Forum » Myślenice

Samochody na płycie rynku

  • 12 mar 2010

    [quote]Dlatego proponuje dzwońcie na 997 z tego rodzaju sprawami,dosyc cwaniactwa i bezszczelności. W Niemczech i Austri taka postawa jest postawa obywatelską a nie donosicielstwem. [/quote]
    Hmmm, jest właśnie taka cieńka czerwona linia pomiędzy smaczkiem a przesadą. Nie neguje nie dzwonić, ale czy rzeczywiście chciałbyś mieszkać w kraju gdzie nawet drzewa samosiejki rosną w Ordnungu 2x2metra od siebie? Młodzież, nie ma jaj o kreatywności nie wspomnę, wszystko na rozkaz i przepis a gdy tego zabraknie psychika ludzka zaczyna zawodzić i samobójstw jest więcej ponieważ nikt tam nie uczy społeczeństwa myśleć tylko działać w ustalonych ramach. Ja także lubię porządek, ład, zdyscyplinowanie ale mieszkałem przez dłużej niż 2lata w jednym i drugim kraju i wiem o czym pisze. Tutaj może i jest szaro ale tam za to nudno, a (ekstremalny przykład) poziom zagubienia gdy urwała się tabliczka "wejście" i "przejścia brak" przeraził mnie. Zbierający jak co tydzień segregowane odpady zabrali podstawki styropianowe spod żywności ale już z opakowania mikrofalówki już nie, bo ..... nie mają w wykazie. Oczywiście nie potrafili wytłumaczyć różnicy w styropianach. Wzięli tydzień później jak dopytali, że to przecież też styropian.
    Jedno i drugie m a zalety ale jednak nie porównuj tak skrajnych nacji.

    Aaaaaaa pamiętaj , że zawsze możesz podejść w rynku i zapytać czy posiada Pan identyfikator? Już takie zainteresowanie da powody do myślenia.

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Teraz np. są dwa auta na PŁYCIE nie posiadają a czy muszą tam stać ktoś sobie zaparkował bo tak mu było dobrze. A jeżeli chodzi o podawanie danych osobowych to zależy od tego co odbierze. Ja kiedyś dzwoniłam i nikt mnie nie prosił o podawanie imienia i nazwiska.

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    nie pamiętam czy musi mieć za szybą, czy jest to tylko dopuszczenie. Generalnie mandacik, gość przychodzi do SM z identyfikatorem i mandat cofają, każdy ma dużo roboty.

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Z tego co ja się orientuje to za szybą powinny być indentyfikatory chyba, że nie wszystkich to dotyczy. Tak jak to nie którzy kierowcy sądzą a mnie nie złapią więc sobie zaparkuje:)

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Co to znaczy "nie wszystkich dotyczy" ???!!!

    Wprowadzić przepis, że ma być za szybą w widocznym miejscu i koniec.
    Nie ma ? - mandat, oklepce, sholowanie auta.
    Znajdzie ? Zapłaci koszt sholowania, mandat mu cofną.

    Każdy taki niedoprecyzowany przepis powoduje, że mamy to co mamy...

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    http://dziennik.pl/wydarzenia/article356733/Koniec_parkowania_na_miejscu_dla_inwalidow.html

    ciekawe kiedy u nas ktoś z mundurowych na rynku się pokręci. Po co w krzakach stać i marznąć jak można z UM wyjść wypisać pewnie ze 2 mandaty i tak co godzinę :D

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Cyt.Aaaaaaa pamiętaj , że zawsze możesz podejść w rynku i zapytać czy posiada Pan identyfikator? Już takie zainteresowanie da powody do myślenia.
    Czy ja jestem od wyręczania instytucji które są do tego powołane i biorą za to pieniądze?
    Wiem że niektórzy będą bronić jak niepodległości prawa do postoju dla inwalidów w Rynku tylko dziwią mnie powody tej zażartej obrony,przecież odległość do płatnego parkingu to tylko kilka metrów i nie trzeba przechodzić po tak znienawidzonej przez niektórych kostce.
    Czy w tym wszystkim naprawdę chodzi o inwalidów?

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    ale nikt nie mówi o obronie, faktycznie wyrzucić na parking w sensie tam zrobić 10 m-c miałoby sens ale takie gadanie "czy ja jestem od wyręczania...." jest takie typowe. N
    Generalnie nic nie rób , bo korona z głowy spadnie. Najlepiej stanąć, marudzić, narzekać a szczytem "napracowania się" to naklepać na miasto-info własnego oburzenia, że nikt nic nie robi jak ktoś stoi i marudzi :D

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Zamiast postawić ZAKAZ PARKOWANIA najlepiej rozmydlić temat kto ma sprawdzać ,żeby pytać parkujących o zezwolenie itp.może jeszcze powołać komisję która będzie oceniać jakiego rodzaju kalectwo upoważnia do parkowania w Rynku?
    Niech każdy robi co do niego należy .
    I po co zlikwidowali ORMO ?

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Ale Panowie tracimy troche ideę parkingu dla inwalidów.

    Jest tam około 10m-c parkingowych dla inwalidów.OK.
    Niech stoją inwalidzi tylko sprawdzać tak jak w Krakowie w okolicach rynku gł. czy w samochodzie znajduje sie osoba uprawniona do inwalidztwa.Jesli nie to mandat.W kronice krk. pokazywali kiedyś ile osób w obrębie Rynku Gł.zostało ukaranych mandatami bo zezwolenie było na dziadka babcię itd, a osoby nie było w samochodzie w trakcie kontroli.
    A jeśli chodzi o wjazd na płyte Rynku poza wydzielone miejsca dla inwalidów powinno być karane bezwzględnie bez zadnej taryfy ulgowej.Przeciez mamy monitoring w rynku i " straż miejska " on line ma na to podgląd , interwencja może być podjęta pieszo z siedziby w UMiG.
    Może wiec nasi bez-Radni podejmią temat na najblizszej sesji rady.

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Monitoring w naszym mieście najprawdopodobniej nie działa:)Kamery są po to założone bo była taka moda i założyli.

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    [quote] czy w samochodzie znajduje się osoba uprawniona do inwalidztwa.Jesli nie to mandat.W kronice krk. pokazywali kiedyś ile osób w obrębie Rynku Gł.zostało ukaranych mandatami bo zezwolenie było na dziadka babcię itd, a osoby nie było w samochodzie w trakcie kontroli.[/quote]szkoda, że nie wiesz o czym piszesz. Za pierwszym razem myślałem , że "znajdowanie się w aucie" to przenośnia, ale później także dopisałeś "że dziadka nie było w aucie". Polecam odświeżyć lub zapoznać się z przepisami. A jak babcia została dowieziona na rehabilitację, wnusia wracała i przyjedzie za 3 godziny, to co powiesz?
    Pewnie, że połowa z nich ściemnia ale jak to mówi maksyma: poznaj prawo aby je legalnie omijać ;)

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    [quote=pesymista]może jeszcze powołać komisję która będzie oceniać jakiego rodzaju kalectwo upoważnia do parkowania w Rynku?[/quote]odpowiadam: takie kalectwo które pozwoliło w osiągnięciu identyfikatora, na podstawie orzeczenia komisji biegłych lekarzy. Uprawnia co najmniej umiarkowana niesprawność czyli tzw dawniej 2 grupa.

    Co do ORMO. Czasem lepsze efekty przynosi zadanie komuś wstydliwego i upokarzającego pytania niż egzekwowanie prawa. Dobre efekty przynosiły ponoć w Kraku malowane szminką na przedniej szybie emblematy wózka inwalidzkiego :)

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Vivaldi ja piszę tylko to co widziałem w TV Kraków. Straz Miejska wymagała udokumentowania osoby której na którą był identyfikator i w ten sposób wnusia musiała doprowadzic do babci/dziadka znajdujacej sie w obrębie parkowania samochodu.
    I było to jak najbardziej legalne działanie straży miejskiej w Krakowie.
    TRZEBA TYLKO CHCIEĆ.

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    gościu, bardzo dobrze powiedziałeś "TRZEBA TYLKO CHCIEĆ", sęk w tym, że się SM nie chce !

    A propos parkowania - zobaczcie co się dzieje codziennie pod Domem Greckim, istny "Sajgon". Parkują aż do samego zakrętu, czasem nawet na zakręcie do Dąbrowskiego.
    Żeby z Dąbrowskiego zjechać na dół trzeba wjechać na połowę pasa - do połowy skrzyżowania - aby dostrzec czy coś czasem nie "wali" od Rynku.

    I co, SM albo Policja nie przejeżdża tamtędy ?! Nie widzi ?!

    PARANOJA ! Mamy "pilnowaczy" prawa, ojjj mamy :(

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    Są równi i równiejsi,jednych Straż Miejska widzi innych nie.Nie pamiętacie pięknego L200 zaparkowanego w Rynku?

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    [quote]pesymista napisał:Nie pamiętacie pięknego L200 zaparkowanego w Rynku?[/quote]

    pesymisto, a nie zauważyłeś stopnia kalectwa jego kierowcy ? ;D

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    Kalectwo asd jest większe bo umysłowe i tu chyba żaden specjalista nie pomoże.Kaleką to chyba jesteś ty .Ciekawe gdzie parkujesz swoją hulajnogę???A może masz rowerek i PEDAŁUJESZ?? Zdrowia życzę "oczywiście bez przesady'

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    Też tak myśle Asd siedzi sobie w domu i drapie się po ja..ch i mysli co też on to potrafi!!!

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    Może ktoś 'załatwi 'takim frustratom pracę w strazy miejskiej.Będą latać jak owczarki niemieckie ,węszyc ,donosić.

    Cytuj
  • 16 mar 2010

    TAK, tak. Zdjęcia robione przez p H..uja są dla nas niczym zwycięstwo Justyny Kowalczyk.

    Cytuj
  • 16 mar 2010

    Eeeeee chiba sheriff czytał, bo wygonił zza stołka i dzisiaj od rana porządek pilnowali na rynku. Bardzo mi się to podoba. :D

    Cytuj
  • 16 mar 2010

    Okazuje się, że "klepanie" w klawiaturę na forum nie jest takie bezsensowne :D

    Cytuj
  • 16 mar 2010

    Sheriff czytał i zatrudnił pesymistę oraz asd. Nie wiem czy jeszcze ktos nie luka jednym okiem bo jak idę po rynku to sie potykam.

    Cytuj
  • adzygmunt 16 mar 2010

    Dzisiaj parkowanie na rynku w okolicy 14/00 nie było poprawne. Jestem za wymiksowaniem z rynku ruchu aut. Jednakowoż wszystkich. Dostawy tylko nocą, tylko by nie było jak z Bolkowo-Smoleniowym mlekiem.

    Cytuj

Odpowiedz