Forum » Myślenice

Wycinka drzew!!!

  • 21 mar 2010

    W tej oazie koniecznie CYRK i jego papugi!!

    Cytuj
  • 21 mar 2010

    powiedzcie mi nie wiem czy ten temat był poruszany, bo nie chce mi się czytać tych wszystkich stron - lenistwo. jesli się powtórzę to z góry przepraszam. chodzi mi o to że przecież Park na Zarabiu ma już swoje lata, drzewa też nie są już młode w większości, w związku z tym czy nie chroni ich polskie prawo ? czy nie są Pomnikami Przyrody?, i czy urzędnicy mogli sobie po prostu tak postanowić wycinamy i tyle ? - z tego co widziałem to praktycznie każde drzewo na zarabiu w parku jest do wycięcia, to będzie masakra oni chcą tam pustynię zrobić ? co te drzewa im przeszkadzają ?

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Witam, temat był poruszany ale sprawa dopiero teraz zacznie być aktualna. Drzewa są zaznaczone jak twierdzi Urząd w celach inwentaryzacyjnych i pomimo że wygląda to absurdalnie (cały park z zaznaczonymi drzewami jak do wycinki) trzymamy za słowo. Ale nie tylko za słowo bo nie jesteśmy naiwni. Po świętach ma być gotowy projekt tzw rewitalizacji parku i z niego dokładnie (mamy nadzieję) dowiemy się jak będzie ona wyglądać, czy i ile będzie wyciętych drzew i jakie postawione zabudowania. Jako nowo powstałe stowarzyszenie "Grupa Chyłkiem" będziemy tę sprawę monitorować i nagłaśniać gdyby okazało się że Urząd nie postara się o szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie. Bo wygląd naszego jedynego dużego parku miejskiego to sprawa wszystkich mieszkańców. Pozdrawiamy.

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    [quote]Burmistrz wytłumaczył wycinanie dzrew bezpieczeństwem obywateli miasta i umotywował to postawą miasta w Niemczech które odwiedził , w mieście owym drzewa wycina się cały czas bez jakichkolwiek konsultacji i powodów w celu zapewnienie porządku i czystości - co nasz przywódca pochwalił i pragnie zapewne przenieść na nasz grunt (cóż nic tak "korzystnie" nie zmieniło świata jak Deutsche Ordnung , o czym dobry historyk wiedzieć powinien)[/quote]
    To chyba żart prawda? Jeśli nie proszę o podanie źródła bo nie uwierzę.

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Ostatnio miałam okazję sporo spacerować po Myślenicach. Dawniej zawsze zwracałam uwagę na tereny zielone podziwiając drzewa, krzewy i kwiaty. Teraz unikam patrzenia na drzewa w naszym mieście, bo to smutny widok. Wiele z nich zostało wyciętych, wiele trwale okaleczonych. Nie zauważyłam, żeby sterczące po ogłowieniu kikuty były zabezpieczone przed chorobami.
    Wg. mnie ma wiarygodnego usprawiedliwienia dla takiego barbarzyństwa jakie u nas miało miejsce:(

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Laozi wypowiedź padła podczas spotkania z licealistami na Zarabiu .
    Może przeinaczyłem jakieś pojedyńcze słowo ale ogólny sens wypowiedzi był taki sam
    (to co w nawiasie to moja interpretacja) , a najważniejszym argumentem było bezpieczeństwo i to że za ewentualne szkody mieszkańców odpowiada Urząd Gminy , czyli drzewa trzeba usuwać.

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Luna trudno jest znaleźć większe drzewo bez wyciętych gałęzi , i ogólenie mam wrażenie pustki jeżeli chodzi o zieleń gdy przechodzę przez centrum (i nie tylko przez centrum)

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    errata do mojego powyższego wpisu:
    Wg. mnie NIE ma wiarygodnego usprawiedliwienia dla takiego barbarzyństwa jakie u nas miało miejsce:(

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Z tego co wiem i co zreszta widać, wycinką zajmowali się ludzie często bez odpowiedniego doświadczenia. Tylko kto to ma weryfikować, pewnie posiadanie pilarki i chęć wykonania usługi były wystarczającym kryterium.

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Wycinką drzew i ogólnie pojętym utrzymaniem zieleni powinna zajmować się profesjonalna firma, wyłaniana przez burmistrza w drodze przetargu. Tyle z teorii. Może trzeba zawiadomić Inspektorat Ochrony Środowiska lub inną tego typu jednostkę?

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Drzewa !! kupy psie !! A może pomoc np dla ofiar trzęsienia ziemi????

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Nie wycinanie drzew , nie wiąże się z kosztami . Wycinanie wiąże się z kosztami dla budżetu ,zdrowia i estetyki miasta.

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Sorki, to był żart, tak naprawdę was popieram.

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    W weekend rozmawiałam z kilkoma osobami, które zbierały podpisy pod listem otwartym dotyczącym wycinki drzew w Małpim Gaju (list był prośbą o podanie przyczyn tej wycinki). Podpisało się jakieś 300 osób, a list został złożony w Urzędzie Miasta i w Myślenickiej. Podobno minęły trzy tygodnie od złożenia, a UM nie odpowiedział (ustawowo powinien to uczynić w ciągu dwóch tygodni), Myślenicka nie wydrukowała, a mogła wykazać się dobrą wolą tylko wyszło by jej to na dobre.
    Mnie to wygląda na zwyczajne lekceważenie 300 obywateli naszego miasta albo jest to niewygodny, a może zbyt drażliwy temat. Pewnie wydaje im się, że przemilczenie spowoduje, że ludzie zapomną?
    Ja nie zapomnę!

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Marla, jak będziesz pisać o takich sprawach publicznie to zostaniesz dołączona do grona forumowych konfabulantów.

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Dzielę się z Wami swoją wiedzą trudem zdobytą. Jeśli uważasz że kłamię żuć we mnie kamieniem:). Nie udało się? A to szkoda :)

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Ja jestem najbardziej winny, więc nie namawiaj mnie do rzucania kamieniami. Zresztą trybuni zawsze stoją z boku, rzuca tylko plebs, takie małe forumowe igrzyska.

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Wybacz, jest późno moje zwoje już nie stykają i bredzę:)

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    O, bez obrazy, jestem za poważny żeby brać dosłownie każdy póżno-nocny tekst. Tolerancja do maksimum, nawet jak boli. "Co Cie nie zabije, uczyni Cie silniejszym" ;)

    Cytuj
  • 5 kwi 2010

    Jestem za wycinką chorych drzew no i tych które są niezbędne do wycięcia , jak pod budowę czy też przygotowanie terenu pod nowe nasadzenie. Jednak uważam że potrzeba ta musi być bardzo dobrze przemyślana i ostatecznie wykonana pod nadzorem fachowców. No i jeszcze jedno jeśli wycinamy 10 szt to sadzimy 100. Słyszałem że są przecież w Gminie Myślenice EKOLODZY czy oni się w tym temacie już czymś zajęli , czy to tylko plotka o ich jestestwie.

    Cytuj
  • 5 kwi 2010

    Ci sami "ekolodzy" co dopuścili do "erekcji" otaczarni? Mało środowisko w poważaniu u tych "ekologów" skoro WMB dalej "stoi". Wygląda na to że cały czas "pie..." to środowisko.

    Cytuj
  • 18 kwi 2010

    okolice byłego dworca zostały ogołocone z drzew:(

    Cytuj
  • 18 kwi 2010

    To Luno była raczej do przewidzenie w końcu to teren budowy.

    Cytuj
  • 18 kwi 2010

    budowy, która się nie zaczęła:D

    Kult - "Inżynierowie z Petrobudowy

    Nie pękaj koleś, nie łam się, przecie
    To o nas wczoraj stało w gazecie:
    Pisała sama "Trybuna Ludu",
    Że nas ogarnia romantyzm budów.
    W takim pisaniu nie ma usterek...
    Postaw literek, niech brzękną szkła!
    Przed nami naród odkrywa głowy:
    Inżynierowie z Petrobudowy!
    Kładziemy lachę, niech brzękną szkła,
    Budowniczowie na 102! (...)" ;)

    słowa: Stanisław Staszewski
    muzyka: Stanisław Staszewski
    album: Tata Kazika

    http://www.youtube.com/watch?v=59s6J07ifcA

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Deutscje Ordnung!!!!!!

    Cytuj

Odpowiedz