Forum » Myślenice

Zegar na wieży kościelnej

  • 8 paź 2011

    Jest sobota. Moja dwuletnia córka znów obudziła się o 6 przez ten zegar przez co zupełnie się nie wysypia. Chętnych do napisania/ podpisania się pod zbiorową prośbą (bo pojedyncze nie skutkują) proszę o kontakt na adres farandnear@interia.eu.

    9 3 Cytuj
  • 8 paź 2011

    § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

    podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

    .....

    Powinien to wiedzieć każdy kto w trakcie dobrej imprezy doświedczył wizyty panów z orzełkami na czapkach.
    Gdyby Wasze psy szczekały koło plebanii i przeszkadzały wielmożnemu to pan wielmożny proboszcz zapewne nieomieszkał by wykręcić magiczny nr 997 i dostalibyście mandat.
    Jeśli wasze dzieci budzi jakiś durny bim-bam albo trąbka - zgłaszajcie zakłócenie spokoju.
    Te kiczowate koncerty nie sa koniecznościa tylko zachcianką.

    9 2 Cytuj
  • 8 paź 2011

    Do "abc" nie ma o co pisć takiej "prośby" i kogokolwiek o cokolwiek prosić. Ten dzwon to totalna samowolka. Trzeba będzie się poskładać i wynająć adwokata i po prostu pozwać parafię. Sami zginiemy w gąszczu przepisów adwokat jest konieczny. Najlepiej by był z poza myślenic i innego wyznania. Na szczęście znam kilku ateistów z tej branży. Ja myślałem, że się do tego gówna przyzwyczaję ale to jest po prostu za głośne !

    6 2 Cytuj
  • 8 paź 2011

    Wpiszcie sobie w google.pl hasło "zbyt głośne dzwony" okazuje się, że to nagminny problem. We wrocławiu jest nawet kancelaria adwokacka specjalizująca się w poskramianiu kleru.

    4 1 Cytuj
  • 8 paź 2011

    @ Jaś, chciałam załatwić rzecz sympatycznie. Może Ksiądz Proboszcz nieświadomy jaka krzywdę wyrządza. Dzieci nie ma, o szóstej rano to już pewnie mszę odprawia a nie w łóżku się wyleguje jak jakiś leń. A moze nie dosłyszy? Myślę, napiszę, uzmysłowię chłopu jak sprawa stoi a tu zero odpowiedzi. Może nie ma czasu maila sprawdzić, taki zajęty. Może zaginął mój mail w stosie innych ważnych spraw? Napisałam więc jeszcze dwa. Ciągle nic. Pomyślałam, ze pójdę odwiedzę ale niestety godziny pracy kancelarii kolidują z godzinami mojej pracy. Jeszcze nie dzwoniłam....
    Zastanawiałam się również nad tym, że bimbamy teoretycznie nie zakłócają ciszy nocnej ale czy to znaczy, że ja mogę na okno wystawić kolumny i dawać czadu od 6 do 22? Albo chociaż co pół godziny?

    9 2 Cytuj
  • 8 paź 2011

    :)

    1 Cytuj
  • 8 paź 2011

    ABC: Raczej nie możesz, bo jest to zakłócanie spokoju. Poza tym to tak, jakbyś puszczała co chwile koło Kościoła muzykę Nergala, czy jakieś melodie z buddyjskiej religii ;)

    1 1 Cytuj
  • 8 paź 2011

    Z pisania to nici - trzeba zacząć działać ! Dziś pobudka o 6.00 ..... jutro pewnie też.... więc trzeba by się już do snu zbierać ...

    7 1 Cytuj
  • 8 paź 2011

    Ja mieszkam na ulicy Średniawskiego. Mam taką a nie inną pracę, że pracuję praktycznie po południu, pracę kończę zazwyczaj koło 21-22., zaczynając o 13. Moja praca ma to do siebie, że po prostu koniecznie muszę być wyspany. Wcześniej normalnie spałem do godziny 9-10, a teraz śpię ledwo parę godzin, gdyż budzę się o 6:00. Czasem udaje mi się ponownie zasnąć, lecz znów o pełnej godzinie się budzę.

    6 2 Cytuj
  • 9 paź 2011

    Chętnych do podpisania petycji proszę o kontakt na farandnear@interia.eu

    14 Cytuj
  • 9 paź 2011

    Więc sprawa wygląda tak: Kto uważa, że dzwony są zbyt głośne to pisze do "abc" na podanego maila a kto uważa że jest za głośno ale się boi podpisać pod petycją do plebana niech sobie posłucha tego i nie myśli, że inni coś załatwią za niego.

    11 2 Cytuj
  • 9 paź 2011

    Link, który chciałem zamieścić w poprzednim poście niestety nie działa. Cóż w Myślenicach jak widać nawet fora internetowe działają inaczej niż wszędzie więc kto chce posłuchać niech se kurde wklei: http://www.youtube.com/watch?v=ZrCw8po7JKo

    4 2 Cytuj
  • 9 paź 2011

    A mi pomysł z zegarem przypadł do gustu.
    W nocy fajnie go widać, wybijanie co 30 min gongu przydatne w praktyce.

    Co do melodyjek o 6 rano, 12 w południe i 21 to lekka wiocha.

    5 14 Cytuj
  • 9 paź 2011

    @ Ja4, To ja już służę radą, jeszcze w rytmie owej melodyjki, która właśnie rozległa się za oknem:) Proponuję, łączyć się z wieżą kościelną drogą radiową tudzież internetową, żeby inni, szczególnie Ci mieszkający w pobliżu kościoła nie musieli odczuwać owych gongów, bimbamów, melodyjek:) Albo nastawić sobie budzik na co półgodzinne dzwonienie, może być w formie gongów. Niewiele a życie uregulowane:)
    Przypominam maila chętnych do podpisania petycji. Juz napisana. Proszę pisać, umówimy się w celu złożenia podpisu bo jak wspomniał Hells Bells powyżej nikt tu za nikogo sprawy nie załatwi a w kilka osób możemy mieć małą moc przekonywania. Przypominam maila: farandnear@interia.eu Serdecznie dziękuję za kontakt.

    13 4 Cytuj
  • 12 paź 2011

    No i jakby ciszej ? Więc albo powietrze zgęstniało i dźwięki w większym stopniu tłumi albo Proboszcz przyciszył ? Już gdy wybijali 17-tą to mi się wydawało, że jest ciszej ale teraz po wybiciu 18-tej jestem prawie pewien iż słyszałem jedynie głośny dźwięk dzwonów zamiast jak dotychczas pieroński jazgot.

    3 3 Cytuj
  • 12 paź 2011

    Na Dąbrowskiego przy otwartym oknie słychać tak jak przedtem przy zamkniętym. Przy zamkniętym nadal dobrze słychać - jest głośno ale teraz to się da żyć a przedtem szło zwariować.

    3 Cytuj
  • 12 paź 2011

    Nie... U mnie jest tak samo jak było.

    3 1 Cytuj
  • 12 paź 2011

    Ja o 18 zawsze na rynku jestem bo sklep zamykam ale tak samo jak zawsze było raczej.

    4 1 Cytuj
  • 12 paź 2011

    Rozmawialiśmy dziś z Księdzem Proboszczem w tej sprawie. Powiedział, że wszystko jest na razie w fazie testu, że dzisiaj zegar został na próbę przyciszony o połowę i że będzie dzwonił od 7 rano nie od 6 i że 21 to ostatni dzwon na dzień.

    6 Cytuj
  • 12 paź 2011

    dziś go nie słyszałam u siebie na górnym

    3 Cytuj
  • 12 paź 2011

    [quote=gość: Gosiu] Rozmawialiśmy dziś z Księdzem Proboszczem w tej sprawie. Powiedział, że wszystko jest na razie w fazie testu, że dzisiaj zegar został na próbę przyciszony o połowę i że będzie dzwonił od 7 rano nie od 6 i że 21 to ostatni dzwon na dzień. [/quote]
    He he "a świstak zawija je w te sreberka..." sorki ale nie wierzę. Nie mam nic do Proboszcza ale raczej bym obstawiała że nie jest zbyt przystępny choć tylko raz z nim miałam do czynienia.

    4 Cytuj
  • 12 paź 2011

    Jak chcecie aby zegar był ściszony to wrzućcie na tacę po tysiaku.

    6 2 Cytuj
  • 13 paź 2011

    Moim zdaniem jest dużo ciszej ( mieszkam na Niepodległości)

    2 1 Cytuj
  • 13 paź 2011

    [quote=gość: zyta] gość: Gosiu napisał/a: Rozmawialiśmy dziś z Księdzem Proboszczem w tej sprawie. Powiedział, że wszystko jest na razie w fazie testu, że dzisiaj zegar został na próbę przyciszony o połowę i że będzie dzwonił od 7 rano nie od 6 i że 21 to ostatni dzwon na dzień.
    He he "a świstak zawija je w te sreberka..." sorki ale nie wierzę. Nie mam nic do Proboszcza ale raczej bym obstawiała że nie jest zbyt przystępny choć tylko raz z nim miałam do czynienia. [/quote]
    To świstak nie zawija???? Runął mój światopogląd:D

    1 2 Cytuj
  • 13 paź 2011

    Bimbały są do przeżycia, ale kolor kościoła (biały|) jest okropny.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz