Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 22 lip 2011

    W zakrystii ludzie dają "co łaska".
    Ale wielu mysli: nie może byc taniej?

    6 3 Cytuj
  • 23 lip 2011

    co łaska ale poniżej stówy to się minka skrzywia :)

    8 3 Cytuj
  • 23 lip 2011

    poniżej 2 stów chyba :P

    7 2 Cytuj
  • 23 lip 2011

    Podobno poniżej tysiąca, a może to chodziło o dwa .....

    5 3 Cytuj
  • 23 lip 2011

    Dla tych dzieci wyjazd na taki obóz powinien być oderwaniem się od smutnej rzeczywistości. . .Oby ta rzeczywistość nie okazała się kiedyś tragiczna w skutkach na tym obozie.Podzwońcie drodzy rodzice do swoich pociech ..dobrze radzę..

    7 4 Cytuj
  • 24 lip 2011

    Cygnusie, a w jaki sposób Pan Jezus poruszał się po ziemi ?!

    5 4 Cytuj
  • 24 lip 2011

    nawet za poświęcenie samochodu w św. Krzysztofa trzeba bulić :P

    5 5 Cytuj
  • 24 lip 2011

    [quote=gość: wierzOŁcy] Cygnusie, a w jaki sposób Pan Jezus poruszał się po ziemi ?! [/quote]

    Miał wypasionego osła oraz jacht z napędem wiatrowym.

    6 4 Cytuj
  • 24 lip 2011

    Jedno jest pewne, świętują ubóstwo a rozbijają się mercedesami.
    A jak do umierającego z ostatnim namaszczeniem to i tak trzeba podjechać bo merca szkoda.
    Merc jest tylko na dojazdy do haciendy k/ Kalwarii.

    10 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 lip 2011

    Co do finansów parafialnych to coś gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Widać, ze nikt z was nie wie jak to z tym jest. W sumie ja też za dużo nie wiem. Powtarzacie to co gdzieś tam usłyszeli niekoniecznie prawdziwe i tyle.

    To prawda, że niekiedy mniej luksusów powinni mieć księża, ale do ******* nie tylko oni, ale większość nas Europejczyków to dotyczy!!! Krytykować to umiemy wspaniale szczególnie innych, ale pochwalić za cokolwiek i kogokolwiek to już często nie ma komu.

    Przywoływanie faktu, że Pan Jezus nie jeździł samochodem po ziemi to jest po prostu niepoważne albo nieprzemyślane.

    Dlaczego 1000 razy częściej wypominamy kasę ofiarowywanym księżom niż wróżkom itp. Za zdjęcie uroku trzeba więcej dać, niż to co wypada za zamówioną Eucharystię ofiarować.

    Ta dostanę pełno teraz minusów. Doprawdy wali mnie to choć na pewno nie jestem całkiem anonimowy

    14 12 Cytuj
  • 24 lip 2011

    sh_ma wydaje mi sie ze chcesz skierowac dskusje na inny tor i dobierasz przyklady tak absurdalne, ktore maja dzialac jako wabik ale nie sa na temat. tak wiec trzymaj sie tematu, rowniez uwazam ze ksieza zyja ponad stan

    7 2 Cytuj
  • 25 lip 2011

    Wprowadzić stawki na usługi kościelne i opodatkować bez wyjątku. Jak państwo zacznie ich skrupulatnie rozliczać z każdej złotówki z niedzielnej zbiórki, zapewniam że przestaną kupować tak drogie pojazdy i bawić się w lokalach o wyższym niż przeciętny standardzie. Państwo potrafi wykończyć każdego podatkami dlatego Kościół zapewnił sobie fiskalną nietykalność konkordatem.

    [quote=sh_ma]Ta dostanę pełno teraz minusów. Doprawdy wali mnie to choć na pewno nie jestem całkiem anonimowy[/quote]
    Rozczarowują mnie takie stwierdzenia w komentarzach. A zwłaszcza u osób z którymi prowadzę polemiki.

    14 4 Cytuj
  • 25 lip 2011

    [quote=Mysleniczanin007] Wprowadzić stawki na usługi kościelne i opodatkować bez wyjątku. Jak państwo zacznie ich skrupulatnie rozliczać z każdej złotówki z niedzielnej zbiórki, zapewniam że przestaną kupować tak drogie pojazdy i bawić się w lokalach o wyższym niż przeciętny standardzie. Państwo potrafi wykończyć każdego podatkami dlatego Kościół zapewnił sobie fiskalną nietykalność konkordatem. [/quote]

    taki powinien być standard dla wszystkich, którzy mają do czynienia z pieniędzmi. ale w naszym kraju to chyba nie przejdzie, bo są równi i równiejsi.

    7 4 Cytuj
  • 25 lip 2011

    w związku z najgorszą od ponad 60 lat plagą suszy, która spowodowała klęskę głodu w krajach tzw. Rogu Afryki każdego dnia umierają dorośli i dzieci. wg. ONZ bezpośrednio zagrożone jest życie ok. 12 mln osób. czy Kościół im pomaga? czy przywódcy kościelni są gotowi wyrzec się części luksusów, by ratować życie ludzkie, które wg. głoszonych przez nich doktryn jest największą wartością?
    http://fakty.interia.pl/swiat/news/katastrofalna-sytuacja-zagrozone-zycie-12-mln-ludzi,1672334

    5 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 25 lip 2011

    Absurdem jest, że kasę którą się daje księdzu wielu wypomina, a wróżkom jakoś nie. Osoba niewierząca nie widzę powodów aby widziała różnicę między jednym a drugim. A nie są to małe pieniądze. Wspomniane zdjęcie uroku 120zł.

    Co do pomocy Afryki najpierw popatrzmy na siebie a potem na innych.

    Zgodzę się że finanse kościelne itp powinny być bardziej jawne, ale wprowadzaniu cennika mówię nie.

    7 10 Cytuj
  • 25 lip 2011

    [quote=sh_ma] Absurdem jest, że kasę którą się daje księdzu wielu wypomina, a wróżkom jakoś nie. [/quote]

    buhahaha:) ale pojechałeś! może dla ciebie ksiądz = wróżka, jednak dla ludzi poważnych, to osoba, która jest "widocznym znakiem" Chrystusa w Kościele. ma być wzorem realizacji Jezusowej nauki. ludzie obserwując go będą patrzeć przede wszystkim na jego życiową postawę, a nie na słowa. pozwolę sobie na porównanie do nauczyciela przedmiotu. jeśli np. polonista będzie robił rażące błędy w pisowni i mowie, to jaki będzie z niego nauczyciel?
    wiadomo, że ksiądz to też człowiek skażony grzechem ale do grzechów trzeba się przyznać, przeprosić, zadośćuczynić, a nie ukrywać ich i udawać, że nic się nie stało. tak niestety dzieje się w Kościele i to powoduje rozczarowanie coraz większej liczby osób i odejścia z kościoła. odchodzą nie tylko wierni ale też wielu uczciwych kapłanów, zakonników i zakonnic.
    ukrywanie strasznych i licznych grzechów stało się normą

    http://fakty.interia.pl/religia/news/irlandia-zgromila-watykan-napiecie-rosnie,1672529
    http://wyborcza.pl/1,86733,7535640,Afera_pedofilska_w_niemieckim_Kosciele.html

    11 5 Cytuj
  • 25 lip 2011

    Ot i całe społeczeństwo ! Brawo !

    4 1 Cytuj
  • 25 lip 2011

    Polska w pigułce ?

    3 2 Cytuj
  • 26 lip 2011

    witam widzę że temat trochę zeszedł z toru na temat wiadomy. szkoda. no ale cóż widocznie sprawa luksusów księży i osób z nim powiązanych trapi parafian.[quote=gość: caramba] sh_ma napisał/a: Absurdem jest, że kasę którą się daje księdzu wielu wypomina, a wróżkom jakoś nie.

    buhahaha:) ale pojechałeś! może dla ciebie ksiądz = wróżka, jednak dla ludzi poważnych, to osoba, która jest "widocznym znakiem" Chrystusa w Kościele. ma być wzorem realizacji Jezusowej nauki. ludzie obserwując go będą patrzeć przede wszystkim na jego życiową postawę, a nie na słowa. pozwolę sobie na porównanie do nauczyciela przedmiotu. jeśli np. polonista będzie robił rażące błędy w pisowni i mowie, to jaki będzie z niego nauczyciel?
    wiadomo, że ksiądz to też człowiek skażony grzechem ale do grzechów trzeba się przyznać, przeprosić, zadośćuczynić, a nie ukrywać ich i udawać, że nic się nie stało. tak niestety dzieje się w Kościele i to powoduje rozczarowanie coraz większej liczby osób i odejścia z kościoła. odchodzą nie tylko wierni ale też wielu uczciwych kapłanów, zakonników i zakonnic.
    ukrywanie strasznych i licznych grzechów stało się normą

    http://fakty.interia.pl/religia/news/irlandia-zgromila-watykan-napiecie-rosnie,1672529
    http://wyborcza.pl/1,86733,7535640,Afera_pedofilska_w_niemieckim_Kosciele.html [/quote]
    zgadzam się w 100% z carambą

    póki co we flocie samochodów znajdują się
    mercedes nówka srebrny niedawno wymieniany merc na lepszego merca
    vw passat nówka niedawno wymieniany, wcześniej terenowy wiadomo trzeba się wyszaleć w terenie
    vw golf nówka srebrny, własność zakrystiana, zbierał w kosz wiklinowy to ma

    8 3 Cytuj
  • 26 lip 2011

    Otóż właśnie, zbierał i ma. I Wy drodzy parafianie też zbierajcie, a zaprawdę powiadam Wam, mieć będziecie.
    A jeżeli Wasze serca są lepsze niż grzesznych księży, to podzielicie się z bliźnimi i nie będziecie oglądać sie na to co czynią inni, bo przykład może brać dziecko z rodziców, dorosły człowiek sam powinien wiedzieć jaka droga kroczyć. Amen.

    9 14 Cytuj
  • 26 lip 2011

    Nawiązując do zbierania w kosz wiklinowy;

    Majątek Kościoła:

    Kościoły i kaplice 17 533

    Grunty ok. 160 tys. ha (od 1989 r. Kościół zwiększył swój stan posiadania o ok. 120 tys. ha)

    Przedszkola i szkoły podstawowe 1240

    Szkoły średnie 417

    Szkoły wyższe i uniwersytety 69

    Szpitale 33

    Ambulatoria 244

    Domy opieki 267

    Sierocińce 538

    Katolickie oficyny wydawnicze 120

    Gazety i czasopisma 300 tytułów

    Rozgłośnie radiowe 50 (w tym: 1 ogólnopolskie radio Maryja, 38 rozgłośni diecezjalnych, 9 rozgłośni Radia Plus, 2 zakonne stacje radiowe w Niepokalanowie i Jasnej Górze, 1 ogólnopolska telewizja Trwam)

    http://www.polityka.pl/kraj/1509302,1,kosciol-w-liczbach.read

    A tak na marginesie to parafianie powinni właśnie zaglądać do garaży Adama. Bo to z ich pieniędzy finansowane są owe pojazdy. A samochód wysokiej klasy traci na wartości nawet kilkanaście tysięcy rocznie....
    Czy to dobry sposób na inwestowanie pieniędzy Wiernych??

    10 9 Cytuj
  • 26 lip 2011

    Zastanawiam sie czym kierują się osoby klikające minusy do mojego postu wyżej. Może napisałem nie wygodną prawdę, prawda boli.

    6 16 Cytuj
  • 26 lip 2011

    W dyskusję wchodzić nie chcę, bo ma ona sens wtedy i tylko wtedy jeżeli adwersarz z założenia nie odrzuca wszystkiego co jest argumentem. Ale zawsze mi się podobało stwierdzenie: zazdrościsz księżom? To dlaczego księdzem nie zostałeś? (fakt, niesprawiedliwe to jest bo kobiecie tak ripostować się nie da)
    A tak poważnie, każde środowisko ma ludzi "świętych" i grzesznych, obojętne czy to księża, przedsiębiorcy, służby mundurowe, politycy... można by tutaj to mnożyć. Oczywiście wszyscy mamy prawo wyrażać swoje opinie ale nie mnie to oceniać i osądzać - dlatego powstrzymam się od tego.

    4 8 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 lip 2011

    Bardzo proszę nie komentować mojego zdania wyrwanego z kontekstu.

    2 6 Cytuj
  • 26 lip 2011

    Czytam te wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie dają na tacę, a być może nawet nie chodzące do kościoła... ale tak to już w naszym kraju jest. Ja jako, że nie interesuję się wędkarstwem nie chodzę na zebrania PZW, ani nie opłacam składek tego stowarzyszenia, chociaż cały myślenicki Zarząd znam....
    Pozdrawiam :)

    6 11 Cytuj

Odpowiedz