Forum » Myślenice

Do Straży Miejskiej .

  • 13 sie 2012

    [quote=gość: paula1] Na ul Bergela Strażnicy pojawiają się od czasu do czasu potrafili tak jeździć przez 3 miesiące koło śmieci które ktoś zostawił ( bo myślał że wrzuci je do kontenera cmentarnego niestety jego już tam nie ma) w końcu ktoś się zlitował i sprzątnął te śmieci i co znowu się pojawiły a straż miejska znowu kolo nich przejeżdża i nic. Może Panowie byście przeszli po domach i sprawdzili kto ma kosz na śmieci??? Uważam, że oni nic nie robią a napite małolaty pija przy studzience i na patelnie potem idą przez cmentarz ( bo jak wypija to są odważni i demolują) wczoraj któryś idiota wyniósł znicze na drogę. Uważam, że zarówno straż miejska jak i policja powinny się tymi miejscami zainteresować. O fatalnym stanie drogi nie wspomnę. [/quote]
    z tego co wiem do idac ze studzienek na patelnie nie idzie sie przez cmentarz bo zupelnie nie po drodze , ale pod postem sie podpisuje

    Cytuj
  • 13 sie 2012

    U mnie byl straznik zobaczyc co mam w worku na smieci ale niewiem skad wiedzial ze to nasz bo nawet nie pokazal sie u mnie a nakaz usuniecia dostalem PSI NOS,czy co?a teraz leza cale gory workow i cisza wiec Straz Miejska jest tylko po to by gnebic

    1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    DO PAULA 1
    śmieci na Bergela na 99/% są prezentem mieszkańca innej ulicy,jak to było? " zły to ptak , który swoje gniazdo kala"? nikt o przeciętnej inteligencji nie wyrzuci przy drodze ,którą codziennie jezdzi, ale wywali worek w innej stronie miasta

    2 Cytuj
  • 31 sie 2012

    I tu błąd,jak to nic nie robią?
    Przecież dziś na rynku widziałem jak jeden strażnik miejski
    pod bankiem bgż, ładował do służbowego fiata panda materiały
    promocyjne tegoż banku.
    Czy to jest nic nie robienie?
    Pozdrawiam tego łysego strażnika w mundurze.
    Gość ma tupet.

    10 2 Cytuj
  • 31 sie 2012

    Dobrze że nie reklamy Amber Gold?Góra pokazała że wszystko wolno i nawet oszustwo nie zawsze jest przestępstwem to czego wymagać od innych?

    6 Cytuj
  • 31 sie 2012

    [quote=gość: zacofany] Dobrze że nie reklamy Amber Gold?Góra pokazała że wszystko wolno i nawet oszustwo nie zawsze jest przestępstwem to czego wymagać od innych? [/quote]
    Rozumiem twoje rozgoryczenie.
    Ale jeśli możemy dławić takie zachowania w zarodku,to myślę że naprawdę warto.
    A jeśli nie będziemy tego ujawniać,to dalej będzie takie dziadostwo.

    3 Cytuj
  • 3 wrz 2012
    gość: olo123 napisał/a:

    I tu błąd,jak to nic nie robią?
    Przecież dziś na rynku widziałem jak jeden strażnik miejski
    pod bankiem bgż, ładował do służbowego fiata panda materiały
    promocyjne tegoż banku.
    Czy to jest nic nie robienie?
    Pozdrawiam tego łysego strażnika w mundurze.
    Gość ma tupet.

    Też byłem świadkiem tego zdarzenia.
    Widocznie mają za dużo wolnego czasu i paliwa a biednego
    banku nie stać na własny transport lub wynajęcie firmy przewozowej.

    9 Cytuj
  • 3 wrz 2012

    Widzę że coraz więcej przeciwników Straży Miejskiej... mi oni nie przeszkadzają... ale chyba tylko i wyłącznie dlatego że nigdy ich nie ma. Widziałem ich w ciągu roku 1 raz, jak bylem w UM. Wtedy zobaczyłem że mają w wyposażeniu nawet krótkie spodenki...

    10 1 Cytuj
  • 5 wrz 2012

    do wora z nimi

    12 3 Cytuj
  • Misiek 6 wrz 2012

    Ostatnimi czasy w kraju dość popularnym jest likwidowanie straży miejskiej która to dość sporo kosztuje a poza wypisywaniem mandatów za jakieś duperela nic nie robi.
    Ostatnio oglądałem w TV program na temat likwidacji straży miejskiej przez różne miasta powody takich decyzji prozaiczne np. roczny koszt utrzymania straży miejskiej ok 340tyś wpływy z ich działalność ok 80tyś /wypisane mandaty głównie za złe parkowanie/ w tym założona blokada koła karetce pogotowia która przyjechała na wezwanie i stałą na zakazie z braku innych możliwości.

    Ileż to razy zgłaszany był problem wałęsających się psów z którymi spotykają się co dzień dzieciaki idące do szkoły co może jednak zdziałać straż miejska jeśli właścicielem jednego z nich jest człowiek będący do niedawna strażnikiem miejskim, co może zdziałać ta straż mając takie a nie inne uprawnienia.

    Miasta które zdecydowały się na likwidację straży miejskiej część zaoszczędzonych pieniędzy przekazują policji w zamian za częstsze patrole w newralgicznych miejscach i wszyscy wychodzą na swoje.

    14 Cytuj
  • 6 wrz 2012

    dla mnie cała ta straż miejska jest w ogóle nie potrzebna powinni to zlikwidować w cholere mandat umie wypisać a pomóc nie.

    14 Cytuj
  • 6 wrz 2012
    Misiekk napisał/a:

    ... co może jednak zdziałać straż miejska jeśli właścicielem jednego z nich jest człowiek będący do niedawna strażnikiem miejskim, co może zdziałać ta straż mając takie a nie inne uprawnienia...

    nie rozumiem ???!!!

    1 2 Cytuj
  • 5 paź 2012

    A co myślą Myśleniczanie nad zrobieniem referendum w naszym małym miasteczku, i zapytać wszystkich mieszkańców czy tak naprawdę potrzebna jest nam straż miejska ? i opublikować wyniki myślę że te kilka milionów przydałoby się naprawdę na jakieś inne inwestycje w Myślenicach niż na straż miejską która i tak nie spełnia swoich powinności .

    8 1 Cytuj
  • 5 paź 2012

    [quote=gość: frozen]może komendant straży miejskiej przeczyta posty i odniesie się na forum do tego co tutaj piszemy? panie admin może jakiś czat z kimś ze straży miejskiej?[/quote]

    gość: frozen napisał/a:

    to może zbierzemy podpisy w sprawie referendum czy potrzebna jest straż miejska i złożymy je na ręce pana ostrowskiego?

    gość: frozen napisał/a:

    no to ruszać tyłki i trzeba się wziąść za pismo! jak ono ma wyglądać? trzeba kogoś obeznanego w tym kierunku. nie wiem może jakiś człowiek który zna się trochę na administracji? tylko żeby się nie skończyło na słowach pisanych na forum

    troch

    Szaq napisał/a:

    A co myślą Myśleniczanie nad zrobieniem referendum w naszym małym miasteczku, i zapytać wszystkich mieszkańców czy tak naprawdę potrzebna jest nam straż miejska ? i opublikować wyniki myślę że te kilka milionów przydałoby się naprawdę na jakieś inne inwestycje w Myślenicach niż na straż miejską która i tak nie spełnia swoich powinności .

    już to było przerabiane i nie ruszyło

    3 1 Cytuj
  • 9 paź 2012

    nie moje ale grubo :
    "W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru - pomiar prędkości - może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak - do rzeczy:

    Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie od tyłu) więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

    Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji w Pacanowie do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji w Pacanowie dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji w Pacanowie na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

    Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

    Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

    Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

    Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

    Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

    W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

    W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

    Proszę o dokładne informacje - czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

    Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

    Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji w Pacanowie sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.

    Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.

    Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.

    W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem - budżetu Państwa oraz Gminy Pacanów co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK.

    Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję

    Z poważaniem"

    5 Cytuj
  • ania 10 paź 2012
    Vivaldi napisał/a:

    nie moje ale grubo : "W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru - pomiar prędkości - może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak - do rzeczy:Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie od tyłu) więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji w Pacanowie do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji w Pacanowie dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji w Pacanowie na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.Proszę o dokładne informacje - czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji w Pacanowie sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem - budżetu Państwa oraz Gminy Pacanów co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK.Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostajęZ poważaniem"

    no, grubo! Ciekawa jestem jak brzmiała odpowiedź jeśli takowa była.
    Na prawie drogowym się nie znam, nie wiem czy pismo ma sens merytoryczny, jeśli tak, to brawo.

    Cytuj
  • 10 paź 2012

    Viv niezłe i powiem szczerze gdyby obywatele znali swoje prawa i umieli walczyć z biurokracją to zniszczyli by ja ich własną bronią. Mamy tyle idiotycznych i wzajemnie wykluczających sie przepisów że wystarczy tylko od urzędników domagać się uzasadnienia i stosownych dokumentów i zaczną sie gubić lub odpuszczą .Ale na to trzeba wiedzy i cierpliwości.

    2 Cytuj
  • 10 paź 2012

    W takiej sytuacji to może byc jedyne wyjście
    http://wpolityce.pl/artykuly/38087-za-tuska-w-budzecie-pustka-czy-piraci-drogowi-i-nieprawidlowo-przechodzace-przez-jezdnie-babcie-uratuja-budzet
    Trochę przesadzone ale widać władza do tego dąży.

    Cytuj
  • 11 paź 2012

    zauwazyłeś w ostatnich 3ch miesiącach ile wyższych (i z brzuszkiem oraz gwiazdkami) funkcjonariuszy policji wygoniono na ulice po pieniądze do budzetu? Straż miejsca też szuka kasy już w absurdalnych ruchach. Niemniej to nie wina ani jednych ani drugich ale pewnikiem nakaz wydany w "białych rękawiczkach". Naszych myślenickich strażników Texasu i tak postrzegam jako w miarę w granicach rozsądku ludzko liberalnych.
    Ostatnio gadałem z jednym z kierowców w sklepie. Oberwał od drogówki mandat i utratę dowodu za ......brak światła wstecznego (padł mu automat - włącznik o czym nawet nie wiedział a na miejscu naprawić nie mógł) ....nie wiem na ile to zasadne ale przegięcie na maxa ze strony drogówki która kontrolowała go wysłużonym radiowozem. W tej sytuacji obywatelsko dokonałbym kontroli ich pojazdu, nie ma szans żeby czegoś nie znalazł.

    2 Cytuj

Odpowiedz