Forum » Myślenice

Wycinka drzew!!!

  • 9 paź 2010

    By przetrwać, powinniśmy kierować się następującą prawdą:
    "Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci."
    - Antoine de Saint-Exupéry

    1 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Ale wam sie pipcy.Pomyślcie życzenia dla naszego Burmistrza.
    Bo mu sie należy. Wyborca w Bęczarki

    1 Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2010

    Luna, to są "perły wrzucane między wieprze".

    1 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Podobno drzewa już truchleją przed kolejna rewitalizacją, tak przynajmniej twierdza wiewiórki.

    1 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Nie wiem jak z tam z tymi trzydziestoma kilkoma drzewami przy byłym barze "Parkowa" - obecnie kaplica - co to je miał proboszcz wyciąć, dawno tam nie byłem i nie wiem czy dokonano już czystki. Jak za dawnych dobrych czasów Pan z Plebanem do spółki zaplanują nam przestrzeń.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    cygnus a co wiewiórki mówią o tobie?

    1 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Idź do lasu najlepiej w noc Wigilijną i zapytaj, pamiętaj idź nie jedź quadem.
    stopquadom

    1 Cytuj
  • 30 sty 2011

    Mam nadzieję, że Stowarzyszenie Chyłkiem uchroni przed bezsensowną wycinką drzewa w naszym parku.

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    oczywiście miało być "...przed bezsensowną wycinką drzew..."

    Cytuj
  • 31 sty 2011

    Gdzie dzielni ekolodzy którzy zazwyczaj oprotestowują jakąś inwestycję a potem "dziwnie" wycofują się po otrzymaniu jakiegoś zlecenia od związanej z inwestorem firmy?
    Może tym razem zrobią coś pożytecznego i na którymś drzewie znajdą gniazdko jakiegoś rzadkiego ptaszka i wtedy po wycince albo jak kto woli "po ptakach".
    Bo inaczej nie widzę ratunku dla parku na Zarabiu.Gdyby tak władza była tak samo zdecydowana w innych dziedzinach jak w wycince drzew to już dawno bylibyśmy krainą mlekiem i miodem płynącą.

    Cytuj
  • 31 sty 2011

    Innego ratunku nie ma... ratunkiem była zmiana burmistrza, nawet na votum nieufności za późno biorąc pod uwagę że wycinka ruszy lada dzień. Pójdę zobaczyć park w tej formie po raz ostatni, zrobię zdjęcia...

    Cytuj
  • 31 sty 2011

    To się spiesz bo chyba się biorą do wycinki

    Cytuj
  • 31 sty 2011

    Chyba zima jeszcze chwilę potrwa... Obok niektórych domów znacząco wzrośnie zapas drewna kominkowego.

    Viv la rewtalizacja, beton i kostka brukowa!!!!!

    1 Cytuj
  • 2 lut 2011

    Obserwacje poczynione wczoraj w parku wskazują, że wycinka dotyczy części drzew, tych naznaczonych pomarańczowym X. Myślę, że takiej selekcji dokonała osoba kompetentna, biorąc pod uwagę zagęszczenie, zdrowotność i lokalizację planowanych obiektów. Drzewa pod ścinkę da się policzyć, jeśli ktoś zechce; tragedii w tym momencie nie ma, sprawę trzeba jednak monitorować. Większym zmartwieniem na ten moment jest niezbyt trafne umiejscowienie placu zabaw i stołów ping-pongowych, fontanny.

    Cytuj
  • 15 lut 2011

    Dziś od rana panowie zabrali się za wycinanie ostatnich drzew na ul niepodległości od strony centrum. Widziałem jak KROILI na kawałki starą lipę rosnącą przed budynkiem U lisa....

    Szkoda że taki zapał tylko do cięcia, a nie do sadzenia. No i mały szkopół, trzeba na taki widok starego drzewa czekać kilkadziesiąt lat. Mnie to już ominie. Szkoda.....

    Cytuj
  • 15 lut 2011
    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Fontanna obok Raby - pasuje jak wół do karety. Niech wcisną jeszcze mini wieżę eiffla i krasnale, będzie bardziej true i przede wszystkim europejsko.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Dziennik Polski podaje

    MYŚLENICE. Prace w parku będą opóźnione?

    Postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy drugiego etapu prac związanych z rewitalizacją parku na Zarabiu zostało unieważnione. Powodem tego jest to, że najniższa kwota zaproponowana w przetargu (3 951 160 zł 45 groszy brutto) niemal dwukrotnie przewyższyła kwotę, jaką gmina zamierza przeznaczyć na te prace (2 mln zł brutto). Jak uzasadniono, w obecnej chwili gmina nie posiada dodatkowych środków na ten cel. Pierwotnie przetarg miał zostać rozstrzygnięty 1 kwietnia br., dwukrotnie jednak wydłużano termin składania ofert, najpierw do 7, a później do 12 kwietnia. Zakres prac, określony w specyfikacji obejmował m.in. wykonanie nawierzchni alejek, ścieżki rowerowej i placu zabaw, budowę fontanny, nasadzenie prawie 300 sztuk krzewów. (KAR)

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    W niniejszym postępowaniu, podczas otwarcia ofert w dniu 12.04.2011 r., Zamawiający podał
    kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację niniejszego zamówienia to jest 2 000 000,00 zł
    (brutto). Cena najniższej spośród złożonych w postępowaniu ofert wynosi 3 951 160,45 (brutto). W
    związku z faktem, iż w chwili obecnej Zamawiający nie dysponuje środkami na zwiększenie kwoty na
    realizację zamówienia, do ceny złożonej najniższej oferty, zasadnym jest unieważnienie postępowania.
    Burmistrz
    Miasta i Gminy Myślenice
    mgr Maciej Ostrowski

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    No to trochę niedoszacowali ;) Z drugiej strony, to ja myślałem że park już jest zrewitalizowany, przecież drzewa już wycięte. I to te najpiękniejsze. Zadanie wykonane. Można sobie posiedzieć na pniach. Park proponuję nazwać: "Tartak Burmistrza"

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    chetnie bym napisal co mysle na ten temat ... tylko ze cisna mi sie na usta jedynie wulgarne slowa ... ktore z pewnoscia zostaly by usuniete ... hmmmmm... staram sie ... bardzo ... no ale bez wulgaryzmow sie nie da ... generalnie to doskonaly przyklad na polska demokracje ... krotko i zwiezle w kilku punkatch
    1. obiecanki (reklama)
    2. motloch idzie za reklama i demokratycznie wybiera
    3. a teraz to mi mozecie ...!!!!
    4. i tak nikt mnie za to nie rozliczy ... :)

    pozdrowienia dla burmistrza Ostrowskiego
    popieram nazwanie zarabia "Tartakiem Burmistrza Ostrowskiego" ... i jeszcze bym dorzucil skrzyzowanie przed mostem tez jego imieniem nazwac ... bo chyba od roku remont trwa i wszyscy maja gdzies ze mysleniczan ***** ***** jak maja na zarabie dojechac ... zreszta wszystko co sie w tym miescie dzieje to istna szopka za pieniadze naiwnych podatnikow ...

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    No teraz to zostało tylko zakupić wygodne taczki z gumowym kółkiem....

    Idzie sezon, piękna pogoda. Nastaną dobre czasy dla handlu i gastronomii.
    Całe rodziny będą przyjeżdżać na lody i potem będą siędzieć w parku na zwalonych kłodach.
    Sielanka i rewitalizacja.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    ludzie ... to przeciez wszystko dla naszego dobra !!! :) ... nie rozumiecie tego ??

    slyszalem ze ostatnio burmistrz odwiedza mieszkancow w domach ... szkoda ze samych swoich znajomych i ze do mnie nie przyszedl bo bym mu z przyjemnoscia bez cenzury powiedzial co mysle o jego dzialaniach w naszym miescie ... a zreszta ... czy to by cos zmienilo ? ... pewnie nie ... dorwal sie do zloba i musi sie nachłapać ... bo jak go wykopia to z pensji nauczyciela ciezko bedzie po tych wszystkich tlustych latach wyzyc ... a na koniec pewnie i tak niezla odprawe wezmie i medal dostanie :) ...

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    według Naszego PANA BURMISTRZA park ma być gotowy w czerwcu. Ciekawi mnie jak oni tego dokonają skoro nie ma od momentu wycinki zywego ducha w parku który robiłby tak cokolwiek?samo się to zrobi do czerwca???

    Już dziś mogę sobie dać 2 ręce uciąć ze do czerwca to oni nic nie ruszą!!
    To jest kpina co się dzieje w tym mieście!

    A to co mnie jeszcze zaskoczyło to jakim cudem oni chca zrobić zarabie za 2 miliony skoro za 5 milionów budują bibliotekę??Szkoda ze na rewitalizacje nie rpzeznaczyli 10 tysięcy...w koncu to jest tylko zarabie wiec po co wyrzucac pieniadze w błoto no nie?

    Skrzyżowanie mostowej i piłsudskiego już od roku rozkopane i dalej konca nie widać, w parku syf totalny, w drogach takie dziury ze trzeba jeździć slalomem, zabezpieczeń przed kolejną ewentualną powodzią ZERO...za to budują nam bibliotekę za miliony...DZIEKUJMEMY za to!

    Cytuj

Odpowiedz