Forum » Myślenice

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

  • 31 gru 2012
    adzygmunt napisał/a:

    W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
    Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?

    tam był sklep Pana Wolańczyka

    2 1 Cytuj
  • 31 gru 2012
    alapatala napisał/a:

    adzygmunt napisał/a:W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
    Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?tam był sklep Pana Wolańczyka

    I cukiernia "Danusia"

    1 Cytuj
  • adzygmunt 5 sty 2013

    Kochani a jakieś zdjęcia z przybliżenia?
    Widoczki z Rynku z omawianą budowlą potrafię znaleźć, ale coś bliskiego?
    Niestety nie przypominam sobie sklepu p. Wolańczyka i "Danusi". Gdyby jednak o Danusię chodziło to może bym wygrzebał niejedną z szarych zwojów?

    1 1 Cytuj
  • 5 sty 2013

    To był raczej sklep cukierniczy a nie cukiernia, ale na pewno nazywał się "Danusia"

    2 1 Cytuj
  • 5 sty 2013

    a gdzie było na pieńku na zarabiu nie mogę sobie przypomnieć

    Cytuj
  • 5 sty 2013
    eddie napisał/a:

    a gdzie było na pieńku na zarabiu nie mogę sobie przypomnieć

    nie na zarabiu tylko na przeciw Cybucha

    3 Cytuj
  • 5 sty 2013
    eddie napisał/a:

    a gdzie było na pieńku na zarabiu nie mogę sobie przypomnieć

    Tam jest teraz kebab na przeciwko Cybucha

    1 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Pamiętam tą kawiarnię naprzeciwko "Cybucha", na podwórku stał taki żółty słoń albo lew, do którego wrzucało się monety żeby się na nim pobujać :-) Pamiętam też taką drewnianą budkę z lodami bambino i oranżadą, na Zarabiu, między basenem a kortami, rosło w niej drzewo :-)
    Flipery i hotdogi u pana Stoszka na Rzemieślniczej. A tam gdzie teraz jest Carefour i parking, dawniej był plac (a raczej klepisko) na którym stała karuzela z krzesełkami na łańcuchach, i taka drewniana, zielona lub niebieska buda, w której były flipery.
    Na Słowackiego w bloku 21, tam gdzie teraz jest sklep z wykładzinami, był spożywczy. Pamiętam, że jak "rzucili" do sklepu kawę, to staliśmy w kilometrowych kolejkach, całymi rodzinami, bo jednemu kupującemu przysługiwała jedna paczka kawy :-)
    W budynku "Zorzy" ,na osiedlu, tam gdzie teraz jest ZUS, tam były dwie klasy szkoły podstawowej nr.2. Chodziłam tam przez pierwsze trzy lata szkoły. Były tam dwa duże pomieszczenia na klasy i jedno małe na szatnię :-D
    Jak tak czytam te wszystkie wpisy, to sobie przypominam jakie Myślenice były fajne :-D

    6 Cytuj
  • 6 sty 2013

    A i jeszcze zakład szklarski pana Kazaneckiego, na rynku, obok "Donalda".
    Biblioteka na osiedlu w bloku nr.1

    6 Cytuj
  • 20 cze 2018
    adzygmunt napisał/a:

    W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
    Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?

    Szopa o której piszecie była bliżej Domu Towarowego i mieściła się w tym miejscu cukiernia, a w miejscu Księgarni od kiedy ja pamiętam był pusty plac i stały na nim dwa kioski, a Pan
    Wolańczyk miał sklep obok optyka na Kościuszki.

    2 Cytuj
  • 20 cze 2018
    adzygmunt napisał/a:

    W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
    Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?

    Szopa o której piszecie była bliżej Domu Towarowego i mieściła się w tym miejscu cukiernia, a w miejscu Księgarni od kiedy ja pamiętam był pusty plac i stały na nim dwa kioski, a Pan
    Wolańczyk miał sklep obok optyka na Kościuszki.

    Cytuj
  • 20 cze 2018
    qleeg napisał/a:

    A i jeszcze zakład szklarski pana Kazaneckiego, na rynku, obok "Donalda".
    Biblioteka na osiedlu w bloku nr.1

    A czy ktoś pamięta pogotowie na rogu Żwirki i Jagiellońskiej? obok był Zarząd Drogowy, karetki które były to jeszcze Warszawy Garbuski i Nysa.
    Tylko główniejsze ulice były aswaltowe Poczta była w budynku Komendy MO.
    Teraz w Myślenicach zrobiło się ciasno.

    6 2 Cytuj
  • 7 gru 2021

    A pamięta ktoś gdzie była "Cepelia" i sklep "Dom Harcerski" ;)
    Czy ktoś jeszcze kupował saletrę w "Chemiku"?

    6 Cytuj
  • 7 gru 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A pamięta ktoś gdzie była "Cepelia" i sklep "Dom Harcerski" ;)
    Czy ktoś jeszcze kupował saletrę w "Chemiku"?

    Saletrę kupowałem, mieszałem to z cukrem i robiłem wulkany w piasku, ech młodość

    4 Cytuj
  • 7 gru 2021

    A kto pamięta gdzie straszył Kopkowa

    3 Cytuj
  • 7 gru 2021
    Aleburza napisał/a:

    Saletrę kupowałem, mieszałem to z cukrem i robiłem wulkany w piasku, ech młodość

    A ja do dzisiaj mam "pamiątki" po bączkach...

    3 Cytuj
  • 7 gru 2021

    W sklepie harcerskim kupowałem kolejki , wagony i budynki do makiety . Miałem znajomą która tam sprzedawała jak dostawałem cynk że coś przyszło to zawsze przed otwarciem sklepu już stałem w kolejce by coś kupić .
    Makietę z szynami rozjazdami i całym osprzętem mam do dziś dnia .

    W chemiku też kupowałem saletrę mieszało się z cukrem pudrem i do bączka i wio w górę :)
    A na osiedlu to straszyła ( ona !!!! ) Kopkowa ( bo nazywała się Kopp ) i mieszkała w 23 , jaka by nie była ale wszystkie papierki jakie tylko zobaczyła to pozbierała :)
    A kto w Pewexie za rynkiem kupował dżinsy ? i resorówki matchboxa po 1 dolarze ? też mam ich kilka do dziś dnia .
    Synowie jak się nimi bawili to mieli zapowiedziane żeby czasem nie zginęły i nic im się nie stało :)

    6 Cytuj
  • 8 gru 2021
    korwin napisał/a:

    W sklepie harcerskim kupowałem kolejki , wagony i budynki do makiety . Miałem znajomą która tam sprzedawała jak dostawałem cynk że coś przyszło to zawsze przed otwarciem sklepu już stałem w kolejce by coś kupić .
    Makietę z szynami rozjazdami i całym osprzętem mam do dziś dnia .

    W chemiku też kupowałem saletrę mieszało się z cukrem pudrem i do bączka i wio w górę :)
    A na osiedlu to straszyła ( ona !!!! ) Kopkowa ( bo nazywała się Kopp ) i mieszkała w 23 , jaka by nie była ale wszystkie papierki jakie tylko zobaczyła to pozbierała :)
    A kto w Pewexie za rynkiem kupował dżinsy ? i resorówki matchboxa po 1 dolarze ? też mam ich kilka do dziś dnia .
    Synowie jak się nimi bawili to mieli zapowiedziane żeby czasem nie zginęły i nic im się nie stało :)

    Wspomnień czar!
    Matchbox'y, jak jeszcze masz jakieś z tamtych "Pewexowych" lat, to sprawdź czy nie posiadasz jakiejś perełki. Niektóre modele warte są małą fortunę.

    4 Cytuj
  • 12 gru 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A pamięta ktoś gdzie była "Cepelia" i sklep "Dom Harcerski" ;)

    "Cepelia" była na południowej pierzei Rynku, chyba tam gdzie jest "5,10,15"

    2 Cytuj
  • 13 gru 2021

    Po osiedlu chodził jeszcze Stefanek grzebał po śmietnikach

    5 2 Cytuj
  • 13 gru 2021

    Patrząc od środka rynku na ścianę zachodnią, w rogu od lewej były na początku sukna, czyli bele z materiałem na sukienki, garnitury a sprzedawał Funek. ( pomijam grzecznościowe pan, bo się szło do konkretnej osoby i tu padało nazwisko), później budynek był domem towarowym z piętrem.
    Dalej była cukiernia w głębi lodziarnia a bliżej ulicy do kościoła, Wyrobowa z pamiątkami.
    Nad ulicą do kościoła sklep z suknami przeniesiony z domu towarowego. Za nim fryzjer Ćwierzyk, sklep papierniczy , ( po schodkach) masarnia u Bicza i sklep na rogu z przyborami szkolnymi.
    W ulicy do kościoła po prawej stronie był sklep z bibułkami u Simsaka, a po drugiej stronie później kwiaciarnia u Luli.

    4 Cytuj
  • 13 gru 2021

    Koło domu towarowego z piętrem, po prawej stronie, był "Ruch".

    Cytuj
  • 13 gru 2021

    Był rzeczywiście , potem wolnostojący na działce po domu w którym mieszkała rodzina Kopów , przy dzisiejszej ul Piotra Skargi. Wtedy mówiło się ulica Kościelna,
    w ulicy Kościelnej…..
    Ale ten kiosk o którym piszesz był naprawdę kultowym miejscem.

    1 Cytuj
  • 14 gru 2021
    alapatala napisał/a:

    Po osiedlu chodził jeszcze Stefanek grzebał po śmietnikach

    Stefanek fajny gość, dzieci go lubiły, za to Talor , ten to budził strach (nie mylić z późniejszym Talorem)

    7 Cytuj
  • Raphaell 15 gru 2021
    aleex napisał/a:

    "Cepelia" była na południowej pierzei Rynku, chyba tam gdzie jest "5,10,15"

    I tutaj bym dyskutował aleex....CEPELIA była tam gdzie dziś jest jedna z firm telekomunikacyjnych:)...na O.:)

    1 Cytuj

Odpowiedz