Forum » Myślenice

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

  • adzygmunt 13 maj 2012

    Czy w Osieczanach odbierasz na dvb programy od jeden do osiem? Od Polsatu do 15 tki czyli Polsat sport news sygnał jest dobry i nie ma zakłóceń!
    Ja odbieram z zanikami sygnału na kanałach 1-8 !

    1 Cytuj
  • 28 maj 2012

    Od 1 czerwca mają włączyć TVP 2 HD oraz TVP1 HD.... czy to będzie tylko z okazji EURO 2012 czy już na stałe ?

    1 Cytuj
  • 28 maj 2012

    Odbiera ktoś na antenie zbiorczej na os. 1000-lecia?

    1 Cytuj
  • 29 maj 2012

    Niestety anteny zbiorcze są nastawione na telewizję analogową - i nie byłoby problemu gdyby sygnał nie był wzmacniany co zakłóca sygnał cyfrowy.
    U mnie kilka razy udało się złapać z antenty zbiorczej ale tylko na kilka minut.
    Mieszkam na 4 piętrze i odbieram z antenty pokojowej. Mój brat (też 4 pietro) ma tylko podpięty kabel.

    Niestety przestawienie anten leży w gestii ZORZY, a przy mieszkaniach własnościowych mają prawo obciążyć kosztami mieszkańców. A większość mieszkańców ma anteny satelitarne i im już nie zależy.

    2 1 Cytuj
  • 29 maj 2012

    Z sieci zbiorczej AZART niestety nie będzie działać DVB-T. Instalacja nie obejmuje kanałów 21-68 gdzie nadawany jest sygnał TV Cyfrowej. Jeśli ktoś mówi ze czasem u niego łapie to bardziej jest to zasługa kabla od gniazda do TV który robi za pseudo antenę. Bardziej polecałbym jakąś antenę pokojową wtedy szanse na odbiór znacznie wzrastają.

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 13 cze 2012

    Mam pytanie: dlaczego mam doskonały sygnał TVP1 HD a zrywa wizję TVP2 HD
    Odbieram na DVB-T 21 kanałów, ale kilka z nich zrywa sygnał. Między innymi właśnie TVP2 HD, gdy "normalny" cyfrowy jest dobry.

    1 1 Cytuj
  • 13 cze 2012

    [quote=adzygmunt] Mam pytanie: dlaczego mam doskonały sygnał TVP1 HD a zrywa wizję TVP2 HD
    Odbieram na DVB-T 21 kanałów, ale kilka z nich zrywa sygnał. Między innymi właśnie TVP2 HD, gdy "normalny" cyfrowy jest dobry. [/quote]
    to na naziemnej jest jakość hd?

    2 Cytuj
  • 13 cze 2012

    dzieje sie tak ponieważ kanał TVP1 HD jest nadawany z Multiplex 1 ktory podobnie jak Multiplex 2 obejmuje swym zasięgiem większość obszaru naszego kraju. TVP 2 HD jest nadawany z Multiplex 3 który jest wysyłany ze znacznie słabsza siłą sygnału i jak narazie nie ze wszystkich nadajników. Patrz mapa zasięgu: http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27951/zasieg-naziemnej-telewizji-cyfrowej-ks_640.jpeg . Więc jest możliwy odbiór ale napewno nie stały. Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 13 cze 2012

    [quote=adzygmunt] Odbieram na DVB-T 21 kanałów [/quote]
    a mnie tylko dekoder złapał 15 :(

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 13 cze 2012

    zainteresowany. Bardzo dziękuję. Kiedy zwiększą moc/siłę nadajnika jest wiadome?
    Czyli wniosek dla mnie nic nie kombinować z anteną!

    2 Cytuj
  • 13 cze 2012

    Tego to chyba najstarsi Górale nie wiedzą ;) . Niema co kombinować bo nic Ci to nie da, jeśli odbiera CI inne kanały. Nie będzie dobrego sygnału TVP2 HD jeśli z Chorągwicy siła sygnału MUX2 wynosi 64 kW a MUX3 (gdzie jest dwójka) jedynie 2 kW. W dodatku z tego co się doczytałem gdzieś wychodzi na to że kanały TVP maja byc tylko na tym multipleksie 3. Teraz sa tylko przejsciowo na innych ze względu na Euro. Pożyjemy zobaczymy :)

    2 1 Cytuj
  • 25 cze 2012

    Nic za darmo,teraz wezmą się za ściąganie abonamentu
    http://biznes.interia.pl/media/news/urzednicy-skarbowi-nie-beda-sprawdzac-kto-ma-w-domu,1813846
    a jeszcze w kwietniu 2008 roku jeden z najważniejszych POlityków mówił"Abonament radiowo-telewizyjnyj est archaicznym sposobem finansowaniamediów publicznych,haraczem sciąganym z ludzi,dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia" itd ble,ble,ble.Ale co sie nie wygaduje aby wygrać wybory ,głupi naród wszystko kupi chociaż podobno wyborcy PiS to ciemnota ?

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 25 cze 2012

    A tego nie pamiętałem, ale redukcję liczby posłów obiecaną kilka kadencji wcześniej przez POlityków wypominam na każdym kroku

    2 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    To dalszy cytat Pana Tuska z maja 2008 roku
    "Chciałbym powiedzieć,że nie spoczniemy dopóty,dopóki nie zmienimy tego wyjątkowo obłudnego systemu narzucania haraczu Polakom,szczególnie niezamożnym po to by nieliczna grupa ludzi mogła korzystać z tego materialnie w sposób nieuzasadniony,poza jakąkolwiek kontrolą i żeby niektórzy najbardziej ambitni politycy wykorzystywali te media publiczne we własnym interesie"
    Naprawdę piękne słowa ,trzeba przyznać że PRowców Po ma najlepszych,umieją wzruszyć społeczeństwo i przekonać do głosowania na Partię Oszu...ów.Kiedy Premier zmienił zdanie że teraz będzie nasyłął na tych niezamożnych Polaków kontrolę?Ano wtedy jak już media zostały opanowane całkowicie i są teraz pod kontrolą rządu to teraz abonament jest cacy.
    Aby dać przykład społeczeństwu MOŻE MINISTROWIE TEGO RZĄDU NA CZELE Z PREMIEREM POKAŻA PRZED KAMERAMI KSIĄŻECZKI OPŁAT RADIOWO-TELEWIZYJNYCH.
    Więcej cytatów i złotych myśli Słońca Peru można znaleźć w sieci.

    2 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 26 cze 2012

    Chyba faktycznie twój nik pasuje do Ciebie jak ulał. Z każdego tematu trzeba zrobić debatę polityczną? Link który zamieściłeś nie ma nic wspólnego z projektami ustaw dotyczących finansowania mediów publicznych. Mówi jedynie o tym że urzędnicy skarbowi nie są od ściągania abonamentu. Jak po przeczytaniu tego artykułu przeszedłeś do przekonania że: "Premier będzie nasyłał na niezamożnych Polaków kontrolę?". Moim zdaniem abonament powinien być zniesiony ale to temat do zupełnie innej dyskusji.

    Czy ktoś wie jak wygląda kwestia odbioru telewizji cyfrowej z anteny pokojowej? Czy wogóle da się na takiej antenie oglądać i jakie programy łapie?

    3 2 Cytuj
  • 26 cze 2012

    Urzędnicy skarbowi nie tylko pracownicy Poczty Polskiej a tu nie chodzi o politykę ale o elementarną przyzwoitość.Jedno z haseł kampanii wyborczej mówiło o likwidacji abonamentu a teraz będzie sie uszczelniać jego ściągalność.Za PiS abonament był be a teraz jest cacy?Może i jestem zacofany ale dla mnie białe jest białe a nie jakięś pokrętne tłumaczenia.

    1 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    "zacofany" , zmień swój nick/podpis na "sfrustrowany przeciwnik Tuska" i wtrąć swoje bezsensowne wypowiedzi do każdego tematu na tym forum. Ogarnij się i przestań mieszać polityki do każdego tematu.
    A wracając do twoich wypocin to Tusk w/g Ciebie jest też Trybunałem konstytucyjnym który to orzekł ww 2010r ze abonament rtv jest konstytucyjny? I dzięki Tuskowi komornicy urzędów skarbowych będą pobierali zaległe nie zapłacone tytuły wykonawcze wystawione przez pocztę?
    Pomyśl za czym klikniesz "Dodaj odpowiedź"

    1 3 Cytuj
  • 26 cze 2012

    Ciekawe ilu tu wypowiadających się płaci abonament?
    Logicznie wychodzi że ci co płacą wypowiadają się krytycznie bo za ich pieniądze mają coraz gorszą ofertę programową natomiast tym którzy nie płacą i tak wszystko jedno,"darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby"
    Czy aby tak całkiem na trzeźwo?

    1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    abonament za publiczną tv to jest najgłupszy pomysł!! czemu mam dodatkowo płacić jak mam n-ke? czemu mam utrzymywać głupie seriale, teleturnieje, szpakowskiego,lisa,babiarza,kreta? włączysz 1 2 lub tvp info to nic tylko żenada i polityka! dla mnie mogą nie istnieć te telewizje, jak by włączyli jakiś kanał discovery lub animal planet to bym się zastanowił!! abonament rtv to jest zwykłe Złodziejstwo

    3 Cytuj
  • 10 paź 2012

    W centrum Myślenic jak mocny jest sygnał? Na jakiej antenie odbieracie, na zwykłej "siatce" ? Stosujecie wzmacniacz i zasilacz czy wystarcza ta płytka w "puszce" anteny? Chodzi mi przede wszystkim o Myślenice-centrum-dolne przedmieście-okolice.

    Cytuj
  • 10 paź 2012

    jezeli nie masz zaslonietego domu, to na zwyklej pokojowej powinienes zlapac wystarczajacy sygnal do odbioru 2 multiplexow.

    2 Cytuj
  • 10 paź 2012

    Rozwiązanie mogłoby być proste - niech przy przechodzeniu na naziemną cyfrową zrobią płatny odbiór kanałów TVP - kto będzie chciał oglądać, ten zapłaci.
    Taki swoisty "test" dla Telewizji Publicznej.

    1 1 Cytuj
  • ania 10 paź 2012

    nie mam telewizora, nie mam problemu ;)

    4 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 paź 2012

    Ja też prawie nie mam telewizora
    A i tak czasem go oglądam

    1 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 15 paź 2012

    Dziękujemy wam drogie panie za merytoryczne wzbogacenie naszej dyskusji.

    Nie mogę tego pytania nie zadać. sh_ma jak można prawie nie mieć telewizora?

    2 Cytuj

Odpowiedz