Forum » Myślenice

Zakupy TV - RTV

  • 18 maj 2009

    Gdzie najlepiej kupić w Myślenicach TV - LCD lub Plazmę ???
    Znacie jakieś fajne sklepy RTV ?

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Sklepów jest kilka, ale zasada jest wszędzie taka sama. Warto zapytać o upust, a taki łatwiej dostać w małych sklepach.

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Przed zakupem koniecznie poczytaj opinie i rady na różnych forach.Niektórzy ludzie mają sporą wiedzę w tym temacie.
    Nie działaj pod wpływem impulsu,bo zobaczyłeś promocję albo sprzedawca mówi,że następna dostawa będzie droższa-w innym sklepie ten sam sprzęt może być tańszy i to sporo.Warto poszperać w sieci-internetowe sklepy nieraz przebijają cenowo najtańsze sklepy nie dla głąbów,czy jakoś tam.
    Nie nabierz się na mnóstwo niepotrzebnych informacji w opisie funkcji.Nikt nie ogląda programu pod kątem 178 stopni,albo jasność-też zbędne.
    Natomiast ważna jest szybkość reakcji matrycy-im mniej milisekund tym lepiej.8ms to jest dużo,bo obraz się rozmywa,a 4ms-mało.Najlepiej to widać podczas oglądania meczu piłkarskiego przy szybkich przejściach kamery.Dobrze też,żeby telewizor miał dużo wejść sygnału,to procentuje w przyszłości,bo możesz podpiąć więcej innego sprzętu.Inaczej mówiąc ich obecność nie zaszkodzi.
    LCD albo plazma to ciężki temat,bo obydwa mają plusy i minusy.LCD-bardziej energooszczędny,plazma-lepszy obraz.Wiadomo też,że im większy ekran,tym więcej zżera prądu,ale nie oglądasz chyba 24 h/dobę?Osobiście,brałbym większy.Znajomy kupił do dość dużego pokoju 32 cale i po tygodniu pluł sobie w brodę,że nie wziął większego.40 cali do pomieszczenia 4m/4m,to wcale nie za dużo.
    Istotne jest,co będzie źródłem sygnału-zwykła antena,dekoder satelitarny,kino domowe,czy komputer,bo wtedy może okazać się,że jeden telewizor spełnia Twoje oczekiwania,a drugi nie.Przy okazji źródeł - BARDZO! ważny jest kabel,którym połączysz sprzęty.Nie daj sobie wcisnąć,że wystarczy taki za 15zł.Lepiej odżałować i wysupłać te 50zł albo i więcej(zależy jaki masz budżet).Ja podłączyłem telewizor z dekoderem kablem euro-euro firmy Prowire ze złotymi końcówkami i różnica jest olbrzymia.Podobnie jest z dźwiękiem,jeżeli miałbyś osobno odtwarzasz DVD i amplituner-polecam światłowód.
    Na koniec,polecam Ci zakup uniwersalnego pilota do wszystkich sprzętów.Wielka wygoda.Ja mam OSKARA firmy El-Mak.Nie dość,że można zaprogramować do 18-tu urządzeń,to jeszcze ma funkcję uczenia.I nie jest strasznie drogi.Na stronie firmy kosztuje 79zł plus przesyłka.
    Powodzenia

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Zamierzam kupić telewizor lcd 40 cali lub plazmę 42 cale tylko nie wiem co lepsze. Może wy macie jakieś modele w swoim domu godne polecenia - podzielcie się swoimi uwagami.

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Zasadnicze pytanie ile chcesz wydać? wtedy postaram się coś doradzić.

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Coś około 3 tys. - góra 3,5 tys.zł. Wolałbym oczywiście dobry telewizor za małe pieniądze ;)

    Cytuj
  • 18 maj 2009

    Z tego co się orientuję to jednak lepiej LCD, co prawda plazma ma lepszy kontrast, ale z drugiej strony jest mniej trwały. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ;)

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    Krótka trwałość plazmy to mit. Problem z wypalaniem dotyczył plazm z przed chyba 10lat, obecnie prędzej Ci sie znudzi niż wypali. Przykład, Panasonic określa żywotność swoich paneli na 100000 godzin jezeli ogladasz np. 8 godzin dziennie przez 366 dni to....ile to, ponad 30lat....

    I jedna i druga technologia rozwija skrzydła z dobrym sygnałem, z tym, że plazma te skrzydła ma większe. Różnice na korzyść plazmy szybko wychwycisz, ale niestety nie w sklepie. Nie musze pisać że chodzi o tą samą półkę cenową.

    Zanim kupiłem swój PDP sporo czytałem i porównywałem na żywo LCD vs PDP, w końcu kilka tysięcy na ulicy nie leży. Wybrałem plazme Panasonic'a.

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    Osobiście zdecydowałbym się na LCD, w przedziale cenowym o którym piszesz godne polecenia:
    SONY KDL40V4000 - ok.3100,-
    SONY KDL40V5500 - ok.3600,-
    SAMSUNG LE40A551 - ok.2500,-
    SAMSUNG LE40B530 - ok.2900,-

    wszystkie modele 1920x1080.

    Plazma:
    PANASONIC TH-P42X10 - ok.3100,-
    SAMSUNG PS42B450 - ok.2600,-

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    Za Full HD płacisz więcej, a najczęsciej nie widac różnicy. FullHD ma sens jeżeli masz taki sygnał, kupujesz np.50cali, siedzisz z nosem przy panelu.

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    @cygnus: a porównanie lcd i plazmy pod kątem poboru prądu jak wychodzi ?

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    LCD jest oszczędniejsze, ale generalnie nie ma sie co obawiać dużych kosztów eksploatacji PDP, bo plazma pobiera max energii tylko w ekstremalnych warunkach tzn. bardzo ostre wręcz jarzące jasne sceny, a takich w kinie jest mało, chyba że oglądasz marsz pingwinów:-)

    Na te kilkadziesiat watów więcej możemy sobie pozwolić.

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    Pytanie-kto nadaje Full HD w Polsce?HD owszem,ale to nie jest Full HD.Więc telewizor z fullem na razie nie ma sensu.Sam się wpakowałem i żałuję,bo trzeba było kupić inny z lepszymi parametrami za niższą cenę. Poczytajcie www.hdtv.com.pl

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    [quote=cygnus]Wybrałem plazme Panasonic'a.[/quote]

    Cyganus, można wiedzieć jaki model ?

    A jeżeli już mowa o telewizorach to jaką platformę cyfrową macie na swoich TV i polecacie:

    Cyfrę + , Cyfrowy Polsat czy N-kę ?

    Cytuj
  • 19 maj 2009

    Polecam sklep Avans miła obsługa, a przy okazji Panowie dobrze doradzą.

    2 Cytuj
  • 19 maj 2009

    ...lecz bardzo marny wybór w Avansie. Bardziej MIX bądź kierunek Kraków.

    2 Cytuj
  • 20 maj 2009

    Pizzaro

    Można wiedzieć, TH-46PY80. Ma FullHD(na którym mi nie zależało), ale na tej półce wszystkie mają. Pozegnałem Cyfrę+ i nie mam obecnie żadnej platformy, a TV służy mi głównie w kinie, wieczorami. Na oglądanie telewizji nie mam czasu.

    Cytuj
  • 20 maj 2009

    Avans??? Nigdy tam nie pójdę, kupiłam tam pralkę na promocji a potem w innym sklepie zobaczyłam tą samą o 300zł taniej!!! Ale się wykiwałam!! To ma być promocja?????

    2 Cytuj
  • 21 maj 2009

    A ja polecam Sat-Box.Można się z nimi świetnie dogadać.I mają dobre ceny.

    Cytuj
  • 21 maj 2009

    A ja polecam kupować w JAN-ie, robię tam zakupy od spożywki po rtv, mają niskie ceny i duży wybór. Obsługa dobrze doradzi.

    2 Cytuj
  • Marzena 21 maj 2009

    chcesz kupić tv , agd ,albo komp. ?
    napisz do mnie ,ale markę i cenę miej już przygotowaną , może uda mi się załatwić taniej ?
    Nie obiecuję ,ale napiszę za ile mogę załatwić .Porównasz moją cenę z tą w sklepie i już wszystko będzie jasne :)

    Ważny jest model :))

    Cytuj
  • Marzena 21 maj 2009

    oczywiście jest to nowy sprzęt i na gwarancji :) zapomniałam dodać :)

    Cytuj
  • 28 cze 2010

    o nie tylko nie Jan obsługa beznadziejna w ogóle nie znają się na rzeczy i polecają same gówno ja tam kupiłem tv lcd BEKO mówili że to grundig 4 razy na serwisie a mojej matce wcisnęli pralkę i lodówkę też BEKO i też się zjebała a ceny mówią że super a h... prawda bo w innym sklepie tańsze i to te same...nie wiem czy oni mają coś z tego że sprzedają same gówno...ja osobiście się zraziłem do tego sklepu teraz robię zakupy w Kazie miła obsługa dobrze doradzą i korzystne ceny

    1 Cytuj
  • 28 cze 2010

    też polcam kaze wszystko tam kupuje

    Cytuj
  • 28 cze 2010

    tez kupiłem dużo sprzętu u Kaźnicy i POLECAM!!!

    Cytuj

Odpowiedz