Forum » Myślenice

Gdzie na grzyby...?

  • 2 lis 2011

    W tym roku grzyby były na przełomie lipca/sierpnia . Uzbierałam tyle praw*****ów, że mam ponad litrowy słój suszu na wigilię Nigdy nie czekam na tzn grzybowy okres czyli jesień tylko robię "obczajkę" na placu końskim gdy się grzyby pojawią od razu do lasu i stąd zawsze jakieś zapasy są :) zaznaczam zbieram w okolicznych wręcz myślenickich lasach.

    2 1 Cytuj
  • 9 lis 2011

    [quote=kasiaaaa] Niestety nie...:(
    W Tym roku koszyczek przydał mi się jedynie do stworzenia udanej stylizacji "na grzybiarza" ;-) [/quote]
    Szkoda, pozostają już w zasadzie nadzieje na przyszły rok, może dopisze szczęście?;-)

    Cytuj
  • 11 lis 2011

    Ponad litrowy słój powiadasz grzybiarka....???Ooo grzybiarka.. to mam nadzieję, że zgodnie z tradycją nie zapomnisz przygotować wolnego miejsca przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa:-)
    W końcu nie wszyscy mieli tyle szczęscia co Ty ( mimo regularnej obczajki na końskim i wywiadu środowiskowego ) i kto wie czy w tym roku nie skorzystają z tego pięknego zwyczaju i nie wproszą się na grzybową...:-)

    Trekku
    Taaa "szkoda" -jasne, jasne...;-)Myślałam naiwnie, że może chociaż Ty zdradzisz mi tu jakieś konkrety, ale widzę że nie jesteś koleżeński trekuu, oj nie jesteś...:P

    Cytuj
  • 11 lis 2011

    A topik to już chyba zamykamy, teraz sezon na sanki i relaksy..:-)

    1 Cytuj
  • 11 lis 2011

    [quote=kasiaaaa] A topik to już chyba zamykamy, teraz sezon na sanki i relaksy..:-) [/quote]
    Niekoniecznie.. chętnych na grzybobranie mogę zabrać z końskiego choćby jutro;-)

    Cytuj
  • 14 lis 2011

    Niekoniecznie.. chętnych na grzybobranie mogę zabrać z końskiego choćby jutro;-) [/quote]

    Mrożonych grzybków nie lubię, ale piszę się na to za rok:-)

    1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Czy ktoś rozpoczął już sezon

    Cytuj
  • 19 cze 2012

    Na końskim rynku kobiecina miała kilkadziesiąt praw*****ów.

    Czyli już rosną.

    1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    [quote=gość: buka] Na końskim rynku kobiecina miała kilkadziesiąt praw*****ów. Czyli już rosną. [/quote]

    Ooooo dzięki za cynk:-)

    2 Cytuj
  • 6 lip 2012

    proszę i informację o grzybach w okolicy Chełma i Ukleiny w tych dniach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    gość: grzybiarka] proszę i informację o grzybach w okolicy Chełma i Ukleiny w tych dniach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Grzybiarko: mało aktywnych grzybiarzy na tym forum i chyba nie chcą dzielić się swoimi osiągnięciami lub porażkami.Prędzej dowiesz się na forum "na grzyby". Tam widać,że są grzybiarze co podzielą się swoją wiedzą. Ja na tym upale fizycznie nie potrafię iść do lasu - starość nie radość, więc niestety nie mogę pomóc

    1 Cytuj
  • 14 lip 2012

    zapraszam na grzyby po 20 lipca okolice ,Kornatka ,Zasań, Wiśniowa . Coś powinno być. Ale to zależy od pogody.

    1 1 Cytuj
  • 29 lip 2012

    Byłam wczoraj w Osieczanach - nie powiem bo było "nawet dobrze" (40 praw*****ów). Po tym co widziałam w czwartek i piątek na "końskim" spodziewałam się jednak lepszych zbiorów.

    2 Cytuj
  • 29 lip 2012

    Potwierdzam wysyp, ale grzyby są baaaaaaardzo robaczywe. Z dwóch koszy grzybów została mi połowa, reszta wylądowała w koszu na śmieci.

    2 Cytuj
  • Merdox 31 lip 2012

    Szybko się ten wysyp skończył... byłem wczoraj i dziś w Osieczanach i znalazłem 4 podgrzybki.. :-(
    Ściółka sucha jak pieprz.

    Cytuj
  • Emilia Sokołowska 15 gru 2020

    A co tu w tym temacie taka cisza ? Czyżby nikt już nie zbiera grzybów ? :)

    3 2 Cytuj

Odpowiedz