Forum » Myślenice

Chińskie centrum handlowe w Myślenicach

  • 6 wrz 2013

    a kiedy otwarcie tej chińskiej hurtowni bodajże lowe , w miejscu gdzie dawniej była hurtownia gracja?

    7 Cytuj
  • 6 wrz 2013

    Wczoraj było otwarcie :D

    5 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 6 wrz 2013

    Gdybyśmy godnie zarabiali, problemu z chińskim "badziewiem" by nie było. Tyle. Bardzo to proste. Nie będę pluł na ludzi, którzy tam kupują, i wspierają "obcych". Kupują, bo jest taniej.

    Większość ludzi nie ma kasy na droższe (ale i tak chińskie :P) produkty. Pewnie, że chciałbym, aby wszystkich było stać na markowe ciuchy z ładnych, pachnących sklepów. Jaki kraj, takie sklepy.

    22 5 Cytuj
  • Magdalena 9 wrz 2013
    def_ibrylator napisał/a:

    Gdybyśmy godnie zarabiali, problemu z chińskim "badziewiem" by nie było. Tyle. Bardzo to proste. Nie będę pluł na ludzi, którzy tam kupują, i wspierają "obcych". Kupują, bo jest taniej.

    Większość ludzi nie ma kasy na droższe (ale i tak chińskie :P) produkty. Pewnie, że chciałbym, aby wszystkich było stać na markowe ciuchy z ładnych, pachnących sklepów. Jaki kraj, takie sklepy.

    racja - sama chetnie kupilabym ciuchy w Zarze, albo u Prady, ale zwyczajnie mnie na to nie stać. Dlatego wole isc do Chinczyka i kupic np buty za 30 zł, niz wydac na nie 130, a i tak rozwaliłyby się mniej wiecej tak samo szybko.

    inna sprawa jest, ze u chinczykow jest mnustwo badziewia, ktore sie przydaje, a nie ma tego nigdzie indziej - dział z szpargołami jest tak wypełniony, ze nie przychodzi mi do glowy nic, czego moglabym tam nie znalezc... (i to w swietnej cenie)

    10 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 wrz 2013

    [quote=naslu]zamiast kupić jedną rzecz a porządną to polaczki wolą dwie a mają taniej,[/quote]
    Przepraszam a tak np samochód. Chętnie bym kupił taki porządny co by wytrzymał spoko z 20 lat przy przebiegu 15 000 na rok. Produkuje ktoś jeszcze takie? Myślę, że seryjnie nie.

    A nawet jeżeli tak to obawiam się, że mniej osób było by na takie samochody stać niż na własny domek jednorodzinny.

    2 4 Cytuj
  • Magdalena 10 wrz 2013

    Ja proponuję wszystkim hejterom wziąć byle jakie opakowanie po "markowych butach wielkiej firmy" albo metkę z "markowych ciuchów światowego producenta" i zobaczyć, gdzie wyprodukowano ten towar :P zdziwicie się.

    9 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 wrz 2013

    Kiedyś kupiłem sobie kabelek znanej włoskiej firmy dając za niego 140zł zamiast ok 50zł. Ale było moje zaskoczenie gdy przeczytałem na nim made in China

    5 2 Cytuj
  • 10 wrz 2013

    Zaraz dojdzie do tego, ze zaczniecie dziękować Chińczykom, że was wybawili bo możecie kupić coś taniej... a w ten sposób niszczycie Polskę, za każde 5zł wydane u Chińczyka o tyle biedniejsza jest Polska. Chcecie w Polsce w końcu Polskę czy chcecie zostać Chińczykami Europy??

    10 10 Cytuj
  • 10 wrz 2013

    Tak ciuchy w "Loli" "Toli" czy "Kochlandzie" to może made in Italia?? Co drugie drzwi w rynku to sklep z ciuchami a na Kościuszki to jeden koło drugiego. Stać mnie na droższe idę do "Toli" stać mnie na tańsze idę do Chińskiego. Wszystkie ubrania się niszczą te z chińskiego i te z innych sklepów "nie chińskich"

    12 4 Cytuj
  • 10 wrz 2013
    mummy napisał/a:

    Zaraz dojdzie do tego, ze zaczniecie dziękować Chińczykom, że was wybawili bo możecie kupić coś taniej... a w ten sposób niszczycie Polskę, za każde 5zł wydane u Chińczyka o tyle biedniejsza jest Polska. Chcecie w Polsce w końcu Polskę czy chcecie zostać Chińczykami Europy??

    Gdzie w Myślenicach kupię ubrania nie made in China?

    7 Cytuj
  • 10 wrz 2013

    Prawda jest taka,że najwięksi producenci odzieży (dobre marki) szyją swoje ubrania w Chinach .Projektują i sprzedają ale nie szyją.

    6 4 Cytuj
  • Andrzej 10 wrz 2013
    jasmin napisał/a:

    Prawda jest taka,że najwięksi producenci odzieży (dobre marki) szyją swoje ubrania w Chinach .Projektują i sprzedają ale nie szyją.

    Taki trochę OT, ale jakże prawdziwy...

    Jakie zdanie złożone z 3 wyrazów jest najczęściej wymawiane po angielsku?
    Bynajmniej, nie jest to [i]I love you[/i] ;)

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 wrz 2013

    Chodzi o "Made in China" czy "Made in PRC"?

    2 1 Cytuj
  • 10 wrz 2013
    Endrju napisał/a:

    jasmin napisał/a:Prawda jest taka,że najwięksi producenci odzieży (dobre marki) szyją swoje ubrania w Chinach .Projektują i sprzedają ale nie szyją.Taki trochę OT, ale jakże prawdziwy...

    Jakie zdanie złożone z 3 wyrazów jest najczęściej wymawiane po angielsku?
    Bynajmniej, nie jest to I love you ;)

    Endrju;;Taki trochę OT. Wydaje mi się , że masz rację. Zresztą to dobrze ,że się nie wymądrzasz .

    1 1 Cytuj
  • 7 lis 2013

    Hej! Czy ktoś z Was wie może coś na temat powstania chińskiego sklepu w Sułkowicach? Dajcie znać proszę i z góry dzięki, pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 8 lis 2013
    pumka napisał/a:

    Hej! Czy ktoś z Was wie może coś na temat powstania chińskiego sklepu w Sułkowicach? Dajcie znać proszę i z góry dzięki, pozdrawiam

    Wejdź na "Sułkowice oczami mieszkańców" :) bo chyba Myślenice to ni bardzo interesuje co się dzieje w chińskim w Sułkowicach.

    4 Cytuj
  • 13 lis 2013

    zastanawiam się kto zezwolił na taką samowolkę w chińskim markecie. Przydałby się solidny rzecznik praw konsumenckich w gminie. Jesteśmy w Unii i prawo unijne daje nam gwarancję na produkt. W CHIŃSKIM MARKECIE reklamacji nie przyjmują.

    10 1 Cytuj
  • 14 lis 2013

    Ostatnio będąc w chińskim markecie zauważyłam kamerę nad przymierzalniami. Nigdzie wcześniej nie zaobserwowałam takiej sytuacji, dla mnie osobiście chorej i chyba niezgodnej z prawem. Mówię stanowcze nie temu miejscu

    6 4 Cytuj
  • Andrzej 14 lis 2013
    asiaS napisał/a:

    Ostatnio będąc w chińskim markecie zauważyłam kamerę nad przymierzalniami. Nigdzie wcześniej nie zaobserwowałam takiej sytuacji, dla mnie osobiście chorej i chyba niezgodnej z prawem. Mówię stanowcze nie temu miejscu

    OT:
    A co powiesz o kamerach nad kabinami/przebieralniami na basenach? Widziałem takie albo w Myślenicach, albo w Białce, nie pamiętam dokładnie. W sobotę odprowadzam dzieciaki na sekcję, to się przyjrzę czy to u nas.

    2 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 gru 2013
    nikita napisał/a:

    zastanawiam się kto zezwolił na taką samowolkę w chińskim markecie. Przydałby się solidny rzecznik praw konsumenckich w gminie. Jesteśmy w Unii i prawo unijne daje nam gwarancję na produkt. W CHIŃSKIM MARKECIE reklamacji nie przyjmują.

    Jeżeli tak to można by iść do sądu, tylko komu się będzie chciało. Najpierw jednak trzeba by pogadać z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. Tylko gdzie on pracuje? Według oficjalnej strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Na Kazimierza Wielkiego, a wg oficjalnej strony Starostwa na Reja.
    http://www.uokik.gov.pl/problemy.php?problem=1&wojewodztwo=24&miasto=199&x=20&y=12
    http://www.myslenicki.pl/pl/content/category/22/88/91/

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 29 gru 2013
    sh_ma napisał/a:

    Jeżeli tak to można by iść do sądu, tylko komu się będzie chciało. Najpierw jednak trzeba by pogadać z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. Tylko gdzie on pracuje? Według oficjalnej strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Na Kazimierza Wielkiego, a wg oficjalnej strony Starostwa na Reja.
    http://www.uokik.gov.pl/problemy.php?problem=1&wojewodztwo=24&miasto=199&x=20&y=12
    http://www.myslenicki.pl/pl/content/category/22/88/91/

    zawsze można wysłać maila, adres jest.
    Poza tym wg obowiązującego prawa, zawsze można złożyć reklamację, czy też np. niezgodność towaru z umową ;)

    Fakt, większość jest nieświadoma, lub im się po prostu nie chce...

    1 1 Cytuj
  • 29 gru 2013

    A ja z innej beczki.Kiedyś będąc w tym sklepie zauważyłam małe zamieszanie,okazało się że przyłapano młodą osobę na kradzieży.Klienci zamiast potępić złodziejkę zrugali obsługę sklepu że do takiej błachej sprawy wzywa Policję.Ponoć kradzieże w tym sklepie to istna plaga.

    5 2 Cytuj
  • 6 sty 2014

    TYLKO GDYBY TA MŁODA OSOBA WYCIĄGNEŁA TEMU KLIJENTOWI [który tak bronił tej dziewczyny] COŚ Z KIESZENI TO WTEDY INACZEJ BY ŚPIEWAŁ

    3 2 Cytuj
  • 7 sty 2014

    Dlaczego nie kupować w chińskim markecie. Ja np kupiłam lampki choinkowe za przyzwoita cenę. Są dobre jakościowo, kabelki grube, pięknie świeca. Nigdzie indziej w Myślenicach nie kupiłabym takich kolorowych. I to nie prawda że kamery są nad przymierzalnią. Dla ludzi myślących to nie problem dostrzec. Kamery są przy wejściu do przymierzalni, co jest spotykane w bardzo dużej liczbie sklepów. A co do gwarancji, jest w sklepie informacja że są trzy miesiące na zareklamowanie towaru, tak jak wszędzie. I obsługa milsza niż w CCC lub PEPCO np.

    9 4 Cytuj
  • 8 sty 2014

    Pamiętacie przepowiednie królowej Saby? "Żółta rasa zaleje świat"? ..I stało się;)

    14 9 Cytuj

Odpowiedz