Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 11 maj 2011

    leszczyna bez sensu myślenie. Czy kasując bilet tramwajowy w Krakowie mówisz do kasownika , że jedziesz 1 lub 5 przystanków ? Naucz się liczyć i przelicz. To po ile busiarze mają brać za 1 przystanek po 20 groszy ?

    3 1 Cytuj
  • 11 maj 2011

    [quote=gość: leszczyna] Wogule [/quote]
    To się chyba nie tak pisze ? Ale może ja mam inny słownik

    3 Cytuj
  • 11 maj 2011

    Podpierasz swoje, widocznie jesteś busiażem ,--jesteście zadrodży taka jest moja opinia to wszystko-- całuj Pana

    2 3 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 12 maj 2011

    leszcztna- jak Ci cos nie lezy to jezdzij sobie nawet rowerem,, 2 złote w te czy we wte to zadna róznica. Lepiej wziasc takiego za 5zł,niz ciebie za 2zł,tylko zajmujesz miejsce ludziom którzy jada do krakowa. Ja osobiscie jestem za tym zeby tacy jak Ty jezdzili samochodem,albo z buta szli,a w najlepszym wypadku siadali w Jawornik-Koton.. Aha jeszcze masz do dyspozycji PKS. narka

    2 3 Cytuj
  • 19 maj 2011

    nie wiem, gdzie sie czlowiek nie obroci slyszy, walek tu walek tam... wszyscy psiocza ze ta decyzja zla, tamta zla. Sa sygnały od wielu osób, że są zmęczone polityką burmistrza, ignorowania mieszkańców (a jesteśmy też wyborcami) . Najpierw wysypisko, teraz busy, pozniej rondo, teraz obejscie.. za chwile podskocza oplaty za wode i kanalizacje, a to nigdy sie ludzia nie podoba. powoli zbiera sie tego coraz wiecej a kadencja dopiero co sie zaczela. Moze jakas wieksza inicjatywa jak rzeczywiscie tyle osob jest tak niezadowolona ?

    Z inicjatywą zorganizowania referendum może wystąpić grupa pięciu osób, lokalna struktura partii lub organizacja społeczna. Po powiadomieniu komisarza wyborczego, jest 60 dni na zebranie podpisów od 10 proc. uprawnionych do głosowania ( na oko w gminie bedzie to okolo 2o tys oso, czyli gdzies 2 tys).
    Następnie muszą ogłosić swoją inicjatywę łącznie z uzasadnieniem i skierować wniosek do komisarza wyborczego. Ten ma 30 dni na zaakceptowanie bądź odrzucenie. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, referendum odbywa się w ciągu 50 dni. By wynik był ważny do urn musi pójść 60 proc. wyborców, którzy głosowali w ostatnich wyborach burmistrza.

    zgodnie z informacja z tej strony...

    http://miasto-info.pl/myslenice/2343,wybory-2010-powiat-myslenicki-frekwencja-50-45.html

    frekwencja wynosila 50% , w zwiazku z tym wystarczy ze 6 tys osob pojdzie zaglosowac to referendum bedzie wazne ( przy zalozeniu ze wiekszosc bedzie chciala jakis zmian). W sumie dopiero co byl wybrany :)

    3 Cytuj
  • 19 maj 2011

    Przed bus-istami jeszcze dużo nauki i poświęcenia. Już w niedługim czasie dowiedzą się co oznacz bezwzględne posłuszeństwo, poddaństwo, lojalność, a jeżeli nie to kara, kara i jeszcze raz kara, a jeszcze mile będzie widziane donosicielstwo. Na prządku dziennym będziecie mieli zakłamanie i fałsz, a człowiek, czy coś takiego istnieje? O kasa, pieniądz to jest COŚ, a nie człowiek.
    Ale życzę powodzenia w działaniach.

    2 Cytuj
  • 24 maj 2011

    Ja mam pytanie czy jeżeli przeniosą busy na dworzec pks to czy przystanek na osiedlu dla wsiadających zostanie ?

    2 Cytuj
  • 24 maj 2011

    Wszystkie przystanki w Myślenicach zostaną, jedyne co sie zmieni to to ze nie będzie dworca busów, ale przystanki będą. Przynajmniej tak wynika ze wszystkich podawanych informacji

    1 2 Cytuj
  • 24 maj 2011

    w słowo mówione trudno uwierzyć a nawet w pisane, bo raz na ławce było napisane DUPA, jeden gość chciał pogłaskać i drzazgę wbił ;)

    3 Cytuj
  • 24 maj 2011

    Dobre Viv! Proste I wymowne ;)

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    TO jest żenujące 3 czerwiec busy do Świątnik Górnych i ze Świątnik do Myslenic jeżdziły co drugi kurs według rozkładu jazdy , widocznie mają inną jazde i rezygnują z kursów. Może lepiej by było gdyby całkiem zezygnowali .Ja się pytam poco jest rozkład jazdy. ☺

    1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    Nic się nie martwcie,PKS zwalnia kolejnych kierowców to się poprawi.
    Przejeżdżałem ulicą Słoneczną i trzeba naprawdę WIELKĄ wyobraźnię żeby zobaczyć czy zmieścić tam dworzec(chyba że właściciele i pracownicy sklepów będą przychodzić na piechotę do pracy)
    Parę miesięcy temu ale chyba pod innym nickiem pisałem że rozegrają sprawę dworca w ten sposób-wiedząc że nie ma miejsca na odjazdy autobusów wystawią taką cenę za wjazd że przewoźnicy sami się wycofają po czym powiedzą ,my zrobiliśmy dworzec ale nikt nie chce z niego odjeżdżać-genialne i mogą im skoczyć.

    2 2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    A tak naprawde tu wcale nie chodzi o te opłaty .prawda jest taka ze panowie trzęsą portkami bo pks odbierze im bardzo dużo klientów i o to w tym wszytskim się rozchodzi.
    Tak jak kiedys oni podbierali klientów tak teraz sytuacja sie odwróci

    3 2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    PKS nie podbierze nikomu klientów bo powoli zwija interes,zapytaj któregoś z kierowców ilu ludzi dostało wypowiedzenia.
    A teraz z innej beczki,po przeczytaniu tego artykułu przyszło mi do głowy jaka byłaby afera gdyby busiarze powiedzieli -podnosimy ceny biletów o 50% bo musieliśmy kupić nowe busy-tak wynika z wypowiedzi dyrektora czy prezesa MZWIK-ceny wzrosły bo inwestują.
    A co mnie to obchodzi?

    7 2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    fifi
    wyluzuj sie busiarzu bo i tak nic ci to nie da ze bedziesz to wklejał wszedzie. Mogliście zadbac o siebie wczesniej ale wy zamiast sie dogadac woleliście się żreć nawzajem a najchętniej to byście sie pozabijali o klientów.GDZIE SIE DWOCH BIJE TAM TRZECI KORZYSTA

    3 6 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: fifi] UWAGA PRZECZYTAJCIE! JEŚLI TAK *** ZALEŻY ABY BUSY BYŁY NA PSEUDO DWORCU BARDZO PROSZE, ALE JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO WJAZD ZA DARMO! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD? ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ! TO *** NALEGA, A DLACZEGO? BO *** **** I CO NAJWAŻNIEJSZE A WIEM TO Z OTOCZENIA BLISKICH OSÓB PAN *** PO KADENCJI **** MA ZAPEWNIONĄ PRACE W PKS ŁÓDŹ NA STANOWISKU DYREKTORA! WSTYD I HAŃBA *** *** *** *** MYŚLE ŻE SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W PROKURATURZE , NIE DAJMY SIE LUDZIE MANIPULOWAĆ! TEGO CZŁOWIEKA TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD KORYTA! [/quote]

    Nie wiem, czy to co napisałeś jest prawdą czy nie, ale myślę że trochę za daleko się posunąłeś. Jeśli nie masz dowodów nie oskarżaj..

    Nie należę do zwolenników MO i uważam, że prywatnie możemy wymienić tego typu zdanie ale publicznie nie powinno się tego robić.

    Sam się zastanawiałem jaki ktoś ma interes w tym aby na siłę busy pchać do CH Koźmińskiego. Ponieważ jestem za tym aby wspierać lokalnych przedsiębiorców (w tym busiarzy) postanowiłem, że swoje niezadowolenie z postawy MO wyrażę nie robiąc zakupów u Koźmińskiego. Moja noga w tym CH nie stanie

    Jeszcze jedna sprawa, jak myślicie kto zapłaci za wjazd busów na tzw.dworzec ? Pasażerowie - w cenie biletów ! Dzięki komu ta podwyżka …. ?

    8 1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    Łukasz jestem z Tobą ,wolę jechać do Krakowa ale tam nie wstąpię.
    Gość który jak Rejtan mówił że nie wpuści do Myślenic żadnej dużej sieci teraz na siłę naganie klientów dla Tesco.
    Ale się porobiło.
    Może ktoś wrzuci filmik z poświęcenia autobusów PKS,co wtedy mówili lokalni politycy,widziałem u znajomego ,naprawdę fajny.

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    nawet jesli to wy zapłacicie to czy 40, 50 groszy dodatkowo to taki majątek?

    2 11 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] nawet jesli to wy zapłacicie to czy 40, 50 groszy dodatkowo to taki majątek? [/quote]

    Na czym opierasz swoją kalkulację ?

    3 1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    busairze maja płacić za wjazd 10 zł szybka kalkulacja 50 groszy x 20 miejsc w busie= 10 zł jednak najczęsciej w busie jest upchanych 30 osób to ta dopłata pewnie będzie mniejsza

    1 3 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] busairze maja płacić za wjazd 10 zł szybka kalkulacja 50 groszy x 20 miejsc w busie= 10 zł jednak najczęsciej w busie jest upchanych 30 osób to ta dopłata pewnie będzie mniejsza [/quote]

    W życiu nie widziałem 30 osób w busie !
    Nie masz w tej sprawie racji więc nie pisz głupot.

    Jeśli każdy kurs busa to komplet osób to ja ... zakładam firmę transportową :-)

    Tak sobie liczę, jeśli w ciągu godziny przejedzie/wyjadzie 50 busów (biorę pod uwagę wszystkie kierunki jazdy) to Koźmiński za godzinę zarobi ok 450 zł/h (przy stawce o jakiej piszesz 9zł). Jeśli w ciągu dnia znajdzie się 10 natęzonych godzin odjazdu/przejazdu to dziennie zarobek wyniesie 4500 zł.

    Jeśli dzienny zarobek pomnożymy przez 30 dni to da nam to kwotę ok 135 000 zł miesięcznie. W wariancie pesymistycznym zakładam kwotę ok 100 000 zł.

    100 000 zł jeśli pomnożymy przez 12 miesięcy daje nam to niebanalne 1 200 000 zł !!!

    No to już wiecie, po co Koźmińskiemu busy, ALE NADAL SIĘ ZASTANAMIAM PO CO SIĘ W TĄ SPRAWĘ TAK ANGAZUJE MO ?

    Kto za to zapłaci ? Pasazer !

    8 1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    Czy ktoś może potwierdzić kurs Myślenice-Kraków 4:15 z przystanku pod Carrefour'em ?

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    nie widziałes 30 osob w busie? to myslisz ze ile osob jest w busie kiedy pasazerowie sa przyklejeni twarzami do przedniej szyby pojazdu

    2 3 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] nie widziałes 30 osob w busie? to myslisz ze ile osob jest w busie kiedy pasazerowie sa przyklejeni twarzami do przedniej szyby pojazdu [/quote]

    To zgłoś taki przypadek na policję. Na zaniechanie zgłoszenia wykroczenia/przestępstwa też jest paragraf - więc nie chwal się tak głośno.

    5 1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: iasfuadzvn zn] Czy ktoś może potwierdzić kurs Myślenice-Kraków 4:15 z przystanku pod Carrefour'em ? [/quote]

    jak bedzie sie chcialo kierowcy rano wstac to przyjedzie a jak bedzie chcial sobie pospac to nie przyjedzie R-U-L-E-T-K-A

    1 Cytuj

Odpowiedz