cytuj
  • 4 mar 2021

    Sama się zastanawiam jak to jest

    Cytuj
  • 5 mar 2021

    Sprawdzał ktoś status na e PIT?

    Cytuj
  • 5 mar 2021
    Ja90 napisał/a:

    Sprawdzał ktoś status na e PIT?

    Jakto sie sprawdza i gdzie itp?

    1 Cytuj
  • 5 mar 2021

    Na stronie e PIT. Ale u mnie nic się dalej nie zmienia od daty złozenia

    Cytuj
  • 5 mar 2021
    Ja90 napisał/a:

    Na stronie e PIT. Ale u mnie nic się dalej nie zmienia od daty złozenia

    Ale potwierdzenie UPO ci przyszlo?

    Cytuj
  • 5 mar 2021

    Mam tylko ze PIT został zlozony

    Cytuj
  • 7 mar 2021

    17 lutego złożyłem epit. KDR 5 marca zwrot na konto.

    1 Cytuj
  • 8 mar 2021

    Może mi ktoś napisać co mu wyskakuje na statusie? Zaczynam się martwić.,że coś źle złożone zeznanie PIT?

    2 Cytuj
  • 8 mar 2021
    Ja90 napisał/a:

    Może mi ktoś napisać co mu wyskakuje na statusie? Zaczynam się martwić.,że coś źle złożone zeznanie PIT?

    ja mam status 200 - czyli że złozone prawidłowo i odebrane i ściągnięte potwierdzenie UPO - czyli ,że twój Pit został właśnie odebrany przez ministrestwo finansów i przesłany do US myślenice.... ale mimo ,że to mam nadal cisza... nie mam zwrotu za pare dni minie miesiąc od złożenia w formie elektronicznej.... nigdy tyle nie czekałam tez się już martwie,... wiem ,że maja 45 dni,.. ale jednak zawsze do 2 tyg zwrot był na koncie..

    1 2 Cytuj
  • 9 mar 2021
    norka napisał/a:

    ja mam status 200 - czyli że złozone prawidłowo i odebrane i ściągnięte potwierdzenie UPO - czyli ,że twój Pit został właśnie odebrany przez ministrestwo finansów i przesłany do US myślenice.... ale mimo ,że to mam nadal cisza... nie mam zwrotu za pare dni minie miesiąc od złożenia w formie elektronicznej.... nigdy tyle nie czekałam tez się już martwie,... wiem ,że maja 45 dni,.. ale jednak zawsze do 2 tyg zwrot był na koncie..

    A na jakiej str. Pani sprawdza

    2 Cytuj
  • 9 mar 2021

    ja zlozylam elektronicznie 1.02. wiadomo licza od 15 go ale nadal cisza a w satusie pisze twoj pit zostal poprawnie zlozony zajmujemy sie twoja nadplata i taki komunikat mam od 2 tyg. woj. wielkopolskie

    1 3 Cytuj
  • 9 mar 2021
    Ja90 napisał/a:

    A na jakiej str. Pani sprawdza

    ja rozliczałam pit programem e-pit i tam jest "status" i pisze kod statusu - poprawny kod to 200 i można automatycznie wtedy pobrać UPO

    Cytuj
  • 11 mar 2021

    23.02 PIT wysłany wczoraj przelew na konto

    Cytuj
  • 12 mar 2021

    rok w rok ten sam problem i te same pytania.

    3 Cytuj
  • 12 mar 2021

    Są te same pytania ..bo to niezrozumiale...wiadomo ze zwrot i tak musi do nas dotrzec itp..niemniej irytujace jest podawanie nieprawdziwych informacji przez US jakoby rozliczali Pity pokolei..od najwczesniej zlozonych czyli.od.15 lutego...skoro skladamy 15 lutego elektornicznie i do.tej pory nie ma zwrotu a inni skladali pod koniec lutego czy początkiem marca i po 5 dniach dostają zwrot to cos tu nie tak...pokolei napewno nie jest...i stąd pytania ...

    1 2 Cytuj
  • Anty 12 mar 2021
    Anuska napisał/a:

    Są te same pytania ..bo to niezrozumiale...wiadomo ze zwrot i tak musi do nas dotrzec itp..niemniej irytujace jest podawanie nieprawdziwych informacji przez US jakoby rozliczali Pity pokolei..od najwczesniej zlozonych czyli.od.15 lutego...skoro skladamy 15 lutego elektornicznie i do.tej pory nie ma zwrotu a inni skladali pod koniec lutego czy początkiem marca i po 5 dniach dostają zwrot to cos tu nie tak...pokolei napewno nie jest...i stąd pytania ...

    A nie prościej po prostu uzbroić się w cierpliwość i zaczekać? Należy ci się zwrot to go dostaniesz. Elektronicznie złożony PIT uprawnia do zwrotu w 45 dni. Planując budżet domowy wystarczy założyć maksymalnie odległą datę zwrotu i tak dostosować wydatki.

    Jakieś oficjalne stanowisko urzędów skarbowych, że rozliczają po kolei, czy to takie założenie? Bo w Internecie informacji nie ma na ten temat.

    Faktycznie co roku jest ta sama dyskusja i brak cierpliwości.

    2 1 Cytuj
  • 12 mar 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    A nie prościej po prostu uzbroić się w cierpliwość i zaczekać? Należy ci się zwrot to go dostaniesz. Elektronicznie złożony PIT uprawnia do zwrotu w 45 dni. Planując budżet domowy wystarczy założyć maksymalnie odległą datę zwrotu i tak dostosować wydatki.

    Jakieś oficjalne stanowisko urzędów skarbowych, że rozliczają po kolei, czy to takie założenie? Bo w Internecie informacji nie ma na ten temat.

    Faktycznie co roku jest ta sama dyskusja i brak cierpliwości.

    Pieniążki nie maja wpływu u mnie na budżet ale wiadomo że miło dostać lekki zastrzyk gotówki - informacje o tym że rozliczają pokolei od najwczesniej złożonych pitów otrzymałam bezpośrednio(telefonicznie) od Pani zajmującej rozliczaniem PIT w US Myślenice

    1 2 Cytuj
  • Anty 12 mar 2021
    Anuska napisał/a:

    Pieniążki nie maja wpływu u mnie na budżet ale wiadomo że miło dostać lekki zastrzyk gotówki - informacje o tym że rozliczają pokolei od najwczesniej złożonych pitów otrzymałam bezpośrednio(telefonicznie) od Pani zajmującej rozliczaniem PIT w US Myślenice

    Telefonicznie możesz uzyskać każdą informację, liczy się to co jest na piśmie - a informacji o sposobie rozliczania i wypłacania nadpłaconego podatku w internecie po prostu nie ma.

    Skoro nie mają u Ciebie wpływu na budżet to po co tyle wiadomości w ostatnich dniach? Cierpliwie czekaj. Serio.

    2 1 Cytuj
  • 12 mar 2021

    Telefonicznie też jest wiążące wkońcu urzędnik państwowy udziela informacji...czekam i tyle w temacie a myśle że forum istnieje do.poruszania różnych kwestii -pytania i dyskuska jest w wątku dotyczących pitow- wiec osoby zainteresowane tematem wchodzą na dany wątek...skoro ty tu jesteś to chyba tez z powodu dyskusji /pytań urzędowo -pitowych -a jesli nie to nie wiem.po co...bez odbioru i.miłego dnia:-)

    2 2 Cytuj
  • Anty 12 mar 2021
    Anuska napisał/a:

    Telefonicznie też jest wiążące wkońcu urzędnik państwowy udziela informacji...czekam i tyle w temacie a myśle że forum istnieje do.poruszania różnych kwestii -pytania i dyskuska jest w wątku dotyczących pitow- wiec osoby zainteresowane tematem wchodzą na dany wątek...skoro ty tu jesteś to chyba tez z powodu dyskusji /pytań urzędowo -pitowych -a jesli nie to nie wiem.po co...bez odbioru i.miłego dnia:-)

    Tu nie chodzi o zabranianie komuś pisania, tylko zwrócenie uwagi, że co roku jest ta dyskusja i że niepotrzebnie ludzie się pieklą, że nie otrzymali zwrotu, skoro urząd ma 45/60 dni na zwrot i jeśli się on należy to zostanie zwrócony.
    Telefonicznie nie jest wiążąco, liczy się papier i procedura, a że nigdzie nie ma informacji o konkretnych procedurach jak wychodzą przelewy z poszczególnych US i jakie są zalecenia, lepiej po prostu być cierpliwym i nie tracić co roku czasu na forum by się emocjonować, że "jeszcze nie przyszło". Tylko tyle - dla własnego zdrowia psychicznego i żeby nie robić nadmiernego i niepotrzebnego szumu,.

    2 Cytuj
  • 16 mar 2021

    Czy ktoś już dostał zwrot z pita składanego 1 marca ?

    PS: Jeśli masz jakiś zbędny i durny komentarz to daruj sobie ;) bo zauważyłam że dużo filozofów się ukazuje i się najlepiej na wszystkim zna :)

    Ale ja za rady zbędne podziękuje odrazu mówię na przód

    3 Cytuj
  • Anty 16 mar 2021
    Optymista1 napisał/a:

    Czy ktoś już dostał zwrot z pita składanego 1 marca ?

    PS: Jeśli masz jakiś zbędny i durny komentarz to daruj sobie ;) bo zauważyłam że dużo filozofów się ukazuje i się najlepiej na wszystkim zna :)

    Ale ja za rady zbędne podziękuje odrazu mówię na przód

    Nie, nie daruje sobie zbędne komentarza - skoro praktycznie jedyna Twoja aktywność na stronie to wypowiedzi w tym wątku i pieklenie się kiedy dostaniesz zwrot (żenada).
    Mają 45/60 dni na zwrot. Po prostu czekaj

    Pzdr.

    2 Cytuj
  • 16 mar 2021

    [cytat=AntyPatusMyslenice]Nie, nie daruje sobie zbędne komentarza - skoro praktycznie jedyna Twoja aktywność na stronie to wypowiedzi w tym wątku i pieklenie się kiedy dostaniesz zwrot (żenada).
    Mają 45/60 dni na zwrot.

    CZY moja aktywność jest na stronie czy jej nie ma Ciebie to powinno gó**o interesować. ;) jest ona po to żeby pytać . A to że mają tyle dni na zwrot , to też wiem chyba do najmądrzejszych nie należysz jak widać bo każdy taka wiedzę posiada . I żenujące to są Twoje wypowiedzi w których do każdego się przywalasz ... chyba nie masz co w domu robić jak widać albo poprostu masz problem i wyładowywujesz swoje flustracje na innych . Ale akurat odpowiedzi od Ciebie nie uznaje za jakąś pomocną i udaje że jej wogole nie było , tak mi będzie wygodniej . MIŁEGO DNIA i złap gdzieś tak po drodze dobry humor bąbelku ;)

    1 2 Cytuj

Odpowiedz