Forum » Myślenice

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

  • 17 sty 2012

    na trasie Myślenice-Dobczyce przejazd ze Stojowic do Brzączowic - 3zł...tyle co z Brzączowic do Myślenic...

    6 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    "a co?", zostań w stajni, ryksza to dla Ciebie za dużo.

    5 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    JA BEDE JEZDZIŁA FURKA SWOJA ZA JEDYNE 4,3 LITERKA DIZELEK Z NIEMIEC ŁADNY CACY LALUS A NIE BUSEM :) hi hi

    3 8 Cytuj
  • 17 sty 2012

    ZABIERESZ MNIE HAY

    2 4 Cytuj
  • 17 sty 2012

    [quote=gość: KrokodylKryzysu] Jeżdżąc busami Świątniki Górne-Myślenice nigdy jeszcze bez poproszenia nie dostałem biletu. A na busach w tym roku widnieje ładna karteczka "Brak biletu-50 zł kary". Tylko dlaczego szanowni busiarze nie dają biletów sami na tej Lini ? Dobczyce-Myślenice zawsze dostaniesz bilet. A tu ? A tu z łaską jak poprosisz. [/quote] Jeżeli by wydał bilet to szef go rozliczy ,przecież każdy chce żyć ...☺☺☺

    4 1 Cytuj
  • 17 sty 2012

    [quote=gość: Harried] JA BEDE JEZDZIŁA FURKA SWOJA ZA JEDYNE 4,3 LITERKA DIZELEK Z NIEMIEC ŁADNY CACY LALUS A NIE BUSEM :) hi hi [/quote]
    Fajna jesteś;-)

    1 2 Cytuj
  • 17 sty 2012

    oby ci się to nimieckie cacko nie zepsuło bo z buta bendziesz musiała chodzić jak ci busy nie odpowiadaja / hi hi /

    4 2 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Spacer to samo zdrowie, każdy busiarz ci to powie!

    3 5 Cytuj
  • 17 sty 2012

    nic dodać nic ująć .............

    3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Naprawdę jak czytam to Forum, to tak jak bym w przedszkolu była, nie ubliżając ale w tej chwili, to dzieci lepiej myślą od Was.
    Bardzo mi was żal, bo bardzo się wysilacie i tak wychodzicie na i.........

    4 5 Cytuj
  • 17 sty 2012

    jest sie o co przegadywać WSZĘDZIE kradną czy to pasażer kierowcy ,czy kierowca szefowi (ale mi różnica),(popatrz na sąsiada co on dziś i skąd za........?) nie obrażając na budowie klucza sobie trzeba pilnować bo ci podprowadzą a nie mówić o pieniądzach na wierzchu bez opieki.Ciekaw jestem co by było gdyby tak wszystkich busiarzy w pakować do jednego busa i przewieść na Kraków a potem kazać im pracować tak jam my musimy a potem z powrotem modlić się o w miare pustego busa ,rozsądnego kierowce i tak dzień w dzień przez tydzień ,miesiąc ,rok .Kierowca w busie ma najwięcej miejsca he he he ale czasem trzeba z nim współpracować bo nie widzi w lusterku bo mu ludzie zasłaniają leżący na szybie zarówno przedniej jak i bocznej.

    6 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    321, już niedługo tak będzie. Kiedy kierowca za przeładowanie dostanie karę finansową a dodatkowo za każdego pasażera 1 punkt karny to będzie musiał dobrze liczyć aby nie mieć nikogo ponad komplet. W innym przypadku może w ciągu dnia stracić prawo jazdy za punkty z przeładowania. A więc nareszcie będzie luźno w busach.

    Ktoś wcześniej pisał aby jechać w Krakowie pod galerię i tam na pewno wsiądzie się do busa, a nie stać na Matecznym czy w Borku. Gdy wszyscy pasażerowie tak zrobią to czy wystarczy busów dla wszystkich i zgodnie z kompletem? Po drugie czy cena biletu nadal będzie 6 zł? Chyba duże czekają podróżnych i to tuż, tuż.

    3 4 Cytuj
  • 17 sty 2012

    eke = no to co proponojesz, stać na Matecznym i pieklić się na złego kierowce busa, który nie weźmie, bo już tam nie ma miejsca, czy jako kierowca busa ładować ile wlezie, tak aby nie było czym oddychać?

    Zastanów się dobrze co piszesz kierowco, dobrze?
    Znam ludzi, którzy celowo z Kurdwanowa, Bieżanowa dojeżdżają do Borku Fałęckiego korzystając z krakowskiego MPK, gdzie w tej samej cenie dojadą spokojnie pod galerię i tam wsiądą, bez stresu.

    Poza tym niech mi nikt nie mówi, że to dobrze, że busiarze biorą każdego jak popadnie. Bo jeżdżę OD LAT i od LAT jest to samo. Wieczny strach jak w ostatnią sobotę o życie, bo przeładowany bus, na drodze oblodzonej, podczas śnieżycy to REWELACYJNE przeżycie.

    Nie potrzeba, żadnego bungeee czy innych sportów ekstremalnych, ale liczy się, że on nachapał się i miał z 40 osób w busie.

    7 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Zainteresowany jak ja chciałbym Cię zobaczyć jako właściciela busa i jako kierowcę tego busa.

    To co pisałem powyżej i tak nie zrozumiałeś, ale życie w nieodległej przyszłości pokarze Ci to co opisywałem.
    Odnośnie przeładowania busa to uważasz że ja i inni kierowcy chcemy jeździć w ten sposób? NIE to życie wymusza, ale i tak nie zrozumiesz.

    Powiem Ci,że winni nie są ani właściciele busów czy kierowcy odnośnie przeładowania czy cen za bilety. To ciągle rosnące ceny artykułów, podatków, zezwoleń, kosztów pracy itd do cen europejskich, a zarobki ludzi są coraz niższe czy stoją w miejscu. To ludność jest coraz biedniejsza. Gdybyś zarabiał np dwa razy tyle co teraz nie stać by Cię było na bilet np za 10 zł i jechałbyś busem nieprzepełnionym?

    W cenie biletu jest jakaś część podatków. Czy zgadzasz się na to, że gmina podnosi te podatki i na przykład wydaje pieniądze moje, twoje, właściciela busów na uroczystość otwarcia oczyszczali w KWOCIE PONAD 50 000 złotych.

    Pasażer cenę biletu oblicza tylko do ceny za paliwo i na pewno jest to większa część ceny. Dodatkowo mówi, że jechał przepełnionym, a więc wielki dochód ma bus. Pasażer już nie widzi, że bus z powrotem jedzie pusto, pasażer nie widzi innych kursów, które już nie przynoszą takiego dochodu a wręcz są poniżej kosztów. Pasażer liczy jak osoba, która pisze powyżej, że kupiła samochód i będzie jeździła do Krakowa za 4,3 litra. A ja tę osobę pytam a gdzie koszt zakupu auta, a gdzie olej, przerejestrowanie, ewentualne naprawy, wymiana opon, płyn do spryskiwaczy, wymiana wtryskiwaczy itd., tak więc to nie będzie tyko 4,3 litra paliwa, ale cóż wygoda kosztuje.

    Na busach są też i złe rzeczy jedna z nich jest np. palenie papierosów. W takim przypadku albo kierowca po zwróceniu mu uwagi zrozumie, albo szef powinien go zwolnić.

    1 11 Cytuj
  • 18 sty 2012

    "Odnośnie przeładowania busa to uważasz że ja i inni kierowcy chcemy jeździć w ten sposób? NIE to życie wymusza, ale i tak nie zrozumiesz."

    Życie Cię zmusza do łamania prawa? Czekam tylko na zaostrzenie przepisów, za samo takie stwierdzenie powinni ci zabrać prawo jazdy. Życie Cię zmusza do brania ponad stan ludzi i ryzykowania swoim oraz innych życiem i zdrowiem. Zdrowy jesteś psychicznie?

    Jeśli nie opłaca się wam/Tobie prowadzić biznes przewozowy - to ZREZYGNUJCIE - nikt was nie zmusza do bycia przedsiębiorcami. Masz lewe ręce do roboty, że nie umiesz czegoś innego, lepszego sobie w swoim życiu zorganizować, tylko narzekasz na wszystko? A co Ty myślisz, że w innych gałęziach gospodarki jest łatwo? Nie ma łatwo, albo się ma "JAJA" do prowadzenia biznesu, albo się "KWĘKA" na forum internetowym.

    "W cenie biletu jest jakaś część podatków. Czy zgadzasz się na to, że gmina podnosi te podatki i na przykład wydaje pieniądze moje, twoje, właściciela busów na uroczystość otwarcia oczyszczali w KWOCIE PONAD 50 000 złotych."

    Ojej, a ja muszę zapłacić podatek VAT od wystawionej faktury, za którą nie otrzymałem pieniędzy i np. muszę zapłacić 320 tys. zł samego VATu, od pieniędzy, które nigdy nie wpłynęły na moje konto/ Takie prawo, taki kraj. Nie podoba się - wyjedź, albo strzel sobie w łeb, zamiast opowiadać dyrdymały, że "musisz brać 20 osób stojących, kiedy możesz wziąć 7"!

    "A ja tę osobę pytam a gdzie koszt zakupu auta, a gdzie olej, przerejestrowanie, ewentualne naprawy, wymiana opon, płyn do spryskiwaczy, wymiana wtryskiwaczy itd., tak więc to nie będzie tyko 4,3 litra paliwa, ale cóż wygoda kosztuje.
    "

    A ja się pytam, czemu trasa Dworzec Busów Bochnia - Galeria Krakowska, Kraków, która ma 50 km (za Google Maps), kosztuje mnie 4 zł 50 gr.
    A trasa Myślenice "DEKADA" - Galeria Krakowska, Kraków (35km za G. maps) kosztuje mnie 6 zł, skoro
    a/. Na obu drogach i "7" jak i "4" jest Viatoll
    b/. Busy to podobne auta, podobnie spalające
    c/. Auta podobnej wielkości (zabierające tyle samo osob co myslenickie).

    Odpowiedź:

    Jest konkurencja:
    Z tamtego rejonu można do Krakowa dojechać pociągiem, autobusami przelotowymi, kilkoma liniami autobusowymi, busowymi.

    Jakoś tam opłaca im się za 4,50 wozić ludzi 50 km, tymczasem myślenickim busiarzom, już za 6 zł się "ledwo opłaca".

    Możnaby z Tobą rozmawiać, całkiem serio wymieniać się poglądami, ale zdaniem "NIE to życie wymusza, ale i tak nie zrozumiesz." się doszczętnie ośmieszyłeś.
    Powinni was na 48 godzin za branie ponad stan zamykać do więzienia, dla zasady, za stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia innych ludzi. Chcesz brać więcej ludzi siedzących i stojących - to kup AUTOBUS a nie "busika". Dotarło?

    9 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Jestem podwójnie zainteresowany.
    Czym się zajmujesz?
    Może bym coś u ciebie nabył tak powiedzmy do kwoty miliona nowych złotych.

    1 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    A jeszcze jedno VAT-u nie płacę.

    1 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Spoko, spoko, patrzaj swojego interesu i dbaj o bezpieczeństwo pasażerów.
    Życie masz jedno, a Bozia lubi upominać się o fetniaków takich jak Ty ;)

    3 2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Poza tym, kwota podana była dla przykładu, przed wartością jest "np.". Czytaj ze zrozumieniem, koleżko.

    3 1 Cytuj
  • 18 sty 2012

    To tak traktujesz klientów.

    1 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Napisałem wcześniej, cytuję:
    "Ojej, a ja muszę zapłacić podatek VAT od wystawionej faktury, za którą nie otrzymałem pieniędzy i np. muszę zapłacić 320 tys. zł samego VATu, od pieniędzy, które nigdy nie wpłynęły na moje konto/"

    Wskaż mi gdzie wynika z tego, że obracam takimi kwotami? Może faktycznie powinienem zamiast użyć przykładowej kwoty wpisać "wartość liczby N, należącej do zbioru liczb naturalnych", może wtedy byś zrozumiał, że był to przykład.
    Tak btw:

    Kiedy otrzymam odpowiedź od Ciebie drogi mistrzu kierownicy, czemu do Bochni jadę za 4,50 i im się to jak najbardziej opłaca, a wy stękacie, że za 6,00 PLN się wam ledwo opłaca? Co?

    Poza tym Ty traktujesz klientów jak bydło - ładujesz do busa ile wlezie - bo jak mówisz "tak trzeba", ale to chyba w Twojej głowie "trzeba narażać życie ludzi".

    Rozumiem, że zmądrzejecie dopiero wtedy jak któryś z was się rozwali na zakopiance i zabije siebie i pasażerów? Bo zdrowym rozsądkiem NIE GRZESZYCIE.

    3 1 Cytuj
  • 18 sty 2012

    A co jest po ,,np" czy aby nie piszesz ,,muszę zapłacić"! Wcześniej też piszesz ,,muszę zapłacić".

    To co bajki tu opowiadasz?
    Niema co dow*****ny jesteś.

    1 3 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Gdybyś tak do przodu był z pytaniami na temat. Napisałem jedynie do Twoich stękań jak to ciężko jest prowadzić działalność gospodarczą, że każdy przedsiębiorca ma swoje problemy. Kwota była podana dla przykładu. Siedzę w prawie gospodarczym i wiem jakie są problemy, każdy je ma. Jak sobie ktoś z nimi nie umie poradzić - niech nie prowadzi firmy.

    Odpowiesz mi na pytania:

    1. Czemu Busiarze z Bochni nie biorą ponad stan?
    2. Czemu busiarzom z Bochni opłaca się jechać za 4,50?
    3. Czemu narażacie zdrowie i życie pasażerów?
    4. Czy do używania mózgu i dbania o bezpieczeństwo pasażerów zmusi was jedynie nieunikniony z punktu widzenia matematycznego prawdopodobieństwa wypadek z waszym udziałem, w którym ktoś zginie z waszej winy?

    5 1 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Czy ci ludzie jak ich nazywasz bydło to są zmuszani prze kierowcę do wejścia do busa?

    1 4 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Nie mają innego wyjścia, bo:

    a/ Busy zmonopolizowały regionalny rynek, konkurencji nie ma, a poruszać się muszą czymś;
    b/ Kierowca sam zaprasza do środka i staje, a nie powinien.

    Prawo mówi jednoznacznie - może jechać tyle osób ile jest wbite w dowód rejestracyjnych, a Twoim psim obowiązkiem jest pilnowanie tego, bo jesteś kierowcą - gdy prowadzisz auto, odpowiadasz nie tylko za swoje życie, ale za życie innych ludzi.

    Jeżdżę od lat, na palcach jednej ręki mogę wskazać tych, którzy szanują klienta, wydają od razu paragon i nie są chamscy.

    Kiedyś się nie zgadzałem z opinią, że transport busami jest rodem z trzeciego świata, ale po Twoich słowach, cytuję : "Odnośnie przeładowania busa to uważasz że ja i inni kierowcy chcemy jeździć w ten sposób? NIE to życie wymusza, ale i tak nie zrozumiesz."

    dobitnie mi uświadomiłeś, że Busy to transport z trzeciego świata.

    A i nadal unikasz odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania. Miotasz się strasznie, daj sobie spokój. Brak ci argumentów.

    6 1 Cytuj

Odpowiedz