Forum » Myślenice

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

  • mateusz nowakowski 27 kwi 2014

    Jak nawet nie dojedziesz do tej strefy to napewno dojedziesz do osiedla i tam mam 5 minut marszy to tej strefy wiec masz bardzo blisko

    1 2 Cytuj
  • 27 kwi 2014

    czekam na odpowiedz pracy z tamtad tylko nie wiem właśnie jak tam będe dojeżdzać. a busy z myslenic to z galerii dekada tak?

    2 Cytuj
  • 27 kwi 2014

    Nie żebym sie chciał Wam wtrącać w rozmowe ale piszecie w złym temacie. Ten temat dotyczy cen busów, ewentualnie warunków przewozu itp Jest temat odnoszący sie do kursów busów..
    Edit: Weronika: Tak, teraz wszystkie busy z Myślenic odjeżdżają spod Dekady

    3 22 Cytuj
  • 27 kwi 2014
    leszczyna napisał/a:

    Wcale cena paliwa nie jest odzwierciedleniem podwyżki ceny biletów,bo przypominam że były dwie podwyżki cen biletów wciągu niecałego roku tj. 2 X 50 groszy ,nauczyli się jak papugi powtarzać paliwo paliwo ,czemu nikt nie wspomnie o zyskach związanych tak drastycznymi podwyżkami...

    Dokładnie! Wzrost ceny biletów jest niewspółmierny do wzrostu cen paliwa. Ile taki bus może spalić ma 100 km? 10 l ? 12 l ?. Niechby i 12 litrów ON palił to na 4 km spali raptem 0,12 l! Przyjmując cene paliwa 5.50 zł/l to daje kwotę ok 66 gr! Tyle mniej więcej kosztuje paliwo na jeden kurs. Nawet gdyby bus wiózł tylko jednego pasażera to cena 5 czy 5.5 zł za 4 km to jakiś absurd. Mój samochód pali ok. 5 l/100 km. Cena Pb95 załóżmy 5.40 zł/l. Przejazd 4 km będzie wymagał wydania 1,08 zł na paliwo! Jak to się ma do płacenia 5 zł za przejazd busem gdy osobowym i to w pojedynkę wychodzi o wiele taniej?! Pazerność busiarzy chyba nie zna granic....

    44 3 Cytuj
  • Magdalena 28 kwi 2014

    Pazerność to jedno... jakby chociaż to się miało do "komfortu" jazdy :/ Wczoraj miałam okazję jechać z Krakowa z panem, który najwyraźniej miał problemy z opanowaniem nerwów. Klął, trąbił w zasadzie cały czas, do pasażerów odzywał się nierzadko zwyczajnie chamsko. Ja rozumiem, że te godziny za kółkiem są stresujące, ale w przypadku, kiedy się już nie jest w stanie tego znieść, trzeba zrobić sobie przerwę, a nie wyładowywać się na ludziach, którzy za przejazd płacą. Inną sprawą jest przeładowanie busów - na prawdę nie wierzę, że kursy są tak nieopłacalne, żeby konieczne było wożenie z 15 nadprogramowych osób za każdym razem :/ Jazda w sardynkowozie, zwłaszcza gdy jest duszno i ciepło to koszmar, a przecież płacę za usługę...

    56 2 Cytuj
  • 21 maj 2014

    kiedyś chyba była jakaś akcja policyjna na busiarzy, bo tym co stali kierowca kazał się pochylać, żeby nie byli widoczni:D

    37 5 Cytuj
  • 29 sie 2014

    Twierdzę że Panowie busiarze przegięli z cenami biletów tzw. miesięcznych na trasie Myślenice - Zakliczyn Uzasadnienie; bilet miesieczny z zakliczyna do myślenic 100zł. bilet normalny 6.40gr. tam i z powrotem x20dni to daje 128zł i nadal twierdze ze miesięczny bilet jest za drogi bo nikt cały miesiąc do szkoły nie chodzi przez co cena biletu się obniża my już uzgodniliśmy miedzy sobą będziemy się zbierać na paliwo i niech ten Pan z niebieskiego busa wozi powietrze .

    72 Cytuj
  • 30 sie 2014
    uczniowie napisał/a:

    Twierdzę że Panowie busiarze przegięli z cenami biletów tzw. miesięcznych na trasie Myślenice - Zakliczyn Uzasadnienie; bilet miesieczny z zakliczyna do myślenic 100zł. bilet normalny 6.40gr. tam i z powrotem x20dni to daje 128zł i nadal twierdze ze miesięczny bilet jest za drogi bo nikt cały miesiąc do szkoły nie chodzi przez co cena biletu się obniża my już uzgodniliśmy miedzy sobą będziemy się zbierać na paliwo i niech ten Pan z niebieskiego busa wozi powietrze .

    Bardzo dobrze Popieram więcej takich jak wy logicznie myślących to by was za 20zł cały miesiąc wozili a gdyby cena im nie odpowiadała to do układania kostki brukowej.

    47 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 30 sie 2014

    Jakieś 5-10 lat temu miałem okazję jeździć autobusami w okolicach Poznania. Problemu z przeładowaniem nie zauważyłem, ale ceny biletów były przynajmniej dwa razy większe niż u nas.

    Co do kierowców busów pragnę zwrócić uwagę na jedną dla nich ważną sprawę.
    Dlaczego moja mama przestała korzystać z usług pewnego kierowcy? Ano dlatego, że kursy przez niego prowadzone tak często bywały odwołane, zawieszane lub zmieniane, że dla niej nie jeżdżącej codziennie, a raz na jeden lub dwa tygodnie ów kierowca stał się mało przewidywalny. To, że w między czasie cena wzrosła dwukrotnie to sprawa w tym przypadku drugorzędna. Jak miała się zastanawiać czy pojedzie czy nie, to często wolała poszukać innej alternatywy - choćby mnie. Tym bardziej, że po podwyżce cena paliwa spalonego przez mój samochód stała się już troszkę mniejsza niż cena biletów.

    Szanowni kierowcy busów. Jak jeszcze byliście dziećmi to badania już wykazały, że produkty gorsze, ale lepiej przewidywalne sprzedają się lepiej!

    4 3 Cytuj
  • 30 lis 2014

    Niech mi ktoś odpowie z Szanownych Panów busiaży bo dojeżdżałam z Zakliczyna do Myślenic do szkoły to jest 11 kilometrów nadmieniam że chodzi o bilety miesięczne i płaciłam 100 zł i zmieniliśmy miejsce zamieszania i mieszkamy w Andrychowie i dojeżdżam do szkoły z Andrychowa do Wadowic busami to jest dokładnie tyle samo czyli 11 kilometrów i obecnie płacę za bilet miesięczny 45 zł.

    37 2 Cytuj
  • 30 lis 2014

    inna firma przewozowa? konkurencja? inny teren? może więcej mieszkańców chętnych na busy?
    wszystko zależne jest od kilku spraw ;) nie wszędzie jest liczone za 11km 45 zł... spróbuj np w krakowie/warszawie czy innym dużym mieście :)

    5 10 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 1 gru 2014

    Tak na chłopski rozum to z Andrychowa do Wadowic pewnie więcej osób dojeżdża i pewnie większa konkurencja jest. Zgadza się?

    1 2 Cytuj
  • 3 gru 2014
    laki napisał/a:

    Niech mi ktoś odpowie z Szanownych Panów busiaży bo dojeżdżałam z Zakliczyna do Myślenic do szkoły to jest 11 kilometrów nadmieniam że chodzi o bilety miesięczne i płaciłam 100 zł i zmieniliśmy miejsce zamieszania i mieszkamy w Andrychowie i dojeżdżam do szkoły z Andrychowa do Wadowic busami to jest dokładnie tyle samo czyli 11 kilometrów i obecnie płacę za bilet miesięczny 45 zł.

    Przemawia tylko pazerność właścicieli busów i co idzie za tym że jest paru kierowców wazeliniarzy którzy podpuszczają właścicieli busów co do cen biletów , obawiam się że już w nie długim czasie będą wozić tylko powietrze...

    19 Cytuj
  • Pablo 5 gru 2014

    Proponuję z Waszymi pytaniami zwrócić się do instytucji, która wydała busiarzom koncesję. Druga sprawa to rozliczenie tej instytucji za upadek pks... Narzekać narzekają wszyscy ale zmin nikt nie chce, co zresztą widać po ostatnich wyborach.

    Cytuj
  • 5 gru 2014

    Ja wrócę do tematu. Firmy przewozowe płacą też za viatoll. Nie mam pojęcia ile to w rzeczywistości kosztuje, ale na pewno ma wpływ na ich całkowity budżet.

    [edit] A od 1,5 roku na trasie Myślenice-Sułkowice-Kraków jeździ firma, w której pracują kierowcy bardzo kulturalni, uprzejmi i punktualni. Z ich usług korzystam od trzeciego dnia ich działalności i jedyne opóźnienia, jakie do tej pory się zdarzały, wynikały z utrudnień w ruchu :)

    2 4 Cytuj
  • 6 gru 2014

    Podobno bilety miesięczne są dotowane ? ,ciekawi mnie ile procent jest dotowany bilet miesięczny imienny przez Powiat ?,czy ktoś tu nie zarabia sporej kasy na tych rzekomo biletach.

    18 2 Cytuj
  • 6 gru 2014

    Idzie zima. Ciekawe czy dojazd do Krakowa nadal będzie taki tragiczny. Chyba się tu nie przeprowadzę tylko zostanę w Krakowie.

    6 1 Cytuj
  • 20 gru 2014

    Dlaczego busiaże nie obniżają cen biletów ? przecież olej napędowy staniał 1.20 na litrze zawsze twierdzili że ceny biletów są uwarunkowane ceną paliwa , wiec do dzieła a nie uśmiechać się głupkowato.

    39 Cytuj
  • 20 gru 2014

    Dojeżdżanie busami do Krk to jest porażka. Nie dość, że zwykle jest straszny tłok to jeszcze większość kierowców zachowuje się tak jakby wieźli worek ziemniaków, a nie ludzi. Nie wspomnę nawet o tym, że zanim bus wyjedzie na zakopiankę to trzeba doliczyć oczywiście ok 12-15 min na wycieczkę po myślenickich przystankach. Dlatego już dawno przerzuciłam się na Szwagropol. Jeśli macie możliwość podejść na przystanek koło estakady to nie ma się nad czym zastanawiać. Bilet kosztuje 5 zł. Jedzie się w komfortowych warunkach i przede wszystkim szybko. Z estakady na aleje 30 min z zegarkiem w ręku (kilka razy sprawdzałam;) oczywiście wiadomo, że w godzinach szczytu trwa to trochę dłużej. Rozumiem, że dla ludzi mieszkających np. na Osiedlu nie jest to zbyt wygodne bo do przystanku daleko, ale jak ktoś ma bliżej to polecam:) z resztą nie tylko Szwagropol tam się zatrzymuje.

    14 4 Cytuj
  • 20 gru 2014
    Lubię busy napisał/a:

    Dlaczego busiaże nie obniżają cen biletów ? przecież olej napędowy staniał 1.20 na litrze zawsze twierdzili że ceny biletów są uwarunkowane ceną paliwa , wiec do dzieła a nie uśmiechać się głupkowato.

    To nie ma odważnego aby odpowiedział na w/ wym. pytanie??

    24 Cytuj
  • MAJA PSZCZÓŁKA 20 gru 2014
    uczniowie napisał/a:

    Przemawia tylko pazerność właścicieli busów i co idzie za tym że jest paru kierowców wazeliniarzy którzy podpuszczają właścicieli busów co do cen biletów , obawiam się że już w nie długim czasie będą wozić tylko powietrze...

    i brak konkurencji na danej trasie

    6 Cytuj
  • Magdalena 24 gru 2014

    Nie chcę zakładać nowego tematu, a potrzebuję informacji:
    Czy jakaś dobra dusza wie, o których godzinach kursują busy z krakowa do myślenic w święta (tj. 25.12.2014)
    Domyślam się, że więcej niż 1-2 kursy tego dnia się nie odbędą, dlatego bardzo proszę o pomoc.

    1 Cytuj
  • Tomasz 24 gru 2014

    elenko chciałbym ci pomóc ale nie mam pojęcia.

    1 3 Cytuj
  • Tomasz 24 gru 2014

    Elenko chciałbym ci pomóc, ale nie wiem jak.

    3 3 Cytuj
  • Tomasz 24 gru 2014

    busy muszą być tańsze

    22 2 Cytuj

Odpowiedz