Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • adzygmunt 20 maj 2011

    Dodam jeszcze. Ulica Słowackiego jest przebudowywana pod kątem ładnego wyglądu.
    Pomysł ułożenia kostki w środku jezdni uważam za zły, bo ograniczy przepustowość.
    Tłumaczenie, że ograniczy możliwość "czołówki" nie wytrzymuje krytyki. Czy ktoś pamięta takie zdarzenie z lat przed przebudową?
    Ronda są ciasne, tiry już "zachodzą" na krawężniki.

    1 Cytuj
  • 20 maj 2011

    Nie zgodzę się z Tobą. Środkowa część pozwoli oczekiwać na możliwość skrętu w lewo do licznych placówek handlowych, bez blokowania poj. jadących dalej prosto. Oczywiście ważne by kierowcy umieli prawidłowo wykonać taki manewr. Będzie to też doskonałe miejsce do wyprzedzania jednośladów w bezpiecznej odległości.
    Ronda, choć niewielkie, są dostosowane do gabarytów dużych samochodów. To, że przejazd odbywa się powoli i wymaga od kierowcy dużej dokładności, nie oznacza złego projektu. Kierowcy są różni, jednemu się chce, inny się nie przyłoży.

    Cytuj
  • adzygmunt 20 maj 2011

    Czas pokaże kto z nas miał rację.
    Co do kolejnego zdania:
    "Będzie to też doskonałe miejsce do wyprzedzania jednośladów w bezpiecznej odległości". Sugerujesz, żeby wjeżdżać na kostkę by zachować metr odległości od jednośladu?
    A może zezwolić tam jazdę rowerem?
    "Cós tu nie gra"!

    1 Cytuj
  • adzygmunt 21 maj 2011

    http://moto.onet.pl/1644113,1,nowe-przepisy-od-dzis-uwaga-na-rowerzystow,artykul.html
    Znalazłem potwierdzenie moich przemyśleń.
    Tylko... czy kierujący autem zaznajomią się z nowymi przepisami? Skoro praktycznie nigdy nie wyprzedzały mnie auta w metrowej odległości!
    Na wąskiej jezdni niejednokrotnie oznaczałoby to dla kierowcy czekanie aż coś się zwolni z naprzeciwka jadących. I... spychano mnie na ...pobocze czasem do rowu!

    Cytuj
  • 21 maj 2011

    Adzygmint mnie uczono na kursie prawa jazdy, że najważniejszą zasadą w ruchu drogowym jest zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy to kierowców, rowerzystów, pieszych - słowem wszystkich użytkowników dróg.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 maj 2011

    Czy wypada mi się z Tobą nie zgodzić? Nie, masz rację!

    Dygresja: Nie omijaj za szeroko bo ... lecz tych w "kapelusiu" miej na oku!

    Cytuj
  • adzygmunt 23 maj 2011

    Wczoraj miałem okazję przedyskutować moje zrozumienie "nowego prawa drogowego dla rowerzystów" Generalnie wyszło mi, że mam rację, ale "diabeł tkwi w szczegółach" I to moim zdaniem powinno wyjaśniać się na konkretach. Tak jak z ulicą Słowackiego.
    Zmienic musiałem pogląd, że rowerem można będzie jechać środkiem, chyba, że z zamiarem skrętu w lewo - to wolno! Tylko jak udowodnić, czy też nie, ten zamiar?
    Masz rację taki_gość na wszystko co na drodze trzeba patrzeć nieufnie!

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    Dziś został przywrócony ruch w obie stony na Słowackiego. Jeszcze nie wszystkie prace zostały zakończone, ale można już jeździć.

    Skrzyżowanie między mostem osieczańskim, a nowym rondem znów posiada pierwszeństwo na wprost. Trzeba uważać na kierowców jeżdżących na pamięć.

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    Racja sam mało się nie "nadziałem" na gościa który jechał na pamięć.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 7 cze 2011

    szkoda, że nie ma oficjalnej informacji czy ma się zakończyć jakim stanem, remont Słowackiego.
    Daleko jest jeszcze do pełnego obrazu wyremontowanej ulicy.
    Ja zauważam, że braki na dzisiaj są:
    Chodnik po stronie południowej Miejscami jest miejscami nie ma, Powinien być aż do ... przynajmniej do mostu przy Partyzantów?.
    Dużo większym problemem jest wyjazd z ulicy Burmistrza Marka Andrzeja w stronę mostu osieczańskiego.
    Mogę zrozumieć, że to już nie Słowackiego, i nie ten zakres robót, ale to rondo powinno objąć ten +/- 50 metrowy odcinek od strony wschodniej.
    Starostwo na swojej stronie powinno informować co tam jest planowane i wykonywane.
    Ta uwaga powinna dotyczyć także prac wykonywanych przez gminę!

    1 1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Bardzo niebezpieczne miejsce, to przystanek w Trzemeśni koło kościoła i ośrodka zdrowia. Przecież teren wykupiony przez gminę i swobodnie można zrobić zatoczkę na przystanek, tak, żeby zatrzymujące się busy, które jadą do Poręby nie stały na jezdni.

    1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Tak samo jest na większości przystanków w naszej okolicy ,począwszy od Osieczan aż do samej Poręby ,ale co tam nasze bezpieczeństwo kogo obchodzi :(

    2 Cytuj
  • adzygmunt 7 cze 2011

    Racja po Waszej stronie.
    Uwaga tylko jest jedna Właścicielem przystanków jest PKS? Myślenicki chyli się ku upadkowi, to za co ma inwestować?
    Miasto? tu dostaję czkawki ze śmiechu.
    Pamiętacie ile postów poświęcono przystankowi przy Interzoo. Wiem, że nawet na prośbę pracującego jeszcze w owym czasie pana Olejarza, pewne stowarzyszenie interweniowało pisemnie, z jakim rezultatem?
    Monte Grabi w dwóch osobach nie dał rady. I są dziury jak od lat.
    A ktoś pisał o kaktusach. Nie mam co do tych dłoni zaglądać Na pewno nie wyrosły!

    2 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Przystanki są własnością gminy.

    Cytuj
  • 8 cze 2011

    Tak przystanki są własnością gminy ale nie wszystkie.Niektóre podlegają zarządcy drogi o ile się nie mylę to te np. na zakopiance.
    I tu ADZ masz odpowiedź dlaczego przystanek przy Interzoo jest w takim stanie,po prostu zła lokalizacja:),:)

    Cytuj
  • 8 cze 2011

    Od Osieczan skręcając w lewo przejeżdżasz koło Coopera/nie Coopersa/.Chcesz jechać do biedronki skręć w lewo w przecznicę za PLAST DACH-em,ul.Drogowców koło telefoniki i jesteś w biedronce a nie musisz jechać przez dziurawe RPGK

    Cytuj
  • adzygmunt 8 cze 2011

    jukANN ???

    2 Cytuj
  • adzygmunt 10 cze 2011

    Zaczyna sie coś dziać na ciągu od mostu w Osieczanach do Osieczan i ... na przystanku InterZoo. KOMUŚ zaczyna wyrastać kaktus? hi,hi!
    Szkoda, że nie wiadomo co i kto robi. Dawniej były tablice info.
    Tutaj trzeba uważać, jest stale jakieś zwężenie, ciasno, zakręty.
    Jest dobrze!

    Cytuj
  • 10 cze 2011

    Oficjalny komunikat Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie skrzyżowania przy InterZoo:

    Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż załatam dziury Panu S.

    Podpisano:

    Dyrektor J.
    Faktycznie kaktus musi być bo zatoczka rośnie w oczach !!!!! Chwała ci Monte Grabi

    1 1 Cytuj
  • 11 cze 2011

    Wesoły strażaku ale sukces po tylu latach-dobrze że wybory się zbliżają .
    Widzę że odzywasz się na forum jak Twoi jakiś "sukces" mają .

    1 Cytuj
  • adzygmunt 11 cze 2011

    Nieoświecony czemuś taki złośliwy? Zatoczka rośnie nie dla "twoich", moich, lecz dla nas. Zauważ, nie napisałem "NASZYCH"!

    2 Cytuj
  • 11 cze 2011

    Czuć że zbliżają się kolejne wybory a to że "inwestycja"którą można zrealizować w tydzień czekała tyle lat to świadczy.....,szkoda pisać.
    Wesoły strażaku wzorem kwiatów dla ministra Grabarczyka musicie zrobić uroczyste przecięcie,otwarcie czy jak kto woli koniecznie z orkiestrą i dziećmi mówiącymi wierszyki dla dobroczyńców.

    1 1 Cytuj
  • 16 cze 2011

    Na Słowackiego w okolicach mostku namalowali pas ciągły na środku jezdni w kierunku 'miasta'. Czy pojazdy parkujące tam nie łamią przepisu o parkowaniu ?!
    Chcąc zjechać z lewego pasa (niestety parkujące tam samochody na prawym pasie skutecznie uniemożliwiają poruszanie się po nim) na prawy przed pasami i skrzyżowaniem jest to niemożliwe.
    Uważam, że nie jest to w porządku...

    2 Cytuj
  • 16 cze 2011

    Ja jadę tam ci dzień. Niestety nagminnie łamany jest przepis zakazu parkowania 10m przed przejściem dla pieszych, i to jeszcze przejście którym przechodzą dzieci ze szkoły. Całe szczeście że nie doszło jeszcze do potrącenia.
    Niestety nasza Policja jeździ tam kilkanascie razy na dzień i jak zwykle nic nie widzi.
    Straz Miejska tak samo, klapki na oczach.

    1 Cytuj
  • 16 cze 2011

    Nieoświecony.... nie chce mi się z tobą gadać........Daj se chłopie trochę luzu bo zatwardzenia dostaniesz.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz