Forum » Myślenice

Wycinka drzew!!!

  • 18 kwi 2011

    ludzie beda siedziec w domu i ksiazki czytac ... to nikogo nie bedzie razic ze na miescie syf :) ... calkiem logiczne ... no nie ? ... hmmmm... to pewnie czesc jakiegos wiekszego zatwierdzonego planu ... :) ... a pozniej zaprzyjaznione media beda trabic ... ze burmistrz to dla Myslenic zrobil tyyyyyyyyyyyle ... ze jejuuuuuuu ... :)

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    a może PANIE BURMISTRZU dajcie te 2 miliony przeznaczone na rewitalizacje bezrobotnym którzy ucieszą się z tego ze będą mieli pracę i dostaną zamiast zasiłku godziwe wynagrodzenie skoro firmy zyczą sobie 2 razy tyle!!Czemu miasto woli zapłacić jakieś kosmiczne pieniądze firmom a nie da bezrobotnym których u nas nie brakuje??

    Osttanio w telewizji był reportaż o bardzo podobnej sytuacji tzn ludzie nie mogli latami doczekac się drogi asfaltowej i w koncu skonczyło się tak że wzieli się sami za budowe tej drogi za pieniądze z urzędu miasta. Gdyby tego sami nie zrobili to by czekali w nieskończonośc.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    bezrobotni sie nie odwdziecza :)

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    mieszkaniec no ale sam powiedz czy nie jest to rozwiązanie tej załosnej sytuacji?

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Nie dość że zrobią bibliotekę to jeszcze kino 3D :-D Niech sobie będzie rozwalone rondo, rozwalony park i rozwalone Zarabie, bo przecież dalej jak do MOKiS-u nikt się nie ruszy, w końcu to Myślenicki Ośrodek Kultury tętniący życiem, wszak odwiedza go rocznie kilkadziesiąt tys. ludzi :-D
    A tak na poważnie, nie mogę pojąć jakim cudem brakuje pieniędzy na tą rewitalizację ?! Czy nikt nie zrobił wcześniej jakiegoś kosztorysu tylko na "łapu capu" brał się za park ?! Tak na chłopski prosty rozum, jak robię remont mieszkania, to najpierw rozglądałam się po sklepach co ile kosztuje, i czy mnie stać na taki remont, a nie rozwalam całego mieszkania i potem załamuję ręce, że kasy brakuje. No ludzie kochani, czy nikt tu nie myśli racjonalnie ?! :-(

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    w tym miescie mozna by duzo dobrego zrobic ... tylko musialby byc ktos kto by o tym pomyslal ... a jak mozna latwo zauwazyc niektorzy maja z mysleniem problem

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Super rozwizanie!!! Nie dość że mieszkańcy zagłosowali na prawdziwego gospodarza który potrafi tak zarządzić gminą że nie dość że inicjuje "postęp" to jeszcze przy okazji kreuje miejsca pracy dla tych mieszkańców!!! Niech żyje! Niech żyje!! Niech żyje!!!

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    qleeg

    ale z drugiej strony czy 2 miliony to mało? czy naprawde nie da sie tego zrobic za 2 miliony?To samo pytanie dotyczy biblioteki, czy wybudowanie biblioteki musi kosztowac tyle skoro ludzie budują sobie wille za 1 milion?Osobiscie nie rozumiem skąd biorą się te wszystkie ceny?

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    M007 a co w tym złego? Myślisz ze mało by było chetnych którzy zamiast 400 zł zasiłku dostali by godziwe wynagrodzenie za wykonana pracę?Nie rozuemiem tego sarkazmu

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    No właśnie nie wiem czy 2 mln to dużo czy mało, nie mam pojęcia ile kosztuje zrobienie alejek, posadzenie krzewów czy inna "kosmetyka" parku, ale od tego powinni być ludzie którzy się na tym znają i mają rozeznanie w temacie. Mam wrażenie że decyzja dotycząca parku została podjęta bardzo pochopnie i bez przemyślenia. Teraz będziemy mieli jeden wielki syf na Zarabiu tylko dlatego że ktoś sobie czegoś nie przeliczył tak jak trzeba.
    zarabie - ja też nie wiem skąd się biorą takie ceny, bo 4 mln za alejki i krzaki to jest jakaś masakra. Może firmy chciały się nachapać na publicznym zleceniu i trochę przeholowały z cenami ;-)

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=gość: buka] No teraz to zostało tylko zakupić wygodne taczki z gumowym kółkiem....

    Idzie sezon, piękna pogoda. Nastaną dobre czasy dla handlu i gastronomii.
    Całe rodziny będą przyjeżdżać na lody i potem będą siędzieć w parku na zwalonych kłodach.
    Sielanka i rewitalizacja. [/quote]

    dobre czasy dla handlu i gastronomii? Ja serdecznie wspołczuję ludziom ktorzy prowadzą biznesy na zarabiu bo zarabie zamiast sciągać ludzi to odstarsza i to od dawien dawna. A teraz po "rewitalizacji" to kto tam bedzie chodził??Te wszystkie biznesy niedługo tam całkiem padną.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=gość: zarabie] M007 a co w tym złego? Myślisz ze mało by było chetnych którzy zamiast 400 zł zasiłku dostali by godziwe wynagrodzenie za wykonana pracę?Nie rozuemiem tego sarkazmu [/quote]

    To nie jest sarkazm - to jest tragikomedia lepsza niż u Leszka Pniaczka. Dodatkowo świetnym sposobem na reanimacje Strefę Wolnego Czasu jest utrudniony dojazd na Zarabie. Jak długo jeszcze mieszkańcy będą udawać że wszystko jest w porządku??!

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    M007
    ale tak jest ze wszytskim, co tu dużo mówić..
    My mieszkancy zarabia w wielu przypadkach nie mamy nawet drogi asfaltowej przy swoich posesjach. Stoi dom przy domu, zarabie ma coraz wiecej mieszkanców ale Burmistrz nie widzi zadnego problemu, ważne ze on ma buty czyste gdy wychodzi z domu !!Ludzie kochani zyjemy w 21 wieku a tutaj jakby się czas zatrzymał.Nawet u mojej babci na zabitej wiosce maja drogi asfaltowe a u nas w Myślenicach klepisko!

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Nie wpadajcie w panike, przecież do końca kadencji MO dokona cudu nad Rabą i to wszystko na pohybel tym którzy na niego nie głosowali.
    Na razie musi sie ogarnąć po kolejnych wygranych wyborach, to dobry gospodarz hahaha....

    p.s. Mój post to bicie piany, podobnie jak Wasze, ale czy możemy coś więcej? Możemy zrzućmy się te brakujące dwa miliony i będzie park.....przynajmniej do kolejnej powodzi.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Zrzucić Cygnusie to wypadało by "gospodarza" z mostu wiszącego - poprawka - z samolotu nad Zarabiem. Może z lotu ptaka ujrzał by szerszą perspektywę tej pseudo modernizacji. Spoglądając zza biórka w magistracie problemu nie widać, może pora by samorząd dał przykład i złapał się za łopaty. Mogą dorobić do diety a i zaświecą przykładem jak należy oszczędzać pieniądze podatników.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=gość: piła IV] Zakres prac, określony w specyfikacji obejmował m.in. wykonanie nawierzchni alejek, ścieżki rowerowej i placu zabaw, budowę fontanny, nasadzenie prawie 300 sztuk krzewów. [/quote]

    Same krzewy? Czyżby nie zaplanowano wzbogacić drzewostanu parku o nowe gatunki drzew? W tym zakresie jest tyle możliwości. Czy "burmiszcz" będzie zlecał do nasadzania tylko to, co jest niższe od niego?;)
    Podobnie stało się przy Szkole Podstawowej nr 2. Przypominam, że do parku chodzi się min. po to, by w czasie upałów odpocząć w cieniu drzew.

    Zarabie jest totalnie zaniedbane. Zupełnie nie wykorzystano ogromnego potencjału tej dzielnicy... Trudno mi sobie to wyobrazić, że ta część miasta, która mogłaby tętnić życiem i zarabiać na gościach z miasta i okolicy oraz na turystach przeżywa taki upadek. Raz w roku "igrzyska" na Dni Myślenic to o wiele za mało. Żenujące.

    Ps. Już mnie to nie dziwi, że tak się u nas dzieje. Ludzie są naiwni, mają małe oczekiwania i nie znają swoich praw. Są podatni na propagandę. Jak im ktoś obiecuje gruszki na wierzbie, to tracą zdolność racjonalnej oceny. Potem przychodzi przebudzenie i okazuje się, że wierzbę zrewitalizowano, a gruszki zasypiane w popiele...

    1 Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=Mysleniczanin007] Super rozwizanie!!! Nie dość że mieszkańcy zagłosowali na prawdziwego gospodarza który potrafi tak zarządzić gminą że nie dość że inicjuje "postęp" to jeszcze przy okazji kreuje miejsca pracy dla tych mieszkańców!!! Niech żyje! Niech żyje!! Niech żyje!!! [/quote]

    I dodatkowo daje zarobić Koźmińskiemu zamiast lokalnym przedsiębiorcom np kupcom czy busiarzom

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Panie Burmistrzu, nie mam uprzedzeń do Pana osoby i jestem otwarty na merytoryczną dyskusję, popieram mądre i rozwiązania bez półśrodków. Idąc tym tokiem myślenia, nie znajduję logicznych argumentów dla rewitalizacji w formie w jakiej ma ona miejsce obecnie. Oczywiście, jeśli Pan zamierza nasamprzód zająć się zabezpieczeniem brzegów Raby - byłby to krok rozsądny.. tym niemniej takich prac na tym odcinku nie widać. Jeśli takowe się pojawią, obrany zostanie najbardziej "ekonomiczny" wariant (wał ziemny) za sumy liczone w milionach? (Skoro taki koszt, czy nie można zainwestować w nowsze i solidniejsze technologie które posłużą na lata?). Jeszcze jedno: żal mi kilku wyciętych okazów, należny był im szacunek ze względu na kubaturę i wiek (selekcja była konieczna, tylko czy aby w tej skali?).

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    ... a jak juz nowa biblioteke wybuduja ... i zostanie przeniesiona z rynku ... to zobaczymy wszyscy co sie stanie z pusta kamienica w rynku :) ... i sprawa stanie sie jasna ... czyja to byla inicjatywa ... :)

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Cafe Paulinki?

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    A kto zdewastował Zarabie niech teraz uporządkuje , nie sztuka było powycinać drzewa , zabrać kasę i to nie małą i zostawić syf gorszy jak po powodzi.

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    czy naprawde ludzie ktorzy podejmuja tak glupie decyzje ... sa bezkarni ? przeciez oni to robia za nasze pieniadze ...

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    Widzę, że w Sułkowicach mają jeszcze lepszych fachowców ;) Ale wracając na nasze podwórko, trochę się dostało bibliotece a tu się nie zgodzę bo nowoczesna biblioteka jest koniecznie potrzebna (czy koszt jest za wielki - tego nie wiem). Kino 3D? To być może też nieunikniona inwestycja - kultury trzeba bronić bo jak nie to nam zostaną tylko Bajmy na Dni Myślenic. I nie wiązał bym tych rzeczy z kompletnie nieprzemyślaną i źle zaplanowaną jak się okazuje rewitalizacją parku. Wycięli k... najpiękniejsze, pojedyncze, olbrzymie drzewa (już przerzedzenie "lasków" tak nie boli). Kłamią że były chore. Zapraszam na spacer i ocenę pni jak wyglądają. I teraz się okazuje że nie ma kasy na przeprowadzenie inwestycji. A jeśli kasa się znajdzie to będą zapieprzali w lato, czyli opalanie w rytmie betoniarki. Cóż za magnes dla turystów. Międzyzdroje małopolski czyli między Banderozą a koparką. Tartak Bluszczmistrza Zaprasza.

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    doświadczenie, rozwój, skuteczność....

    Cytuj

Odpowiedz