Forum » Myślenice

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

  • 18 sty 2012

    busiarze wy nie zdajecie sobie sprawę ze te wszystkie osoby jadące z wami zostawiają rodziny w domu sa to matki ojcowie /ludzie którzy nie maja innego wyjscia tylko sa skazani na wasze busy szanujcie ich bo TO DZIEKI NIM MACIE PRACE i kasę z której godnie możecie żyć ..to nie bydło albo ziemniaKI SĄ TACY SAMI JAK WY.........

    12 7 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Oni nic nie zrozumieją, są za głupi na to. Niestety przez ich uwstecznienie intelektualne, kiedyś zdarzy się straszna tragedia, ale będą się zarzekać do samego końca, że muszą się ścigać na zakopiance (a wlec wewnątrz krakowa czy myślenic) czy brać ponad stan.

    "Mistrzowie szos", OBY, podkreślam OBY się nigdy nic złego nie stało.

    11 4 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Siedzisz w prawie gospodarczym? Zastanawiam się czy to prawda czy fałsz?
    Ale mam pytanie.
    To jakie przepisy zabraniają jednemu brać za bilet do Krakowa 3 zł a innemu 8 zł?
    Czy jak jesteś w sklepie i widzisz cukier droższy niż w sklepie obok to pytasz dlaczego mają droższy?
    Może prawo gospodarcze zabrania?
    No ale ja jestem ciemny i nieodpowiedzialny w porównaniu do Ciebie.

    2 12 Cytuj
  • 18 sty 2012

    "To jakie przepisy zabraniają jednemu brać za bilet do Krakowa 3 zł a innemu 8 zł?"

    Oj przestań. Żadne, tu konkurencja działa. Zapominasz, że mamy MONOPOL (poczytaj def. bo nie ogarniasz najwyraźniej), a w tym stanie jedynie może pomóc albo UOKiK, albo wejście kogoś innego na rynek i przełamanie monopolu.

    "No ale ja jestem ciemny i nieodpowiedzialny w porównaniu do Ciebie."
    No jesteś, bo nie odpowiadasz na wprost zdane pytania, boisz się czy brak ci argumentów? Może wrócisz jak odpowiesz na 4 poprzednie pytania? Czy zabrakło ci argumentów i kłocisz się dla kłocenia się, pomimo tego, że ani z punktu moralnego, ani prawnego racji nie masz, bo to Ty prawo łamiesz, nie ja jako pasażer? Dotarło?

    8 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    przecież oni nie daja biletów[chyba ze sie sam upomniesz]a nie wbijanie w kase fiskalna daje im możliwość zarobku do własnej kieszeni wiec sami żądają ile chca...

    5 5 Cytuj
  • 18 sty 2012

    No, jak się upomnisz o bilet, to wielce stęka, król szos z petem w paszczy, że musi ci wydać bilet.

    15 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Zainteresowany a kto mógłby być konkurencją dla busów?

    4 8 Cytuj
  • 18 sty 2012

    dokładnie wtedy traci .... oni myśla ze sa panami

    3 5 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Uogólniasz. Zakładasz, że wszystkie "busy" według mnie są złe. Nie. Po prostu większość kierowców ma takie podejście jak Ty - biorą ile wlezie, bo według Ciebie tak trzeba (nawiasem mówiąc w dobrym tonie byłoby się nie przyznawać do takich rzeczy, bo przyznajesz się do popełniania przestępstwa...)

    Konkurencja dla Busów? Chyba dla tych kilku najdroższych linii - jest jedna, zawsze o 1 zł tańsza w stosunku do tych trzech linii co mają po 6 zł do Krakowa - nimi staram się jeździć i im dać zarobić. Szczególnie, że jeździ tam bardzo sympatyczny człowiek, który zawsze powie dzień dobry/do widzenia, wyda bilet od razu i jest po prostu.. grzeczny.

    Konkurencja dla busów?

    Myślę, że po prostu ogólnie - konkurencja - tańsza linia jeżdżąca często. Im więcej linii tym lepiej, konkurencja jest dobra dla konsumentów, bo obniża ceny. Brak konkurencji, czyli stan obecny, prowadzi, że rynek jest w "letargu' ceny stoją w miejscu, lub rosną i jest monopol. Stan obecny.

    Nadal nie odpowiedziałeś na moje 4 pytania z poprzedniej strony. Tobie naprawdę brak argumentów ;). Uspokój się, zachowaj nerwy na jutro, jutro znów pomkniesz swym sprinterkiem, haha.

    11 4 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Raz piszesz,że busy nie mają konkurencji.
    Potem piszesz, że busy maja różne ceny do Krakowa.
    Potem piszesz, że konkurencja to różne ceny.
    To może zdecydujesz się co to jest konkurencja jako osoba pracująca w prawie gospodarczym.
    Chyba, że masz kwalifikacje kowala na stanowisku urzędniczym.

    2 13 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Jak to jest mozliwe że żadna instytucja nie kontroluje regularnie busów skoro powszechnie wiadomo jak jest, i pewnie skarg były już setki???

    10 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Busy w obecnej formie NIE MAJĄ konkurencji, gdyby ona była, nie narzucały by sobie trzy firemki swojej ceny i nie forsowały z byle powodu podnoszenia cen, bez podnoszenia jakości usługi.

    Busy mają różne ceny do Krakowa - jest jedna firma, która różni się cenowo od pozostałych, tylko jedna, reszta czyli (80% kursów), ma ceny identyczne, to o jakiej my tu konkurencji mówimy? Nie ma konkurencji, poczytaj definicję, użyj wikipedii, lekcji za Ciebie nie odrobię.

    A może raczysz odpowiedzieć, czemu 50 km trasa z bochni, kosztuje 4,5 (pomimo viatolu), a 35 km z myslenic 6 zł?
    Jestes kierowca, masz jakies uzasadnienie na to?
    Nadal nie odpowiadasz na moje pytania, bo nie masz argumentów.

    Ponadto - jeśli bierzesz więcej pasażerów niż zezwala na to dowód rejestracyjny pojazdu, który prowadzisz - mam prawo nazywać Ciebie przestępcą, bo łamiesz prawo i się do tego jawnie przyznajesz na poprzedniej stronie.

    15 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Widzisz wg twojego myślenia tylko TY możesz założyć taką konkurencję. Woził będziesz za darmo a ewentualny VAT zapłacisz z własnej kieszeni. Wszystkie inne busy padną i zostanie tylko twoja firma. Tylko nasuwa mi się pytanie, czy to wtedy będzie już monopol? Pasażerów będziesz miał duuuużo. A czy czasem prawo nie zabrania tak prowadzonej działalności. Nie wiem oświeć mnie.

    A potem powstanie konkurencja i będzie płaciła pasażerom za jazdę z nimi i TY padniesz.
    No możesz jeszcze wejść na linię do Bochni.

    2 12 Cytuj
  • 18 sty 2012

    musisz tyle pisać kurcze nie che mi sie tyle tego czytać dobrze piszesz tylko krócej prosze i z góry dziekuje

    1 11 Cytuj
  • 18 sty 2012

    A/ Wskaż gdzie pisałem, że ja chce mieć swoją firmę przewozową? Nigdzie.

    B/. Dlaczego za darmo. Ponawiam pytanie - odpowiedz na nie nim będziesz zadawał kolejne - czemu wam się za 6 zł ledwo opłaca, a ci z bochni jeżdżą za 4 zł 50 gr i się im opłaca?

    C/. Uważam, że powinno być wiele firm. Konkurencja jest dobra wszędzie. Konsumentom daje tańsze, lepszej jakości produkty, a producentów/usługodawców zmusza do ciągłej konkurencji, podnoszenia jakości, cięcia kosztów - do działania, a nie tylko podnoszenia cen.
    Podnosić ceny każdy potrafi, polecam:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera
    W skrócie: do pewnego momentu podnoszenie cen/podatków przynosi wyższe zyski, po przekroczeniu pewnego punktu, mimo podnoszenia cen lub podatków zysk/wpływy maleją.

    11 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Jak ci się czytać nie chce to Twój problem, dlaczego wymagasz od innych dostosowania sie do swojego poziomu?? Nie chcesz nie czytaj, a nie narzucaj innym swojej woli.

    7 4 Cytuj
  • 18 sty 2012

    a to ja przepraszam mamusie ale niech mamusia sobi czyta i nie zniża sie do mojego poziomu//nie zna mnie mamusia a poniża super....

    2 11 Cytuj
  • 18 sty 2012

    mama, a dlaczego kontrola ma być tylko w stosunku do busów?
    A autobusy MPK to nie tan sam zawód i działalność? Czy autobusy miejskie nigdy nie są przeładowane? Czy kierowcy tam są ponad prawem?

    4 12 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Odpowiedz na postawione przed Tobą wcześniej pytania, nim zaczniesz zadawać swoje, chyba że na nie odpowiedzieć nie potrafisz, to już zamilcz...

    12 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    bo pewnie mąż mamusi autobusem jeżdzi i dlatego

    4 8 Cytuj
  • 18 sty 2012

    jeti chyba jest taki program, który czyta. Więc poszukaj programu nagraj i będziesz tylko słuchał.
    Powodzenia.

    3 10 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Panie bystry jeti, nie poniżam, ale powinieneś wiedzieć, że Twoja wypowiedź świadczy o Tobie, czyż nie? zresztą to nie temat na uszczypliwości, o czym innym tutaj się pisze...

    Temat o busach więc piszę o busach. Autobusy tak samo powinno się kontrolować, ale u nas ich nie ma... Ja sobie nie wyobrażam żeby moje dzieci miały kiedyś dojeżdżać do szkoły w takich warunkach jakie są teraz, mam nadzieję że do tego czasu warunki się poprawią. Jesteśmy w końcu w XXI wieku w Europie.

    6 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    no dzieki ale już się nie czepiaj opiepsz dostałem tak że spoko uważnie czytam

    11 Cytuj
  • 18 sty 2012

    A co mnie interesuje, że jeżdżą za 4,50 a w Bielsku chyba po 8 zł. Jak Ty będziesz jeździł za darmo to jest Twoja sprawa a nie moja i jeszcze będziesz miał w swoich busach klime, wideo,rozkładane fotele to też będę z Tobą jeżdził.
    Poza tym wg Ciebie różne ceny to KONKURENCJA!

    4 12 Cytuj
  • 18 sty 2012

    A powinno Cię to zainteresować, bo to oznacza, że oni efektywniej prowadzą działalność gospodarczą. Tylko wam jest w tych Myślenicach wiecznie źle. Podnosicie ceny - nie podnosicie jakości usług, ludzi w pewnym momencie szlag trafi. Jak dostaną przepisy ( o których sam wspomniałeś wcześniej ) to będziecie mieć przechlapane, bo sam zadzwonię, gdzie trzeba, że bus jest przeładowany. Raz, drugi, trzeci i nauczycie się co to bezpieczeństwo.

    Idź spać, bo toczysz pianę, a racji nie masz.

    13 2 Cytuj

Odpowiedz