Forum » Myślenice

PALENIE i dym z kominów w Myślenicach

  • 28 sty 2012

    Bywam u znajomych (starsi pastwo)w bloku 18 na osiedlu.Narzekaja,ze nie mogą otworzyć okien z powodu dymu jakim truja ich właściciele domów,szczególnie tego między 18 a 19 blokiem.I widziałam te kłęby dymu, wpychające sie ludziom prosto do okien.To niedopuszczalne żeby tak truć ludzi!

    6 5 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=anula] nie interesuje mnie, że ktoś nie ma na węgiel (choć przyznam, że węgiel też śmierdzi)

    ty pewnie palisz w piecu kwiatami a z komina unosi się piękny zapach jaśminu

    11 1 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=DjKiller] chętnie bym to zrobił ale nie mogę znaleźć maila do straży. [/quote]

    STRAŻ MIEJSKA W MYŚLENICACH
    ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice, tel. 609 600 003, 12 639 23 22,

    3 4 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=gość: molf] Bywam u znajomych (starsi pastwo)w bloku 18 na osiedlu.Narzekaja,ze nie mogą otworzyć okien z powodu dymu jakim truja ich właściciele domów,szczególnie tego między 18 a 19 blokiem.I widziałam te kłęby dymu, wpychające sie ludziom prosto do okien.To niedopuszczalne żeby tak truć ludzi! [/quote]

    To idz do tych domów ,każ tym ludziom wygasic piece niech siedzą w zimnie pod pięcioma kocami bo państwo z bloku musi sobie przewietrzyc bo im za gorąco a nie wypisuj tu głupot.

    10 9 Cytuj
  • 28 sty 2012

    Najbardziej pokrzywdzeni są faktycznie mieszkańcy bloków. Mają ciepłe kaloryfery, nic ich nie obchodzi palenie w piecu, wynoszenie popiołu, zamawianie drewna i węgla.
    Najlepiej ukamienujcie tego paskudnego sąsiada i problem zniknie.

    11 5 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=taki_gość] DjKiller napisał/a: chętnie bym to zrobił ale nie mogę znaleźć maila do straży.

    STRAŻ MIEJSKA W MYŚLENICACH
    ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice, tel. 609 600 003, 12 639 23 22, [/quote]

    Idą 20-sto stopniowe mrozy, a ty konfidencie chcesz na ludzi donosic, co według ciebie powinno wydobywac się z komina może może czysty tlen . Przeszkadza ci smród to wypierz sobie skarpetki a nie donoś na ludzi. Wstyd !!!

    8 8 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=gość: planeta] taki_gość napisał/a: DjKiller napisał/a: chętnie bym to zrobił ale nie mogę znaleźć maila do straży.

    STRAŻ MIEJSKA W MYŚLENICACH
    ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice, tel. 609 600 003, 12 639 23 22,

    Idą 20-sto stopniowe mrozy, a ty konfidencie chcesz na ludzi donosic, co według ciebie powinno wydobywac się z komina może może czysty tlen . Przeszkadza ci smród to wypierz sobie skarpetki a nie donoś na ludzi. Wstyd !!! [/quote]

    Ja podałem DjKiller'owi nr tel. do Straży Miejskiej, bo twierdził, że nie może znaleźć.
    Spójrz na dym wydobywający się z tego komina.... a gdybyś przeczytał wcześniejszy post DjKiller'a dowiedział byś się, że właściciel komina pali starym, lakierowanym parkietem, a to już nie jest sympatyczne.
    Pozdrawiam w wypranych skarpetach taki_gość (nie konfident)

    4 5 Cytuj
  • 28 sty 2012

    [quote=taki_gość] gość: planeta napisał/a: taki_gość napisał/a: DjKiller napisał/a: chętnie bym to zrobił ale nie mogę znaleźć maila do straży.

    STRAŻ MIEJSKA W MYŚLENICACH
    ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice, tel. 609 600 003, 12 639 23 22,

    Idą 20-sto stopniowe mrozy, a ty konfidencie chcesz na ludzi donosic, co według ciebie powinno wydobywac się z komina może może czysty tlen . Przeszkadza ci smród to wypierz sobie skarpetki a nie donoś na ludzi. Wstyd !!!

    Ja podałem DjKiller'owi nr tel. do Straży Miejskiej, bo twierdził, że nie może znaleźć.
    Spójrz na dym wydobywający się z tego komina.... a gdybyś przeczytał wcześniejszy post DjKiller'a dowiedział byś się, że właściciel komina pali starym, lakierowanym parkietem, a to już nie jest sympatyczne.
    Pozdrawiam w wypranych skarpetach taki_gość (nie konfident) [/quote]

    Jeżeli jest to notoryczne a nie sporadyczne np. przy rozpalaniu kotła lub nagłemi zmianami ciśnienia atmosferycznego to zwracam honor i sory.

    3 Cytuj
  • 28 sty 2012

    takim starszym ludziom to zazwyczaj ,,,wszystko przeszkadza

    3 4 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Ej ludzie zastanówcie się nad tym co piszecie, kto produkuje tyle śmieci żeby ogrzać nimi dom???
    W większości przypadków ci śmierdziele palą węglem który niestety jest jaki jest, a główną przyczyną emitowania dużej ilości dymu jest konstrukcja pieca.
    Od kilku lat większość piecy na paliwa stałe posiada regulacje temperatury polegającą na zamykaniu dopływu powietrza.
    Działa to tak kiedy piec osiąga zadaną temperaturę zamykany jest dopływ powietrze co powoduje zduszenie płomienia w palenisku, kiedy temperatura spada włącza się wentylator który rozdmu***** palenisko wypychając nagromadzony w kotle dym przez komin.
    To tak jak byśmy podpalili kupę zeschłych liści niby sie pali płomienia nie widać za to jest cała masa dymu.

    5 3 Cytuj
  • 29 sty 2012

    misiekk - fakt raczej nikt nie ma tylu śmieci żeby ogrzewać nimi dom. Ale i tak je ładuje do pieca bo przyoszczędzi 10zł na worku. Myślenice to jeszcze nic, ale taki NT, albo Perła Gorców - Rabka-Zdrój - jeden syf w powietrzu.

    2 3 Cytuj
  • 29 sty 2012

    ja bym zadzwonił do ekologów :) najpredzej oni cos zdziałaja bo te .... watpie....

    2 6 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Jak biedne ludziki nie mają na ogrzanie domu to niech się do bloku przeprowadzą.....

    3 8 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Djkiller może ty się przeprowadz do lasu

    7 2 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Ogrzewać domy jak najbardziej można, a nawet należy. Tyle, że powinno się to robić zgodnie z prawem naturą i mając na uwadze dobro i zdrowie sąsiadów. Lakierowane drewno do zdrowych materiałów opałowych na pewno nie należy... chyba, że się mylę? Jeśli mieszkańcy domu przy bloku 19tym nie mają nic o ukrycia, to skąd takie protesty przeciw kontroli SM?

    5 4 Cytuj
  • 30 sty 2012

    [quote=DjKiller] gość: zadymiony napisał/a: Masakra jaki smierdzący dym wydobywa się z domu przy bloku 19, nawet przewietrzyć nie można. Zupełny brak wrażliwości

    Znam Twój ból mieszkam w bloku 20 na przeciwko tego domu i mam okna na wysokości komina owego Pana...
    Pan ten opala swój piec starymi parkietami które to jak wiadomo są lakierowane i impregnowane różnymi świństwami(w opał zaopatruje się u parkieciarza)
    Gdy wieczorem zdarzy sie że nie zamknę okna to po napaleniu w piecu w pokoju mam jak w komorze gazowej.
    Czasem zdarza się że i w dzień robi zadymę.
    Fotka z przed kilku dni

    Fotka z przed chwili
    [/quote]

    JESTEM MIESZKAŃCEM TEGO DOMU,JEŻELI MASZ ZASTRZEŻENIA DO MOJEGO OPAŁU ZAPRASZAM OSOBIŚCIE NAWET ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ MIEJ ODWAGĘ !!!!! A TAK OGÓLNIE WĘGIEL W POLSCE JEST DOZWOLONY I WSPIERAM KONIUNKTURĘ NASZEGO KRAJU POZDRAWIAM WOJTEK

    9 2 Cytuj
  • 30 sty 2012

    A widzieliście kiedyś co wydobywa się z komina tego budynku w którym jest sklep "auto dom" na ul. K. Wielkiego ? Normalnie czarniuteńki gęsty dym. Ciekawe czym oni palą.

    2 4 Cytuj
  • adzygmunt 30 sty 2012

    Oponami, i przepalonym olejem, zużytym czyściwem?

    1 4 Cytuj
  • 30 sty 2012

    [quote=gość: gonzo] A widzieliście kiedyś co wydobywa się z komina tego budynku w którym jest sklep "auto dom" na ul. K. Wielkiego ? Normalnie czarniuteńki gęsty dym. Ciekawe czym oni palą. [/quote]

    A nie ciekawi cię czasem kto z kim tam śpi .

    6 2 Cytuj
  • 30 sty 2012

    Czytam te posty i włos mi się na głowie jeży. Rozumiem że jest zima zimno więc trzeba ogrzać jakoś nasze domy. Właściciele domów oburzają się na mieszkańców bloków że mają cieplutko i jeszcze się czepiają "biednych" którzy nie mają czym opalać swoich wili. Ludzie ci co palą syfem opamiętajcie się!!!Nie ma żadnego dla was usprawiedliwienia, niszczycie środowisko, własne zdrowie i zdrowie innych. Na ten syf nie ma mocnych. Rozumiem ,że ogrzewanie gazem, prądem, czy węglem jest kosztowne, ale to nie usprawiedliwia waszych poczynań. Ludzie zdrowie jest BEZCENNE.Powinny być bardzo wysokie kary za palenie syfem, i straż miejska powinna DZIAŁAĆ!!!IDodam jeszcze że bardzo często bogaci ludzie których stać na normalny opał z tzn dziadowskich oszczędności robią to co w temacie

    6 3 Cytuj
  • 30 sty 2012

    Słyszałem że niedługo sąsiedzi będą przychodzic ze strażą miejską i będą zaglądac do garnków co gotujecie.

    3 6 Cytuj
  • 30 sty 2012

    wam szkodzi dym a nie żal wam ludzi którzy na prawde nie maja na opał i palą czym sie da to co mają umrzeć bo wy macie takie widzi mi się

    6 5 Cytuj
  • 30 sty 2012

    nam w blokach nikt nie grzeje za darmo, płacimy za ten luksus nie mało i nikt nas nie pyta czy mamy na to. Nie pozwolimy się dłużej truć, z tego co udało mi się dowiedzieć już niedługo ta swawola niektórych się skończy.Nareszcie.

    8 3 Cytuj
  • 30 sty 2012

    ja długie czasy walczyłam z takim uciążliwym sąsiadem pisałam dzwoniłam wzywałam i co dalej to samo pali smrodzi i nie ma mocnych na takich ludzi

    3 3 Cytuj
  • 30 sty 2012

    [quote=gość: RICZI3] nam w blokach nikt nie grzeje za darmo, płacimy za ten luksus nie mało i nikt nas nie pyta czy mamy na to. Nie pozwolimy się dłużej truć, z tego co udało mi się dowiedzieć już niedługo ta swawola niektórych się skończy.Nareszcie. [/quote]

    mi przeszkadza dym z osiedlowej kotłowni i nie pozwole się dłużej truć.

    3 5 Cytuj

Odpowiedz