Forum » Myślenice

PARKINGI W MYŚLENICACH

  • piotrworker 11 sie 2012

    na parkingu należącego do DEKADY i do skrzyżowania słonecznej z kazimierza wielkiego szanowni kierujący swoimi "autami" parkują przed świtem samochody poczym mykają na busiki do krk zostawiając swoje pojazdy na cały dzień zajmując cenne w mieście Myślenice miejsce parkingowe. LUDZIE NIE BÓJCIE SIĘ JEŹDZIĆ SAMOCHODEM PO KRAKOWIE! NIECH KAŻDY PARKING BĘDZIE PŁATNY TO ZAWALI I MISTRZE ZAJMOWANIA 2 MIEJSC SIĘ NAUCZA JEZDZIC I PARKOWAC!

    9 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: to ja pisalem]
    a no widzisz ziemniaczku, nie wszyscy tak jak zapewne Ty posiadaja super fure, ja na przyklad posiadam tylko traktor i nim dojezdzam do pracy. Niestety wiec nie jestem wstanie wziasc kumpli bo traktorek moj ma tylko jedno miejsce siedzace. Zapewniam Cię jednak ze bede parkowal tak dlugo jak tylko mi sie uwidzi. [/quote]
    No właśnie to "UWIDZI" jest bardzo wymowne :P Gratuluje kultury osobistej:)

    no ale jak sie prawko kupiło za kobiałke jajek to człowiek boi sie jezdzić po Krakowie - ale zawsze mozesz wziąć lekcje doszkalajace :) Powodzenia

    2 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: to ja odpisałam] gość: to ja pisalem napisał/a:

    No właśnie to "UWIDZI" jest bardzo wymowne :P Gratuluje kultury osobistej:)

    no ale jak sie prawko kupiło za kobiałke jajek to człowiek boi sie jezdzić po Krakowie - ale zawsze mozesz wziąć lekcje doszkalajace :) Powodzenia [/quote]

    Oj ziemniaczku, jak Ty wszystko dobrze wiesz. Tak jest dla mnie wyzwaniem jazda po krakowie, to przeciez takie wielkie miasto, tyle swiatel, skrzyzowan, rond, jednym slowem straszne. Przyjde do Ciebie i poprosze o lekcje doszkalajace, place poł świni, ok?

    O Twojej kulturze osobistej juz nie wspomne, bo i tak masz wielkie klapy na oczach.

    Ziemniaczku parking jest do parkowania, na tak długo jak dlugo potrzeba !!!

    Parking - wyznaczone miejsce służące do odstawiania (parkowania) pojazdów mechanicznych
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Parking

    Parkuj i jedz - odstawiamy osobowke i jedziemy komunikacja - przyczym Myślenice sa tylko parkingiem ;p
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Parkuj_i_Jed ź

    3 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    A ja mam pytanie: gdzie do diabła można zgłosić sprawę samochodu , który zajmuje miejsce parkingowe, a jest zaparkowany na stałe(!), właściciele porzucili samochód , nie jeżdżą nim,
    auto ma sflaczałe opony , praktycznie zapada się w asfalt i stoi tak sobie rok po roku, a wkoło toczy się wojna o każdy centymetr do parkowania.
    Miejsce akcji: ul.Niepodległości , przejście między blokami 9A i 11
    W miejscu tym tyle ostatnio zrobili innowacji na parkingu: bramki , bramy, zakazy , cuda na kiju , ale tego grata jakoś nikt nie zauważył i nie zrobił z nim porządku;/

    4 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Dlaczego mieszkancy blokow przy ulicach niepodleglosci i mickiewicza nie maja wystarczajacej ilosci miejsc do parkowania tylko parkuja na ulicy apozniej jest ciezko przejechac pewnie lepiej miec trawniczek niz parking przed blokiem

    3 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Oczywiście że lepiej mieć trawniczek mądralo , jeśli można parkować przy ulicy to w czym problem?

    4 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Drodzy kierowcy nauczcie się parkować a nie zachowujcie się jak PIES OGRODNIKA!!!

    7 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=worker] na parkingu należącego do DEKADY i do skrzyżowania słonecznej z kazimierza wielkiego szanowni kierujący swoimi "autami" parkują przed świtem samochody poczym mykają na busiki do krk zostawiając swoje pojazdy na cały dzień zajmując cenne w mieście Myślenice miejsce parkingowe. [/quote]
    No właśnie teraz już wiem dla czego niemal cały parking pod dekadą jest zajęty na długo przed otwarciem sklepów. Właściciele tego parkingu pod TESCO powinni zrobić tak jak pod Carfurem na Sowackiego czyli parkowanie za darmo dla klientów po okazaniu paragonu a reszta ludzików płaci za postój !!! i wtedy skończy się zostawianie aut na cały dzień i blokowanie parkingu.

    5 1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=gość: mack] worker napisał/a: na parkingu należącego do DEKADY i do skrzyżowania słonecznej z kazimierza wielkiego szanowni kierujący swoimi "autami" parkują przed świtem samochody poczym mykają na busiki do krk zostawiając swoje pojazdy na cały dzień zajmując cenne w mieście Myślenice miejsce parkingowe.
    No właśnie teraz już wiem dla czego niemal cały parking pod dekadą jest zajęty na długo przed otwarciem sklepów. Właściciele tego parkingu pod TESCO powinni zrobić tak jak pod Carfurem na Sowackiego czyli parkowanie za darmo dla klientów po okazaniu paragonu a reszta ludzików płaci za postój !!! i wtedy skończy się zostawianie aut na cały dzień i blokowanie parkingu. [/quote]

    i przyjade z dziewczyna oglaacszpilku w butiku okaze sie ze nie odpowaidaja albo nie ma numeru i mam placic za parking bo nie mam paragonu? a klientem jednak bylem... durny pomysl

    3 3 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Pierwsza godzina jest gratis druga też gratis ale z paragonem a od trzeciej płacisz bez względu na to czy masz paragon a jak twoja panna nie wyrobi się w godzinę z oglądaniem bucików to ją olej i sobie znajdź jakąś bardziej rozgarniętą.

    12 4 Cytuj
  • 14 sie 2012

    Na osiedlu k/bloku nr 26 stoi już (chyba) ponad rok bus na angielskich blachach, obrasta trawą i NIKT się tym nie zainteresuje !
    A inni z braku miejsca na parkingu stoją pod szkołą trójką i blokują przejazd.

    7 Cytuj
  • 16 sie 2012

    Nie róbcie z siebie biedaków za 2 zł parkingi są płatne w całej Polsce i będą nic w tym dziwnego bo dzięki nim powstaje wiele inwestycji bo przynoszą dużą korzyść dla miasta.

    3 1 Cytuj
  • 16 sie 2012

    [quote=gość: Lubicz] Nie róbcie z siebie biedaków za 2 zł parkingi są płatne w całej Polsce i będą nic w tym dziwnego bo dzięki nim powstaje wiele inwestycji bo przynoszą dużą korzyść dla miasta. [/quote]

    Jaka to korzyść dla miasta przynoszą, skoro są dzierżawione prywatnej osobie. Tylko część tych pieniędzy trafia do budżetu gminy. Bardziej korzystnym rozwiązaniem było by wprowadzenie parkometrów, a dzięki temu i Straż Miejska mogła by się wykazać.

    2 1 Cytuj
  • 16 sie 2012

    Jestem myśleniczaninem - jeśli tylko mogę po Myślenicach poruszam się pieszo - jestem wbrew pozorom szybszy w ten sposób niż jeżdząc, kołując, szukając miejsca etc. Do tego oszczędzam na opłatach parkingowych, paliwie (...i naprawianiu obitego lakieru przez niechlujnych parkujących).

    Są jednak sytuacje że trzeba coś przewieźć, odebrać, czy po prostu jadę gdzieś od razu dalej - wtedy płacę za parking - bo jak to powiedział Lubisz - jest to normą prawie w każdym mieście.

    Tylko pojawia się inny problem - ludzie przyjezdni z okolicznych miejscowości. Oni nie mogą przyjść "z buta" do centrum... tylko nie mówcie o autobusach itp bo jak parę razy spróbujecie przemieścić się tą komunikacja, zwłaszcza w niektórych kierunkach to zapewne zmienicie zdanie na ten temat.

    Pomijając ludzi wygodnych co pod samymi drzwiami by wszędzie chętnie parkowali - to może sprawdził by się duży bezpłatny parking - nie koniecznie w atrakcyjnym centrum (czy przy dworcu). Ale tak by w miarę możliwości dało się tu i tu dojść na nogach? Może się mylę ale to może rozładowało by nieco ruch w centrum i umożliwiło parkowanie tym którzy rzeczywiście potrzebują zatrzymać się na niedługi czas - chcąc za to zapłacić (żeby nie krążyć szukając miejsca).

    2 Cytuj
  • 16 sie 2012

    i tak ruch już się dużo rozładował przez bezpłatny parking pod cerfurem.
    a teraz i tak jest lipa przez te remonty, jeździć się nie da..

    1 Cytuj
  • 16 sie 2012

    rower rower rower

    2 1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    Zmienili organizację ruchu przy strażnicy pod Rynkiem.Teraz to masakra jest.Wszystkie samochody jadące od strony Słowackiego i Gałczyńskiego są kierowane w stronę Rynku.Tworzą się korki przez to.Ci co jadą od strony ulicy Reja i chcą jechać w stronę osiedla nie skręcajcie w ulicę Gałczyńskiego,bo postoicie trochę i zrobicie niepotrzebne koło i tak wyjedziecie nad Rynkiem :)

    2 2 Cytuj
  • 17 sie 2012

    Dzięki Mariooo za info, ale co to ma wspólnego z parkingami? To raczej powinno być w wątku o rondzie...

    3 Cytuj
  • 17 sie 2012

    [quote=gość: to ja odpisałam] gość: to ja pisalem napisał/a:
    a no widzisz ziemniaczku, nie wszyscy tak jak zapewne Ty posiadaja super fure, ja na przyklad posiadam tylko traktor i nim dojezdzam do pracy. Niestety wiec nie jestem wstanie wziasc kumpli bo traktorek moj ma tylko jedno miejsce siedzace. Zapewniam Cię jednak ze bede parkowal tak dlugo jak tylko mi sie uwidzi.
    No właśnie to "UWIDZI" jest bardzo wymowne :P Gratuluje kultury osobistej:)

    no ale jak sie prawko kupiło za kobiałke jajek to człowiek boi sie jezdzić po Krakowie - ale zawsze mozesz wziąć lekcje doszkalajace :) Powodzenia [/quote]
    Alez Cie cos boli,zazyj jakies" uspokajacze" bo sie osmieszasz,to Tobie brak podstaw kultury osobistej,nie pozdrawiam.

    1 1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    [quote=gość: userman] Dzięki Mariooo za info, ale co to ma wspólnego z parkingami? To raczej powinno być w wątku o rondzie... [/quote]
    No to ma wspólnego,że Ci co parkują na Rynku to jakby się też przyczyniają do tego korka bo znacznie tłoczniej teraz tam jest,hehe.No żart taki :P

    Cytuj
  • 17 sie 2012

    ok ;)

    Cytuj
  • 2 wrz 2012
    nirvana napisał/a:

    Witam.

    Zakładam ten temat dlatego ponieważ zawszę jak chcę coś na mieście załatwić to na głupie 15 min trzeba 2 zł za parking płacić, nie ma w myślenicach praktycznie parkingu wolnego bez opłat, po za tym większość ludzi zostawia na bezpłatnych parkingach samochody i leci busem do krakowa do roboty , LUDZIE !  czy nie zdajecie sobie sprawy że blokujecie miejsce dla innych niech w końcu z tym zrobią coś bo niedlugo nawet dla rowerów będą opłaty ...

    1. Trzeba płacić 2zł za każdą rozpoczętą godzinę - takie są zasady i nic na to nie poradzisz.
    2. Nie pisz bzdur - 200 - 300 m od rynku można postawić samochód bez żadnych opłat (przykład: ulice Dąbrowskiego, Wybickiego i Sikorskiego). To, że ludziom nie chce się przespacerować to jest ich problem. Tak jest ten świat skonstruowany, że za wygodę się płaci.

    gość: pfff napisał/a:

    gość: mack napisał/a: worker napisał/a: na parkingu należącego do DEKADY i do skrzyżowania słonecznej z kazimierza wielkiego szanowni kierujący swoimi "autami" parkują przed świtem samochody poczym mykają na busiki do krk zostawiając swoje pojazdy na cały dzień zajmując cenne w mieście Myślenice miejsce parkingowe.
    No właśnie teraz już wiem dla czego niemal cały parking pod dekadą jest zajęty na długo przed otwarciem sklepów. Właściciele tego parkingu pod TESCO powinni zrobić tak jak pod Carfurem na Sowackiego czyli parkowanie za darmo dla klientów po okazaniu paragonu a reszta ludzików płaci za postój !!! i wtedy skończy się zostawianie aut na cały dzień i blokowanie parkingu. i przyjade z dziewczyna oglaacszpilku w butiku okaze sie ze nie odpowaidaja albo nie ma numeru i mam placic za parking bo nie mam paragonu? a klientem jednak bylem... durny pomysl

    Bzdety piszesz. Przy Carefour-rze nie sprawdzają nawet paragonów jeśli ktoś nie stoi długo. To samo mogło by być przy Dekadzie - pierwsza godzina gratis, a każda następna płatna. Jeżeli ktoś nie może się wyrobić z zakupami w Tesco czy Rossmanie w godzinę to już jego problem.

    majcinek napisał/a:

    gość: Lubicz napisał/a: Nie róbcie z siebie biedaków za 2 zł parkingi są płatne w całej Polsce i będą nic w tym dziwnego bo dzięki nim powstaje wiele inwestycji bo przynoszą dużą korzyść dla miasta. Jaka to korzyść dla miasta przynoszą, skoro są dzierżawione prywatnej osobie. Tylko część tych pieniędzy trafia do budżetu gminy. Bardziej korzystnym rozwiązaniem było by wprowadzenie parkometrów, a dzięki temu i Straż Miejska mogła by się wykazać.

    75% tych pieniędzy trafia do UMiG Myślenice więc korzyść jest i to duża.

    gość: zacofany napisał/a:

    (...) Dziwi mnie że jeszcze nie trzeba płacić na dawnym dworcu busów???Tyle miało to miejsce przynosić do kasy miasta chociaż domyślam sie dlaczego jest darmowy.Gdyby wprowadzili opłaty i okazało się że to o wiele mniej niż płacili busiarze ktoś mógłby zarzucić że działali na szkodę miasta a tak nie ma porównania. (...)

    Już niedługo. Lada dzień tam też będzie płatny parking. To jest informacja sprawdzona i pewna w 100%.

    1 2 Cytuj
  • paulinka 2 wrz 2012

    nirvana piszesz farmazony misaczku kolorowy. parkingi w centrum powinny byc za 1 zl albo parkometry na czas. kto to widzial zeby sie zatrzymac przy bema gdy ide do mydlarni i spowrotem i od razu 2 zl a zajmuje mi to tylko 3-4 minutki :*

    5 4 Cytuj
  • 2 wrz 2012
    paulinka_mce napisał/a:

    nirvana piszesz farmazony misaczku kolorowy. parkingi w centrum powinny byc za 1 zl albo parkometry na czas. kto to widzial zeby sie zatrzymac przy bema gdy ide do mydlarni i spowrotem i od razu 2 zl a zajmuje mi to tylko 3-4 minutki :*

    A kto Ci się każe tam zatrzymywać? Zatrzymaj się gdzie indziej i przespaceruj to nie będziesz musiała płacić. Jeśli musisz podjechać pod drzwi mydlarni bo jesteś wygodna to płać i płacz. Tak jak pisałem wyżej - za wygodę się płaci - więc albo ... albo ...

    7 2 Cytuj
  • 5 wrz 2012
    gość: Lubicz napisał/a:

    Nie róbcie z siebie biedaków za 2 zł parkingi są płatne w całej Polsce i będą nic w tym dziwnego bo dzięki nim powstaje wiele inwestycji bo przynoszą dużą korzyść dla miasta.

    Tutaj nie chodzi o to by z siebie biedaków robić, za parking dam naweto 100 zł tylko absurdem jest zostawianie auta na parkingach płatnych i bezpłatnych no i po czym śmiganie na busa do krk czy innych miejscowości bo ludzie się boją jeździć, po co tyle kierowców robi prawo jazdy jak później boją się jeździć no tego nie ogarniam odwagi ! Pozatym każdy z szanownych Panów narzeka na kobiety, że jeździć nie potrafią , a czasami jak widze co chłopy robią to aż za głowe się łapie ...

    2 3 Cytuj

Odpowiedz