Forum » Myślenice

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

 • 18 sty 2012

  Człowieku zrozum, że jak wejdą przepisy to będziesz dzwonił ale do burmistrza czy wojewody, że nie masz czym dojechać do pracy i z powrotem bo to oni odpowiadają za zapewnienie transportu publicznego.

  5 8 Cytuj
 • 18 sty 2012

  Spokojnie, jeśli któraś z obecnych firm przewozowych upadnie, pojawi się następna. Rynek nie lubi próżni. Nie wiedziałeś, że popyt generuje podaż?

  8 3 Cytuj
 • 18 sty 2012

  Czy Ty jesteś taki ciemny czy udajesz? Przecież to nie chodzi o upadłość?

  Dla takiego hipotetycznego przykładu. Np. busów jeździ 20 i mają ładowność 20 osób to w sumie przewiozą 400 osób zgodnie z dowodem rejestracyjnym.
  A do przewiezienia oczekujących jest 900 osób. To czym 500 osób dojedzie. Będzie brakowało 25 busów i to tylko w tzw godzinach szczytu. kto pozwoli sobie na zakup nowych busów na powiedzmy 4 kursy dziennie i zatrudnienie kierowców. Każdy przewoźnik w tzw.godzinach szczytu ma maksymalnie wykorzystany tabor. Jedyne rozwiązanie to żeby pokryć koszty to tylko przez podwyżkę cen biletów. No jest jeszcze możliwa dopłata z urzędu do kursów, ale tak czy tak to zwiększa koszty transportu.

  I nie pisz,że gdzieś jeżdżą taniej. Albo ich nakłoń do przyjścia tutaj do Myślenic i w tedy się przekonamy jak dokładnie będzie.

  2 7 Cytuj
 • 18 sty 2012

  [quote=gość: eke] Czy Ty jesteś taki ciemny czy udajesz? Przecież to nie chodzi o upadłość?

  Dla takiego hipotetycznego przykładu. Np. busów jeździ 20 i mają ładowność 20 osób to w sumie przewiozą 400 osób zgodnie z dowodem rejestracyjnym.
  A do przewiezienia oczekujących jest 900 osób. To czym 500 osób dojedzie. Będzie brakowało 25 busów i to tylko w tzw godzinach szczytu. [...] Jedyne rozwiązanie to żeby pokryć koszty to tylko przez podwyżkę cen biletów. No jest jeszcze możliwa dopłata z urzędu do kursów, ale tak czy tak to zwiększa koszty transportu.

  I nie pisz,że gdzieś jeżdżą taniej. Albo ich nakłoń do przyjścia tutaj do Myślenic i w tedy się przekonamy jak dokładnie będzie. [/quote]

  Gościu (busiarzu), to w takim przypadku kto przewiezie tych 500 ludzi? Bo na razie widzę że chcesz podwyżką biletów doprowadzić do tego by z tych 500 osób pozostało 100, gdyż tych 400 którzy odpadli nie będzie stać na jazdy?

  I jest wyjście i to bardzo proste, tylko taki centuś busiorz musi zainwestować, a do tego się żadnemu nie pali. Wystarczy zmienić 20 osobowy szrotowóz, na 30 osobowy a nawet autobus jak jest taka potrzeba i po krzyku.
  Ale ja wiem najłatwiej nic nie dopłacać a zdzierać z ludzi, dając w zamian śmierdzące zapocone gruchoty.

  Ekonomiści od siedmiu boleści :)

  12 3 Cytuj
 • 18 sty 2012

  Tak następny doradca. To załóż firmę transportową. Kup duży autobus. I zrobisz nim dwa kursu w szczycie z kompletem, a na pozostałych kursach będziesz woził po 5 osób. Przekonamy się jak na tym wyjdziesz i po ile będziesz miał bilety. A najlepiej spróbuj dostać poradę z PKs-u jak oni na tym wychodzą. Bo firma podobno prężnie rozwijająca się. Tyko dlaczego zlikwidowali tyle kursów skoro to taki interes dochodowy.

  Co szef dopiero teraz Cie wypuścił z pracy. Pewno omawialiście sytuację jakby komunikacyjna w Gminie.

  5 7 Cytuj
 • 18 sty 2012

  [quote=gość: eke] Tak następny doradca. To załóż firmę transportową. Kup duży autobus. I zrobisz nim dwa kursu w szczycie z kompletem, a na pozostałych kursach będziesz woził po 5 osób. Przekonamy się jak na tym wyjdziesz i po ile będziesz miał bilety. A najlepiej spróbuj dostać poradę z PKs-u jak oni na tym wychodzą. Bo firma podobno prężnie rozwijająca się. Tyko dlaczego zlikwidowali tyle kursów skoro to taki interes dochodowy.

  Co szef dopiero teraz Cie wypuścił z pracy. Pewno omawialiście sytuację jakby komunikacyjna w Gminie. [/quote]

  To jesteś totalnym niemotą jeżeli tak myślisz jak piszesz. W szczycie wylatują autobusy a poza szczytem busy. Możesz nawet w najsłabszych godzinach wyjechać 10 osobowym vanem jeżeli to się opłaci.
  Co za szrot !!!!

  5 5 Cytuj
 • 18 sty 2012

  Pytanie za 10 punktów.
  Kto napisał przedstawione poniżej cytaty?

  ,,W takim przypadku busiarze mogą jedynie liczyć na to że urząd tych zezwoleń im nie cofnie, a natarczywością tylko się od tego oddalają.”

  ,,Jest w planach i to możliwe że niedługich, że będzie taki autobusik który będzie jeździł po całym mieście - zarabie, osiedle z górnym przedmieściem oraz dolne przedmieście i Dekada.
  Nie wiem czy będzie za darmo czy nie ale ma być.”

  ,,jakie straszenie? Obawiam się że nawet jakby chcieli to chyba dostaną po łapkach, bo wtedy jak się dowiedzą że są inne firmy, będzie już za późno, a jak widać z poprzednich sytuacji teraźniejsi przewoźnicy zawsze na swoją niekorzyść czekają do ostatniego dnia, a potem będą wielce oburzeni że zostały wydane nowe koncesje :)
  ja jestem za tym by niepokornych cwaniaków nauczyć tego kto tu rządzi.”

  ,,A tacy przewoźnicy już są i starają się o myślenickie kursy, co jest tylko kwestią czasu.”

  ,,Busy tak czy siak będą, jak nie ci właściciele to będą inni z Wieliczki czy Limanowej, którzy na zasadach burmistrza przyjdą i będą jeszcze całować po piętach pasażerów. Tego kwiatu jest pół światu, a busiarze są do zastąpienia innymi w przeciągu 30 dni. Zresztą w zależności jak się sprawy potoczą (a mogą najwyżej w czterech kierunkach) sami zobaczycie „

  5 4 Cytuj
 • 18 sty 2012

  KUPIE BUSA MOZE BYC Z REIHU

  4 7 Cytuj
 • 18 sty 2012

  No Kramer kto tu jest NIEMOTĄ?

  4 6 Cytuj
 • 19 sty 2012

  [quote=gość: eke] No Kramer kto tu jest NIEMOTĄ? [/quote]

  Ty jesteś debeściak, bo umiesz korzystać z ctrl+c i ctrl+v :)
  Wśród kolegów busiarzy jesteś pewnie informatykiem a nie niemotą :)

  5 7 Cytuj
 • 20 lut 2013

  Ile kosztuje teraz bus z Myślenic do Krakowa?

  3 1 Cytuj
 • 20 lut 2013

  To zależy na jakiego busa trafisz, imart, maks - 6zł, pozostałe 5,50zł i zdarzą się też za 5zł

  3 1 Cytuj
 • 20 lut 2013

  OK, dzięki.

  3 Cytuj
 • 20 lut 2013
  gość: Zainteresowany napisał/a:

  "To jakie przepisy zabraniają jednemu brać za bilet do Krakowa 3 zł a innemu 8 zł?"

  Oj przestań. Żadne, tu konkurencja działa. Zapominasz, że mamy MONOPOL (poczytaj def. bo nie ogarniasz najwyraźniej), a w tym stanie jedynie może pomóc albo UOKiK, albo wejście kogoś innego na rynek i przełamanie monopolu.

  "No ale ja jestem ciemny i nieodpowiedzialny w porównaniu do Ciebie."
  No jesteś, bo nie odpowiadasz na wprost zdane pytania, boisz się czy brak ci argumentów? Może wrócisz jak odpowiesz na 4 poprzednie pytania? Czy zabrakło ci argumentów i kłocisz się dla kłocenia się, pomimo tego, że ani z punktu moralnego, ani prawnego racji nie masz, bo to Ty prawo łamiesz, nie ja jako pasażer? Dotarło?

  ale bredzisz,a slyszales cos kiedys o zmowie cenowej?to jest tak jakby wszystkie firmy na trasie krakow-myslenice pobieraly 8 zl,byc moze to samo jest na tej trasie do dobczyc,byc moze dziala jedna firma i wtedy ma monopol,a byc moze sa dwie i maja zmowe cenowa ze za te 4 km. biora 3 zl
  ja bym tym mieszkancom proponowal strajk,kiedys na trasie krakow -sucha beskidzka merc bus w godzinach szczytu nie zabieral osob jadacych do sulkowic,moze oficjalnego strajku nie bylo,ale mam wrazenie ze byl bojkot firmy merc bus,czy to busa jadocego do krakowa czy tez do suchej

  2 1 Cytuj
 • 20 lut 2013

  Spokojnie, to temat sprzed ponad roku :-P

  2 Cytuj
 • 20 lut 2013

  [quote=babet]Gdzie i jak zaprotestować? Busy na trasie Myślenice-Dobczyce stosują skandalicznie wysokie ceny dla przystanków w Borzęcie!! Trasa 4 km (Myślenice - Borzęta I przystanek) kosztuje 3 zł podczas gdy do Krakowa z Myślenic zajedziemy za 5,5 zł.. Czy nie ma jakiś przepisów regulujących taryfy opłat za przejazd?
  Zdesperowani mieszkańcy pytają co mogą zrobić..? Pisać petycję do właściciela firmy przewozowej..?
  [/quote]

  zaprotestujcie w sprawie "zmowy cenowej" w UOKiK

  4 1 Cytuj
 • 20 lut 2013

  hehe,a to sie dalem wkrecic....,i jaki final tej sprawy?

  2 1 Cytuj
 • 21 lut 2013

  "zaprotestujcie w sprawie "zmowy cenowej" w UOKiK" - to może być dobry pomysł.

  4 Cytuj
 • 24 cze 2013

  Ile powinny kosztować busy Myslenice - Kraków?
  Jak długo jestes wstanie czekać na tańszego busa?

  4 Cytuj
 • mirek@ 24 cze 2013
  Piotr88 napisał/a:

  Ile powinny kosztować busy Myslenice - Kraków?
  Jak długo jestes wstanie czekać na tańszego busa?

  5 zł to odpowiednia cena na pewno nie 6 ani 6,5 - z tych wzgledow przesiadlem sie do samochodu i jezdze do pracy do krk z kolega

  3 2 Cytuj
 • 24 cze 2013

  A jak by cena biletu wynosiła przy odpowiedniej promocji 4 zł, to jak myslicie ilu było by chętnych?

  1 2 Cytuj
 • Def Ibrylator 24 cze 2013
  mirekm napisał/a:

  Piotr88 napisał/a:Ile powinny kosztować busy Myslenice - Kraków?
  Jak długo jestes wstanie czekać na tańszego busa?5 zł to odpowiednia cena na pewno nie 6 ani 6,5 - z tych wzgledow przesiadlem sie do samochodu i jezdze do pracy do krk z kolega

  I to jest, drogi Mirku najlepsza broń przeciwko monopolowi busiarskiemu. To popyt decyduje o cenie. Busiarz nie zmniejszy cen, bo wie, że jakie by nie były, ludzie i tak będą jeździć busami. Im większy popyt, tym większa cena. Fajnie byłoby im pokazać, że gdy ceny idą w górę, popyt spada (przesiadamy się do samochodów i jeździmy ze znajomymi). Wtedy zobaczyliby, że aby zarobić, muszą utrzymywać ceny niskie, bo tylko to tworzy im rynek zbytu w liczbie będącej wartością najbardziej rentowną.

  Wystarczy jedna akcja pt. "Ceny za bus powyżej 5 zł ? Jadę autem z kumplem". Daje im 2 - 3 miesiące, i ceny spadną do takiej ceny, jaką sobie klient zażyczy. (oczywiście bez przesady - paliwo drogie, opłaty za Zakopiankę też nie małe).

  Z kapitalizmem jest jak z demokracją - beznadziejne systemy, ale nikt nie wymyślił jeszcze lepszych. Wykorzystajmy to.

  3 4 Cytuj
 • 24 cze 2013
  def_ibrylator napisał/a:

  mirekm napisał/a:Piotr88 napisał/a:Ile powinny kosztować busy Myslenice - Kraków?
  Jak długo jestes wstanie czekać na tańszego busa?5 zł to odpowiednia cena na pewno nie 6 ani 6,5 - z tych wzgledow przesiadlem sie do samochodu i jezdze do pracy do krk z kolegaI to jest, drogi Mirku najlepsza broń przeciwko monopolowi busiarskiemu. To popyt decyduje o cenie. Busiarz nie zmniejszy cen, bo wie, że jakie by nie były, ludzie i tak będą jeździć busami. Im większy popyt, tym większa cena. Fajnie byłoby im pokazać, że gdy ceny idą w górę, popyt spada (przesiadamy się do samochodów i jeździmy ze znajomymi). Wtedy zobaczyliby, że aby zarobić, muszą utrzymywać ceny niskie, bo tylko to tworzy im rynek zbytu w liczbie będącej wartością najbardziej rentowną.

  Wystarczy jedna akcja pt. "Ceny za bus powyżej 5 zł ? Jadę autem z kumplem". Daje im 2 - 3 miesiące, i ceny spadną do takiej ceny, jaką sobie klient zażyczy. (oczywiście bez przesady - paliwo drogie, opłaty za Zakopiankę też nie małe).

  Z kapitalizmem jest jak z demokracją - beznadziejne systemy, ale nikt nie wymyślił jeszcze lepszych. Wykorzystajmy to.

  Mądrze gadasz. Polać mu!

  5 2 Cytuj
 • 26 kwi 2014

  3 2 Cytuj

  Subskrybuj - Poinformuj o nowych odpowiedziach

  « Poprzednia
  1
  2
  bardzo proszę o informację czy do strefy przemysłowej w dobczycach dojadę busem z myslenic?chodzi mi o pracę .dokąd dojeżdzają busy z myślenic

  Cytuj
 • 26 kwi 2014

  bardzo proszę o informację czy do strefy przemysłowej w dobczycach dojadę busem z myslenic?chodzi mi o pracę .dokąd dojeżdzają busy z myślenic

  2 Cytuj

Odpowiedz